Jump to content

Recommended Posts

И аз миссля, че поне двама от четеримата ще се окажат роднини - или брат и сестра или двама братя,....но повече залагам на брат и сестра. Така любовния многоъгълник ще бъде разбит без да има тъжни и ощетени.... И още нещо - щерката на деректора освен, че за мен е най-малко показана и разкрита в сериала, /така остава и най-загадъчна до момента за мен/ е и тази, която защитава айдълчето, а това ми напомня, незнам защо, на сестринска грижа. Тя го откри все пак и го доведе в училището...сигурна съм, че е имала причина. Само да не се окаже, че сестра на полукитаеца, че тогава ще е стане голяма каша..... Някак си все ми се върти в главата роднинската връзка като ги гледам тези - четиримата главни..... (И правя паралел със сериала "Тайната на село Ачиара",

където всички се оказаха роднини накрая, по майчина линия, по бащина линия и по сестринска линия....и бяха като едно голямо объркано семейство..... )

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност, имаше още един момент, в който само директно не ни казаха, че русия айдъл и "дъщерята" на директора са брат и сестра. В първия час по медитация на двамата новодошли нали ги караха да казват какво виждат и тя описа пожара, който и той си спомня. Не четат мисли, значи е личен спомен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, вече съвсем почвате да ме убеждавате, че дъщерята на директора е сестра на русокоското. :) Така наистина ще е най-безболезнено за всички герои. :) п.п. И ще ни спестят драмата.

 

Русокоското и Ариел двойка, дъщерята на директора негова сестра. Само жал ми става за Хонг Бин, но вярвам, че ако така се нареждат нещата, накрая ще го съберат с дъщерята на директора. Всички по двойки, влюбени, щастливи и хепи енд. Перфектно. :D

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не гледам текущи дорами, но това не ми пречи да си чета за тях тук и по сайтовете. :28558:  :28558:

 

Попаднах на тази новина

 

Пресконференцията отпада заради лошото време. Но не е ли малко късно, при положение, че има вече излезли епизоди?

 

Другото, което тия дни се обсъжда е вероятен конфликт между КБС и продуцентите - телевизията иска да се намали броя на епизодите от 20 на 16 поради лош рейтинг и заплашва да спре финансирането.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роси, мерси за новините. :)

Прави ми впечатление и тук и при Сиренцето, че пресконференцията беше след вече пуснати 2-3 епизода.

Това наистина са лоши новини. :( Не че е голяма изненада, заради ниския рейтинг се очакваше да ги намалят епизодите. Само да не решат съвсем да ги отрежат. Сега се разтърсих из фейса и има всякакви новини: от това, че нямало да ги намалят, до това, че вече били снимани 13 епизода и само с тях щяли да останат....Все още не е много ясно колко точно ще отрежат и какво ще стане. Дано не провалят проекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

изключително рядко пиша във форума, но въпреки това съм изгледал не малко корейски продукции.

Доста интересни спорове и сравнения за този сериал виждам. Относно това дали е като Хари Потър мисля, че не е въпреки някои взаимствани идеи от него в което мисля, че повечето са съгласни. Сералчето е по-скоро развлекателно и приключенско отколкото драматично( нека не гледаме все сериали  където трябва да си снабден е поне един пакет носни кърпи). Лично на мен ми харесва и го гледам с удоволствие именно заради това. Е това не ми го слага в челните места за от корейските продукции разбира се. Какво има да не му се харесва на актьорския състав... все младежи ... няма нищо лошо ... Дано продължи в същия дух и да не се превърне в някоя жестока драма :up:

Някой беше (порицавал) Властелинът на пръстените.... Да кажа само че идеята за тази книга е от 1917г. а Толкин я започва от 1937г. Счита се, че тази книга създава съвременното фентъзи такова каквото го четем и гледаме по филмите. Филмите направени по книга няма начин дори да достигнат книгата - неоспорим факт. Който не я е чел не би трябвало да казва се изказва колко е хубав или тъп Властелинът на пръстените ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше (порицавал) Властелинът на пръстените.... Да кажа само че идеята за тази книга е от 1917г. а Толкин я започва от 1937г. Счита се, че тази книга създава съвременното фентъзи такова каквото го четем и гледаме по филмите. Филмите направени по книга няма начин дори да достигнат книгата - неоспорим факт. Който не я е чел не би трябвало да казва се изказва колко е хубав или тъп Властелинът на пръстените ...

Защо пък да не се изказвам? Аз не коментирам книгата, а филмите. Научете се да правите разлика между книга и филм. Филмите ми бяха изключително скучни. Аз не коментирам нещо, което не съм чела/гледала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фантагароу, Пръстенът на дракона, Уилоу, Сърцето на дракона, както и някои други приказки.

А от сериалите - "Търсачът на истината", Супернейчъръл, Грим и "Мерлин" /този ми е любим от приказките/!

Зряло, а? :28558: :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тц, тц, тц...... разбозиха го и този сериал! Така се надявах да бъде нещо като магьосническо-боен фентъзи филм. С малко драма естествено. А пък то... почнаха вече с влюбено-загубените погледи и розови сърчица се носят във въздуха....  Изгубиха ме като фен на сериала! В първите 4 епизода се надявах да наблегнат на фентъзито и драмата, на това, което беше ново и оригинално тук /интригата покрай магьосническите сили и покрай произхода на децата и скъпоценностите/. Обаче в четвърта серия везните се наклониха към романтичната мелодрама. Вече не забелязвам: сили, способности и боен дух, за сметка на това се виждат любовни триъгълници и четириъгълници. Чудя се, не може ли да оправят нещата и пак да върнат неутралността в отношенията,...но май нама да с случи. Сценарият е интересен и имаше потенциал, но просто отново наклониха силно везните към романтиката и мелодрамата, а това вече сме го виждали един милиард пъти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo,

 

Като цяло не лоши филми... малко ми куцаш със "Мерлин" и особенно с "Търсачът на истината". Търсача е правен но една много добра поредица книги с общо име "Мечът на истината". Наистина е уникално добра. Филмът е правен с помощта на автора на книгата и като се има това в предвид е толкова лош че спряха да го правят поради негативни коментари и критики и почти никаква гледаемост. Които е гледал 2-3 серии от първи сезон не е продължил  :)  Аз го изгледах от чисто любопитство и бях потресен :) 

 

Но стига да спамим темата гледам са излезли нови епизоди епизод на училището ... да видим какви са ги надробили корейците :)

Виждам и отрицателен коментар ... дано не е толкова зле :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Allanon, сега да уточня нещо. За 2 сериала НЕ приемам критика - Stargate SG-1 и Merlin. :)

Търсачът го спряха след 2-ри сезон. Съгласна съм, че не е нещо велико, но ми беше лекичко и приятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъъъъ, виждам, че Училище Мууу е толкоз интересно, че се налага да си кажем кой какво е гледал и чел в темата му за да запълним място. Чакам някой да наплюе и Стругацките, Лукяненко, Азимов, Шекли, Пратчет, Урсула или Бъроуз, белким темата на филма се вдигне от възмущението... Впрочем ако стигнете до Нийл Геймън, свиркайте, и аз искам да разтоваря.

Тежка седмица е, едва до средата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен продължава да ме държи сериалчето. Гледам си го и ми е интересно, въпреки всички недостатъци. Вече официално го намалиха на 16 епизода, заради нисък рейтинг. Дано не режат повече.

Оказахте се прави относно "дъщерята" на директора.

 

Тя е сестрата на главния и съответно намалиха драмата до триъгълник, което е добре, че четириъгълник идваше в повече. А като гледам "дъщерята" и Хонг Бин добре си пасват, та ясно, че ще ги съберат. Егати училещето обаче, как ги упоиха и сега ще ги тестват. :huh:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление май сериала започва да се превръща в тийн мелодрама...... язък за първите 2 епизода :mad:

 

сцените с вълците бяха потресаващо слаби..... започвам да се чудя дали аз нямаше да ги направя по-добре ?!

:28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много си ми харесва сериала. Малко ме дразнят даскалите - все едно са от някакво братство на мълчанието. Все едни тайнствени погледи докарват и не пускат никакво инфо. Аз честно се надявах Ариел и айдълчето да са брат и сестра (по си схождат някакси), но видя се вече, че ги направиха двойка. За другите двама - сигурно гледат да я нагласят до Ромео (полукитайчето) и Жулиета ("дъщерята" на директора) - децата на две враждуващи фамилии се влюбват и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Allanon подкрепям, че сцените с вълците са много слаби и измислени.

И най-важното - няма лаещи вълци, в природата вълците не могат да лаят, те само ръмжат и вият!!!

Какви бяха тия лаещи вълци - смях се с глас.

Кученца са си от всякъде.

 

И как така вълк се уплаши и избяга от самоделна прашка с жълъди....нямам думи!

  Ако е див хищник, подобна играчка не би го спряла.

На сериала му липсва правдивост на действия и ситуации, тава дразни много, понеже се предполага, че ще го гледат тинейджъри, а аз винаги съм мислела, че подобна информация подвежда и дава грешни познания за живота по принцип. Формира грешна обща култура.

Не очаквам да е научнопопулярен филм, но все пак, не обичам така да се изкривява истината по отношение на дребните житейски познания. Че е фентъзи жанр, спор няма, но някои неща можеха да са правилни и точни.

Защо разлаяха кученцата?!?! Режисьорът можеше да не снима този момент така. Слаб е режисьорът според мен, или може би е твърде наивен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Баш са си кучета. Може да са Вълча порода. Не знам. Не разбирам от кучешки породи, но трябва да си приличат по нещо.

В някоя от първите серии си спомням, бащата на малките каза на жена си, че мястото е неоткриваемо и се охранява. Не си спомям спомена ли вълци...

А може и да е грешка в превода, знам ли...

Аз обаче мисля, че има нещо тайнствено около Ариел. И се надявам, тя да е сестрата, точно както и ти, Мери. То и другата двойка могат да излязат такива. :28558:  :28558:  :28558:

 

Много си ми харесва сериала. Малко ме дразнят даскалите - все едно са от някакво братство на мълчанието. Все едни тайнствени погледи докарват и не пускат никакво инфо. Аз честно се надявах Ариел и айдълчето да са брат и сестра (по си схождат някакси), но видя се вече, че ги направиха двойка. За другите двама - сигурно гледат да я нагласят до Ромео (полукитайчето) и Жулиета ("дъщерята" на директора) - децата на две враждуващи фамилии се влюбват и т.н.

Не виждам нищо от основната сюжетна линия обаче... къде е борбата между доброто и злото.

Освен познатата триъглно-четириъгълна, ревниво-спорна линия, нищо ново на хоризонта, а добре започна, като излкючим въл :28558: чий  б/вой...

Оставам с очакване за нещо по- неизтъркано :nunchako:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукрециана, не е грешка в провода, защото главните споменаха, че са се набутали в леговището на вълците. Освен това преводача не може да сбърка вълк с куче при превода. Просто сцените не са добре направени, имат си доста грешки и неточности. Но ще догледам сериала от уважение към интересната история, макар и поднесена доста амтьорски. Имам чувството, че режисьора и сценариста са се учили с този сериал как да снимат сериал,... да не им е първи, че така го снимат?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...