Jump to content

Recommended Posts

Супер е, докато мигнах и стигнах 12ти епизод :up: случаите са интересни и характерите на героите също

Само кажете ми моля, че не измират половината накрая или нещо такова - хич не обичам излишните трагедии :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уау , дами и господа !   Не си загубих съня ...просто не спах , докато не го "изгълтам " на раз ! :yes:

Тръпката е такава , че спирка няма   / или няма воля за спирка / :wub:.

Паралелите с други подобни от този жанр всички ги виждаме , но според мен , това е сериал от много висока класа  и слага в малкия си джоб  цял Касъл , пълен с кости , барабар с Хорейшо за десерт. .А , и щипка агнешко мълчание за разкош ...   Лично мнение . :blush:

Интересно са конструирали сюжетната линия .Сякаш самият сериал е като игра с нива на сложност .Първата  половина серии  ,най -общо погледнато ,все едно са обща теоретична подготовка за предстоящото . Виж , в последните серии вече става тя , каквато става и ...."совите не са това , което са " .  От плитчините , директно и мятат в открито море и ...става весело. И тъкмо си мислиш , че случаят е решен ...ама не .. . И следва нов рунд , и пак ... до окончателния  "нокдаун" .   

За разтревожените -

споко ! "Наш'те хора"  оцеляват ( подробностите няма да  кажа :na2: )   , което би могло да лепне един знак за равенство , между "хепи енд" и  " всички Добри се чифтосали по двойки " :emote_kiss3:  ,

но .... Дори и последният кадър те "плясва" по челото и те хвърля в дълбок размисъл " Каква я мислехме , а каква може да е всъщност ... и дали е наистина така или нещо сме се объркали ...." Абе , главоблъсканица на макс .

Съгласна съм  Лавандула - явно си оставят вратичка към евентуален втори сезон .

Дано , ако наистина го направят , да е на висотата на  началото . 

п.с. За играта и актьорския състав мисля ,че няма смисъл да лея суперлативи .... Без тях( особенно някои ) , сериалът нямаше да е това , което е.

 

Специални благодарности за българските буквички !  Обещавам , че ще му се насладя пак на роден език.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък нямам желание за втори сезон. Обикновено втория и последващи нямат заряда на първият. Затова да си остане така както е с пожелание да го закупи някоя БГ телевизия, та  да види родния зрител, че не само зад океана и комшиите имат кино производство.

Лошото е че май се размечтах  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм само до 9-та серия и дори за мен е ясно, че професорът няма шизофрения и не е убиец. / Това са само мои предположения и затова не слагам скоби за спойлер./ Според мен, убиецът, който наблюдава и снима професора, е отделна личност, но има вероятност двамата много да си приличат визуално и като начин на мислене. Подозирам човек от вътрешния му кръг. ;) Някой близко до него или някой познат.

А аситентката нарочно ли са я изкарали такава неопитна, наивна и задръстена, и защо им трябваше това?  Момичето има акъл, досеща се, прави добри анализи и заключения, разсъждава логично, но нещо не синхронизирам мислене и деЙствия в определени моменти по отношение на личния и живот. И при професора е така - на моменти нещо му се губи, най-вече в личната сфера. Вероятно сценаристите целенасочено са го направили. И тази първа целувка беше направо пародия на целувка. Ще ми се малко да пораздвижат личния им живот. Време е да действат. ;) На моменти действието в сериала е направо свръх бавно и провлачено. Но пък има и много интересни и запомнящи се моменти, които ме държат. (И убийствата също са интересно представени.)

Това стана моят любим китайски сериал... Много е вълнуващ и интересен. И хуморът е на ниво! :)

Специални благодарности на преводачите за големия труд. Наистина сериалът е страхотен!

 

:thanks: :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е първият китайски сериал и съм много приятно изненадан от продукцията като цяло.  Като се има предвид, че не съм голям фен на криминалният жанр и особено на тези които се правят в азия, не очаквах толкова да ми хареса.  Доста заплената история, добра игра на aктьорите... Даже тази американката, която играеше Сюзан от FBI, ми стана симпатична по някое време. Определено ролята и беше над нивото на чужденците от корейските сериали, които ги играят случайни туристи от улицата. До последно не знаех кой е "убиеца". Главният герой така мълчи, че някакси те провокира да мислиш случая заедно с героите докато гледаш и да се опитваш да познаеш. :) Не по-малко ми хареса и разследването на първите 2-3 по-малки случая, докато главните се запознаваха. Романтиката макар и не много като игрално време, поне беше качествена. Много сладки бяха тия двамата. Гледайте, не се чудете. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го на руски и сега от време на време си пускам онлайн по някоя серия да му се насладя на роден език. Понякога повтарям любими сериали, след повторно гледане се забелязват доста подробности. Като престилката с монограм на Л от "Death Note" бялата риза и босите крака. Обичам лекички, тънки намеци  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, рядко коментирам, обаче тук не се сдържах. Само на мен ли ми прави впечатление, че всеки си говори на неговият си език и няма не разбрали?

За първи път гледам нещо китайско и може да са си така по принцип, но реших все пак да попитам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха-ха-ха....anitu, чак сега като доизгледах сериала, разбрах какво питаш. Аз поне досега май не съм попадала на сериал, където всеки 4 от 5 американци разбират мандарин  :28558:  . Не мога да си обясня, защо така са го решили  :slap: . Иначе ми хареса, и забавен, и интригуващ, изгледах го за два дни. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалът е направен по книга на Дин Мо.По друга книга на същата авторка,  сега върви друг сериал със заглавие- When A Snail Loves

Обещава да е интересно, според описанието- за детектив и неговата помощничка. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен за "Охлювчето", тези дни трябва да тръгне и още една екранизация на Ding Mo -  Memory Lost - пак е с полицай, пак мъжът е с мрачна и леко особена аура :D Ще го видим и него как ще е :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си заслужа минусите, но да си кажа, че ме гложди.  :unsure:

Сериалът ми хареса... до към 16-17 епизод, докато разглеждаха някакви случаи. Оттам насетне историята със Саймън ми дойде в повече.

Обичам криминални сюжети, интересни и предизвикателни случаи, които да държат в напрежение. Тук обаче личната история на профайлъра стана основна линия, което уби инерцията. И девойката... Така сладка беше в началото, толкова красива, бяла и добра. Е, към 20-та серия си остана само бяла. 

Не знам защо бяха решили да трансформират по този начин живата й и усмихната героиня. И с тая отворена уста през повечето време :blink:  Само на мен ли ми бие на дебилство някой да те гледа така? Питам по принцип, не конкретно за сериала, просто момичето ме подсети.
А това, което страшно много разочарова е как позитивния и стабилен образ на полицая остана да виси в нищото, просто за някакви 30 сек. разбрахме, че е в кома. Нищо - нито обвинение, нито опрощение за постъпките му. Можеше част от някоя от последните серии да бъде отделена за него.


Та личното ми мнение е, че сериалът е надценен.Може би това се дължи на харизмата на Wallace Huo? А може и просто да не ми върви на китайския фронт? Ще пробвам още някой сериал и ще реша.

Надявам се хората харесали "Love me if you dare", да не приемат като лична обида различното мнение. Скоро мисля да видя "Охлюва..." и може би там ще е моето "попадение". :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да си заслужа минусите, но да си кажа, че ме гложди.  :unsure:

Сериалът ми хареса... до към 16-17 епизод, докато разглеждаха някакви случаи. Оттам насетне историята със Саймън ми дойде в повече.

Обичам криминални сюжети, интересни и предизвикателни случаи, които да държат в напрежение. Тук обаче личната история на профайлъра стана основна линия, което уби инерцията. И девойката... Така сладка беше в началото, толкова красива, бяла и добра. Е, към 20-та серия си остана само бяла. 

 

Не знам защо бяха решили да трансформират по този начин живата й и усмихната героиня. И с тая отворена уста през повечето време :blink:  Само на мен ли ми бие на дебилство някой да те гледа така? Питам по принцип, не конкретно за сериала, просто момичето ме подсети.

А това, което страшно много разочарова е как позитивния и стабилен образ на полицая остана да виси в нищото, просто за някакви 30 сек. разбрахме, че е в кома. Нищо - нито обвинение, нито опрощение за постъпките му. Можеше част от някоя от последните серии да бъде отделена за него.

 

Та личното ми мнение е, че сериалът е надценен.Може би това се дължи на харизмата на Wallace Huo? А може и просто да не ми върви на китайския фронт? Ще пробвам още някой сериал и ще реша.

Надявам се хората харесали "Love me if you dare", да не приемат като лична обида различното мнение. Скоро мисля да видя "Охлюва..." и може би там ще е моето "попадение". :)

 

Супер е да има различни мнения-хората сме различни. Недоумявам неприемането на такива и пенявенето на всяка цена да убедиш другия , че не е прав, камо ли пък да се приемат като предизвикателство за обида или спор.Има неща, дето не си им обърнал внимание, а друг ги  е забелязъл, а и така виждаш и  друга гледна точка.

 

Понеже четох книгата, по която е правен сериала,  мисля, че цензурата на нормалните романтични отношения.  направо е навредило на героинята, че даже и на двмата и изглеждат доста стерилно и като роботи на моменти..Също и попретупването на историте.  Китайска им работа.

 

Колкото до "Охлюва" , гледа ми се много по-слаб от този, а  от 15 епизод  нататък ме хванаха сърбежи  от Бирма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го на един дъх до половината. Страхотно съчетание от трилър, крими и романс. И а-ха да "вдигна левела" на китайците, но нататък оцапаха работата /за мене, де/. Романтиката беше загробена, кримито психяса тотално и ща-не ща - стрелка напред. Така, разочарована, докретах до финалните надписи, сигурно заради огромното нетърпение с което чаках превода. Но за хора, харесващи психотрилърите, съм сигурна, че това ще е едно добро попадение с много напрежение и неочаквани обрати. Благодаря на екипа по превода за бгбуквите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключително интересен и хубав сериал! Сюжета е много добър, а актьорите се справиха повече от отлично. Държа ме в напрежение и неведение до самият финал. Нямаше слаба серия и излишен пълнеж, с който да запълват епизодите. С всеки епизод ми ставаше все по-интересно и по-заплетено, държеше ме в напрежение през цялото време и не можех да отлепя очи от екрана. Изгледах го буквално на един дъх, бях толкова зарибена, че нямах търпение да пусна следващата серия, за да видя, какво ще се случи. Много ми допадна главната двойка, добро съчетание между външен вид, характери и дори самият им живот си приличаше (визирам миналото им). Хареса ми, че тук са избягали от типичните клишета и нямаше моменти, в които някой от тях двамата решава да се раздели с другия, защото е за негово добро или някой от тях да крие нещо отново поради същата причина. Това винаги ме е дразнело и за съжаление почти винаги присъства в сериалите. Вечните раздели и събирания, вечните недоразумения и мълчание между главните. Тук видях една много добре стикована двойка и всеки един от тях вярваше и се осланяше на другия. Много добре беше навързана цялата история и случаите, които разкриваха ми бяха много интересни.  Единственото недоразумение, което отчетох, като грешка беше езика. :) Тези, които са го гледали ще се досетят, за какво говоря. Като оставим това настрани всичко останало за мен беше повече от добре. Не съм очаквала, че толкова много ще ми хареса въпреки положителните коментари, защото не е точно любимият ми жанр за гледане, но този сериал се оказа истинско съкровище, поне за мен. :) От много време не бях гледала толкова интересен, интригуващ сериал, който да изгледам без никакво превъртане, който да ме държи в неведение до самият финал и да нямам представа, какво ще се случи в нито един момент. Романтичните моменти бяха малко, но за сметка на това на мен лично ми бяха повече от достатъчни, предполагам именно, защото не присъстваха горе споменатите клишета. :) Можеха единствено малко повече да покажат от въпросната романтична сцена в хотела, имам предвид малко повече от две целувки и хайде вече е сутрин. :D

Огромни благодарности за бг. превода, защото така удоволствието от сериала беше пълно. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 48 минути, seal_reinforce написа:

Почвам го, аз обикновено по китайски фентъзита залитам и е време за разнообразие.

Налазвай го, налазвай го! Няма да съжаляваш! СтраОтен е!  То, ако погледнеш по -широко, си е чисто фентъзи , как му щрака акъла на главния...:896767:;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...