Jump to content

iKON


Recommended Posts

Групата показва танцовата си практика към Inception, едно от изпълненията им в Kingdom.

 

И Behind the Kingdom, ep. 2

 

Освен това, на 21 юни се присъединяват към платформата Weverse.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе пиано версия на песента на B.I illa illa, по-скоро мелодията само. Звучи нежно и красиво.

B.I 비아이 - ‘해변 (illa illa)’ VISUALIZER (Piano Ver.)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iKON се завръщат с нов риалити сериал!

Предстоящата лечебна/пътуваща реалност 'iKON's Type: One Summer Night' проследява членовете на iKON, докато се отправят на заслужена ваканция до град Gangneung. Докато прекарват свободното си време заедно, членовете на iKON планират да погледнат назад в кариерата си, като същевременно честно се разкриват един на друг за взаимоотношенията си един с друг.

Зрителите дори могат да уловят сладките реакции на членовете на iKON, след като са получили специална мисия: да спат в едно легло с партньора си за първи път от 4 години!

'iKON's Type: One Summer Night' е настроен да се излъчва изключително чрез приложението Wavve, както и чрез trueID в Тайланд. Премиерата на програмата ще бъде на 20 август в 11 часа сутринта по местно време и ще се излъчва всеки петък сутрин след това.

 

1628740130-e86987cd9eb5b2ee78eb10752cdd5 E8k-Yr-Me-WQAYA6n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

iKON ще се поглези със заслужена ваканция в своя чисто нов риалити сериал iKON's Type: One Summer Night'!

Преди премиерата на iKON's Type: One Summer Night'!, която идва на 20 август през Wavve, шоуто пусна тийзър, изпълнен с вълнуващи, вкусни и искрени моменти от съвместната ваканция на iKON. Феновете могат да очакват с нетърпение iKON да се върне за малко свободно време, храна и дори честен разговор помежду си.

 

#MainTeaser | One Summer Night

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във фотосесия за списание Marie Claire, Kim Jin Hwan сподели, че групата се подготвя за нов албум. Той също така изрази интерес към издаването на соло албум и да покаже различни жанрове.

Снимки

E9-Cexba-VIAMBCCe.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре за пореден път се обеждавам, че актьорите и идолите не използват предпазни средства...:lol2:. Значи излезе сега новината, че Боби ще се жени защото приятелката му е бремена...ми мога да пожелая да се роди живо и здваво бебенцето и дано има повече късмет защото 99 от рано оженилите се идоли заради бременост се разведоха а той е само на 24 г. :lol2:. Ми късмет му желая и дано бебока се роди здрав и няма проблеми занапред...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерна ми се една новина, ама не съм сигурна, че прочетох правилно защото ми е абсурдна.

На 26-ти август се е провело заседание в Сеулския окръжен съд и прокурата иска 3 години затвор за B.I.

Дори и да са задължени да повдигнат някакво обвинение, пак не виждам в сбърканата им корейска логика

защо ще искаш затвор за човек, който дори не си е купил тревата, камо ли друга силна дрога? 

То, ако ще хвърлят в затвора всеки един имащ намерение да направи нещо, жив човек неосъден няма да остане при тях<_<.

Това си е абсолютна чистка и саморазправа с артистите на YG за мен.

Първо абсурда със Сънгри, сега това. Явно на новата власт артистите от тази компания им бодат очите.

 

Честито за Боби и да, и аз се убеждавам че предпазни средства за азиатските идоли няма.

Давай народе, пък квото стане:lol2:. Бебока ще е сладур, ако се метне на баща си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честно казано, мислех си, че всичко по тоя въпрос е приключило още преди месеци, затова когато видях статиите сега за съдебното дело се изненадах и дори се чудех какво става. Тогава не прочетох статиите, само тия гръмки заглавия и първо ми се стори абсурдно, защото да искат три години за човек, който не е взел нищо, дори не го е купил, а само помислил затова, не е нормално. После обаче се стреснах малко, за да иска прокуратурата такова нещо, явно е в правото си там по техните закони и нищо не се знае, какво ще стане в крайна сметка.

За съжаление нищо не е приключило. /И вече ми се струва, че няма й да завърши добре. Макар, че ми се иска друго/.

Реших да проверя какво става и връщайки се назад виждам, че съм пропуснала нещо важно, не съм го видяла дали от радост, че се завърна музикално или просто е преминало пред мен ей така и не съм му обърнала внимание, кой знае. Но няма как да не запомня, че сагата продължава, ако го бях  видяла.

Страшно харесвам Ханбин и наистина се надявам всичко да приключи добре.

Освен това, нещата при него тъкмо започнаха да се нареждат.

Дано на 10 септември чуем добра новина.:excl:

Дано.

 

По въпроса:

-На 28 май отделът за престъпления с насилие на Централната районна прокуратура в Сеул е повдигнал обвинения срещу B.I по обвинение в нарушение на Закона за контрол на наркотиците. Това е станало публично достояние на 7 юни.

Статия в Soompi, цитирам:

Off Topic

 

 

На 7 юни беше разкрито, че отделът за престъпления с насилие на Централната районна прокуратура в Сеул повдигна обвинение срещу B.I по обвинение в нарушение на Закона за контрол на наркотиците и т.н. на 28 май. На същия ден Yang Hyun Suk беше обвинен за заплаха с отмъщение. И двамата бяха обвинени без задържане.

B.I е заподозрян, че е закупил марихуана и LSD от своя позната (наричана по-долу „А“) през 2016 г. и го е използвал, и той призна някои от подозренията. През февруари 2020 г. беше съобщено, че той е дал отрицателни резултати в тестовете за наркотици. Yang Hyun Suk е заподозрян, че е подбудил и заплашил „А“ през 2016 г., за да отмени изявлението им относно закупуването и употребата на незаконни наркотици от B.I и опит за прикриване на разследването. „А“ промени показанията им, а B.I първоначално беше оправдан по обвиненията си по това време.

„А“ твърди, че разследването на B.I е прикрито поради връзки между полицията и YG Entertainment. „А“ заяви, че полицията не е разследвала B.I дори след като е видяла доказателства, свързани с наркотици, и твърди, че Yang Hyun Suk стои зад прикриването.

„А“ съобщи за случая на Комисията за борба с корупцията и гражданските права през юни 2019 г. и Комисията предаде данните на прокуратурата. Провинциалната полицейска агенция Gyeonggi Nambu препрати BI и Yang Hyun Suk до окръжната прокуратура в Suwon миналата година през април с препоръка за повдигане на обвинение, а след това делата бяха прехвърлени в централната районна прокуратура в Сеул, където разследваха делата за приблизително една година.

Според докладите Yang Hyun Suk категорично отрече обвиненията, но прокуратурата реши да потвърди обвиненията, след като разпита „А“ и Yang Hyun Suk.

Първото изслушване на Yang Hyun Suk ще се проведе на 25 юни, а на B.I ще се проведе на 9 юли.

Изт.

 

 

- Няколко дни по-рано на 1 юни B.I издаде първия си пълен албум „Waterfall“. Изглежда след като новината за обвинението е излязла наяве са последвали критики от медиите срещу B.I за възобновяване на развлекателните му дейности, докато все още е изправен пред наказателни обвинения, свързани с незаконни наркотици.

- На 8 юни агенцията на B.I IOK Company публикува изявление след обвинението му.

Off Topic

 

 

На 8 юни IOK Company сподели официално изявление, в което те се извиниха за издаването на последния албум на B.I „WATERFALL“, докато той все още чака решение по неговия случай. Агенцията също така обясни причините да продължат с издаването - както и издаването на предишния му сингъл албум „Midnight Blue“, за който всички приходи са дарени за благотворителност.

Пълното изявление на агенцията е следното:

Здравейте, това е компанията IOK.

Ние правим изявление относно обвинителния акт на нашия изпълнител B.I.

Обвинението, по което нашият изпълнител е обвинен, е твърдението от 2019 г., че е закупил наркотици. През 2020 г., в съответствие със закона, B.I беше подложен на строго разследване и тестове за наркотици общо девет пъти и той непрекъснато очакваше окончателното решение по неговия случай.

След инцидента  B.I и нашата агенция непрекъснато обсъждахме и се тревожехме за посоката, която трябва да поеме в бъдеще. Докато изпълнителят и нашата компания признаваме миналите му престъпления и не можем да обърнам нещата, които вече са се случили, ние се замислихме как може да изживее остатъка от живота си като по-изтъкнат член на обществото и в каква посока може да поеме повече полза за света.

Вместо просто да се върнем или да продължим да разсъждаваме, ние се надявахме, че нашият изпълнител ще може да използва влиянието, което вече е имал, по начин, който би помогнал на обществото, макар и само малко. С това намерение издадохме благотворителен албум на B.I’ „Midnight Blue“ и успяхме сами да почувстваме, че музиката може да бъде по-голяма помощ за обществото, отколкото си мислехме. Със същото намерение и желание да покажем музиката, която B.I е подготвил досега, в крайна сметка издадохме неговия скорошен албум. Извиняваме се за факта, че издадохме неотдавнашния му албум сред неудобните противоречия на нашия изпълнител, което доведе до настоящата ситуация.

Искрено се извиняваме и за факта, че чрез нашите може би донякъде прибързани действия дадохме на феновете, изпратили [B.I] своята подкрепа и насърчение причина за безпокойство.

В момента нашият изпълнител в момента чака края на делото си. Нашата компания ще подходи към тази цел с искрено извинително отношение и мислене винаги да размишлява върху миналото и да не повтаря минали нарушения. Ние ще застанем до нашия изпълнител, за да му помогнем да изживее живота си като зрял и изправен член на обществото.

Благодарим ви.

Soompi

 

B.I следва първия си процес за предполагаемо закупуване на наркотици следващия месец.

Бившият член на iKON беше обвинен от Централната районна прокуратура в Сеул в края на миналия месец /28 май/, а на 8 юни неговият лейбъл IOK Company направи официално изявление по случая. B.I е обвинен за покупката и употребата на марихуана и LSD от Han Seo Hee, известна също като „A“, през 2016 г.

B.I беше подложен на тест за наркотици през 2020 г., който се оказа отрицателен, но тъй като той призна, че е виновен по обвиненията през 2019 г., делото му беше предадено на прокуратурата. Той не беше оправдан и обвиненията не бяха оттеглени въпреки отрицателния му тест за наркотици.

Компанията IOK заяви:

"Обвинителният акт се отнася до обвинения за закупуване на наркотици, които продължават от 2019 г. до окончателната присъда.

След инцидента B.I заедно с етикета непрекъснато обмисля бъдещата си посока. Компанията и нашият изпълнител признаха неговите грешки и въпреки че не може да отмени случилото се, той все още има живот пред себе си. Обмисляхме бъдеща посока, за да може той да стане по-изправен човек в обществото и да помогне на света.

Вместо просто завръщане или действие, за да покажем отражение, се надявахме, че това ще се превърне в движение към превръщането в помощ на обществото чрез влиянието, което нашият изпълнител притежава в момента. Именно с това намерение издадохме благотворителния албум „Midnight Blue“ и лично успяхме да почувстваме, че музиката има по-голямо въздействие и помощ за обществото, отколкото си мислехме. С подобни мисли, че искаме да покажем музикално това, което сме подготвили досега, стигнахме до момента, в който наскоро издадохме нов албум.

Извиняваме се за настоящата ситуация, тъй като нашияартист издавт новия си албум сред неудобен проблем. В допълнение, наистина съжаляваме, че сме притеснили феновете, които подкрепяха и аплодираха нашия изпълнител поради нашите действия, които можеха да се видят като малко прибързани.

В момента нашият изпълнител очаква окончателната присъда по обвиненията. Що се отнася до присъдата, компанията винаги ще бъде заедно с нашия артист, така че той може да размишлява върху миналото и да не повтаря грешките си. Той ще има искрено отношение по минали въпроси и ще живее като зрял и изправен член на обществото. "

Allkpop

 

 

- На 25 август B.I е изпратил извинително писмо преди първия си процес по закупуване на наркотици и административни такси.

B.I. е подал писмо с извинение в съда преди пълноценния процес. Сега вниманието се насочва към това как писмото с извинение ще повлияе на решението, тъй като B.I. е признал обвиненията.

Изт.

 

- На сутринта на 26 август N B.I (Kim Han Bin, 25) присъства на първото съдебно заседание по текущото му дело за незаконна употреба на наркотици.

Off Topic

 

 

На този ден прокуратурата поиска присъда от 3 години затвор, както и глоба от 1,5 милиона KRW (~ 1300 щатски долара) за бившия идол по следните обвинения: три сметки за незаконна употреба на марихуана и една сметка за закупуване на нелегално LSD, още през 2016 г.

Тогава законният представител на BI застана от името на BI и предаде: "BI признава грешките си и дълбоко размишлява върху себе си, както и върху факта, че е причинил голямо безпокойство като публична личност. По време на престъплението , B.I беше само на 19 години. Той направи грешка от любопитство. Освен това B.I е за първи път е подсъдим без никакво криминално или гражданско минало и от дебюта си е извършвал непрекъснато общественополезен труд, както и дарения с нестопанска цел. Албумът, който наскоро издаде, също е част от проект за даряване на всички приходи. "

След това на B.I също беше дадена възможност да говори лично в изявлението на подсъдимия. Той каза: "Направих напълно глупава грешка в миналото. Бях млад и наивен, но въпреки това бях глупав за това, което направих. Нараних семейството си. Но през тези скорошни събития отделих време да се огледам около себе си и да помисля за миналото си. Никога повече няма да повторя глупава грешка като тази. Ще продължа да разсъждавам върху себе си. Искам да защитя онези, които ценя. "

Междувременно беше разкрито , че бащата на B.I също е присъствал на съдебното заседание на този ден и поиска да говори пред съдиите. Той каза в сълзи: „Трябваше да образовам детето си по-добре. Аз съм виновен. Моля, проявете милост към моя глупав син“.

Allkpop

 

На 26 август първото изслушване на B.I относно нарушение на Закона за контрол на наркотиците се проведе в Централния окръжен съд в Сеул.

През май тази година B.I беше обвинен за подозрения, че през 2016 г. е закупил марихуана и LSD и е използвал някои от наркотиците.

В съдебното заседание на 26 август прокуратурата заяви: „B.I e използва. марихуана общо три пъти през март 2016 г. и април 2016 г. и също така e закупил LSD по това време“.

B.I  коментира: „Признавам всички тези обвинения и отразявам себе си.“ Преди изслушването B.I  също изпрати извинително писмо до съда на 25 август.

Прокуратурата поиска присъда от три години затвор заедно с глоба от 1,5 милиона вона (приблизително 1300 долара) за B.I.

Окончателната присъда ще бъде определена на наказателния процес, насрочен за 10 септември.

Soompi

 

 

Явно най-важното, което сме пропуснали е, че той все пак си е признал, че е употребявал наркотици.

Какъвто съм песимист, иска ми се всичко да завърши добре, ама реалността е друга.

Все пак на 10 септември ще видим. Стискайте палци за добър резултат.

Той го заслужава.

 

А и не ми се иска да го виждам така повече..

E9xi-AHIVc-AMACah.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@skofiild, аз също много харесвам Ханбин. За мен той е душата и сърцето на групата.

Без него, вече нищо не е същото и тайно се надявах до края на годината, даже отново да се завърне при момчетата.

Затова и много се ядосах и избуших, когато прочетох за прокурорското искане.

Много добре си спомням, че когато първоначално скандала се разрази, момчето отрече категорично всичко

и остана само с това, че е имал намерение, но го е дострашало. Аз продължавам да вярвам, че е станало точно така

и той е поредното жертвено агне в организираната чистка срещу компанията.

Желая му много късмет и здрава психика на момчето, за да може да надмогне всичко това.

Абсурд, на абсурдите ще е така жестоко да му съсипят бъдещето и да го пратят в затвора....... ще видим.

Уви, все по-скептична ставам и относно бъдещето на групата.

Това, плюс новината от Боби, плюс некадърния мениджмънт, май няма да доведе до нищо добро.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, такова е.

Ще чакаме да видим какво ще стане.

И харесва, не харесва, ще се наложи да приемем положението.

Важното е, че въпреки всичко си го подкрепяме и харесваме. :wub:

 

Ето една радост, Ханбин участва в новата песен на Lee Hi „Savior“, която ще излезе утре в 18:00 KST.

Много добре изглеждат.

E-RVTg-HVc-Awp-Qo-K.jpg

 

Тийзърите към песента, които предполагам утре като се появи официалното MV ще бъдат премахнати, че така действа обикновено AOMG.

Ама то като се появи песента, те няма и да ни трябват вече.

На тях им се хвърлете едно око сега и очаквайте утре цялостната наслада.

Или по-скоро тъга. Че с тия дълзи..

Off Topic

 

(LeeHi) - '구원자 (Savior) (Feat. B.I)' Official MV Teaser01

 

(LeeHi) - '구원자 (Savior) (Feat. B.I)' Official MV Teaser02

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И песента и клипа ми харесват, много лирична се е получила песньовката. Гласа на Lee Hi и рапирането на Ханбин в комбинация са супер.

За визията на B.I., специално си взех кърпички, че ми потекоха лигите буквално.

Кога това момче толкова се разхубави? Винаги ми е бил симпатичен, но такъв красавец като в клипа дето да ти

спре дъха не очаквах, направо.......:inlove::inlove:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях забравила, че днес ще е делото на Ханбин.

И разглеждайки в Туитър какво става из кпоп пространството, като видях заглавието на статията в Allkpop ",Бившият член на iKON B.I осъден на изпитателен срок от 4 години, глоба от ~ 1300 USD, общественополезен труд и образование за наркотици", отдъхнах си.

4 години изпитателен срок е много по-добре от затвор.

/И добре, че видях първо тази статия, че заглавието в Soompi звучи малко стряскащо: B.I получава присъда по дело за наркотици.

В първия момент наистина ще си помислиш най-лошото, преди да влезеш и да прочетеш/.

 

Ето какво е станало...

На 10 септември следобед Централният окръжен съд в Сеул взе решение за присъда по отношение на бившия член на iKON B.I (Ким Хан Бин, 25), по обвинение в незаконна употреба на наркотици.

По време на този първоначален съдебен ден съдът осъди B.I на изпитателен срок от 4 години. Ако B.I извърши някакви допълнителни престъпления, свързани с наркотици в рамките на този изпитателен срок, съдът ще има правомощието да го осъди на поне 3 години затвор.

В допълнение, B.I е изправен пред глоба от 1,5 милиона KRW (~ 1300 USD), 80 часа общественополезен труд, както и 40 часа курсове за обучение по наркотици.

Що се отнася до решението, съдът заяви: „Подсъдимият е признал всички обвинения и е демонстрирал размишления за извършените от него престъпления и е обвиняем за първи път. Родителите на подсъдимия също са говорили пред съда за силната им воля да възпитат правилно сина си , и освен това фактът, че подсъдимият е успял да поддържа добри междуличностни отношения със семейството си, познати и като член на обществото, работи в негова полза. "

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, страхотна новина. Направо си отдъхнах.

Момчето е добро и изпълнително и ей сега ще се търкулят тези 4 години

без инциденти. Хайде да минава и заминава тъпото дело и да го оставят на мира

да си прави музиката и проектите и да си се развива стремглаво нагоре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...