Jump to content

Recommended Posts

Не му харесва на човека- какво толкова! Би му харесало-  цитирам: "Ако искаха да направят фанатстичен криминален сериал, поне да го бяха направили забавен, със смешни моменти, така че да не се усещат логическите дупки толкова много.", демек тия да си умират, ама да ни дават смешки и да се хилим. Вкусове разни. :28558: Пък и все пак форумът е за мнения.

Смятам,  няма лошо да се  изявява като оценител даже, щом му харесва. Освен това Erutan  не крие, че  дава глобални оценки в цифри, на базата не(до)гледал, което е  все едно да пишеш на някой двойка за нерешени 2 задачи от 5, без да си проверил другите три   и от това всеки може да си направи вече извод колко да се довери на написаното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е. :) Харесва ми да гледам сериалите им, но нямам време да доглеждам всичко до 20 еп. последната минута за да кажа: "Да. Първи епизод мислех, че е боклук. И 20 еп. пак същото мисля." Или нещо е добре направено, или не е. Много, много рядко има сериал, който да ме е грабнал след 10 епизод да речем. Да не кажа почти няма такава случка. То няма и логика... Ако половината сериал ще е боклук, а другата изведнъж ще почне да ти харесва, значи нещо не си наред. :) Примера ти със задачите е леко провокативен, но при тях нещата са различни. Всяка задача е сама за себе си. И е неправилно да се оценява на база на единици. Със сериалите обаче не оценяваме отделни епизоди, а цялото нещо понеже е едно цяло, така че... Няма смисъл наистина да се провокираме. Напиши кое на теб ти хареса или обори мнението ми с някакви аргументи за да стане приказка. Да се джафкаме само е глупост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен лично много ми хареса тази драма, историята беше доста смислена, играта и актьорите прекрасни.Изгледах го за два дни и определено мога да кажа, че за мен това е най-добрата драма за 2016 г. досега.Със сигурност ще го гледам още много пъти  :up: .Когато започнах да го гледам се надявах да има романтична история, но въпреки това не ме разочарова.Честно казано на мен епизод 1 въобще не ми хареса, но реших да изгледам и втора серия и така изгледах на един дъх всички останали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак,точно заради този ефект обясних по- горе, че неразбралите сюжета не трябва да коментират с хейт, защото така объркват потребителите. И ти си един от тях на въдицата. Вадиш мнение от пост на потребител, неразбрал сюжета, но опитващ се да изглежда свръхточен. Само че изгледалите го, дори и на тези, на които не им е харесал, им става ясно че това е изцяло неадекватно мнение, какво остава да мислят негледалите го. Аргументите му са абсурдни. А теб ще те помоля, ако имаш да казваш нещо за сериала, казвай! Излишно спамиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Urban, малко тъпо с това "неразбрал сюжета", щото е гледал само 2 серии. Не мисля, че за 2 серии може да се разбере даден сюжет. И най-вече не и в корейски сериал. Помня как в Healer първите 2 серии не можех да схвана какво точно става, но после ми се поизясни. Така че това не е показател.

Колкото до Erutan... Човекът си казва и показва - "Харесвам романтични комедии.". Не мисля, че му трябва да вниква много дълбоко в криминален сериал, за да разбере, че не му харесва.

А пропускате и нещо друго... В края на краищата, той гледа корейско от сравнително скоро. И то определени жанрове. Виж в профила му сериалите, които е гледал. Няма да видиш дълбоки драми или кримки. А за корейските крими сериали трябва да имаш много специална нагласа и най-вече, че 95% от ченгетата са тъпи като галоши, бият заподозрените наред, корумпирани са, хващат първия, който им се изпречи, щото не му харесват муцуната. Ако е свикнал с американското кино, там не е така. Затова смятам, че му е простено, задето не харесва този сериал.

А, честно казано, аз също не бих го сложила за сериал на годината. 3 неща ме спират от това - полицайката, главният и финала на сериала, който беше изключително неиздържан... Поне на фона на останалото. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стотак,точно заради този ефект обясних по- горе, че неразбралите сюжета не трябва да коментират с хейт, защото така объркват потребителите. И ти си един от тях на въдицата. Вадиш мнение от пост на потребител, неразбрал сюжета, но опитващ се да изглежда свръхточен. Само че изгледалите го, дори и на тези, на които не им е харесал, им става ясно че това е изцяло неадекватно мнение, какво остава да мислят негледалите го. Аргументите му са абсурдни. А теб ще те помоля, ако имаш да казваш нещо за сериала, казвай! Излишно спамиш.

Ти изобщо не разбираш защо писах. Писах понеже отношението ти към потребителите в този случай е меко казано нарушаване на добрия тон. Второ - на някой мнението за теб е абсурдно, но нямаш универсално право да определяш дали е адекватно или не, дали трябва да пише мнението си или не. Не съм съгласен с много негативни мнения в теми за сериали, които харесвам, но не съм тръгнал да обяснявам на хората колко грешат и да им казвам как трябва да разберат сериала. Нито пък съм тръгнал да цитирам в теми на сериали, които не харесвам, мнения на потребители, които са го харесали колко не са го разбрали и колко е тъп сериала. Пиша мнение за сериала и точка, но веднага ще се намери някой да се заяжда и провокира, та започват някакви излишни диалози.Честно казано не знам какво правят модераторите, защото ако на по-нов потребител се отговори по такъв начин един-два пъти, едва ли ще се занимава да пише повече мнение за сериал. Нито сериала ти е собственост, да определяш дали някой "ще ти оплюва сюжета", нито мнението на потребителя е насочено към теб. На мен някой започне ли да ми отговаря по такъв начин и да се заяжда с мненията ми за сериал директно го блокирам, защото вече е досадно. Форумът стана много по-спокоен и си коментирам на воля, откакто не се занимавам с досадни заяждания. Аз и това съветвам потребителите, блокирайте ако не се разбирате и това е, явно модератори няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този форум е точно за това - да се обсъжда.  И след като някои имат право да слагат някакви оценки 4/10 или 6/100 според някаква тяхна лична скала, като критикуват сериала без да са разбрали сюжета, аз пък не виждам какво лошо правя, като оспорвам разни повърхности коментари, за което разбира се, се аргументирам. И обсъждам сериала, а ти обсъждаш мен  :28558:  :28558:  :28558: , на кой какво съм казала. Пак ти казвам - дори не си гледал продукцията, а  написа няколко поста, с които освен да се правиш на нечии адвокат, вкарваш излишно напрежение. Аз и Ерутан казахме каквото имаме, но теб очевидно нещо те тормози. Направи си тема или блокирай и стига си излива тука мъката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотни манипулаторски похвати. Но на мен такива не ми минават. Изрично съм извадил провокаторските изказвания от поста ти в цитати. Ти не си проблема. Модераторите са проблема на този форум, както простотията не е проблем, а тези които я търпят. Няма какво да говоря повече с теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Urban, малко тъпо с това "неразбрал сюжета", щото е гледал само 2 серии. Не мисля, че за 2 серии може да се разбере даден сюжет. И най-вече не и в корейски сериал. Помня как в Healer първите 2 серии не можех да схвана какво точно става, но после ми се поизясни. Така че това не е показател.

Колкото до Erutan... Човекът си казва и показва - "Харесвам романтични комедии.". Не мисля, че му трябва да вниква много дълбоко в криминален сериал, за да разбере, че не му харесва.

А пропускате и нещо друго... В края на краищата, той гледа корейско от сравнително скоро. И то определени жанрове. Виж в профила му сериалите, които е гледал. Няма да видиш дълбоки драми или кримки. А за корейските крими сериали трябва да имаш много специална нагласа и най-вече, че 95% от ченгетата са тъпи като галоши, бият заподозрените наред, корумпирани са, хващат първия, който им се изпречи, щото не му харесват муцуната. Ако е свикнал с американското кино, там не е така. Затова смятам, че му е простено, задето не харесва този сериал.

А, честно казано, аз също не бих го сложила за сериал на годината. 3 неща ме спират от това - полицайката, главният и финала на сериала, който беше изключително неиздържан... Поне на фона на останалото. 

То в тоя сериа почти нищо не се разбира, така или  иначе. Просветление ти  идва след три епизода. И аз съм на клона на "тъпичките" и зарязалите го. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ърбънче и аз да поспамя малко - ама не мога , то не се издържа вече. Как ги правите тия проблеми буквално от нищото, не ми го побира акъла. Момичето си каза своето, момчето и отговори - теглиха си по една и всичко си беше наред. Но не трябва да се търси криворазбрана справедливост, да ни избие на мелодрама и да валят едно кило безсмислени обяснения......а и един милион сеирджии като мен да хвърлят дърва в огъня и настава една такава безсмислена вакханалия. На път сме да надминем доматите по-абсурдност , а може би според Стотака, Ърбан и е ред за следващият публичен линч.

Вбесила се е и го е казала, а аз се питам и какво от това ? На човекът - от километри си личи ич не му пука , а и си го каза. Някак си става опасно да си откровен, някой може пък да се засегне. Уж се иска обратна връзка - нали за това били форумите, а пък не е редно да си искрен.Дай лицемерно всички да са добри, да сеем  цветя и рози , а за предпочитане е и да не мислим, че да ни се получава синхронна.......Прекалено идва, а модераторите си имат достатъчно работа, че да се занимават и с изкуствено създадени проблеми.

Чак ми липсват моментите когато Кидо и Ърбан се джавкат, никой не ги закача, а те накрая се разбират, че няма как да се разберат и кервана (поредния сериал) си върви кротко без кило глупости в коментарите  :D .

Ако се разпиша пак в темата ще се изгледам поне една серия, но не ми го причинявайте - не искам  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъпички, острички :na2: , аз пък много си падам по такива сериали и прочие тематика..., никак не ми е нужно да има абсолютната логика...(то пък сигурно някой знае на 100%, какво следва да се случи, ако пътуването/респ контакта с минало, бъдеще и прочие е възможно...), за мен сериите си ми вървяха много хубаво, имаше интересни криминални моменти.., разследваха се студени досиета, имаше една история, която си вървеше паралелно през целия сериал, преплетоха се с друга паралелна линия.., актьорите играха впечатлително, имаше си даже и комичните моменти, но пък имаше и такива, които те карат да вярваш на историята, т.е. сериала те е грабнал и ти вече си вътре и гледаш какво ще стане, а не кой как играе и какво са измислили сценаристите...

 

не знам дали искам втори сезон.., макар че ако са в състояние да произведат сезони както Fringe нямам нищо против :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тъпички, острички :na2: , аз пък много си падам по такива сериали и прочие тематика..., никак не ми е нужно да има абсолютната логика...(то пък сигурно някой знае на 100%, какво следва да се случи, ако пътуването/респ контакта с минало, бъдеще и прочие е възможно...), за мен сериите си ми вървяха много хубаво, имаше интересни криминални моменти.., разследваха се студени досиета, имаше една история, която си вървеше паралелно през целия сериал, преплетоха се с друга паралелна линия.., актьорите играха впечатлително, имаше си даже и комичните моменти, но пък имаше и такива, които те карат да вярваш на историята, т.е. сериала те е грабнал и ти вече си вътре и гледаш какво ще стане, а не кой как играе и какво са измислили сценаристите...

 

не знам дали искам втори сезон.., макар че ако са в състояние да произведат сезони както Fringe нямам нищо против :up:

 

Съгласна съм. Тоя е един от малкото сериали, които гледах без да правя нещо паралелно (цъкам тетрис или нещо друго :28558: ) тук за едно цък- и язък (трябваше да връщам, че изпускам нишката)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво му е на сериала, че не схванах? И защо трябва да е забавен?! На мен пък точно това ми хареса. Че имаше логика и фантастика и нямаше лигавщини, но все и пак се появи и романтика. За 2 епизода едва ли нещо се разбира, макар че мен лично ме грабна още в началото и си чаках с нетърпение всеки епизод. Като се има предвид, че напоследък рядко доглеждам цял сериал, а и всъщност нямам толкова много време като преди и и си подбирам какво да започна /най-вече по актьорите и сюжета/. Много хубав каст, добре изградени образи и интересен сценарий. Очаквам 2-ри сезон. Музиката също ми допадна. Една такава мрачна и различна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите два епизода бяха мноооого силни. Определено и мен ме грабнаоще от самото начало. Вчера едва успях да се насиля, да изключа компа, че трябва и да се спи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чинча, ще има ли втори сезон. Страхотен е сериалът...... Много добре измислен. От много време не съм гледала нещо което да ми харесва толкова много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би преди около месец-два четох интервю със сценаристката на сериала. Тя казва, че идеята за продължение й допада и би изработила сценария, но държи на главните персонажи и на актьорите, които ги изиграха. Ако те са съгласни и тя е съгласна. Но добавя, че евентуално ще мине време, защото ще е трудно графиците им да съвпаднат така, че по едно и също време да са свободни. Разбира се, в случая говорим за нейните нагласи. Не съм чел продуцентите да са заявили желание за продължение на този етап.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал, изгледах го за три дни и искам ощеее :28558:

Дано направят втори сезон, наистина. Но и да е със същите актьори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато започнах да следя сериала с едно приложение на телефона за сериали ми даваше, че сериала продължава, което ме обнадежди, че наистина предстои 2 сезон, но наскоро актуализирах и вече ми го дава завършил...-_-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Aretka написа:

Когато започнах да следя сериала с едно приложение на телефона за сериали ми даваше, че сериала продължава, което ме обнадежди, че наистина предстои 2 сезон, но наскоро актуализирах и вече ми го дава завършил...-_-

Виж тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...