Jump to content

Reply 1988 (2015-2016)


Recommended Posts

Не знам дали има вързка , ама родителите на лудата мацка от 1 сезон пак са тук , а те милите са много забавни :) .На мен по ми е интересно до коя година ще стигнат ?...

Е как до коя - до Чосон поне ;)

http://kpopkfans.blogspot.com/2016/01/reply-pd-says-reply-1974-is-planned.html

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще и "Отговори Пекче" да направят, явно този екип е вече отлично сработен и определено им се получават нещата качествено. Тук например нямам нито една забележка при кастинга, нито една. Пък нататък сценарий, ОСТ, режисура... Какво да говорим просто?

Дребен, за вас, дето писахте, бях сигурна какво сте усетили, но се изумявам, че нещо толкова качествено има всичко на всичко 15-тина коментара, при това повечето доста вяли. Потресающ дисонанс.

Иначе не, сезоните нямат връзка, но е още по-сладко като хванеш закачката кой кой е и за какво се бори. :) Иначе някои моменти мъничко увисват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ако някоя добра душа се навие за бг превод ще има повече коментирали :), аз така се бях навила да го гледам и нещо покрай другия Reply се бях заблудила, че и този има буквички, ама ще си чакам кротко за пълно удоволствие, сега само ще си предвкусвам :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ако съм дал на Reply 97 10/10, този е за 11 или направо за 15! :D

 

Вероятно си има някакви кусури де, но аз поне толкова много се изкефих на другите работи, че вобще не ми е пукало. :) (Айде, да кажа все пак нещо. Блеещите звуци на овце, малко ги преизползваха  :28558: и не винаги бяха смешни)  Всичко което харесвам в корейските филми го имаше, направо не беше истина. Уникално! :)  Така ти влизат под кожата, че 2 седмици след това още ми липсва локацията, героите и атмосферата.  Това им е гадното на тия сериали, след тях нищо не ти се гледа дълго време. 

 

Само едно нещо малко ме изненада, избора на главната между 2те момчета които я харесваха. До 19ти епизод не се знаеше какво ще стане, а и те бягаха сериозно от нея, до последно не си признаваха :rofl:  Мисля обаче че другият щеше да й е по-добър избор и малко повече я обичаше. Но като цяло в нейната ситуация е win-win и двамата бяха супер. Който и да останеше сам, щеше да ми стане тъпо за него.  Сериите са по час и половина, но нито веднъж не съм превъртал. Още първите епизоди усетих, че много ще ми хареса и не съм се насилвал да гледам, да имам за по-дълго.  Сега ми остава да гледам 94, него някак го пропуснах. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще и "Отговори Пекче" да направят, явно този екип е вече отлично сработен и определено им се получават нещата качествено. Тук например нямам нито една забележка при кастинга, нито една. Пък нататък сценарий, ОСТ, режисура... Какво да говорим просто?

Дребен, за вас, дето писахте, бях сигурна какво сте усетили, но се изумявам, че нещо толкова качествено има всичко на всичко 15-тина коментара, при това повечето доста вяли. Потресающ дисонанс.

Иначе не, сезоните нямат връзка, но е още по-сладко като хванеш закачката кой кой е и за какво се бори. :) Иначе някои моменти мъничко увисват.

Ами, то за хубавите сериали е достатъчно да кажеш: "Гледайте го!" и той са ще докаже качествата си. Виж, за тъпите и спосредствените, е пълно с коментари от типа:" Ау, колко са сладки!", "Ау, каква химия!" и тем подобни лиги, с които харесващите ги взаимно се убеждават колко велик е въпросният сериал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, много искам да помоля някой да преведе този сериал - той е един от най-готините сериали, правени някога и много, много ми липсва това, че не е преведен на български, защото искам да го пусна и на нашите. Също и Reply 1994!!! Учудвам се, че от трите Reply-сериала е преведен само най-смотания... Моля ви, моля ви, моля виииииииииииииииииииииииииииии :bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам вече за кой път гледам този сериал! И винаги много го изживявам - и плача, и се смея. Дали защото по това време и аз съм била на същите години и много от описаните неща съм ги преживяла - толкова ми е мило и носталгично. Това е сериалът, който бих искала да гледат повече хора по някоя бг телевизия, по този начин да опознаят Корея и корейците. Интересно ми е дали и за хората на около 20 ще е толкова зарибяващ. Наскоро го препоръчах на мой колега, който е на 25 и понякога го убеждавам да изгледа нещо корейско. За мое учудване, глътнал го е за 2 дни, много го хареса. Правя си колекция от корейски филми и сериали, които никога няма да изтрия - този е един от избраните. Пълна и заслужена десятка! Наистина е срамота, че все още някой се мотае с превода - но това е вечна тема, явно...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно 10/10. Невероятно качество, кастинг, игра, музика. Даже съпругът ми, изключително оплакващо се, мрънкащо и критикуващо сериали и филми същество, го изгледа с мен целия от първи до последен епизод. Само повтаряше ‘този сериал има голямо сърце’. И наистина е така. До такава степен ни пренесоха в атмосферата на 80-те, че все едно аз живеех там и това беше моето семейство. Всяко едно от семействата на главните го чувстваш като свое. Уникална работа на екипа, сценаристи, режисьор, актьори, всички. 
Парк Бо Гъм отново фантастичен, това момче няма слаба роля. 
Учудвам се, че е толкова игнориран този сериал. Заслужава си всяка секунда, гледайте, няма да съжалявате. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, ivanjelina написа:

До такава степен ни пренесоха в атмосферата на 80-те, че все едно аз живеех там и това беше моето семейство. Всяко едно от семействата на главните го чувстваш като свое. 

Тогава съм била гимназистка. Все едно, че корейската машина на времето ме върна в онези трудни, но млади /и за това прекрасни/ години. Все едно видях миналото си наяве. Мило. Носталгично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 hours ago, kitket said:

Тогава съм била гимназистка. Все едно, че корейската машина на времето ме върна в онези трудни, но млади /и за това прекрасни/ години. Все едно видях миналото си наяве. Мило. Носталгично.

Аз съм била на 8 :). Въпреки това имам много спомени, още от 3-4 годишна. Така са ми се запечатили 80-те години...друг дух имаше това време и други взаимоотношения. Много по-прости, искрени и истински. Точно за тези неща ми напомни сериала. А по случайност и аз израстнах така с трима приятели момчета :D. Но слава Богу без заплетени романтични     взаимоотношения. Такива близки приятелства, семейства, съседи, които си помагат и споделят всичко...много ми напомни на България всичко описано. На запад въобще няма такова нещо. Май наистина имаме много общи неща като култури и начин на живот, въпреки че Корея е толкова далече от нас. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тази прекрасна песен направо ме разплаква за всичко онова, безвъзвратно изчезнало.Обожавам всички герои от този страхотен сериал.И ме е яд, че си няма бг превод.

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не го ли беше почнал някой? Или грешно съм запомнила...

(Рязко ме разрева, ей! Не мога да ти опиша колко обичам тази песен, а отделно и гласа на Ким Пил какво ми причинява всеки път...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е много интересен, ама от аджуми и аджушита нямам нерви да го догледам. Много подробно и реалистично е представена обществената действителност по онова време, но мен тя пък не ми е интересна. За някого, роден през 70 или съвсем в началото на 80-те, вероятно ще е по-интересен, ще го удари по сантименталната струна.
Женските са нетърпими, съжалявам. Кряскане, инфантилизми и побоища в първите епизоди. Преразказвам една сцена:

Off Topic

Малкото яде салам, главната зина внушителна паст и му го налапа целия. Детето почва да реве, главната изплю салама в шепи и му го върна. Каква беше тая гняс?! Защо, кому е нужно?

 

Нататък сигурно се оправят нещата за онези, които имат сили и нерви да стигнат до там. Аз не мога. Яд ме е, че изпускам Пак Бо Гом, дава сигнали, че образът му е смислен, този на Рю Джун Йол също. Но просто не мога. Тези прически, тези диалози не ми понасят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям горния коментар. И на мен  не ми хареса, едвам изгледах 2-3 епизода и от скука щях да умра.  А и хич не ме заинтересува любовният живот на главната.  Пет пари не давам с кого ще остане накрая.  Явно не си падам по такива битовизми.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...