Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

160104%EB%AC%B4%EB%A6%BC%ED%95%99%EA%B5%

 

Moorim School (무림학교)

                                   Страна: Южна Корея                                      

Също така известен като: Martial Arts School

Период на излъчване: 11 януари 2016 - 15 март 2016

Време на излъчване: Понеделник – Вторник 22:00

Жанр: екшън, училищна драма

Канал: KBS2

Епизоди: 16

Режисьор: Lee So Yeon

 

Участват:

Lee Hyun Woo като Yoon Shi Woo

Hong Bin (VIXX) като Wang Chi Ang

Seo Ye Ji като Sim Soon Duk

Jung Yoo Jin като Hwang Sun Ah

Учители

Shin Hyun Joon като директор Hwang Moo Song

Shin Sung Woo като Chae Yun

Kan Mi Youn като Yoo Di

Samuel Okyere като Samuel Okyere

Daniel Lindemann като Daniel Lindemann

Ученици

Alexander като Yub Jung

Z.Hera като Jenny Oh

Shannon като Shannon

Pop като Nadet

NanNan като Runa

Park Sin Woo като Ko Sang Man

Han Geun Sub като Choi Ho

Други

Hwang In Young като Kang Baek Ji (майката на Chi Ang)

Lee Moon Shi като Shim Bong San

Hong Ji Min като Go Bong Duk

Kim Dong Wan (SHINHWA) като Kang Tae Ho (епизоди 10-12)

 

Резюме: Сериалът разказва за училище, в което учат учениците на честност, вяра, саможертва и комуникация. В него учители и ученици идват от различни страни и всеки има своя собствена история...

 

Юн Ши У (Lee Hyun Woo) е проблемен идол, изпратен за назидание в отдалеченото училище "Мурим". Там той среща своя бъдещ съквартирант Уанг Чи Анг (Hong Bin), безгрижно хлапе, прието заради богатите си родители. Междувременно Шим Сун Док (Seo Ye Ji) е трудолюбиво момиче, грижещо се за слепия си баща. Хуанг Сон А (Jung Yoo Jin) е дъщеря на директора на училището и топ ученичка на "Мурим"...

 

Свали с български субтитри :click: :click:

Онлайн с български субтитри :click:

Свали с български и английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри + OST :click:

 

Като гледам, доста интернационален каст, да видим какво ще излезе... :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това произведение на корейската тв продукция с първите си два епизода директно ми влезе в топ тен на най-лошите сериали ever. Особено на фона на сиренцето...Вярно парите са важни ама това е потресаващо, дори Lee Hyun Woo, Shin Hyun Joon, Lee Bum Soo и Shin Sung Woo няма да успеят да ме задържат. Hong Bin дори в категория дърво не мога да го вкарам, не бях засичала досега някой ето дори не може да върви нормално и през цялото време следи как изглежда отстрани(поза след поза) :blink:  :blink:  Направо се забавлявам да видя колко лошо може да бъде :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък много ми харесва. И играта също.

Нещо по-разчупено на хоризонта, по-мешаво. не знам нататък за какво ще иде реч и как ще е, 

Може да стане като да харесваш чужда жена, не че е по-красива, а че е с нещо по-различна... :28558:

Но мисля, сериалчето има потенциал, ще го следя с интерес... Очаквам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това произведение на корейската тв продукция с първите си два епизода директно ми влезе в топ тен на най-лошите сериали ever. Особено на фона на сиренцето...Вярно парите са важни ама това е потресаващо, дори Lee Hyun Woo, Shin Hyun Joon, Lee Bum Soo и Shin Sung Woo няма да успеят да ме задържат. Hong Bin дори в категория дърво не мога да го вкарам, не бях засичала досега някой ето дори не може да върви нормално и през цялото време следи как изглежда отстрани(поза след поза) :blink:  :blink:  Направо се забавлявам да видя колко лошо може да бъде :lol2:

Според мен, за да гледаш този сериал трябва да отговаряш на следните условия:

1. Да не си на повече от 15 г.

2. Да си фен на к-попа

3. Да си кореец

4. Да ти е все едно какво гледаш, ако са изпълнени горните условия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, определено не отговарям на нито едно от тях, сигурно заради това се е и издразних  :) . Но вероятно ще е добре да се коригира възраста в първото условие, защото 15 ми се виждат много  :P  ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига де, кой не обича детски приказки :)

Всички ги обичат, но има два периода за тях: в първият ти ги четат, а във втория ти ги четеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз му хвърлям око само заради Со йе Джи-няма друга корейска актриса като нея като външен вид, а гласът й е невероятен. Даже ходила в Испания, за да учи испански, защото много й подхожда на тембъра и е права-не можеш я отличи от испанка, ако не виждаш лицето й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обичам приказките. Тръгнах да го гледам с с нагласата, че е приказка. Изпълнението обаче....

В началото, 

 

 

при сцената с гонитбата в гората, въпреки подхвръкването(запазена марка за този жанр)  хореография на сцените с ножовете или каквото бяха там, беше сполучлива и имаше няколко добри момента. Проблемите започнаха след това. Разбираемо е, че се опитват да направят сериал от Volcano High(вероятно затова и го провах), но дотук резултата е манджа с грозде и основната разлика е, че там участваха артисти, а не идоли. Направо има пропаст в уменията  на  актьорите, вкарани за гръбнак и промотираните идоли.

. От тези, които не съм гледала единствено впечаление ми направи това момиче с наистина интересния тембър, Seo Ye Ji. Както отбеляза и dido100 -

гласът й е невероятен

Този глас е в пакет и със запомнящо се лице, значи ще проверявам от тук нататък нещата с нейно участие :)

 

П.С. Дори не бях забелязала, че хубавото момиче с опашката от Гимназия "Вулкан" е Шин Мин А, от там основно помня Jang Hyuk, другите още там му стояха като фон :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, за да гледаш този сериал трябва да отговаряш на следните условия:

1. Да не си на повече от 15 г.

2. Да си фен на к-попа

3. Да си кореец

4. Да ти е все едно какво гледаш, ако са изпълнени горните условия.

 

1.На повече от 16 съм, но нося детското  в себе си, затова и гледам измислени, фантастични с абсурден, и в повечето случаи хубав край приказки - филми.

2.Фен съм на к-поп, затова и гледам

3.Не съм корейка, затова и гледам

4.Не отговарям на горепосочените от теб условия, но пак гледам.

Е и, какво от това, не сме ли повечето всички в тази категория. 

Иначе, какви щи ги дирим тук...

Както и ти, какво дириш в темата? Пиши какво не ти харесва или какво ти харесва... не прави преценка на хората които гледат. Ти какъв си, да не си Господ.

Коментара ти ми се струва тук не на място. 

Нали тук всеки може да споделя мнение за сериала, не да коментира другите.

Че вие така ще откажете хората да пишат.

Или някои не приемат чуждото мнение... и хоп хаплива обиди...  Нека да сме толерантни един към друг, Всеки  носи и възприема околната среда и всичко

със своя вътрешен свят и усещане за нещата... Това сме го коментирали вече, затова и сме различни и имаме различни вкусове, предпочитания.

Пак се отплеснах... каквото и да е, на мен засега ми харесва и ще гледам пък... :na2: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лукрециана, в тези пет реда всъщност няма нищо от това, което ти смяташ, че си видяла в тях. Смятам, че наистина ще те обидя, ако подробно и бавно ти обясня какво всъщност означават. Не ги приемай толкова сериозно и приятно гледане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей, и тази тема не мина неподписана от нечие его, не че се изненадвам от нещо. 
В духа на постовете досега, освен и аз да спретна списъче. 
1. Ако търсите реализъм, корейския Хогуортс далеч не е мястото. 
2. Такива продукции (по скромното ми мнение) далеч не целят да бъдат приемани насериозно, ако тръгнете с такава нагласа, то тя определено е грешна. Най-малкото не знам кое в трейлъра навява асоциации за нещо повече от детска приказка или както там сега нашумя ''young adult fiction''. 
3. Безпредметно е да се спори за каквото и да било от горепосочените, пък особено ако не става въпрос за конструктивна (съответно ценна) критика. 

 

Сега, актьорска игра, ефекти, кохерентност на историята- има какво да се излее по въпроса. 
Шин Хюн Джун последно го гледах в ''Меч без сянка'', мисля, така че ще му се радвам. Русичкото главно е голям симпатяга, за другото момче не знам нищо, освен че му се получават идиотските хилежи (чак на мен ми се ще да му отвъртя един зад врата.) И двете девойки много ми харесват, едната особено много ми прилича на Коюки и по визия, и по глас, другата изглежда доста по-зряла на фона на другите ученици, но може би абсурдността е търсен ефект, намигване към нуна фенките, може би?
Реших да гледам пилотния епизод заради постера, напомни ми на Ортрос с Такки и Нишикидо. Е, не е Ортрос, но пък - връщане към точка първа. Сам Окйере, Даниел Линдерман и Александър Еузебио също са  бонус за ''интернационалноста'' , даже май са вмъкнали англичанка и тайландец за фон. 
Общо взето, чаках отнякъде да излязат я Jang Hyuk, я Shin Min-a, атмосферата е като във Volcano high. Пък ако другата седмица нямам какво да гледам, ще хвърля око и на трети епизод. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Училище Мурим -този сериал досега не ми беше попадал в полезрението. Реших да го погледна и засега тези 2 епизода ми харесаха. :) Сериалче-приказка, приятно и интересно засега. Хонг Бин от VIXX, въпреки че нито съм ги слушала, нито съм го гледала някъде досега, тук ми прави много хубаво впечатление и много ми харесва! Двете момичета също са сладурани и радват, особено Со Йе Джи! Харесва ми подбора на момичетата. Само главния русокоско ми е много антипатичен и не го понасям. Но да видим, дано да ми промени мнението натам. Така като гледам Йе Джи баш по този русокоско залита и не обръща грам внимание на сладура Хонг Бин. Трябваше да обърнат ролите на двамата главни. :896767: Друго, което ме изненада - брех, много чужденци в сериала?! Нещо нехарактерно за корейските драми. Естествено, че има какво още да се желае, но ми грабна интереса, харесвам подобни сериали-приказки и ще го следя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lukreciana, защо изобщо му се обясняваш на дидо? :) Нали знаеш, че всеки, харесващ сериал, който той намира за тъп, е едва ли не олигофрен :) Защо се връзваш на хейтъри изобщо? Той харесва 1 на 50 сериала, останалите плюе. Както и феновете на тези 49 сериала. Има още един такъв тук и, честно казано, от много време не им чета коментарите... Остави хейтърите да си хейтят, а ти си се радвай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми харесва сериалчето. Напомня ми на Хари Потър. Приказните "измишльотини" ми харесват и актьорите също. С нетърпение очаквам следващите серии. Щеше да е върха, ако можеше още сега да го изгледам целия сериал. И на двеста години да стана, пак ще харесвам приказки. :)

Струва ми се, че сградата на Училище "Мурим" е къщата от "Пълна къща 2".

Родителите на Yoon Shi Woo са сигурно жената, която лежеше мъртва на пода в горящата къща от спомените му, а баща му е човекът, който беше в кома в болницата. Китаецът е отговорен за комата на бащата и е гепил от него желязната част от медальона, който носи Yoon Shi Woo. Yoon Shi Woo е законният наследник на нещо си, за когото говорят в превюто на трета серия.

Допускам 2-ра версия, че китайският баща на Wang Chi Ang може да е баща и на Yoon Shi Woo и като праща незаконния си син в у-ще "Мурим" така иска да намери законния си син. На майката на Wang Chi Ang също не й е чиста работата. Може тя да е запалила законната съпруга (по 2-рата версия) на китаеца, за да уреди себе си и незаконния си син.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо злобаря, като го дават в близък кадър ми прилича на Ким Хьон Джунг какъвто беше в клипа на unbreakable? Айдола не е актьора, който играеше футболистче в един сериал, в който момичето се правеше на момче? Заместник декана пък мисля, че е Сам от Гана ма беше съм го гледала в предаване abnormal summit. 

  Аз не разбрах почти нищо от тези 2 серии. Какво е това училище? Какъв е този айдол? Защо бащата прати богаташчето в онова училище? Защо мацката не иска баща й да научи, че учи в мориим? Нищо не показаха за историията на героите. Някакви предположения за детето в началото на сериала? Кой от 2мата? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го загледах и смятам, че е минало покрай Хари Потър като качество, но пък добре краде сюжетната линия :).

 

Защо злобаря, като го дават в близък кадър ми прилича на Ким Хьон Джунг какъвто беше в клипа на unbreakable? Айдола не е актьора, който играеше футболистче в един сериал, в който момичето се правеше на момче? Заместник декана пък мисля, че е Сам от Гана ма беше съм го гледала в предаване abnormal summit. 

  Аз не разбрах почти нищо от тези 2 серии. Какво е това училище? Какъв е този айдол? Защо бащата прати богаташчето в онова училище? Защо мацката не иска баща й да научи, че учи в мориим? Нищо не показаха за историията на героите. Някакви предположения за детето в началото на сериала? Кой от 2мата? 

 

Злобаря честно казано не знам кой е от всичките :). Иначе си права за айдъла, че е футболистът от онова другото сериалче. 

 

Иначе за сериала - Мурим е училище за изучаване на бойни изкуства (явно има и магьоснически профил, но ние това ще го научим по-късно :)). Айдълът явно е версията на Хари Потър в сериала - сирак, преживял сериозна травма като дете, с изключителна магическа дарба, която тепърва ще се доразвива. Бащата прати сина си да се развива, за да го направи човек (примерно). Мацката не иска баща й да научава (тука предполагам - а) баща й е бил ученик на Мурим и така си е изгубил зрението, б) Мурим е училище за бойни изкуства - не е място за девойка). Детето в началото на сериала беше момиче, така че по-скоро въпросът е коя от 2-те. Предполагам, че е тази, за която не се знае кои са й родителите ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, детето в началото е момиченце. Залагам обаче че това е Со Йе Джи. Може това да не са истинските й родители. Предполагам, че миналото й ще бъде свързано с миналото на главния русокоско. Да видим...Нямам търпение за следващите епизоди. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...