Jump to content

Recommended Posts

Много хубаво ревю. Само един съвет, ако позволиш. Не оставяй имената на латиница. Ако се съмняваш в изписването им на български, таблицата за транслитерация на Яна Шишкова е достъпна в интернет и много бързо и лесно можеш да си ги преведеш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай сега, @ 

Jikatapz

нарушавам всичките си форумни принципи - (начело с този да не вдигам теми на слаби според мен филми, ... колкото и да са слаби..., както и да повтарям дори и малко, вече казани свои мнения...)  - като ти отговарям, но пък има нещо затрогващо в ентусиазма ти... а в тези случаи всеки коментар е по-добър от тоталното мълчание.

 

Замисли се, че ситуацията, в която поставяш хората тук, не е много ок. Темата е за обсъждане и това е място за диалог. Ти постваш мнението си "накратко", а после го поставяш на "надълго" в място, където не може да се обсъжда. Даваш едностранната си връзка  към "рецензията" тук,... а в текста, който си написал(а) там, няма и дума за тази тема, форума или чуждите мнения. Не говоря за мене си, ок, аз съм Анти-, но след като си се впечатлил(а) от възторга на Укио, спомени нея...

 

Това е една специфична разлика в интернет формите. Във форума идеята е да се говори с много хора.

В блога коментарите са просто начин да получиш кликове. Аз съм тук за да водя диалог, не за да чета натрапени чужди мнения без възможност за отговор... Или, ако мнението е оформено в блог, то автоматично става умно и вярно, така ли?

 

Т.е. сериозно ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен много ми хареса обяснението за прехода между черно-бялото начало и цветното продължение.

Знам какво е, когато нещо ти е допаднало толкова много, че искаш да споделиш усещането от видяното с повече хора. Надявам се този филм да бъде забелязан и скоро да го видим на роден екран (или поне с бг превод)!

П.П. Препоръчвам след този филм да гледате The Last Supper на Лу Чуан. И той показва съвсем нов поглед към китайския исторически жанр.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко хубаво, визуално е красив, но аз лично не успях много да го разбера с тоя машинен превод на английски от китайски. Може би и затова не ми хареса. Има някакво дао и източна поезия, но май при мен напълно излетя, изгубена в превода... Визията не е всичко!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много красив филм. Природата е зашеметяваща - мъгли, вода, планини, изумителни цветове. Но самият сюжет не ме грабна - не че е бавен, а просто на мен лично ми се стори разпокъсан, и някои неща просто не ги разбрах и ми доскуча. Явно е експеримент и явно е за ценители, но далеч не е за всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди два дни National Society of Film Critics  обявиха своите фаворити за изминалата година. "The Assassin" влезе в челната тройка на две от категориите (чуждоезичен филм и кинематография), а за кинематография остана втори след "Carol", който спечели със съвсем малка преднина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След всички положителни коментари тук, реших да го гледам, но се оказа че това не е моята "чаша жасминов чай" - нито визията му харесах, нито историята, нито откъслечните бойни сценки - явно арт-формата не ми понася. Хубаво е, че критиците и фестивалните хора са го оценили подобаващо, понеже това е за изтънчени ценители на киното, а не такива като мен които се умиляват от добре направена и и изпълнена бойна сцена/stunt с привкус на old shcool martial art :) Сега малко се притеснявам да погледна Monk comes down the mountain, но ще изчакам известно време и ще го изгледам.

 

Относно The Assassin - прекалено бавен ми дойде, прекалено тромаво ми се разви историята, прекалено камерен и като цяло скучен - не успях да вникна в същността му, но това си е мой проблем изцяло, не ме грабна полу-документалния му стил, а заигравките с aspect ratio-то направо ме извадиха от филма, със сигурност има елемент на достоверност, заради декорите, костюмите и класическата реч от онова време, но той попада в графата ми "mnogo_art" заедно с The Grandmaster,така исках да го харесам и него, но не се получи. И все пак - трябва да има различни филми, различни вкусове, понеже ние не сме еднакви - колкото повече, толкова повече.

 

Извинявам се ако съм засегнал някого с това мое мнение, но всичко е субективно и преди да ми скочите с бутонките и/или да ме линчувате за това светотатство относно The Assassin - бъдете живи здрави и се радвайте на всичко хубаво край вас, без значение дали е книга, дали е филм, песен или картина - изкуството е навсякъде около нас, понякога дори и в най-елементарните неща :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъкмо напротив. По-скоро трябва да благодарим за този коментар, който е повече от уважителен - и спрямо филма, и спрямо зрителите, харесали заглавието. Ценен е за всички, които тепърва ще гледат лентата.

6565_2.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотно се е изказал. Виждам,че доста е влязъл в атмосферата на филма, и наистина го е обикнал, което се случва с абсолютно всеки преводач.:) Радвам се, че най-после ще разберем кой на кого е братовчед и за какво всъщност става дума.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...