Jump to content

Recommended Posts

Мен това ме обърква, че има замесена магия, но защо крият и преподаватели и учениците. Да вземем, че не всички са с дарби еми как се прикриват? Има някакви неясни работи. Според мен бащата на богаташа така се държи и с него и с майка му, че не мисля, че много много държи на сина си поне не го показва. Мисля, че цели нещо друго с това, че го праща там. А онзи човек в болницата само на мен ли ми се струва, че е мъжа от 1 епизод където бягаше с бебето?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айдълът е най - вероятно детето от началото на първа серия, което директора спаси, от което е ясно, че той е отворил печата. Отделно си показа свръх "силите" и на сцената. Тъпото, което според мен дразни и Дидо е, че прочиташ екшън и ти се гледа екшън и бам - айдълчето от Викс, което принципно си пее, но играта му е доста далеч от актьорството и отново само хлапетии с тяхната си инфантилна комуникация. Аз лично страшно се забавлявам на коментарите на Дидо, независимо дали хейти мои любимци или не  - иначе всички звучим някак еднакво, независимо от зора за "по - интересен" коментар. Все пак не е някой тийн. Съвсем нормално е зрял мъж да има подобно мнение, защото:

1. Първо е мъж и не точи лиги.

2. Едва ли и той знае точно колко сериали е изгледал и вече клишетата са дразнещи.

3. Изледани качествен сериали и филми преди 2012 и сега - е няма как да е уау.

4. И четвърто МЪЖ - обратния коментар би бил леко неестествен.

 

Мен лично ме радва главният как играе, но за 2 епизода мнение за сериала нямам - бие на мноо скуул, надявам се да наблегнат на нещо случващо се в това уилище, а не поредните диалози и надцакване с тъпи реплики. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директорът спаси момиченце. :) Ето и снимки:

 

 

3fecdb68185a1612.jpg

8b127804a2a4b2eb.jpg

10a5b4aa7cc7ed44.jpg

 

 

Мен продължава да ми е интересно сериалчето и да ме радва. Е, има си и слаби места, но не им обръщам чак толкова внимание. Пилотната песничка на VIXX също много ми харесва. Хонг Бин си ми стана любимец и това си е. Може да не се представя най-добре, ама момчето тепърва "прохожда" и вярвам с натрупване на опит ще му се получат нещата. Голям сладур е! Искаше ми се той да е главния, ама...уви. Айдълчето продължава да ми е антипатично, но му давам шанс, надявам се да ме спечели натам. Со йе Джи е страшна сладурана и много добре се представя.

 

Според мен именно Ариел е момиченцето в началото. Спомените на онзи аджуши в кома дето е,  и двете деца, които ни представиха, все си мисля, че това са Ариел и Айдълчето. Няма как да нямат общо минало/детство. Не вярвам да са брат и сестра, защото започнаха да ги влюбват един в друг и доста романтика вкараха в отношенията между тях, та отпада и варианта за роднини. По-скоро родителите им да са били приятелски семейства? След нападението и пожара, директора сигурно е успял да спаси само Ариел.

Относно другото момиче дето си пада по Айдъла, мисля, че е скрита лимонка и не е баш от "добрите", както и този стария учител ме съмнява. И определено някой беше пратил тези омагьосани вълци след тях, интересно каква ще е историята с колието. Нали и в спомените на аджушито за някакви бижута стана на въпрос?

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Какви неща могат тези ученици, например да спят на "движещ се" скутер, а и тези синеоки, лаещи вълци :lol2:  Това вече го таксувам като игрален еквивалент на Aldnoah.Zero и се забавлявам искрено :D .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, най-после нещо интересно за гледане!! (❛ัॢᵕ❛ั ॢ)✩*ೃ.⋆ Seo Ye Ji е невероятно красива и сладка, Lee Hyun Woo също~ ^^ И саундтракът (от излезлите досега песни) е много добър! 

Предпочитам да мисля, че това е приказка за "супер герои", вместо "магьосници" с "магически способности" (ъгх...), защото последното е ужасно тъпо и неприятно.. Не мисля, че има нещо общо с Хогуърдс! Ни най-малко~ 'Хари Потър' е пълен сатанизъм с магиите и окултните си глупости..

Това е приказка за деца с необикновени способности и училище за бойни изкуства и добродетели (честност, вяра, саможертва и комуникация според описанието).

Нямам търпение да разбера какво следва!! ^^  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как можа да кажеш на Хари Потър глупост. Аз пораснах с тези филми. И като човек, който е прочел и книгите мога да ти кажа, че изобщо не е глупост. А за актьорска игра между тези от Хари Потър и тези айдоли тука и дума да не става. Не, че нещо но половината са супер дървени. Най в роля влиза работливата мацка. Пък и аз никаква прилика  с Хари Потър не виждам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз гледах Хари Потър когато бях по-малка и безкрайно съжалявам за това сега. Съжалявам, но Хари Потър не е просто глупост, а е нещо ужасно и опасно. Християните знаят защо. Но както и да е, тук не е мястото да говорим за Хари Потър.

Аз не съм съгласна, че актьорите в 무림 학교 не играят добре! Напротив.. Какво им е? Прекрасни са!! Бих се радвала ако има повече такива драми, с млади и красиви герои като Со Йе Джи и И Хьон У. Те са супер чаровни и интересни! И Хьон У ми беше направил впечатление още в To The Beautiful You, където не играеше главна роля, но все пак се привързах към неговият герой повече отколкото към главния. А за Со Йе Джи, просто не знам защо няма много драми.. Но се надявам, че ще я гледам в много други драми отсега нататък, защото е прекрасна! ^^

Ако не ви харесва тази драма и играта на актьорите просто не я гледайте! Има други драми за вас!

 tumblr_n06h8zAu901swcisho3_r1_250.gif

 

Хехе~ 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как можа да кажеш на Хари Потър глупост. Аз пораснах с тези филми.

 

Не мога да повярвам, че ще се съглася с kyeoptatokki, но Хари Потър, както и Властелинът на пръстените, са ми на челни места в класацията за най-малоумни филми.

Колкото до това кой с какво е пораснал... И аз израснах с "Арабела", но не мога да кажа, че е нещо велико :) Е, за Том и Джери мога да го кажа, ама то друга тема :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Хари Потър приемам мнения само от хора, които са чели книгите. Филмите са шитня.Но да, израстнах с книгите и мога да кажа, че вложената фантазия и добрият стил на писане (четох ги на английски навремето) са това, което ме превърна във фен. Мурим е просто бледо копие на идеите, да не говорим за екзекуцията...

Бях я забравила тая кукувица кьоптатоки. Жалко, че пак прописа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, когато се говори за филми, не бива да се намесват книгите. Хубавите книги не могат да бъдат реализирани в наистина хубави филми. Да, знам, Хари Потър, Властелинът и някои други се водят класика, но за мен са скучни. Виж, книгите не съм чела, но и не обсъждам тях, а филмите.

"Отнесени от вихъра", "Шогун" /и изобщо на Клавел книгите/, Брулени хълмове, Гордост и предразсъдъци, Джейн Еър и много други... Филмите ми харесаха, но после прочетох книгите. И толкова - филмите са симпатични, но толкова. Поне след като прочетеш книгите. Може и Хари Потър да е сред тях, не знам.

Но да кажеш "Не приемам мнение за филм, ако не си чел книгите...". Някак не върви.

И в никакъв случай не хваля текущия сериал или нещо подобно. Просто винаги, щом се появи някаква приказка или фентъзи, започват сравненията. А според мен не бива така. Във всеки един романтичен сериал можеш да намериш частица от гореизброените романи. Това не значи, че са лоши или бледи копия. А просто са си филми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Директорът спаси момиченце. :) Ето и снимки:

 

 

3fecdb68185a1612.jpg

8b127804a2a4b2eb.jpg

10a5b4aa7cc7ed44.jpg

 

 

Мен продължава да ми е интересно сериалчето и да ме радва. Е, има си и слаби места, но не им обръщам чак толкова внимание. Пилотната песничка на VIXX също много ми харесва. Хонг Бин си ми стана любимец и това си е. Може да не се представя най-добре, ама момчето тепърва "прохожда" и вярвам с натрупване на опит ще му се получат нещата. Голям сладур е! Искаше ми се той да е главния, ама...уви. Айдълчето продължава да ми е антипатично, но му давам шанс, надявам се да ме спечели натам. Со йе Джи е страшна сладурана и много добре се представя.

 

Според мен именно Ариел е момиченцето в началото. Спомените на онзи аджуши в кома дето е,  и двете деца, които ни представиха, все си мисля, че това са Ариел и Айдълчето. Няма как да нямат общо минало/детство. Не вярвам да са брат и сестра, защото започнаха да ги влюбват един в друг и доста романтика вкараха в отношенията между тях, та отпада и варианта за роднини. По-скоро родителите им да са били приятелски семейства? След нападението и пожара, директора сигурно е успял да спаси само Ариел.

Относно другото момиче дето си пада по Айдъла, мисля, че е скрита лимонка и не е баш от "добрите", както и този стария учител ме съмнява. И определено някой беше пратил тези омагьосани вълци след тях, интересно каква ще е историята с колието. Нали и в спомените на аджушито за някакви бижута стана на въпрос?

 

 

 

 

TRUE! :slap: Значи залагам за систърка на главния....Мен много ме кефи играта на Lee Hyun Woo  - силен поглед, без да театралничи, и някак естествено му се получава ролята. Ако не го познавах като актьор, щях да се замисля в реалността кой от двамата всъщност е айдъла. В тялото може да е спагета, но ми е много по - мъжки от онзи лигльо Викса, чиито актьорски напъни продължават безрезултатно...макар че след 3та серия вече му свикнах. Но както знаем ''айдолът'' може, не може  -  няма значение - играе, пее, танцува - кинтите се въртят и фенове в наличност преди старта.  И друга вметка - хич не искам да стане някъв любовен триъгълник, а като гледам натам намирисва манджата...Много ми се щеше айдолчето да се хване с щерката на директора, ама...нъцки! Подължавам да съм keep going щото си имам любимец :kissy: Пък за сюжета....поживьом у видьем....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Детето в началото беше момиченце с розови чорапки/ботушки/! Залагам, че е Ариел.

Според мен, айдъла и богаташчето или ще се окажат братя /роднини/ или нещо като ин и ян /две части на едно цяло/, защото според мен ТЕ ЗАЕДНО счупиха печата докато се тъкаляха, а не беше само единия от тях. 

Според мен, този, който се представя за баща на богаташчето е отговорен за смъртта на майката на айдъла при пожара. Не съм гледала още трета серия.

Сериалът е приказка и силно ми напомня на един друг много добре направен испански сериал /с няколко сезона/, казва се "ЗАЩИТЕНИТЕ" и горещо го препоръчвам, защото и там имаше такива чудати деца със способности, които бягаха от лошите, само че испанската версия е много добре изпипана, сценарият е силен, има комични и забавни моменти и реплики, и явно са разполагали с голям бюджет, добри декоратори и отличен каст от актьори - включително и малки деца актьори!

Това, което не харесвам в корейския "Училище Моруми" е актьорската игра - наистина е много слаба, направо ужасна. Също и компютърните ефекти не бяха изпипани - листата на дърветата и бръшляните от километри изглеждаха фалшиви и нарисувани, когато се случи магията. Декора е слаб, не ме кара да се потопя в атмосферата, а ми прилича на театрална постановка.  Чудя се дали е толкова трудно да се направят въпросните сценични ефекти? Трябвало е да се постараят, понеже ако ще става дума за фентъзи филм с магии и паранормални способности, то именно ефектите са това, което прави фентъзито /магията/.

Гласа на Ариел е интересен, има секси тембър, обаче не е по моят вкус - малко на мъжки глас го докарва. Странен глас е.

Сериалът е за хора, харесващи Фентъзи. Аз по принцип гледам фентъзи, така че ще дам шанс на сериала.

 

/По горе използвах израза "този, който се представя за баща на богаташчето", понеже аз не мисля, че той е биологичния му баща, ако беше нямаше ли да се дръжи малко по-топло и любящо? Но това са си мои разсъждения. Може пък да си е просто такъв..../

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз смятам, че това е Ариел. В началото и аз предположих, че може да са брат и сестра, но...

 

взеха много да ги влюбват и да вкарват романтика в отношенията им, та поне за мен отпада варианта да са брат и сестра. А от превюто на следващия епизод русокоското я успокояваше, доката нашата плачеше и страдаше. Хептем ги влюбват. Или само на мен така ми се струва?

Залагам, че не са роднини. Приятелски семейства/деца? Иначе четириъгълника почнаха да го оформят: Русокоското и Ариел ги влюбват. Дъщерята на директора пък е влюбена в русокоското, а Хонг Бин в Ариел. И мен никак не ми се искаше такъв четириъгълник да става, ама...май няма да ни се размине. :( Май само аз продължавам да съм фенче на Хонг Бин. Нищо, и сам войнът е войн. :28558:  Наистина много ме радва този сладур. Иначе И Хьон У ми е антипатичен, ама почвам да свиквам с него и му давам шанс да спечели сърцето ми. :D Засега ми държи интереса и ми харесва сериалчето, дано все по-добро да става със следващите серии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми е много любопитно момиченцето, което носи директора в началото кое е. Защото освен, че може да е Ариел, сега се сещам, че може да е и на директора дъщерята. Понеже е логично той да си пази и разнася неговото дете. По принцип за дъщеря му много не казват, стои някак на заден план.... И ми се струва, че може да се окаже сестра на айдъла като едното нищо..... Надявам се да не ги оплетат в разни любовни многоъгълници понеже сериалът сам по себе си има потнециал като фентъзи и като приказка, не му е нужна и любовна /мело/драма за да се омаже....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От самото начало твърдя, че нещото което куца тук е изпълнението. Иначе И Хьон У го харесвам още от Кралица Сонг Док, но и той на моменти се дъни, което ме навежда на мисълта, че вината може и да е на режисьора :) . При възрастните актьори не личи чак толкова, но те имат повече опит, а и вече са се доказали.

Колкото до това кое е момиченцето в началото нали

дадоха спомените на този в кома и децата бяха две-момиче и момче, това вероятно са айдълчето и "дъщерята" на директора. Сигурно са негови деца и на жената, която загива. Декана/директора като негов приятел се е опитал да ги спаси, но не е успял и двете, а само едното. Каква е историята на Ариел и въпросния наследник ще разбираме тепърва. Освен това ни пробутаха въдицата със скъпоценните камъни и предстои да разбирем каква е тяхната роля . Надали става въпрос за обикновени скъпоценни камъни(макар че и за тях се убива), а ще да са някакви специални, съдържащи я магически сили я нещо подобно иначе що хора от Мурим ще ги пазят :D. Колкото до това кой е замесен освен богаташа, вероятно и старият учител има пръст, но все още не се знае на коя страна е. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, има вариант да се окаже, че момиченцето е дъщерята на директора, но аз по-скоро залагам, че е Ариел. В повечето драми винаги двамата главни се знаят още от деца и имат общо детство. Но да видим. Ако се окаже, че не е Ариел, още по-добре за нея и русокоското, няма да имат никакви пречки пред любовта си. :D Макар че ми се искаше Ариел да се огледа в Хонг Бин, ама...нейсе. А относно дъщерята на директора, наистина за нея най-малко се знае засега. Надявам се да започнат да разкриват и нейната история. Мен ми е леко съмнителна, може да се окаже скрита лимонка. За бижутата - със сиг са магически и както видяхме действат против уроки и вълци. :D Това в кръга на шегата, но май цялата история ще се завърти около тези скъпоценности и те ще са причината са всичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти се шегуваш ама почти мога да се обзаложа, че камъчето на ключа на идола ще се окаже един от въпросните липсващи брилянти :896767:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:DДам, съгласна с теб. И аз подозирам, че е с такъв камък. И по реакцията на вълчо съдя, как само го закова на едно място. Ма какви хубави сини очи имаха тези вълчета. :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сиера, когато се говори за филми, не бива да се намесват книгите. Хубавите книги не могат да бъдат реализирани в наистина хубави филми. Да, знам, Хари Потър, Властелинът и някои други се водят класика, но за мен са скучни. Виж, книгите не съм чела, но и не обсъждам тях, а филмите.

"Отнесени от вихъра", "Шогун" /и изобщо на Клавел книгите/, Брулени хълмове, Гордост и предразсъдъци, Джейн Еър и много други... Филмите ми харесаха, но после прочетох книгите. И толкова - филмите са симпатични, но толкова. Поне след като прочетеш книгите. Може и Хари Потър да е сред тях, не знам.

Но да кажеш "Не приемам мнение за филм, ако не си чел книгите...". Някак не върви.

И в никакъв случай не хваля текущия сериал или нещо подобно. Просто винаги, щом се появи някаква приказка или фентъзи, започват сравненията. А според мен не бива така. Във всеки един романтичен сериал можеш да намериш частица от гореизброените романи. Това не значи, че са лоши или бледи копия. А просто са си филми.

 

Имах предвид книгата, не филмите. За тях писах, че са шитня ;). Не съм се изразила достатъчно ясно. 

Колкото до самия сериал - изредих поне няколко прилики с Хари Потър на прима виста, мисля че всички сме пределно наясно, че видовете сценарни конфликти са ограничен брой и че разликата идва от начина, по който се разказва една история. Да не говорим пък при корейците, където всяка идея се рециклира по няколко пъти.

 

Имаш училище невидимо за човешките очи (Мурим, Хогуортс), където учат ученици със специални дарби, главен герой, преживял травма като дете и без родители(Хари, айдълчето), експлоатиран от настойниците си. Не можеш да не ми кажеш, че не виждаш приликите. С което не казвам нищо повече от това, че сетингът е доста подобен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да е дъщерята на директора, за мен това е очевидния отговор. 

Смисъл, спасил я е и я е осиновил, възможно е. Не се споменава за майка, или поне това съм го проспала. Така с айдълчето могт да са браат и сестра без да ни се опорочава любовния триъгълник. Ако тя се хване с китайчето, ето ти история.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...