Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Inside Men (내부자들)

 

Страна: Южна Корея

По уебкомикса на Yoon Tae Ho "Naeboojadeul"

Премиера: 19 ноември 2015

Времетраене: 130 мин.

Жанр: Екшън, Криминален, Драма

Режисьор: Woo Min Ho

Субтитри: Английски       

:imdb:

 

Участват:

Lee Byung Hun

Cho Seung Woo

Baek Yoon Sik

Lee Kyung Young

Kim Hong Fa

Jo Jae Yun

Bae Sung Woo

Kim Dae Myung

 

Резюме: Ан Санг Гу (Lee Byung Hun) е гангстер, който с години върши „черната“ работа за определен управляващ кръг. След като бива „натопен“ за престъпления, който не е извършил, той започва да търси отмъщение.

У Джанг Хун (Cho Seung Woo) e млад прокурор, който желае да стигне до Върховната прокуратура, без да има никакви връзки. Двамата се впускат в дълго и интригуващо изобличаване на мръсните задкулисни игри на политици, медии и правосъдна власт, в името на една бъдеща равноправна Корея, свободна от корупция, измами и предателство.

:essub:

 

Свали с :subs: :click: :click: 

Онлайн с :subs: :click:

Свали с английски субтитри :click: 

Свали с руски дублаж :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това как го чакам!!! Според мен за него бързо ще излязат английски субтитри. Все пак филмът в момента е абсолютен хит в Корея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено филмът си заслужаваше чакането. Дали защото това ми е любимият жанр или защото е с любимият ми актьор, но на мен филмът ми хареса много!

Трите часа (оригиналната версия е 3-часа, има и 2-часова такава) не се усещат, действието е живо, държащо до последно в напрежение, с много случки, обрати и герои.

Аз понеже винаги гледам сценария "под лупа", тук само едно нещо ми се стори леко нелогично: как имаше телевизор в иначе абсолютно спартанската килия ( предполагам, че съвременните затвори имат такива екстри, но и килиите едва ли са само с цементов под).

 

Актьорската игра няма какво да я коментирам. Бьонг Хон съвсем наскоро взе награда за най-добър актьор на 52-те Beaksang награди и то в изключително силна конкуренция.

 

Много смислен филм, който те кара сериозно да се замислиш за съвременното общество и неговите ценности. Особенно ме впечатлиха последните няколко изречения (гледайте след първите букви с имената на актьорите)!!! Не съм попадала до сега на толкова кратко и точно описание на това засипано с невярна и изкривена инфомация общество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълбок поклон , градска ! :bow:  :bow:  Очаквам с нетърпение дупчицата свободно временце днес ,  да го изгледам и ще пиша повече  , но според твоите коментари  , гамата явно ще е в суперлативната тоналност . Имам  специални пристрастия към Бьонг Хон , нали ми е набор... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В името на една бъдеща равноправна Корея, свободна от корупция, измами и предателство.   !?!?!? 
Тези корейци как изобщо го написаха това в резюмето като на тях всичко това като измама,корупция,предателство,лицемерие,подлост .... толкова им е в гените, че им се струват най-нормални и редни !
 
Иначе благодаря за превода !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В името на една бъдеща равноправна Корея, свободна от корупция, измами и предателство.   !?!?!? 

Тези корейци как изобщо го написаха това в резюмето като на тях всичко това като измама,корупция,предателство,лицемерие,подлост .... толкова им е в гените, че им си струват най-нормални и редни !

 

Иначе благодаря за превода !

 

 

Ми щото са и лицемерни : D

А филмът със сигурност ще се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В името на една бъдеща равноправна Корея, свободна от корупция, измами и предателство.   !?!?!? 

Тези корейци как изобщо го написаха това в резюмето като на тях всичко това като измама,корупция,предателство,лицемерие,подлост .... толкова им е в гените, че им си струват най-нормални и редни !

 

Иначе благодаря за превода !

Това в резюмето го написах лично аз! :)  Базирано на филма, в който ясно се вижда, че една част от корейското население си живее много добре от корупция, измама и предстелство, с което не се различава ПО НИЩО от една част от населението на България, на Австрия, на САЩ, на Канада, на Азърбейджан и т.н. ( схвана ми мисълта предполагам). Което съвсем не значи, че една друа част от населението на Корея ( България, Австрия, САЩ и т.м. ) не страда от това или не е против такъв вид корумпирано и връзкарско общество.

Това важи за всяка една област на живота. За мен хората не се делят на корумпирани корейци, студени германци и глупави ганийци, а на човечни и егостични хора. И да слагаме цяло едно общество под един знаменател, за мен е мноооооого странно :)

 

Ми щото са и лицемерни : D

А филмът със сигурност ще се гледа.

 Абсолютно вярно! Познавачът си е познавач :-P

 

Апропо чак сега ти забелязвам профилмата снимка . Защо ли така ме кефи??? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искрени благодарности за превода. И аз като вас отдавна чаках този филм. Разочарованието ми беше огромно. Отвратително дълъг, много слаба режисура, стандартна и предсказуема история. Първият час и половина не успя да изгради добре нито един герой, а просто наливаше суха информация. Рядко съм така недоволен. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Може би щеше да е по-добре ако бях видял двучасовата версия. Многото излишни сцени не ми се понравиха. 

 

Определено за сценарий, в който липсва всякаква оригиналност тези три часа са изключително много. Претенциозен филм без никакво покритие. Още по-лошото е че нахвърляха десетки герои, а в крайна сметка никой не се разви по никакъв начин. Хронологичното лъкатушене на историята, също повлия зле на цялостния филм, накъса го и разхвърли, а динамиката (поне при мен) съвсем се изгуби. Постният край, пък преля чашата. Не че съм очаквал, някоя касапница или 10-15 минутни тупаници (самия филм видимо показа, че ще се цели съвсем другаде), но при продукция с такава продължителност, трябва все пак накрая да се даде нещо на зрителя, а не толкова предвидимо да протекат нещата. Все пак нито е първия корейски филм на подобна тематика, нито ще е последния. 

 

  Актьорската игра и монтажът са големия плюс, ала лично за мен прекалено много се разчиташе на Бьонг Хон, сцените с негово участие бяха конструирани така, че да изпъква и да са запомнящи се. Повечето за сметка на останалите водещи актьори. В предходните му култови филми това се случваше привидно от само себе си, но тук си личеше режисурата. Съдейки от филмологията на режисьора, това е филмът, в който са му отпуснали  бюджет, свобода и топ актьори... и той е решил да се надскочи. Неуспешно, ала Камен Калев.

 

   Това че зрителите са му напълнили кината не ме изненадва, те в Корея отдавна му отпуснаха края и се задоволяват с малко. Дори да им предложиш айдъл във вихъра на кариерата си и те ще затичат към касите. Така че тук и един Бьонг Хон е достатъчен, особено след като се е върнал от визита в Америка. 

 

  Последните реплики бяха интересни, да. Напомниха ми тези в "Левиатан" на Звягинцев. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че за да усети човек мазната, гнусна атмосфера на корупцията, филмът не може да не е толкова дълъг! И за да изживее безнадеждността на подобна мисия - да изобличиш опиянените от властта и там другото, което си го повикваха на всяко събиране - трябва да се поизмъчи заедно с прокурора. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...