Jump to content

Okitegami Kyoko no Biboroku (2015)


Recommended Posts

Okitegami+Kyoko+no+Biboroku.png

 

Okitegami Kyoko no Biboroku (掟上今日子の備忘録

Страна: Япония

Също така известен като: The Memorandum of Kyoko Okitegami 

По новелата на: Isin Nisio - "Okitegami Kyoko no Biboroku"

Година на излъчване: 2015 Октомври – 10 старт

Време на излъчване: Събота 21:00

Формат: Renzoku

Жанр: Мистерия

Канал: TV Asahi

Епизоди: 11

Режисьор: Toya Sato

Субтитри: Английски

               

Участват:

Aragaki Yui като Okitegami Kyoko

Okada Masaki като Kakushidate Yakusuke

Oikawa Mitsuhiro като Kizunai Horo

Arioka Daiki като Narikawa Nuru

Uchida Rio като Makuma Makuru

 

Резюме: Kyoko Okitegami (Yui Aragaki) - (Името й означава "Днес") е частен детектив, която всеки път, когато отива да спи, забравя всичко, което се е случило с нея през деня. За да запази по някакъв начин спомените си, Kyoko записва важната информация по тялото си чрез магическа писалка. Без значение какъв случай има, тя трябва да го разреши в рамките на един ден...

„Аз съм детектив Kyoko Okitegami. Спомените ми изчезват след един ден.“

 

 

Свали  :click:   :click:   :click:   :click:

 

Свали с руски субтитри  :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, поддадох се на изкушението и сега какво ще правя като изгледах и петте преведени серии? Двамата главни са такъв магнит за мен, още откакто ги гледах в комедията Legal High 2.

Дорамата се оказа далеч по-интересна, раздвижена и забавна, отколкото очаквах. Причината - постоянните гостувания на нови лица в епизодите, цветовете, костюмите, страхотната атмосфера, напомняща в много отношения на старинен детективски роман (особено след еп.1 нататък) и чудестият поддържащ каст, който включва симпатяги като Мицухиро Оикава, Дайки Ариока и Учида Рьо. Последната актриса идва директно от завършилия наскоро райдърски проект Kamen rider Drive (както и колегата й, гост в еп.1 - Томоя Уарабино).

Още две интересни гостувания отбелязвам в еп. 2- тези на Хории Арата и Ацуми Канно (Феникс от Kamen Rider Wizard); Норико Ирияма се появи в еп.4

 

Песните са повече от зареждащи!
Началната е на Goodbye holiday - Afureru mono

 

Ендингът е на Кана Нишино - No1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като гледам този сериал и ставам алчен! Искам 50 серии и 15 сезона! Стига с тези 10 серийни зарибявки, време за промени във формата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо изгледах еп.7. С всяка серия става по-интересно. Около Кьоко се появяват още повече мистерии. Коя е тя всъщност?

Интересното е, че 

тя явно има способности за детектив, без значение каккъв е надписът на тавана. Явно, че написалият го знае всичко за нея, включително и способностите й. А нали по почерка може да се провери дали тя го е написала? Тогава това е станало преди загубата на памет, но остава да разберем причината и коя е всъщност тя. А защо не се е обърнала към полицията-там трябва да има данни за изчезнали или биометрията й при издаване на документи. Освен това какви са документите на Кьоко сега-истински или фалшиви. Защо косата й е с този цвят?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха! На Уотсън май започва да му просветва. Най-голямото предизвикателство за Кьоко ще бъде разгадаването на мистерията около собствения й живот.

Сега и нов персонаж се появи, който заплете още повече конците. Добре дошъл на Джун Канаме!

Гостуващата актриса от еп. 8 е Хикари Ишида.

 

Хайде, и девета серия не не разкри енигмата около Кьоко. Оставили са истината за финала.

Гост: Томоки Хиросе

 

Съмнителните погледи на Уотсън не дават резултат за момента.

tumblr_nz0r1tX5GL1squ888o1_1280.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Свърши се! Преведен и изгледан! Направо не мога да повярвам, че субтитрите за този проект си вървяха достатъчно бързо...

Ще ми липсва Окитегами Кьоко... 

Много силна последна серия. Пълна с обрати и изненади. Точно като в детективски роман.

 

 

 

Канаме успя така умело да заблуди дори мен, че съвсем бях повярвала на думите му.

 

 

Off Topic

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...