Jump to content

debil4e

Recommended Posts

spacer.png

 

заглавие: Ajin, 亜人, Ajin: Demi-Human

година: 16.01.2016

тип: ТВ (13еп)

жанр: сайнен, приключения, мистерия, хорър, свръхестествено

продукция: POLYGON PICTURES

инфо: :click: :click: :click:

 

резюме: Вечен живот!? Страхотно, това буквално те прави почти равен  на боговете, нали?

За Кей  и поне още 46 души обаче, това е  най-лошото възможно нещо, което някога им се е случвало. Защото  в очите на  околните, обществото и правителството те вече са само редки и изкллючително "ценни" екземпляри, които трябва да бъдат заловени и изследвани за "доброто на човечеството". В техния случай това означава да са лабораторни мишки и да умират и пак, и пак, и пак...  и така, докато свят светува.

 

 

лично мнение: Едно от най-чаканите от мен заглавия, но имам резерви към студиото относно арта. Харесвам проектите, които си избират(май са фенове на Нихей, щом ще правят и филм по Blame!), но е време да наемат някой дето може да рисува лица и коси, че са като трън в очите на фона на останалото <_<  

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

spacer.png

 

Ajin 2nd Season

заглавие: Ajin: Demi-Human 2nd Season, 亜人 第2クール

година: 8.10.2016

тип: ТВ - 13 епизода

жанр: сайнен, приключения, мистерия, хорър, свръхестествено

продукция: POLYGON PICTURES

инфо: тук, тук, тук

резюме: Директно продължение на първи сезон.

 

 

лично мнение: Сигурно заглавие, Полигон не оклепват продълженията, така че ще си го следя и докато чакам да излезе Blame! ще се радвам на това и на мисълта, че ще правят и Годзила :896767: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма отделна тема за филма, така че ще се разпиша тук;) Първият филм ми хареса, определено оправда очакванията ми. Свърши малко в нищото, но това си е нормално, все пак е планирано като трилогия. Малко ми е мътно с какво ще пълнят сериите, ако ги пускат паралелно с филмите. Или просто ще нарежат филмите в тях? :dunno:

 

Като цяло съм доволна и от историята, и от арта, и от мрачната атмосфера. Има конспирация, интересни герои, мистерия, доста прилични бойни сцени и обилни, но правдоподобни кървища (в други анимета кръвта шурти кат из ведро) :) Препоръчвам го. Ето и едно линкче за гледане онлайн с английски субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като още не съм гледала филма, мога да коментирам само анимето. Откъм история няма изненади, движат се по мангата. Бекграундите както винаги са добри, но керъктър дизайна... Наистина се надявах да са подобрили нещата, а те са ги влошили. Направо имах чувството, че пак гледам първи епизод на Kingdom, който между впрочем успешно ме отказа от самото аниме. Тук ще поупорствам и ще видя дали ще ме задържи или ще предпочета да си остана с мангата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прегледах десетина минути от първи епизод и се препокрива напълно с филма. Май можеш да отделиш 01:40 ч. да изгледаш приблизително 5 епизода накуп и да не го мислиш сериала повече, а направо да си чакаш втория филм от трилогията ;)

 

Мен физиономиите не ме дразнят, само асистентката на белокосия батко ми е някаква наплескана с мистрия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са толкова физиономиите, така или иначе им посвикнах със Сидония. Керъктър дизайна като цяло е крачка назад спрямо предния проект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отделих и аз 50 минутки да изгледам първите два епа на анимето. Чаках го, чаках, ама така и не излиза свестен рилийз с 'убаво качество (1080п) и приличен съб. В крайна сметка, загледах съба на ъндъруотър (май засега е най-добрият от всички), макар че хич не ми харесват кодеците, дето го изкарват. Ениуей, какво мога да кажа за анимето - с три думи - ще се следи  :28558:

 

Определено, нямам против физиономиите/керъктър дизайна. Според мен, не са толкова зле, колкото в Кингдъм-а. Търпят се. Чудя се дали да гледам филма, защото явно както каза някой по-горе, се припокрива със серийките, но сигурно в сериите ще има засукан мааалко повече материал. Оп и ед ме радват (и като сикуенс, и като подбор на песни) - приличат ми като излезли от инди компютърна игра (в каквото настроение съм напоследък, така че това е огромен плюс за мен).

 

ПП: МамоМия винаги е плежър за сетивата~~

 

Оценката ми като цяло засега е 7.5/10  : )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, мързеше ме да гледам и пълните серии за сверявка, но на филма не ми направи впечатление нещо да е набързо предъвкано или прескочено. Вървеше си гладко действието, всеки момент беше добре обоснован и развит. На Умрелата тетрадка примерно оня безумен микс от откъси, дето го бяха кръстили "филм", беше адски претупан и това се забелязваше и от зрители, които не са гледали сериите. Та затова на Ajin останах с впечатлението, че сигурно нарязват серии от филма, а не сглобяват филм от сериите. Т.е. не е първо яйцето, а кокошката:)

 

Абе какво се обяснявам пък аз, признавам си, че навивам някой тук да изгледа филма, за да ми каже дали има разлика в сериите и дали да ги следя :28558: Аз на ваше място бих го изгледала, за да проследя историята нататък, вместо да чакам по 20 минутки на седмица... :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма отделна тема за филма, така че ще се разпиша тук ;) Първият филм ми хареса, определено оправда очакванията ми. Свърши малко в нищото, но това си е нормално, все пак е планирано като трилогия. Малко ми е мътно с какво ще пълнят сериите, ако ги пускат паралелно с филмите. Или просто ще нарежат филмите в тях? :dunno:

 

Като цяло съм доволна и от историята, и от арта, и от мрачната атмосфера. Има конспирация, интересни герои, мистерия, доста прилични бойни сцени и обилни, но правдоподобни кървища (в други анимета кръвта шурти кат из ведро) :) Препоръчвам го. Ето и едно линкче за гледане онлайн с английски субтитри.

Каква е разликата между анимето и филма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А докато го чакаме, има OVA;)

 

Колор, аз не забелязах разлика между филма и епизодите. Не че ги гледах всичките, но хванах бая съвпадявки, докато намеря къде продължава историята от края на първия филм. Точно затова ми беше толкова странно, че пуснаха пълнометражката паралелно с началото на излъчване на сериала  :blink: Първият сезон на сериала обаче продължава отвъд сюжета на първия филм;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръгна втори сезон! Руснаците са го пуснали 1 еп. дублиран, ама на мен ми се гледа с оригиналното аудио и ровя в момента... Кисанимето този път проспаха събитието, даже raw не са качили още.

 

EDIT: Луда работа, никъде не намирам английски субси... Откога пък руснаците станаха по-бързи в превеждането, и то с дублаж?  :blink: Добре че и със субси са го пуснали. Ето линкче за рутракера с японското аудио ;)

 

EDIT2: Доживяхме, вече го има и с английски субси;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, но засега втори сезон ме кефи дори повече от първия:) Много качествено свършена работа - като последователност и построяване на сцените, като развитие на сюжета. Има освежаващи забавни моменти и съспенс-изненадки:) Историята се развива доста зряло, без дежурните изтъркани мотиви и лиготии. С истинско удоволствие го гледам.

 

 

Израдва ме закланият от призрака Накано как се възмути, че му е съсипана тениската  :28558: 

 

 

Поради липса на други заинтересовани продължавам да си плямпам сама тук  :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...