Jump to content

I Have a Lover (2015)


Recommended Posts

Това с ароматизатора след жена му ми дойде малко в повече ..

 

Еми, тя така обилно се напарфюмира преди да отиде в стаята му, просто човека не искаше цяла нощ "аромата й" да го смущава. 

На мен в повече ми идват нейните много подлички и недостойни изпълнения, като това да му сипва вода за пиене от тоалетната, да му топи четката за зъби в тоалетната  и т.н. Изобщо до 10 епизод съм стигнала и поведението на главната ме дразни най-много, "кифлата" е желязна, типичната Пепеляшка от корейските сериали, с типичните романтични сцени, умна, многократно доста добре и интелигентно затапи главната в разни диалози. Какво е виновна, че в случая принца й е женен, той да му мисли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умна, умна колко да е умна "кифлата", щом не е разбрала четири години, че принцът не иска да я яде, а само я слага на масата по навик, а си иска "принцеската"  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След няколко серии desini ще си попромени мнението със сигурност  ;) . Още не е стигнала до там, където "кифлата" показва истинската си същност.

И на мен ми дойде в повече приложението на водата от тоалетната, но съм го виждала и в други филми, дори и западни, та явно измамените, независимо дали са мъже или жени, са способни на такива изцепки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Умна, умна колко да е умна "кифлата", щом не е разбрала четири години, че принцът не иска да я яде, а само я слага на масата по навик, а си иска "принцеската"  :28558:

Коментара ми е въз основа на първите 9 епизода, сега свалям 10 -ти. До катастрофата с главната съм стигнала. За след 4 години още не знам, но ми е ясно, че ще се обърне палачинката и сценаристите ще започнат да реабилитират главната и да очернят кифлата, иначе как ще върнат мъжа й в семейното гнездо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Коментара ми е въз основа на първите 9 епизода, сега свалям 10 -ти. До катастрофата с главната съм стигнала. За след 4 години още не знам, но ми е ясно, че ще се обърне палачинката и сценаристите ще започнат да реабилитират главната и да очернят кифлата, иначе как ще върнат мъжа й в семейното гнездо...

E, на мен и до 10-та не ми беше по вкуса, може би, защото не обичам лепкаво, недопечено тестяно, мислещо се за кроасан, пък  то кифла.Речеш да го хапнеш за експеримент или от инат, недооценявайки какво имаш, пък вземеш да получиш разстройство, а после иди се оправяй... :na2:  :kissy:  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък до 10-и епизод я разбирах кифлата - тя беше влюбена, сънбето й откликна - както се вика - "в любовта и на война всичко е позволено". Виж в настоящите епизоди героинята й стана по-скоро жалка. За 3-4 години, ако не успееш да създадеш добра връзка с някого, няма смисъл да си със съответния човек. Да не говорим, че за толкова време би следвало да е развила и някакви претенции към любовта му на тоя човек. В крайна сметка са живели заедно. Затова тя просто е двуизмерен образ, който служи за опосредстване на сценария. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Sierra, че е двуизмерен съм съгласна, но защо да е е за опосредстване на сценария- малко ли са наяве такива, а в Корея при тая  явна "златна треска", сигурно са доста Вярно, че е човещинка, няма как да сме съдници, но по човешки пак,  с пристрастия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, имаш право. Доста жени в Корея са като екстензия на мъжа, с когото са. Наскоро се запознах с една корейка, която беше дошла на събирането със съпруга си. Говорихме си добре, докато не разбра, че не познавам съпруга й. После изведнъж изгуби интерес да си говори с мен. Доста беше странно, ама и интересно от психологическа гледна точка. Така че нищо чудно и такава като кифлата да съществува там някъде. Просто у мен чувството за интегритет е много силно и някак си не мога да си представя, че жена е склонна да бъде с мъж, който така потъпква отношенията им (визирам тук и главната, и любовницата). За златна треска - не знам, бях останала с впечатление, че любовницата наистина е влюбена в сонбето си и то не заради парите, а по-скоро заради внимателното му отношение (и бащинското му присъствие).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютно. Не знам след 4 години как ще се променя, но дотук любовницата не е нито кифла, както я наричаме, нито златотърсачка. Тя си беше едно наивно, скромно и истински влюбено момиче и без да се замисли жертва здравето и живота си, за да го спаси при пожара. Чак след това разбра кой е и какъв е и това не оказа влияние за развитието на връзката им до момента на развода му. Двамата главни са си единствените виновни за краха на отношенията им и развода и те са тези, които ме дразнят с поведението си в повечето случаи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, де, света вода ненапита.Кифла си е от самото начало- харесва си женен мъж, наглее  пред жена му, вижда проблемите и налива масло в огъня.Що преструвки бяха и хитрини , за да го омайва и да се прави на злощастна.А, че знаеше ,че не е кой да е, не подлежи на коментар, като пиявица се впи, само и само да го  хване.Поведение, абсолютно на евтин парцал,  каквато  всъщност е, на което тя му вика любов, но си е чиста проба обсебеност. Ненапразно и семейството и се отрече от нея.Дори и след като я облякоха в скъпи дрехи, си остана същата  евтиния, даже стана по-зле. За това е  и двуизмерна.

Че той(съпругът), пък беше тотално неадекватен в поведението си и проблемите с жена му, са  друга тема.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам, Лавандула, имам чувството, че много я дописваш тая героиня. Че стана много гадна, стана, но не мисля, че е просто златотърсачка.

 

Да си кажа за последния епизод:

доволна съм, че на ДО му сече пипето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Девойката в началото си беше просто влюбена. Това, че мъжът беше женен и богат не е болка за умиране, то като ти падне пердето не пита кой си и какъв си. Ако той не беше поддал и не беше решил, че по този начин ще отмъщава на жена си, едва ли нещата щяха да се задълбочат. Но нали е мъж и егото му беше погалено... Мацката просто се възползва от шанса.

Най-големият проблем беше в липсата на комуникация между съпрузите. Той си беше заровил главата в пясъка, живееше си в някакъв негов си свят между колбичките и изследванията в лабораторията и беше приел, че само той страда за детето си. А видиш ли жена му е забравила за случката и е продължила да си живее живота. А тя просто носеше мъката и вината си, но знаеше, че трябва да продължи напред. Опитваше се да задържи семейството си, да поговори със съпруга си и да разрешат проблемите си, дори искаше да си родят друго дете, но мухльото го прие едва ли не като престъпление. Все едно ще заличат първото и ще го забравят, ако имат второ. Не отричам, че беше доста безскрупулна в работата си и използваше мръсни трикове, за да печели делата си, но тя е адвокат и е длъжна да печели. Още повече, че го правеше за компанията на баща му с цел по някакъв начин да защити позицията на съпруга си. И тя си имаше ръбове за очукване, но за мен, в случая по-голямата вина беше на мъжа.

А любовта на пимпилката в последствие се изроди в някаква обсебеност, която определено не е нормална. За нея в момента е важно да си избие комплексите и да натрие носа на адвокатката, но нещо не й се получава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз така ги виждам нещата. Наистина комуникацията им беше много проблемна. Тя беше доста хладна и забита в работа - явно за да избута някъде болката по загубата вместо да я изстрада, а той търсеше изкупителна жертва за безпомощния си гняв и страданието и я беше открил в жена си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много отмъщения много нещо заформиха.

Кифлата и тя вече реши да отмъщава, забравейки как остави ранен на улицата с благословия да мре.Само бившите съпрузи, като коне с капаци- романтиката ги гони.Но пък какви сцени им се получават!Адвокатчето на противоположния на кифлата полюс.Интересно сравнение между двамата, израстнали в едно семейство

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох и този сериал свърши! Ще ми липсват всички! :) В сравнение с другите драми, които се излъчваха, все се връщах на този и не превъртах. Страхотен избор на актьори и историята си беше поучителна! Препоръчвам!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! Когато започнах да го гледам не очаквах, че ще открия такова бижу! Сериала, въпреки 50 си серии, предлага действие, много емоции, много драма и много романтика. Хареса ми, че в него са показали много реалистично живота на обвързаните хора. Актьорите се справиха супер, а главната двойка, много добре успяха да си паснат и буквално, докато гледах тяхната история се отнесох, защото ми изглеждаха толкова реално семейство. Много ми допадна и факта, че последната серия, беше посветена на тях и живота, който започнаха да водят след бурята, през която преминаха. Хареса ми идеята, че се преоткриха, че истинската любов, която имат по между си победи и те успяха да намерят баланса, покоя и останаха заедно. Много рядко съм гледала такъв красив и толкова дълъг финал посветен на главните. Казвам го, защото повечето финали на главните са в последната 1 минута на серията и с това се изчерпва всичко. Тук обаче финала е много изчерпателен и това е поредното положително нещо, което открих в сериала. :) Вярно, че е много тежък и драматичен но и много романтичен, състрадателен и поучителен дори! Всеки, може да намери откъс за себе си от който да си извади поука, аз поне лично го направих, защото историята, която се разказва не е невъзможно, фантастична, а напротив! От 10 точки аз му давам 50. :) Сериала си заслужи мястото в любими. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много досаден сериал. Излишно дълъг. До 10-ти епизод беше ужасно дразнещ. После стана добре, романтично, химията се получи, но към края пак стана ужасен. Той я иска, тя не, после обратно, после пак така. Сто пъти. Прекалено беше. Обичам романтични сериали, ама този беше преди всичко досаден. :mad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първите 34 серии ги изгледах, после запецнах и не ми се връщаше към сериала.  Писна ми от тяхното напред назад. Като някакви малоумници. И след това  превъртях само да видя сцените на близначката, доктора , детето и бабата. Само за тях имах някакъв останал интерес. При тях беше смешното, другите бяха скучни. Малката беше просто уникална умница и хубавица.  Kim Hyun Joo изигра чудесно двете роли, двете личности се различаваха. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...