Jump to content

5-ji kara 9-ji made / From 5 to 9 (2015)

lazeto
 Share

Recommended Posts

Хаха, ами монасите с червените коледни шапчици? :28558: И те ли просто случайно са си ги сложили? Карай да върви! Краят е приказен, типичното коледно чудо. Доволни сме всички и щастливи, браво на сценаристите, че успяха да се измъкнат от патовата ситуация.

• Haha 1

Чингу, нито в будизма, нито в шинтоизма се забранява да се честват "чужди" празници;) И двете идеологии се фокусират върху ползотворния за групата начин на живот, душевната хармония и просветлението. Няма да отидеш в "будисткия ад", ако случайно украсиш елха за Коледа;) Точно затова японците си празнуват спокойно Коледа като романтичен празник, както празнуват и Свети Валентин. Освен това го асоциират много повече с шарените елхички и дядо Коледа, отколкото с разни родили се синове божии, приковани с пирони за кръстове;) Все пак в тяхната религия всеки възкръсва (т.е. преражда се), така че поредният възкръснал не им грабва много вниманието.

Очаквах нещо повече от обяснявките на бабата. Седмици наред гърчеше Джунко като робиня на галера, пък сега изведнъж от едно глупаво писмо я осени здравият разум... И това с майката на Такане беше шантаво.

Нали в катастрофа бяха умрели техните? Има ли значение откъде са се връщали, като е било злополука? Едва ли неадаптираността на майката към храма може да се смята за дори косвена причина за смъртта им.

Абе вярно, че обяснението на бабата е много неубедително, но мен продължава да ми е жал за горките монахчета, че Джунко като няма да е официално приета за храмова робиня, бабата като вземе да не може кой ще им вари ориза? Или ще го карат само на пост и молитви докато сина на Такане порасне и се задоми по възможност за подходяща булка?

Аааа, сега разбрах защо ги учеше Джунко да ядат инстантен рамен и пуканки :28558: Да не умрат от глад все пак...

японците си празнуват спокойно Коледа като романтичен празник, както празнуват и Свети Валентин. Освен това го асоциират много повече с шарените елхички и дядо Коледа,

За съжаление и в България се е комерсиализирал много този християнски празник и хората го асоциират с пазаруване на подаръци в украсени молове, а не с рождения ден на Христос.

Нещо ми липсва в този сериал, въпреки че ми беше готино да го следя. Главната голяма сладурана.

Главният се понаказа доста, заради любимата. Всички се оказаха разбрани и на макс добри. Доживях и "стреснатата" целувка, която най-накрая се осъществи.

Далеч от коментарите в мангата за която се спомена. Приятна музика. Любовта на монаха: праволинейна и самопожертоателна.

Не бях гледала наскоро нещо, което да ми хареса толкова много, в лекия жанр. Останах приятно изненадана. Първоначално ми беше странно да гледам Ямапи в расо, 

но в последния епизод, когато го облякоха с нормални дрехи, ми изглеждаше неестествено.

Страхотен каст, много ме зарадваха всички! Много забавен сериал, разтоварих се. А за българските субтитри...  :thanks:

Разкошен сериал !

Много забавни моменти, а монаха е великолепен принц в расо ,вместо  на бял кон :) !!!  :wub:

За първи път Ямапи ми хареса !

Благодаря за субтитрите !

Този сериал е препълнен със сладури - и момчета, и момичета. Голям кеф е да ги гледаш. Централната сладост са главните - накараха ме да изгледам почти всичко за денонощие, но добре бяха и интересни и кръжащите около тях двойки, някои много интересни скици. Езиковият център - страхотно хубаво място, очите ми останаха. Но от всичко най ще запомня как му лепна на Ямапито ролята, перфектен. Много благодаря за качествените субтитри, струваше си да ги чакам, благодаря!

• Like 1

Днес най-накрая се реших да започна дорамичката,Самото начало много ми хареса как малкото симпатично момченце представи сериалът и главните,Самото начало много ми хареса сценките с смеха на хората в храма и особенно как Джунко изсипа прахта върху Такане,адски смешно и забавно,Повтарях си ''Защо не започнах да го гледам още в началото когато се превеждаше'',много ми хареса,Да другите актьори са също много сладки и симпатични,харесват ми,Ролята на Ямапи,честно казано,да харесва ми досега не бях го гледала като монах отива му си такъв здържан и прям,ама навсякъде е с Джунко,едно че ми е смешно и другото е,че не знам защо това ме дразнеше,Иначе е голям смях,Мисля,че може би ще се заформи както в всяка драма и любовен триъгълник,не знам, :)

Аз съм до 5 серия и искам да си кажа какво ме кефи в този сериал: Ямапиии!!!, какво не ме кефи: Сатоми :( .. муцунки, кряскане, пак кряскане, после ми се прави на невинна жертва...аааа уморявам се да я гледам.

Все още Ямапи е едни гърди напред , перфектно си прави ролята. :D  Сатоми лееко се коригира в 6 епизод, изблиците намаляха и се държи що годе нормално.

благодаря ти за буквичките naia! :inlove::subs:

• Like 1

Хубаво е сериалчето, пълно със забавни моменти и цветни образи. Обаче последните два епизода ми развалиха хубавото чувство от историята. А Джунко едвам я изтърпях... не знам заради актрисата ли или просто образа й ми беше противен.

Като оставим това настрана, прииска ми се да си инсталирам водопад вкъщи  :tongue:

Кисне и то как! Красив за окото начин за охлаждане на чувствата/ плътските желания,

но не съм убедена, че му помогна особено. :28558:

• Haha 1

Аз съм на четвърта серия и за сега много ми харесва, въпреки здравият ми предразсъдък :) . Добро приспивателно се оказа   :) .

Женската аудитория да ме извинява, но сериалчето го прави Сатоми - чудно и сладко си прави ролята, ако и да не ми харесва женският типаж в който се превъплъщава :) .

Ямпи милия го раздава мумия и ич не му е трудно, но никакво къпане не може да предизвика искрена симпатия към монаха, някак сив и без огън ми е :896767: .

Любимото ми гогосенче , радва окото, но екранното време на Артър е твърде малко - толкова, че ми се струва, че от към игра е задобрял  :lol2:

Забавно сериалче! Още в началото ме грабна, защото започна много весело и се посмях от сърце. Главните герои са големи образи и всеки от тях допълваше другия, като поведение и характер. Актьорите се справиха страхотно с ролите си, особено привлечена съм от главния :) , голям сладур! Като цяло, сериалчето не е натоварващо и определено е много забавно и това спомогна да се заредя с положителни емоции от него. :)

Подмених линка, но проблемът е, че за някои от епизодите субтитрите са се изгубили при местенето и трябва време да бъдат възстановени. Междувременно могат да бъдат изтеглени от тук. Мога да ги пратя по пощата, ако някой има нужда.

P.S. Вече всички субтитри могат да се изтеглят.

Аз чак сега започвам повече да обръщам внимание на японските сериали и уцелих десетката с този :). Много забавен, жените лигави, /ама играят добре/ ама то това си им е техен маниер, мъжете мълчаливи, ама свестни. Бабата най ми хареса - серт жена. Всички като цяло бяха големи образи. Абе с две думи приятен, забавен, разтоварващ и повдигащ духа сериал. Жалко само, че японските сериали и филми не са много популярни като цяло във форума. Единственото ми обяснение е, че има много малко преведени неща. Вижте в корейския раздел почти всичко дето бълват корейците се превежда, китайците и те взимат вече преднина и все повече се превежда и от тях. Защо така става с японците незнам? Винаги съм си мислела, че Япония е най-популярна и тачена от българите още от време оно /даже още преди книгата на Марко Семов/, за аниметата и мангите да не говорим. И до ден днешен, макар че са изтекли много години помня Сейлър Мун и обсесията ми по нея, пък и причината да уча макар и за кратко японски;), затова сега много се радвам на това сериалче. Ще потърся в раздела нещо друго, дето е преведено и ще го изгледам с удоволствие.

• Like 1
  • Upvote 2