Jump to content

Recommended Posts

Перфектен - сценарий, игра, заснемане, музика. Достоен за награди. 

Да, но:

Няма торсове и кифли, за награда не се мисли.

Даже мелодрама няма и бедата по- голяма.

Тумори и амнезия, липсват пък за поразия.

Айдъли и айделушки- няма като люти чушки,

та чертата кат' се сложи- с к'во и  как да се наложи! :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти до средата съм и мога да кажа, че сериалът е страхотен. Рядко се навивам за криминални, но повярвах на всички писали по- горе и досега изглежда, че има защо. Много добър. И изборът на актьори е отличен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито на наградените. 52-арт награди "Пексанг", секция "тв драма"

 
Най-добра драма - "Сигнал"
Най-добър сценарист - Ким Ън Хи "Сигнал"
Най-добра женска роля - Ким Хье Су "Сигнал".
 
Останалите награди отидоха при "Потомците", няколко за "Отговори от миналото 3" и "Сирене в капана" като единствено в категорията "Най-добра мъжка роля" отличието отиде за "Шестте летящи дракони" и Ю А Ин. 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се надявахме на награди, но браво, този път, демонстрираха мозък при награждаването.

И аз, ако трябваше да избирам, щях така да наградя-  "Сигнал", с наградите за качество, "Потомците", с тези за популярност(най-популярен актьор, актриса, че и двойка)  и гран прито, мисля е заслужено за тях, защото все пак сериалите се правят, за да се гледат, а те хванаха огромна аудитория.С наградата  за "Драконите" също съм съгласна, най-хубавото в сериала, докъдето го изтърпях, си беше Ю А Ин. :);) "Сиренето" и "1988", с награди за дебютанти и  за "цвят" в класацията- биват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не похваля този сериал...Супер интересен сценарий. Паралелно имах свалени епизоди на ''Игра на тронове" и се улових, че престояват няколко дни. Сметни...И музиката му е страхотна. Малко ми напомни Nine: 9 Times Time Travel (2013) , no за мен Сигнала е доста по - динамичен и актьорите са къде къде по - добри, като изключа леко главната женска роля с неприятния тембър...но Слава Богу няма много време за дразнения. Младото профайлър с острия нос се чудех къде ми се e мяркал, а той бил тука веее The Front Line (2011)..и то в любимият ми военен филм...мноого любим... 

pic_20141031210447_fxkpqt1fng7.jpg[fullsizephoto184955.jpgThe-Front-Line-2011-Jang-Hun-08.jpg leejehoon_army2.jpg

 

 

Само шибания отворен финал ме намръщи, ама квот так'оа...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Перфектен. Не бих добавила или махнала нищо. Актьорите ми бяха непознати, но това беше само в плюс, тъй като нямайки очаквания се впуснах в една въртележка от минало и настояще- пропуски и успехи. Всеки момент е сам за себе си и в следващия всичко може да се промени. 

Няма идолчета (не че не гледаме и такива, нооо )  без тях си трябва сценарий :)

 

Субтитрите на ниво- благодаря :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да си призная, че се пренадъхах от тея позитивни коментари и  явно очакванията ми се бяха увеличили на макс, та не можах да се накефя много. Като цяло  ми хареса  - имаше интересна завръзка и случаите също бяха що-годе интересни, но действието ми се стори малко мудно и разтегнато.

 

 

Развръзката с тоя патетичен извод "да не се отказваш" ми дойде нанагорно, а и като цяло тази сложна схема с предаването на информация между миналото и бъдещето ми се стори прекалено грандиозна за такава тривиална развръзка, като това да заловиш дребен полицейски бос. А и представата, че  действието ще продължава в някакъв цикъл до безкрай или  докато не се постигне перфектното решение на тоя случай, ми  звучи малко досадно.

 

 

Въпреки горенаписаното, смятам, че сериалът си заслужава гледането - едно приятно отклонение от схематизираните корейски сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свалих първите епизоди преди 2-3 дена. Исках да видя нещо по различно като жанр... До сега не оправдава очакванията ми за съжаление. Супер мудно и трудно доглеждам епизодите, почти не може да ме грабне. Като прибавим и за пореден път доказаната истина, че не могат да правят продукции на тема "пътувания във времето", какво остава... За да имам все пак някаква по-обективна преценка ще пробвам да изгледам поне до 8-10 еп. Не че вярвам нещо да се промени. Обикновено както почват, така и свършват. Ако първите 3-4 серии се влачиш едва ли накрая ще ти е паднало ченето от възхита... Да видим все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай. По-нататък - към 5-та става наистина смислено и всичко си идва на мястото. Големи работи се случват и започваш да разбираш защо толкова го хвалят.

Лошото е, че разбираш какво се случва с два епизода закъснение и тази загадъчност на сценария малко ти действа на нервите.

Доста е сериозен за моя вкус, да си кажа и аз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам какво да ти кажа. За сериали, които разчитат ОСНОВНО на история - не както при романтиките да речем, някакси не ми харесва да виждам глупави сцени, истерични крясъци и поведене тип "като на кино". Тук всички тези си ги има доволно за сега, но ще послушам съвета ти! :) Дано нататък стане по-интересно!

 

П.С. Саундтракът е много добър! Просто винаги се удивлявам, когато попадна на хубава музика/фон. Създава атмосфера, създава емоция...  От нищо може да направи нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма да стане номерът с този сериал. Признавам си, че по начало много трудно може да ме грабне криминална история, но просто тук се опитват да съвместяват реалистичност и фантастика... За някои може би това е ОК, мен лично ме дразнят такива продукции, където се чудя какво се опитват да ми кажат с този сериал сценаристите. Ако ще правиш фантастика - прави я със замах, ако ще правиш нещо сериозно и на реална житейска тематика - прави го близко до реалността, каквато и да си я представяш че е. Още от началото ми бе пределно ясно, че много трудно могат да съчетаят сериозни теми като корупция, престъпления и човешки слабости с фантастичния елемент на "комуникация през времето". Самата концепция за разговори между двама човека от различни епохи в РЕАЛНО време е абсурдна, понеже с промяната на миналото променяш директно настоящето. В този сериал дори не се опитаха да атакуват тази тематика. При първата ситуация, в която трябваше да се подходи с малко повече "интелигентност" балонът се спука.

Колежката му загина в буса. На следващия ден, след като уж в миналото нещата са се променили, тя се оказва жива отново, но той все още помни какво се е случило. Няма как да стане този номер. Същата помия бяха надробили и в Queen In-hyun's Man, където от подскоци във времето накрая и те се объркаха кой какво трябва да помни и какво не.

Може би някои ако прочетат мнението ми ще решат, че търся под вола теле, но пак казвам... Ако искаха да направят фанатстичен криминален сериал, поне да го бяха направили забавен, със смешни моменти, така че да не се усещат логическите дупки толкова много.

В заключение ще кажа, че това е сериал по-скоро за хора, които гледат основно този жанр и нищо друго не им допада. Нито драмата е нещо особено, нито емоцията е водеща... Тоест подходящ е предимно за тези от нас, които ги интересуват добре заплетени истории с множество  лъжи, престъпления и интриги. Както казват - за всеки влак си има пътници! Аз лично бях до тук. :) Оценка 4/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Самата концепция за разговори между двама човека от различни епохи в РЕАЛНО време е абсурдна, понеже с промяната на миналото променяш директно настоящето. В този сериал дори не се опитаха да атакуват тази тематика. 

 

Моля??? :slap: Ти май се зориш да пишеш само постове, а? Кое ти е абсурдното - пипнеш ли миналото, настоящето естествено че се променя. А с това ти изказване блесна и неразбирането ти на сериала - "много трудно могат да съчетаят сериозни теми като корупция, престъпления и човешки слабости с фантастичния елемент на "комуникация през времето". Веднага те оборвам - корупцията и злоупотребата с власт я има и в 1995 и в 2015. И благодарение на напредналите технологии в днешно време,  взаимно си помагат и се борят срещу гадовете, чиято изродщина е почнала тогава, и естествено ако това се предотврати в зародиш, много убийства няма да се случат. Но сериала далеч не спира само с тази елементарна идея. И като не ти харесват по дефолт кримита, гледай си романтиките, давай там скалните ти оценки 100/100. :rofl:  Не исакм да те питам какви точно са ти критериите, та да правиш скали, щот само ще ме изнервиш допълнително. На  сценария на Сигнал ми пишеш 4/10, а на сценария на Слънчасалите 10/10, дет и баба ми може да ти напише такава класическа любовна история. Добре че наградите ги обра Сигнал в тази категория. И чета  поредната глупост от поста ти  - "Колежката му загина в буса. На следващия ден, след като уж в миналото нещата са се променили, тя се оказва жива отново, но той все още помни какво се е случило. Няма как да стане този номер."  Пич, не знам какво си гледал, ама е очевадно че не си вденал. Помнят само тези, които говорят по радиостанцията -  те променят. И това е ясно още с разкриването на първият им случай...ти чак при казуса с полицайката ли се замисли??? :slap:  :na2: Оставаше и те да не помнят какво правят и то тогава сериал няма да има. Радвам се, че го спираш.  Няма лошо, че не те кефи, но само не ми плюй сюжета, щото изобщо не си пунктуален, както си мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля??? :slap: Ти май се зориш да пишеш само постове, а? Кое ти е абсурдното - пипнеш ли миналото, настоящето естествено че се променя. А с това ти изказване блесна и неразбирането ти на сериала - "много трудно могат да съчетаят сериозни теми като корупция, престъпления и човешки слабости с фантастичния елемент на "комуникация през времето". Веднага те оборвам - корупцията и злоупотребата с власт я има и в 1995 и в 2015. И благодарение на напредналите технологии в днешно време,  взаимно си помагат и се борят срещу гадовете, чиято изродщина е почнала тогава, и естествено ако това се предотврати в зародиш, много убийства няма да се случат. Но сериала далеч не спира само с тази елементарна идея. И като не ти харесват по дефолт кримита, гледай си романтиките, давай там скалните ти оценки 100/100. :rofl:  Не исакм да те питам какви точно са ти критериите, та да правиш скали, щот само ще ме изнервиш допълнително. На  сценария на Сигнал ми пишеш 4/10, а на сценария на Слънчасалите 10/10, дет и баба ми може да ти напише такава класическа любовна история. Добре че наградите ги обра Сигнал в тази категория. И чета  поредната глупост от поста ти  - "Колежката му загина в буса. На следващия ден, след като уж в миналото нещата са се променили, тя се оказва жива отново, но той все още помни какво се е случило. Няма как да стане този номер."  Пич, не знам какво си гледал, ама е очевадно че не си вденал. Помнят само тези, които говорят по радиостанцията -  те променят. И това е ясно още с разкриването на първият им случай...ти чак при казуса с полицайката ли се замисли??? :slap:  :na2: Оставаше и те да не помнят какво правят и то тогава сериал няма да има. Радвам се, че го спираш.  Няма лошо, че не те кефи, но само не ми плюй сюжета, щото изобщо не си пунктуален, както си мислиш.

 

Не. Определено не "вденах", че вълшебното уоки-токи дава магическата сила да помниш всичко... Иначе ти добре си го написал: "Оставаше и те да не помнят какво правят и то тогава сериал няма да има." Прав си, че нямаше да има... А за "слънчасалите" не помня да съм възхвалявам сюжета специално и да съм давал 10/10, ма щом казваш. Явно повече ми четеш постовете от мен самия. Хаха. Там може много неща да са изтъркани и предвидими, но поне не им трябват вълшебства да им правят сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учудвам се, че такъв елементарен фентъзи момент те е затруднил. Ти как си представяш да се направи връзка с миналото - чрез врачки и вуду ритуали сигурно  :28558:  :slap:  :na2: Относно слънчевите - изписано е каквото трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Erutan си е написал много добре кое не му харесва, не знам какво се недоволства. Темата е основно за обсъждане, критикуване и хвалене на сериала, а не на мненията на потребителите за сериала. Този сериал има много положителни отзиви и ще го гледам, за да видя дали ще ми хареса. Скептичен съм към смесването на жанровете в корейските продукции, но пък може да е добър сценария.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се недоволства. Когато не си разбрал нещо, не е адекватно да кажеш става или не става. Разбери го и тогава си изкажи мнението - затова става въпрос. Стотак, ти пък изобщо не си гледал, но се обаждаш. Темата е за сериала, а не кой на кого какво казал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се недоволства. Когато не си разбрал нещо, не е адекватно да кажеш става или не става. Разбери го и тогава си изкажи мнението - затова става въпрос. Стотак, ти пък изобщо не си гледал, но се обаждаш. Темата е за сериала, а не кой на кого какво казал.

Не съм гледал, но от това, което е написал разбрах какво става в случката и точно какво не харесва. Докато ти провокираш. Виж си поста първо, това нормални обръщения към човек, с който водиш диалог ли са или просто си изнервена, ако си изнервена, дано не те изнервя повече с поста си.

 

И чета  поредната глупост от поста ти

 

Ти май се зориш да пишеш само постове, а?

 

Не исакм да те питам какви точно са ти критериите, та да правиш скали, щот само ще ме изнервиш допълнително.

 

Няма лошо, че не те кефи, но само не ми плюй сюжета, щото изобщо не си пунктуален, както си мислиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...