Jump to content
lazeto

The Village: Achiara’s Secret (2015)

Recommended Posts

Е не е ли дразнещо колко ни е сива Дулсинея-та? 
Аз подкрепям за Агаши и старшия полицай, интересен ми е и лошкото - художник. Малчо е толкова чаровен и миличък на фона на...ами, на всички, че е твърде изкусителна идеята накрая да се окаже в дъното на случая. А очевидните отговори не са интересни. ;) Двоумя се, нито ми се ще да е някой ''от черен по-черен'' тип Матроната, нито да е твърде бялата овчица в полицейска униформа и афинитет да подтичва да помага на съселяните в пенсионна възраст.  :28558:

Аз не знам защо залагам на лелката с ресторанта. 

Очевидно убитата, заплеснатата по даскала ученичка и даскала (доста извратена сюжетна линия!) са брат и сестри. Ресторантаджийката обаче бясно се бори да не се разкрие кой е бащата. Като нищо тя да я е бастисала...

След  последните серии с превод, разбирам че

Хе Джин би следвало да е щерката на богата мърла, която е захвърлила първата си дъщеря или по - точно се е опитала да убие и тя затова й отмъщава, като става любовница на мъжа й конгресмен...ама дали е тъй...

Накрая шъ трябва и аз да си драсна някой полицейски чертеж на хладилника, барем им хвана спатийте :slap:

Добре,може ли някой да ми обясни,кой на кого какъв е?Като дългогодишен зрител на теленовели си мислех,че съм достатъчно добре тренирана и съм видяла всички всевъзможни обрати на сложните родословни дървета,но явно човек нищо не може да го подготви за корейските сериали.

Коя е майката на Хе-Джин не сме разбрали още нали?А бащата на нея,учителят по рисуване и ученичката ,явно е тозс бялата коса,който бил много богат.......?

Егати, тия се оплетоха като свински черва... Т'ва стана няма такавата манджа с грозде. 

Та, излиза, че Хе Джин е дъщеря на майката на аптекарката и богатата невестулка и съответно тяхна полусестра. От друга страна, е полусестра и на даскала и наглата ученичка, при което те тримата споделят една и съща наследствена болест, предадена от баща им. Дотук поне те двете са заченати след изнасилване, като много вороятно нещо такова ще излезе и при даскала. Който пък спи с полусестрата на полусестра си. :slap: И излиза, че май оня дърт мръсник ще излезе, че няма общо поне с това, а "само" е убил Хе Джин.  :slap:  :slap:  :slap: 

Верно си плаче за дъска с поне три цвята маркери... :mellow:  :mellow:  :mellow:

Не, 

дъртият мръсник каза, че не я е убил, а и освен това всички улики вече сочат, че дърводелецът е бащата . Но все още има много кандидати за убийци на Хе Джин. Поне вече знаем кой е серийният убиец.

И ти си прав.

То не че не се отметнаха всички поне по 3 пъти от всичко казано. А и без скрупули пречука мафиота. Но тук вече доста пъти извъртяха всичко..

Така, след изгледани преведените 12 епизода:

излиза, че изнасилвача, баща на Хе Джин, ученичката и учителя е дърводелеца (основно, заради свирукането, защото останалите неща, сочещи към него могат пак да ги извъртят в полза на председател Но). Серийния убиец е психото с женските дрехи и орехите - тук ме разочароваха, защото още от 1-ва серия насочваха към него и го нямаше в крайна сметка елемента на изненадата да се окаже друг убиеца.
Продължавам да смятам, че Хе Джин е дъщеря на богаташката, а не нейна и на аптекарката сестра, опитват се още да ни заблуждават, че са сестри, но прекалено много неща вече сочат, че е дъщеря на майката на Ю На.
Интересно дали ще се разбере коя е майката на учителя, че неговата роля в схемата ми е доста неясна до момента, в смисъл където с него, там и без него.
Чудя се също и дали накрая няма да се окаже, че Хе Джин не е била убита, а е умряла от болестта си...

Много добър за корейските стандарти крими-мистерия сериал, препоръчвам на любителите на жанра.

Така, след изгледани преведените 12 епизода:

излиза, че изнасилвача, баща на Хе Джин, ученичката и учителя е дърводелеца (основно, заради свирукането, защото останалите неща, сочещи към него могат пак да ги извъртят в полза на председател Но). Серийния убиец е психото с женските дрехи и орехите - тук ме разочароваха, защото още от 1-ва серия насочваха към него и го нямаше в крайна сметка елемента на изненадата да се окаже друг убиеца.

Продължавам да смятам, че Хе Джин е дъщеря на богаташката, а не нейна и на аптекарката сестра, опитват се още да ни заблуждават, че са сестри, но прекалено много неща вече сочат, че е дъщеря на майката на Ю На.

Интересно дали ще се разбере коя е майката на учителя, че неговата роля в схемата ми е доста неясна до момента, в смисъл където с него, там и без него.

Чудя се също и дали накрая няма да се окаже, че Хе Джин не е била убита, а е умряла от болестта си...

Много добър за корейските стандарти крими-мистерия сериал, препоръчвам на любителите на жанра.

Основания за съмнения има, но

Дърводелецът е вероятен баща на Хе Джин не само заради свирукането, а защото предава на дъщерите си наследствена болест-най-малката му дъщеря също е болна. Председателят също няма как да е баща на Хе Джин- Ю На не е болна, но желанието му да я убие иска още обосновки. Поне засега няма сигурни доказателства, че майката на Ю На е майка на Хе Джин-първо, заради възрастовата разлика и второ, защото ясно показаха как Хе Джин беше родена в присъствието и на двете си сестри. Дали подозренията ти се основават на фактите, че първо имаме скрита бременност след изнасилване (?), разждането беше показано като свършен факт, без изрично да посочат и покажат коя е майката и, накрая, че Хе Джин иска бъбрек именно от майката на Ю На, а не от другата си сестра или майка си-сигурно защото не са й толкова близки роднини? Може, но досега поне не са показали достатъчно основания за да мислим така. Което в никакъв случай не изключва обрат в действието и поява на нови факти.

Оплетохте ме само с коментарите, аз дропнах на пети- шести епизод някъде с нагласата, че ще се върна да го измаратонствам, след като приключи. Много дързост, много красота, много нещо. Накрая: всички са едно голямо щастливо (?) побъркано семейство. 
И на фона: puppy love и романтични нотки. 
Жалко за агаши-то, много плоско го извъртяха. 

Основания за съмнения има, но

Дърводелецът е вероятен баща на Хе Джин не само заради свирукането, а защото предава на дъщерите си наследствена болест-най-малката му дъщеря също е болна. Председателят също няма как да е баща на Хе Джин- Ю На не е болна, но желанието му да я убие иска още обосновки. Поне засега няма сигурни доказателства, че майката на Ю На е майка на Хе Джин-първо, заради възрастовата разлика и второ, защото ясно показаха как Хе Джин беше родена в присъствието и на двете си сестри. Дали подозренията ти се основават на фактите, че първо имаме скрита бременност след изнасилване (?), разждането беше показано като свършен факт, без изрично да посочат и покажат коя е майката и, накрая, че Хе Джин иска бъбрек именно от майката на Ю На, а не от другата си сестра или майка си-сигурно защото не са й толкова близки роднини? Може, но досега поне не са показали достатъчно основания за да мислим така. Което в никакъв случай не изключва обрат в действието и поява на нови факти.

Не точно,

Не си ме разбрал - председател Но не е политика -конгресмен и баща на Ю На, а онзи по-възрастния му авер, мафиота. Първоначално мислех, че той е бащата на Хе Джин и компания, после повечето неща сочеха към дърводлеца. Наследствената болест е най-важното и сигурно доказателство, но съм проспала момента, че и малката му дъщеричка е болна. Значи би трябвало да е той и да няма повече извъртане.

Между другото и през ум не ми е минало дори още от началото на сериала, че баща на Хе Джин може да е конгресмена, нали са били любовници, това би било кръвосмешение, което корейците не биха допуснали в такъв сериал.

Защо мисля, че майката на Ю На е майка и на Хе Джин:

–била е бременна и с друго дете (наистина ли е абортирала или е родила това дете?)

–самата тя има видения с малко момиченце, което протяга ръце към нея и казва "Мамо, спаси ме"

– Хе Джин е била приятелка с аптекарката и не е било проблем да вземе косми от нея за ДНК тест или от лудата й майка, но е изиграла театрото с боя, за да се сдобие с такива именно от предполагаемата си майка ( вероятно в резултат на това, което й е казала майката на богаташката и аптекарката, когато я е посетила

–възрастта не е проблем, изглежда ми ок 45-48 годишна, спокойно може да е родила на 15-17 години, той и дърводелеца не ми изглежда по-стар от нея

–Хе Джин не беше родена в присъствието на двете сестри, когато по-малката се появи да търси майка си и видя първо сестра си, а после и майка си, видя и вече родено бебе

–след като говорят за скрита бременност и отричане, поведението на майката на Ю На отговаря повече на това, дори след раждането на бебето си седеше и рисуваше все едно нищо не е станало, а майка й, гледаше в пълен шок бебето, явно и тя не е разбрала до този момент за бременноста й

–нормално е да дадат бебето за осиновяване, за да не "съсипе" бляскавото бъдеще на амбициозното момиче

Мога да продължавам, но да видим какво са измислили сценаристите, че все пак има още цели 4 епизода и могат доста да извъртат нещата.

P.S. Оказа се, че нищо не съм проспала. Написах горния коментар, както съм отбелязала след изгледаните 12 преведени епизода. Едва в 13-ти епизод, на когото снощи излезе бг превода става ясно, че е болно и момиченцето, малката дъщеричка на дърводелеца. Също така се затвърждава още повече убеждението ми, че майката на Хе Джин е богаташката след като толкова се паникьоса и се юрна да възпира главната да не търси бащата на сестра си, защото знае, че от него тя ще разбере истината за това, коя всъщност е майката.

И аз мисля че майката на Юна е майката на Хе Джин, не само защото си е утрепала (или си мисли че е) първото момиченце ( а може това да е и самата Хе Джин), но и защото още в началото Хе Джин каза на богаташкия син "мащехата ти е най - голямото чудовище''. И за дай й отмъсти, става любовница на мъжа на ''майка си"...

След тези ''ясни" коментари, едва ли някой влязъл в темата, ще натисне бутона ''свали" :28558: Но, ако има такива - гледайте!

Е, свърши, няма да казвам как, кой и защо. просто изгледайте сериала. Заслужава си награда за най-добър сценарий и режисура-нямаше излишни локуми, всичко свърши за само 16 серии. Добре развити герои с логични действия и отлични актьори, които да ги изиграят. 

• Thanks 1

Доволна. Много даже. Определено не е сериал за фенове на бели роклички и панделки в косите. Разчовъркаха де що има психоза и девиация в човешкия род, при това по интересен и далеч не натрапчиво-нравоучителен начин.

Абстрахирайки се от главната, останалият екип свърши отлична работа - особено мамата и Агашито. СонгДже и сонбето му, любимия ми детектив-бивш невротик - прелест. Аптекарката беше толкова убедително психо, даскала по рисуване и големия брат - толкова трогателно безпомощни. Нещастната ученичка отново направи добра роля, там има потенциал и за нещо по-читаво като следващ образ - дано се възползват. Дечицата бяха прекрасни, особено аутистчето.

Хареса ми, че до края останаха изненади и през цялото време имаше по нещо интригуващо. Още повече ми хареса финалът, в който поне малко ни върнаха вярата, че у човечеството не всичко е изгубено.

Препоръчвам с две ръце.

• Upvote 1

Тук има нeква конспирация! Току що и аз го финиширах, ще стискам палци да вземе някоя награда. Определено ще е заслужена! Тази женица игра страхотно, но си носи и нещо психарско по дефолт  :28558: А аутистчето...позачудих се дали е актьор, егати! Нямаше слаба роля, без главната, разбира се. И съм горда, че в размишленията си частично познах...ех, много е късно да си отворя бира :beer: На това му се вика интересен сериал, без циклене и превъртане, браво!

Shin_Eun-Kyung-p02.jpg

• Upvote 1

Shin Eun Kyung си е страхотна актриса (тук), страхотно тяло, но фалшивите цици развалят гледката.

Ега и кусура, дет ти извади очите :28558:  Ама ''по - добре да стърчи, отколкото да виси''...дет има един лаф....

16.jpg

Наистина се гледа на екс. Много прилично направен сериал. На моменти имах нужда от справочник, написан, най-малкото от Фройд. Най-добрият подход е да не се търсят положителни и отрицателни герои, защото всички в това село бяха просто побъркани. Като се замислих за "корена на злото", стигнах до

онази баба, която се самоуби в началото на първа серия и която някога е прибрала само "кръвното" си внуче, а осиновеното е зарязала. Чувствителната ми женска душа може да разбере неща от живота като изнасилвания, педофилия, търговия с новоросени и серийни убийства, но да изоставиш  на произвола на съдбата едно дете, което вече е принадлежало към семейството ти - е, това не го разбирам.

И аз доволна. Наистина страхотна игра от майката, просто обра всички точки. Сценарият малко спадна като интересност в средата, но накрая набра отново. Не знам к'во сте захапали Мун Гън Йонг, че не се била справила добре - според мен си я биваше - рева, страхувА се, игра го дрогирана, беше и напориста - явно е трябвало да метне някое и друго салто и да направи челна стойка някъде насред филма и щяхте да сте по-доволни ;).

Мен пък Сонгдже някак не ми пасваше - толкова е малък, сладък и невинен, че просто не ми изглежда като полицай. Иначе самата му игра си беше...той самият, което не ми е пречило. Аз си го харесвам, 'щото е душичка.

Определено беше добре направен сериала. Мисля че почти всеки ще е доволен или поне няма да съжалява за отделеното време. :)  Мен ако питате, корейците малко прекаляват с осукването на сюжета при криминалните сериали.  В смисъл, че подозрението минава през почти всички герои, даже повтаря и потретя някои. Но тук някакси не дразни толкова. Имаше прекалено готини  герои и държеше интереса до последната серия. Даже ми хареса как го завършиха и кои бяха престъпниците.   :)  Ще ми е сред любимите за тази година.

Само не разбрах

коя е майката на учителя по рисуване. (за баща му стана ясно)  Коя е майката на серийният убиец (за нея ми е по-интересно, защото той я спомена няколко пъти), какво стана с мафиота дето уж трябваше да е мъртъв в гората. Защо го дадоха жив накрая?  Защо трябваше да убиват ученичката? Тя беше единствената опора на майка си, а и сега като намери брат си, щеше да е хубаво да я оставят жива. Защо серийният убиец не си продължи живота криейки се в града, а държеше да подсказва на главната до последно? ... и някакви такива неща ми се въртят из главата.

Последните серии ги излапах набързо и може да съм изпуснал нещо.  

Аз харесвам Мун Гън Йонг като актриса и тука си се справи супер.  В това село всички бяха със сериозни психологични драми, преживявания и проблеми. Не и беше толкова интересна ролята, защото беше от малкото нормални. :) Повече ме дразнеше младият полицай например, но не толкова че да не се ядва.  Препоръчвам ако ви се гледа нещо по-различно, без пълнеж и прекалено много романтика.