Jump to content

Кого предпочитате като герой?   

130 гласа

  1. 1. Кого предпочитате като герой?

    • Ю Джунг
      82
    • Ин Хо
      48


Recommended Posts

Успяха да вкарат в драмата "драма"

За мен лично сериалът трябваше да приключи с тази прегръдка между двамата главни герои , а не сега да разтягат локуми  :slap:

Тази прегръдка щеше да бъде идеален завършек на сериала  :yes:

 

12799226_10153917678728350_7816133245929

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, нямам сили вече с този сериал и особено от дълбокомислените анализи, които предизвиква! Самият Пак Хе Джин споделя, че е изгубил представа какво се случва с героя му и какъв е всъщност  :bee: На мен обаче Ю Джунг ми харесва и така - интелигентен, сдържан, аристократичен и изобретателен. Освен това, на всички, които "наказва", оставя шанс да направят правилен избор. Кой е виновен, че те не го  правят? Дебелакът можеше да се понапъне и да се подготви адекватно за интервюто, а не да се остави да го води авантаджийската му природа. Ин Ха му вършила мръсната работа. А тя освен за мръсни дела става ли за друго? За Ин Хо изобщо не ми се говори. За мен той е лузер по природа. Актьорът е изключително "плосък" и еднообразен, като не мога да му отрека, че е очарователен и толкова.

Да приключва вече този сериал, който започнах да гледам спонтанно и както изглежда - ще свърши как да е!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не харесвам Ин Хо. (Освен устните и някой тоалети). Героят му няма свои задължения, но пък смята, че всички са му длъжни. Длъжни са да се грижат за него, да го одобряват и подкрепят, да претърпяват, каквото трябва. В замяна той ще ги анализира отвисоко.. вероятно ще си завърши средното образование - май за матура се готви .... а да, и ще им свири. Това последното - евентуално.

Ин Хо обаче на никой и за нищо не е длъжен. Никой не подкрепя. Никой не одобрява. След като някога е обидил (с картината), а после и изоставил сестра си години и години в приемното семейство... те нали са длъжни... тия дни най-сетне решава да изтърпи някой и да се погрижи за него на свой ред... за сестра си. Но вече така се е заклещил с някаква банда, че му се налага да се крие и да се моли. 

Впрочем забавно ми е, че и Им Хо има типичната за останалите "жертви" на Джунг  реакция. След като сам си е избрал живота и си е взимал всяко от решенията, накрая Джунг му е виновен.

Те всички биха могли да не се излагат, но сами избирайки да постъпят максимално нагло, подло и глупаво, накрая даже не рефлектират, а обвиняват Джунг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще се съглася с предходните две мнения.След заформилите се скандали и  с изискванията на авторката на оригинала, след орязаното екранно време на т.нар. главен герой и набиването в очите на лузера цял последен епизод(даже актьорът не ми е и чаровен, втори сериал с конюнктивит го раздава все едно, с тия зачервени очи, пък героят, така, както го играе-съвсем) , като нищо ще обърнат всичко наопаки, само за да не издадат края на авторката.Все тая, мазалото е налице, но щом съм го изгледала до тук, ще превъртя до края, а  на спешъла ще наблегна. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Именно, Майра! 

И стига с тези наивни пионерски призиви за себеразголване и откровеничене като най-висша добродетел! Ако си заобиколен от дребни използвачи, ако собственият ти баща те наблюдава с подставени лица, а  най-близкият ти и единствен приятел гледа на теб обидно-снизходително, тогава естествено е, да засилиш самозащитата си. Ако не го направиш, значи си глупак, а Джунг не е.

Ура за Джунг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брей, ама вие пощуряхте тук с тоя Джунг :28558: Пожелавам ви такива мъже, щом толкоз му се кефите :up:

 

 

 

Не съм съгласна, че Ин Хо е използвач без задължения. Доколкото си спомням, татенцето на онуй дърво го прибра на доста крехка възраст под 10 години, надявам се никой не очаква от едно толкова малко дете да прояви някакво феноменално чувство за отговорност и да каже гордо "Не, аз няма да дойда с вас, ще издържам сам мен и кака ми!"  :28558:  После видимо се е чупил, още преди да завърши училище, в момента, в който е разбрал, че е нежелан - а тоест когато се нарадва на безпричинния побой, който Джунг безмълвно наблюдаваше. Сестричката му изрично беше заявила, че иска там да си стои и сакън да не я осиновят, щото ще се жени за Джунг :28558: Да я отвлече ли искате? :) Ще тръгне без нея, естествено. Повече не се е възползвал от това семейство. Явно не се е възползвал и от платената от тях рехабилитация. Бачкаше като луд, въпреки че през месец-два му се налагаше да бяга от ония кримки. При това даваше от изработените си пари и на сестра си - и това ако не е отговорно поведение, те па на. Прибра я, когато остана на улицата, въпреки че тая пача не заслужава и семки да я почерпиш. Търпя всичките й глупости, дори й предложи да замине с него по-късно. Както видяхте, тя му тегли една майна. Пречупи се да поиска пари от "осиновителя си", но според мен беше по-скоро заради риска, на който беше изложена Сол. Голям злодей го изкарахте - въй, ужас, подиграл се е на една картина и е обадил един надменен лаф. Изрод, животно, психопат! :28558: Аз не съм виждала братя, които да не се подиграват чат-пат на сестрите си. Нито хора, които нон-стоп говорят само хубаво за другите. Не мисля, че за подобни провинения някой заслужава да му натрошат костите с бухалка.

 

Впрочем, а Джунг какви "задължения" има, като Ин Хо ви се струва безотговорен? Да отговаря на малоумните стандарти на бащичко? Да се зори да си харчи парите? Да се възползва от безбройните си връзки, за да върти номера на онези, които нещо не са му симпатични? Все така не разбирам за какво ми го хвалите тоя темерут, дето се мисли за господ. Според мен е нормално, ако чуеш нещо обидно по свой адрес, да отговориш по същия начин - с думи. Ае, в краен случай, ако мнооого си си изпуснал нервите - с шамар в лицето на обидилия те. Ама спокойно и кротичко да заплетеш интрига, за да бъде човекът пребит и осакатен, е повече от прекалено. Че и да наблюдаваш хладнокръвно побоя. Това си е жива диагноза. Именно Джунг постоянно ИСКА разни неща - той взима кинти от татенцето, за да манипулира Ин Ха и Ин Хо, той поиска "услуга" за приемането на Сол на работа в библиотеката, той си шушна с чичето за интервюто на дебелото сънбе - и всичко това от позицията на богаташко синче. Не е положил бъкел усилия за нищо в живота си, освен да обмисля планове как да разиграва хората. Никакви рискове не поема, никога. Гнусните си отмъщенийца ги осъществява с чужди ръце. Дал бил на всеки шанс - я стига глупости :28558: Щото Сол нещо му била крива, й насъскал оня ненормалник с лафчета, че тя много го харесва. Какъв шанс й е дал? И за какво я е наказал - за това, че е проявила за 2 минути съчувствие към сдухан човек? На Ин Хо какъв шанс даде, когато го биеха? Случайно да е обсъдил с него защо го е споменал като "жалък"? Не - направо минаваме на операция линчуване. Замислете се дали щяхте да смятате същите действия за толкова "справедливи" и "куул", ако ги беше извършил Ин Хо, примерно. Или онова дебелото сънбе.

 

Подлостта си е подлост, а жестокостта си е жестокост, колкото и отхвърлен да се е чувствал някой като малък ;) Това не оправдава Джунг, още повече че никой от другите герои не е имал леко детство. Едно е да кажеш необмислено някоя не особено уважителна приказка зад гърба на някого и съвсем друго - да скроиш цял план за съсипване на нечий живот. Pure evil е тоя :i love this: Колкото и да съм сърдита на свой близък, няма злорадо да го подмина, докато го счупват от бой, камо ли да му скроя капан. Ако за някого тук това е норма на поведение - жал ми е за близките му.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, че няма бутони за харесване тук!
Съгласна съм с повечето, даже се опитах да се обоснова малко по-горе. 
В защита на Ю Джунг, не е чак чааааак толкова непонятен в комикса, орязали са го бая откъм положителни изяви. За това разбирам феновете на комикса че го харесват. 

Сега, Райто от Детноут и той въздаваше ''правосъдие'', трепейки гадове наред. Номерът е,че нищо не ти дава правото ти да решаваш кой крив и кой прав и да си над другите.Понеже Сънбето ако мереше и себе сис със същия аршин, трябваше да се е лишил от наследство досега. то това май е най-страшното.  Какво като ''им давал шанс'' и ''не бил светец'', никой не казва, че всеки трябва да е Майка Тереза (абе, казвам си го, ако всеки беше по-толерантен и добронамерен спрямо околните, светът щеше да е рай). Но това не е моят тип главен герой - дребнав, ормъстителен, достигащ и до жестокост и разни социопатски моменти. И куче да пребиват, не може да не ти трепне окото, камо ли да гледаш как смачкват ръката на приятел от детинство, на всичкото отгоре и пианист. 

Затова се ядосва и Пак Хе Джин според мен - едно на ръка, че му орязаха екранното време, съвсем друго си е да му изопачат ролята. Ю Джунг е незряло, глезено, самовглъбено дете с интелекта на възрастен и си действа именно като дете, чиято играчка си взел. Само дето заради интелекта последиците са много по-сериозни. 

И според мен не е само Инхо  е първосигнален, просто за Сънбето отмъщението се сервира студено.Двамата са малко подобни  - единият скача и прави, каквото намисли, независимо какво ще си навлече, другият пак го кара на инстинкти, но е подмолен и индиректен.
Иначе в уебтуна Сол и Джунг са доста по-близки като типажи, тук ми е мистерия Дулсинея кога успя да се влюби (и най-вече как).
 

 

 


И май е по-добре да спра да се намесвам, и без това няма да достигнем консенсус, феновете на Ю Джунг може би виждат нещата различно. (Макар че не знам колко точно различна трябва да съм, че да се превъзнасям по точно такъв тип.)
Все пак се получи дискусия, определено не го очаквах. Стискам палци Пак Хе Джин да си намери по-положителен персонаж, че стана малко като Нам Гунг Мин - приляга им социопатията, но все пак не знам доколко е комплимент. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ funktastik17
Откога го разправям това с харесването - един бюлюк хора имат мнение, но не им се пише. А и на мен ми е любопитно да се преброим накратко. И е полезно...
Но Рагньоса каза, че тук уважението било водещо над емоцията и диалога - т.е. мнението ти важи, само ако пишеш подробно... Ако искаш пробвай и ти да повдигнеш въпроса - за това с харесването ще те подкрепя.

Впрочем сега ще пиша на автора на темата с молба да добави анкета :) Имхо срещу Джунг. Тя няма да отрази силата на полемиката де, но поне ще коментира героите.

@ Kce, хич не ме учудва, че пак трябва да споря с теб, затова ще го направя само сега, та да не става чат.

 

Още на обяснението колко е скучна Сол разбрах, че с теб няма как да съвпаднем - очите ни за сериала са твърде различни. На мен Сол ми харесва - както е такава резервирана, внимателна към другите и старателна, готова да отстъпи и все пак плахо борейки се за себе си от време на време. Не ми е скучна, със всичките си мсили и преживявания. Би ми била приятелка и понеже е страшно наблюдателна и емпатична и винаги усеща другите. Това липсва при класическите корейски героини, които гледат само собствените си глезотии и затова са тоооолкова интересни, глезейки се.


Сори, но устничките на Имхо ви ги отстъпвам - барабар с него самия. Ако едни устнички ти стигат за щастлив живот - ваши са. В добавка - много прост, много открит, изключително еднопластов егоистичен характер на умствено ниво 14 години. Ваш е и не го връщайте като ви писне. Можете цял живот да си се грижите за него да удовлетворявате креките му емоционални нужди и да го пазите от несправедливостите на големия суров свят. :)
Не, два месеца работа не могат да изкупят 5 години банда. А това да оставиш сестра си, говорейки с нея на външната врата е ултрагрозно, не е постъпка на мъж, нито на брат. Тя не разбирала как него го неразбрали, затова трябва да плюе на мечтите си за семейство и подкрепа, ей така. Те двамата трябваше да се държат като семейство, нали си бяха самички отначалото, и страдаха... а вместо това Имхо се намести на топлото при чичо и батко и взе да се подиграва на всички и най-вече на сестрата и на по-бедните - недостатъчно талантливи, социални, вървежни, разбирани и пр. понеже нали той свири и нали кръстника бди. И какво: изплю се на сестра си, напсува приятеля си, отказа да се опита да разбира тяхното поведение и се взе шапката (впрочем според мен Джунг не е повикал полицията тогава, нито е насъсквал биячите. Той просто отиде да види какво става, когато теглиха Имхо да го бият). Сега Имха е живяла самичка, борила се е там нещо и е станала тъпа кучка ... и какво? Джунг е виновен. Имхо е бил толкова зает да страда...
Джунг, от друга страна излиза, че трябва постоянно да подкрепя и подпомага хората около себе си, докато те допускат съвсем малки грешки, нагло го ползват и мамят и пр. и пр. Ама той какво му е, нали е богат, ще снася. Ми като си има татенце и работа и пари и се сбърква от учене и всички го муфтят и мразят безпричинно... гад мръсна... ми ще си черпи колегите, ще им пише домашните, къде е тръгнал. Ама ха. Ми те не учели... Е как да учат? Толкова е тежък живота! Сами си в нов град, пращат им пари от село, които не стигат за бляскав гламур, ми само за средно напиване с мръвки... че и да учат и да работят. Ужас. Колко е несправеливо!! Друго си е да вземеш таксите на тея балами, да хванеш малките да ти пишат текста... тоя да почерпи, оня да помогне, кво се мотат.... А Джунг всичко си има... Не го е срам, кретен. Сам бил, самотен бил, използван бил... Че кой не е... А тая Сол нищо си няма, ама на - гърчи се там, старае се, работи, учи, ето и гадже си хвана... Не я е срам. Как смее да се противи и дърпа на хората дето са толкова закъсали? Тя да се научи - да оправи прическата на Копирачката и да каже на приятелите си да си играят с нея. Да напише всички домашни на дебеланчо. Веднага да преспи с нещастното момче дето я преследва. Ще си има тя лични предпочитания и чувства, скучна идиотка... И да зареже гаджето си дето е готин умен и я пази. Ми те, така ще вземат да се оженят, и какво?...
-----
Най-хубавото при Джунг е, че той винаги оставя избор на жертвата си. Що му трябваше на дебеланчо да ходи на интервю за което знае че не е готов и не става? Ама той е нагъл, хитър и прост. Няма да отиде на това, за което става, не. Защо копирачката нито веднъж не говори открито със Сол? Защо преследвачът на Сол нито веднъж не се спря? Защо Имхо не се опита да разследва и да разбере кой му е погодил номера и защо Джунг се е обидил, а веднага, на секундата реши че е неразбран и прецакан? Защо не помисли за сестра си, не говори с нея и не се опита да и даде време? Защо не започна да учи и да работи и да свири веднага щом напусна богатото семейство? Защо е обидил учителя си? Във всеки един момент те могат да спрат драмата и Джунг няма да им направи нищо. Но те предпочитат да се омажат и да обвиняват Джунг - огледалото.

 

 


10055856-Man-sees-other-self-in-mirror-S

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хехе, да, Майра, пак сме на противоположни мнения явно ;) Ама тия устни на Ин Хо много са те впечатлили, аз изобщо не съм ги забелязала :28558:

Скучна ми е Сол, не защото е тиха и емпатична, а защото няма стремежи, няма мечти, дори хоби няма. Може по принцип да нямам нищо против такива хора, но не ми е интересно да ги гледам на екрана. Нейните хоризонти се простират до "искам да се уча добре и да си намеря работа". Страшно ограничено възприятие на света и на бъдещето. Доскоро дори не искаше да се "дейтва", щото супер заета била - това е адекватно поведение за многодетна майка на 48, но не и за момиче на 20 и кусур. Един млад човек ако не за друго, то поне за любов мечтае, а не я чака да го халоса по челото. Именно поради липса на лични интереси и желания постоянно угажда на другите. Нормално е исканията и стремежите на друг да натежат на кантара, ако отсреща има само апатия. Някой сигурно ще каже, че тя горката е трябвало да бачка за бедното си семейство, ама това са глупости. Тя няма морален дълг да бъхти като вол, докато си имат покрив над главите и средства да открият закусвалня, баща й виси безработен вкъщи, а брат й учи в САЩ. В САЩ! Не къде да е, не в Пусан или в Дегу, да кажеш, че са закъсали хората, а в САЩ. Пффф....

Струват ми се просто малко преувеличени някои аспекти. Джунг помагал на всички - брех тоя татко Терезчо, първо, какво изобщо го кара да помага на когото и да било и да не ги е изработил сам тия пари, с които помага? Само на баща си се опитва да угоди, но не бих казала, че нещо го принуждава да го прави. На мен ми изглежда не като да помага, а като да си поддържа привиден имидж на мноооо добричък, докато всъщност подмолно крои номера на МНОГО хора. Дотук видяхме да плете интрижки във вреда на Сол, вманиачения й обожател, подражателката на Сол, дебелото сънбе, Ин Хо... Списъкът едва ли приключва дотук. Само на Сол помогна няколко пъти - да, сети се темерутчо на 20-кусур години да се влюби за пръв път. Не виждам с какво е помагал на Ин Хо и Ин Ха - не той ги е приютил, а баща му. И видимо не е обеднял от това, че е съжителствал с тях известно време. В момента каквото и да им предложи, си има цена. Не е помощ, а покупка. Сам дойде да офертира Ин Хо, когато е наистина много закъсал. Възползва се от критичното му положение, за да го разкара от обкръжението на Сол - без нейното съгласие и знание, впрочем. Вярвам, всеки ще се съгласи, че за Джунг тия 10 млн. са нищо. Затова ги хвърля с лекота - пари кат' вестници ;)

За мен лошите постъпки на Джунг са с утежняващи вината обстоятелства, казано на юридически език. Той отвръща на една необмислена дума или едно моментно избухване с хладнокръвно скрояване на унищожителен план. Играе си с хората, манипулира ги като пионки, използва слабостите им. Затова не мога да сравнявам като еквивалентни неговите реакции и реакциите на Ин Хо примерно. Докато Ин Хо просто реагира в буквалния смисъл, Джунг крои отмъщение. То и в съдебната система това е разликата между непредумишлено и предумишлено убийство. Убийствата, извършени случайно или в изблик на гняв, се наказват по-леко от онези, които са внимателно и злонамерено планирани. Не съм го измислила аз. Ако лошите постъпки на Ин Хо могат да се определят като емоционални изблици или моментни грешки, то подмолните машинации на Джунг са добре обмислени манипулации с ясната цел ДА НАВРЕДИ НА НЯКОГО. Ин Хо далеч не е съвършен или безгрешен, но не изпитва радост и удовлетворение от чуждата болка. Сънбенцето обаче вече неведнъж го видяхме да се наслаждава на падението на "враговете" си. Не е въпросът дали те са си заслужили или не това наказание, а какво право има той изобщо да ги наказва и на кого помага с това. По въпроса с интервюто той не помагаше на Сол! Той просто направи мръсно на дебелака. Този, който се хвърли да защити Сол от онзи нахалник, беше пак Ин Хо. Дори изяде един тупаник ;)

Показателно е какво говори Ин Ха за Джунг - тя му е приятелка и почти сестра от детинство, познава го добре, обожава го, иска го за любовник и мъж. И откровено казва "Ти нищо не знаеш за Джунг, това е само началото, свиквай". Според мен се е нагледала на жестоките му манипулативни игрички ;) Пък тя си е кучка от класа, така че нея това не я отблъсква, а напротив. Още нещо показателно - толкова години наред тоя темерут един истински приятел не си е спечелил. Ми сори, ама на Луната ли е живял? Или се смята по дефолт, че богатите прекарват дните си в унила самота, зазидани в кулата на Рапунцел? Не, просто човекът е социопат. Баща му поради тази причина му беше взел "домашни любимци", за да си има приятелчета. За сравнение ето го Ин Хо - за отрицателно време се сприятели със Сол, с родителите й, а дори и в някаква упадъчна банда има верен приятел, който го предупреждава за опасностите и му предлага по собствена инициатива пари. Едва ли е заради "устничките" му ;)



Не държа да разубедя никого де, радвайте си се на Джунг, тук някой дори "ура" му извика :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами си отговорете, защо всички недолюбват сънбе/става въпрос за героите от сериала/, а както по всичко изглежда
всички харесват пианистчето, започвам от децата, които го заобикаляха? Децата са най-точния критерий
за добро и зло. Тази обич се заслужава.
Защо не е взел сестра си ли?
Ами какво да й предложи, той сам още не знае накъде да поеме, а и с живота на който е свикнала, не мисля, че това би било толкова удачно...
Гордостта не храни...
И дори спестените си пари му предлагаха някои, може би заради които се е забъркал в тази каша.
Аз харесвам Ин Хо. Мисля обаче, че е малко безразсъден, другата крайност на сънбе...
А Сол има отвратителен характер...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ура за Джунг! Ура за Майра! - каза "някой".
Аз съм от мързеливите по отношение на писането и душата ми литва от радост, като видя как някой ясно е изложил онова, което бих искала да кажа. Вече няколко пъти съм написала защо харесвам Сол и Джунг и защо Ин Хо не е "мой тип". 
Майра, блестяща ирония! - много ми хареса.
Прави ми впечатления, че хора, чието слово носи толкова изпепеляваща воинстваща агресия, обикновено  са слепи за нюансите. За сметка на това, те не се колебаят да "видят" несъществуващи неща и да ги превърнат в аргумент за своята теза. Например: "Ин Хо далеч не е съвършен или безгрешен, но не изпитва радост и удовлетворение от чуждата болка. Сънбенцето обаче вече неведнъж го видяхме да се наслаждава на падението на "враговете" си." Къде видяхме подобно нещо? Сънбенцето обикновено се наслаждава на близостта си със Сол, или в миналото - в общуването с приятелите си Ин Хо и Ин Ха. Откога е престъпление да си интроверт (лице, отдаващо по-голямо значение на своя вътрешен свят, отколкото на външнияи значи ли, че интроверт е синоним на социопат?
..." подмолните машинации на Джунг са добре обмислени манипулации с ясната цел ДА НАВРЕДИ НА НЯКОГО."  Подмолен, манипулативен, жесток и т. н. Той просто отвръща на удари, които са насочени срещу него и любимата му, удари, наранили и навредили на него и на Сол. Прави го по своя си начин, използвайки главата си, много по-рядко - с юмруци. Но явно, да си умен също е грях. А, да, ако "темерут" означава "човек с необщителен, егоистичен, опърничав нрав", то Джунг не е темерут, защото е възпитан, любезен, отзивчив и щедър. 
Толкова. Започна да ми става досадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, на мен самият сериал ми е досаден, затова си чеша пръстите тук :28558:

 

Сори, не се сетих, че ти си човекът с "ура"-то ;) Надявам се това да не те обижда, но едва ли имам повод за подобен оптимизъм, след като намираш спокойно изказаното ми и пълно с усмихнати смайлчета мнение за "изпепеляваща воинстваща агресия" :)

 

Къде сме видели сънбе да се радва на успеха на кроежите си ли? Ами къде ли не :) Докато подминаваше с надменно изражение групово бития Ин Хо, това не се ли забеляза? Или когато победоносно открехна вманиачения любовчия, че СМС-ите са от него? Или когато каза на дебелака "Аре да видиш сега какво е да изгубиш една "мизерна" работа"? Откровено злорадство.  Най-малкото той няма ПРИЧИНА да провежда толкова сложно наказателните си акции, ако не му доставят удоволствие. Има редица много по-прости и безобидни начини да защити себе си и приятелката си. Момчето е със садистични наклонности, без съмнение ;) Добре че е корейски сериалът, че иначе щеше да стане "50 нюанса" :28558:

 

Джунг не винаги просто "отвръща на удари" - когато Сол не му беше симпатична, ѝ подля и на нея вода без никаква уважителна причина. Тя едва ли е била единствената, както видяхме, великият машинатор предпочита да остава в сянка и да наблюдава резултата от действията си от някое скрито кьоше ;) "Любезен" беше към дебелака преди интервюто. И много възпитан и щедър също - и водичка му даде, и съвети. Само че с изцяло недобри намерения ;) Ако Ин Ха не го беше издала, че е син на шефа, дебелакът нямаше и да предположи, че всичко е било фалш.

 

Ще се повторя за всеки случай - не държа никого да разубеждавам, харесвайте си Джунг или не го харесвайте, аз просто си изказвам моето мнение за него ;)

 

Надявам се да продължим дискусията в приятелски тон и всички да са наясно, че ако някой изпитва неприязън към даден герой от сапунка, това не означава, че изпитва неприязън или "агресира" към феновете му :kissy:Аз все така наивно вярвам, че можем да сме на различни мнения и въпреки това да общуваме нормално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде и аз да се чекна в темата. :) Естествено, че съм с две ръце за Ю Джунг! B) Много ми харесва, като герой. Интелигентен, мистериозен, бори се за това, което го вълнува. Сънбе си има причини за поведението си. Не му е било никак лесно. Нормално да действа по този начин. Нормално и оправдано, поне за мен. Много криво ми стана, че са изрязали толкова много сцени с него. Сериалчето, като цяло излезе много по-слабо. А имах много по-големи очаквания. Относно Ин Хо - много ме дразни, той си ми е трън в очите още от мангата, а тук хептем го направиха дразнещ субект, дето ти иде да го пернеш с един вестник и да го забиеш за стената. :lol: Но пък актьора, който го изигра, добре се справи.

Тъй, продължавам да си стискам палци за Ю Джунг и Сол. Файтинг, Сънбе! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сами си отговорете, защо всички недолюбват сънбе/става въпрос за героите от сериала/, а както по всичко изглежда

всички харесват пианистчето, започвам от децата, които го заобикаляха? Децата са най-точния критерий

за добро и зло. Тази обич се заслужава.

Защо не е взел сестра си ли?

Ами какво да й предложи, той сам още не знае накъде да поеме, а и с живота на който е свикнала, не мисля, че това би било толкова удачно...

Гордостта не храни...

И дори спестените си пари му предлагаха някои, може би заради които се е забъркал в тази каша.

Аз харесвам Ин Хо. Мисля обаче, че е малко безразсъден, другата крайност на сънбе...

А Сол има отвратителен характер...

Ехе, Божествена, от кога тълпата е критерий?!Даже е носител на безмозъчност и сляпо подражание.

Нормално да не го долюбват - умен, красив и богат.Всичката тая паплач, дето драпа на всяка цена и с всички средства за реализация и се кланя до смъртта си, барабар със селския гений, даваше мило и драго да им обърне внимание.

Пианистчето, по-контакно и от пиедестала на гениалността, гледаше с пренебрежение околните( гаврата с колегата му, не приемам, погледнато от никакъв ъгъл) но...животът е непредвидим и същевременно е като бумеранг, за добро или лошо.

Колкото до децата- че те там, още от утробата са научени да мразят  и завиждат на богатите и успелите  и същевременно да искат да са на тяхно място.

 

Както писах вече- шарен свят( героите не са черни и бели) и всеки има право да си го вижда през собствени очила, та всички мнения са ми интересни.За двамата Убавци, няма да се повтарям, обосновала съм  симпатиите си вече, но ако трябва в живота да избирам, не бих ги взела и двамата, понеже са изтъкани от комплекси.

С Ксе сме на едно мнение, примерно за момата-"зубърка"-  скучна та скучна, че и неуверена, да им се чудиш какво и харесват.

И Божествена, нея тълпата също не я харесва особено и тя ли е кофти човек :na2: ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може да заместя Лукрециана за момент :) Сънбето не е раздул в университета, че е чеболче ;) Дебелакът даже беше крайно изненадан да го чуе. Така че едва ли някой там го гледа накриво, щото е богат. Дотук никой не го е винил, че е богаташ, но му казваха, че е "фалшив", т.е. неискрен, че се преструва. И това е абсолютно вярно ;) Същото каза и Ин Хо в подслушания разговор - и най-вероятно не си е направил този извод от въздуха.

 

За децата - ставаше въпрос за хлапетата от предното работно място на Ин Хо. Те изобщо не са виждали Джунг, че да "мразят богатите" :) Просто се кефиха много на Ин Хо, прегръщаха го и го молиха със сълзи на очи да не напуска. Като цяло сравняването на Джунг и Ин Хо има смисъл, само доколкото са част от любовен триъгълник със Сол, а не част от детска градина, иначе не разбирам защо за да бъде единият лош, другият трябва да е перфектен :) Сънбе е социопат, Ин Хо е невъздържано леке. Само че лекето не се опитва целенасочено да вреди на другите, каквото и да са му направили. Социопатът пък вреди с вкус и изтънченост, със сложни замисли, понякога за отмъщение, а друг път - просто от безпричинна неприязън. Лекето се опитва да вземе живота си в ръце, да скъса с криминалното си минало, да се погрижи за сестра си, да се научи на търпение, да вземе диплома. Излиза най-сетне от пубертета, така да се каже :) Социопатът все така търси нови и нови начини да манипулира другите като марионетки, включително и приятелката си. Обещаха си двамата пълна искреност за всичко, но наистина ли някой очаква сънбе да й каже "Предложих на Ин Хо 10 млн. уона, за да не те вижда повече"? :28558: Това ще е поредният му ход, извършен зад гърба ѝ.

 

Сол си има дружки, цели две влюбени гълъбчета, с които се влачат постоянно заедно :) Плюс онази девойка, дето брат ѝ я сваляше. С пианистчето също са приятели. Не е като да е отритната от всички. Но е факт, че Джунг няма и никога не е имал близък приятел (освен Ин Хо) и дори собственият му баща му няма вяра. Моят опит показва, че ако целият свят е срещу теб, най-вероятно ти си срещу целия свят ;) Т.е. не може цялото човечество без изключение да е в грешка, че не разбира дълбоката душевност на лиричния герой, по-скоро той е нещо сбъркан :) Ако пък му завиждат за богатството - поне сред богатите да си беше намерил един приятел. Или там всички са грозни и тъпи и му завиждат, че е красив и умен? :)

 

Всички сме част от "тълпата", колкото и да се смятаме за по-специални всеки поотделно. И на Сол поначало Джунг й беше неприятен - не защото е "красив, богат и умен", а защото тя видя през лицемерната му любезна фасада какъв е всъщност.

 

Та така, сънбе просто не спазва единадесетата божа заповед "Не се пра'ѝ" :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също две идеи предпочитам образа на сънбето - факт е, че има садистични тенденции, които не ме кефят, но в повечето пъти действията му си имат обяснение, а не са самоцел. Примерно със селския гений - той сума ти време паразитираше върху труда на други хора (очевидно се е възползвал неведнъж от добрината на Джонг), но капката преля, когато се опита да бие Сол. Дълго време е минало без да си получи урока.

 

Освен това стана ясно, че със Сол се променят бавно с целта да се срещнат някъде в средата. Аз не съм останала с впечатление, че баща му не го долюбва - доста често в такива семейства бащата е прекалено зает да се занимава с детето си и нещата се разрешават с купуване на някакви играчки и прочие. Просто отношенията им са устроени като бизнес, което и може да е причина за дръпнатото отношение на Ю Джонг.

 

Ин Хо обаче пък ми е прекалено простодушен - като черта ми е "разнообразен" образът му колкото и да е екстровертен и мил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ Ксе, според мен Джунг не се кефил като биха Инхо. Просто пасува.

И не е злорадствал срещу дебеланчо-как-му-беше името. Просто беше бесен.

И не е казвал, че е наследник на Нам си коя компания в университета си.... но всички знаеха, че е много богат. Спомни си мадамата, която го следваше в началните епизоди. А чест му прави, че оценките му бяха следствие на положения труд, а не на компанията и баща му. Да, казваха му, че е фалшив, но според мен беше чиста злоба, без основания... затова и се нервих на фразата в по-ранни мнения. Както каза и Матрим, интроверт не значи фалшив. Това че не пищиш силно ако те боли, или не викаш от радост ако си щастлив не те прави фалшив, нито безчувствен. 

 

За Ин Хо. Значи  той нито веднъж не се замисли че Джунг е самотно дете без майка. Виждаше само себе си. Нито веднъж не се опита да подкрепи Джунг или да вложи нещо в отношенията им. Честно ако не са устничките не знам какво му харесваш, но спирам с него :)

 

За Сол - девойката имаше няколко култови фрази. 

Първата- че е решила да живее живота си честно и трудолюбиво, въпреки че родителите й, а вероятно и други хора, влагат повече емоция и енергия в глезеното чаровно братче.

Втората беше: Често хората ми се дразнеха, че мълча или правя нещо различно. Помислих върху това добре, и видях, че не правя нищо лошо, а просто съм себе си.

е мисля, че тя е без цел и смисъл в живота. 

 

Освен това да не забравяме, че в азиатските филми има само три вида положителни героини:

1. Скромната и тихата

2. Лигавата и милата

3. Знаещата и можещата, но с дефект - стара е, мрази хората или се държи като робот или кой знае какво.

 

Идеалната жена - муза... еми не е в тая част на света. Сори.



Имааа анкетааааа! Ура :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно корекция - героят е Ю ДжОнг, не Джунг. Иначе съответният определено не е света вода ненапита - при него нещата са око за зъб, но, да, съгласна съм с Майра като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ксе, като гледам, получила си отговор от Майра, който споделям и съм писала същото преди.

 

Само не видях отговор на адвокатите на музиканта, когато беше на пиедестал,  защо се гавреше с нетолкова талантливия си колега, може би от любов и доброта и дали да злословиш,зад гърба на тия, дето са те приели и те изхранват, също е проява на добър вкус и благодарност.Също дали, когато харесвате някого, гледате да му доставите радост и правите жест, който да го ощастливи, смятате  го за приятел, ще се кефите на злобните злословения зад гърба си, което е чиста проба предателство.И в случая, всичкото това от мания за величие.Е трябваше да го поприземят, макар и да му дойде в повечко и по не най-правилния начин..

Око за око, зъб за зъб- да, но , какво да прави, като не му харесва да дава и другата буза за шамар. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като изгледах края на днешния 15 еп. и какво предстои в 16 еп. стана ми тъжно  :cry:

 

 

В началото така ми харесваше сериала весела забавна разстоварваща история , красив богат мистериозен главен герой...

Връщаше ми спомените от студенсткия живот , но в последствие се превърна в една тъжна история  :cry: която те натоварва психически.

 

 

 

Да в 15 еп. като цяло видях много Yoo Jung и неговата история такава каквато е във Webtoon.

Също така и Seol веселата и срамежливата която е представена в Webtoon.

Нямаше много сцени с пияното и In Ho които изобщо не понасях честно казано  :bee:

In ha си получи накрая заслуженото ,но за сметка на това Seol пострада след като я блъсна кола...

След този епизод не мисля че In Ho има възможност за връзка със Seol.

Yoo Jung получи пръстен от Seol в този епизод , но ще я задържи ли докрая  :dunno:

Ще ми е криво накрая ако Yoo Jung и Seol останат разделени  :cry:

Утре е последния 16 епизод...

+ още 1 еп веднага след края на 16 еп. специален епизод обобщаващо всичките 16 еп. досега.

В специалния епизод щяло да излъчат неизлъчените изрязаните сцени които обяснявали отношенията между Yoo Jung , In Ha , In Ho...

Поне аз тока разбрах  от други сайтове.

 

 

 

 

Радвам се ,че Seol все пак остана жива  :unsure:

Вие как мислите какъв ще е края на драмата ???

 

 

Редактирано от mrnkaloto
За 4-ти път пропускаш спойлерите!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...