Jump to content

Recommended Posts

tumblr_inline_nculkuXL7a1rfik4p.jpg

No Touching at All

Doushitemo Furetakunai

どうしても触れたくない

Страна: Япония

Премиера: 31 май 2014г.

Жанр: драма, романс, шоунен аи

Времетраене: 84 мин

По едноименната манга на Ко Юнеда

Режисьор: Чихиро Амано

Участват:

Коске Йонехара, Масаши Танигучи, Шо Томита, Шоичи Мацуда, Юя Мито, Джури

Субтитри: български, английски

IMDB

Wiki

Резюме

Историята на скромен младеж, който няма сили да погледне настоящето и да мисли за бъдещето,

поради стара психическа травма, нанесена му на работното място. Сега той е приет в нова компания,

където има възможност да погледне света около себе си по друг начин и да разбере, че не всички хора са еднакви.

Понякога могат да ни се случат и хубави неща.

Прекрасен филм! Може да звучи странно за подобен тип заглавия, но тази лента просто ми сгря душата. Докосна ме най-дълбоко. Не само перфекто заснетите кадри въздействат осезаемо, но и отлично поднесената история, както и актьорската игра. Трудно се правят качествени филми на такава тема, но в този случай изглежда опитът на жена-режисьор може да се окаже далеч по-успешен. Всичко е толкова просто поднесено, без излишни думи, сцени и действия, но с универсално послание, което човърка дълбоко и ни кара да чувстваме. Всичко в тази лента опира до чувствата. Зрителят изживява цялата емоция заедно с героите. Трогнаха ме до сълзи на моменти, но на финала бях като преродена. Успокои ме. 

Много приятно заглавие! Препоръчвам го на всички, независимо дали са фенове на жанра, или не!

Заснет е чудесно и трябва да призная, че в него няма шокиращи кадри, въпреки че е правен по яои манга.

Всичко е предадено толкова фино и естетически издържано, че с право може да се нарече изкуство.

Щях да похваля Йонехара и г-н бивш райдър, но няма как да пропусна и гостуването на Джури!!! Хихи!

Свали с български субтитри:  :click:

Свали с Английски и Български субтитри  :click:

Онлайн с английски субтитри  :click:

• Like 2
  • Upvote 1

Много силна любовна история, силни чувства, отдавна не бях попадала на емоционален филм, а този определено е такъв, хареса ми много.

• Like 1

В последно време нито филм, нито сериал ми задържат вниманието за дълго, затова изчетох темичката за BL.

Случайно попаднах на "Doushitemo Furetakunai" (2014). Въпреки нивото ми на английски - А1

Аз не го догледах... Не усетих ни любов, ни силни чувства - двамата просто взеха да се пердашат, без да си говорят много-много, при това изглеждаха, все едно малкият го прави по принуда, а големият - от скука.

• Haha 1

Мисля, че филмът е много добре изигран. Гледах го преди година и споменът за него е още пресен. Успях да усетя чувствата между тях и лично мен много ме грабна. Имаше някои сцени, които не са добре режисирани (какво пък разбирам аз). Бях разтърсен в средата, някои части наистина могат да те трогнат. 

? Някой друг почувства ли болката на Шима докато го гледаше ?

• Like 2
On 1/5/2020 at 12:09 AM, SadAngel said:

Мисля, че филмът е много добре изигран. Гледах го преди година и споменът за него е още пресен. Успях да усетя чувствата между тях и лично мен много ме грабна. Имаше някои сцени, които не са добре режисирани (какво пък разбирам аз). Бях разтърсен в средата, някои части наистина могат да те трогнат. 

? Някой друг почувства ли болката на Шима докато го гледаше ?

Много приятно ме връщаш назад във времето. Самата аз го гледах преди повече от 3 години, с много кофти качество и ужааасти субтитри в youtube, и въпреки това успя да ме грабне филмчето дотолкова, че винаги се връщам да го гледам отново. Нищо, че душата чак ме боли в някои моменти. Погледите, които си разменяха бяха достатъчни, за да се свива всичко отвътре.

• Upvote 3

Имам една молба,ако някой може да ми помогне опитах да изтегля филма от двата тракера,но без резултат-няма сийдъри.Опитах да го гледам онлайн от всички възможни сайта,които намерих,но и там имам проблем.Първия плеар не ми го отваря,а втория тръгва без субтитри.Пробвала съм с Гугъл хром и Мозила като браузери.Къде може да е проблема,някой може ли да ми каже.Или от къде мога да го изтегля,без проблем с бг суб.

Преди 8 часа, mariela82 написа:

Имам една молба,ако някой може да ми помогне опитах да изтегля филма от двата тракера,но без резултат-няма сийдъри.Опитах да го гледам онлайн от всички възможни сайта,които намерих,но и там имам проблем.Първия плеар не ми го отваря,а втория тръгва без субтитри.Пробвала съм с Гугъл хром и Мозила като браузери.Къде може да е проблема,някой може ли да ми каже.Или от къде мога да го изтегля,без проблем с бг суб.

Видях, че в Замунда има един сийдър, но явно не е достатъчен за сваляне.

В Авистаз са много повече, дано да имате регистрация. 

Снощи отново седнах и го изгледах филма. Много приятно усещане. Някак много ми напомни на Does the flower bloom? Тихо, кротко, с достатъчно емоция, която да те разчувства... 

• Like 3

Много благодаря на @lady of the lake за помощта да гледам този прекрасен филм.Препоръчвам го.

Има емоции във филма,има любов и което е най-важното,завършва хубаво,че беше ми  писнало от гадни краища на филми.

Edited by mariela82
  • Like 2