Jump to content

Recommended Posts

Kцe, нещо бъркаш държавата ми се чини - "Skip Beat" е по японска манга, а там го няма задължителният корейски четириъгълник (т.е. има го, но е японски :)). Да не говорим, че и там беше ясно с кого ще се вземе главната.

 

Аз мисля, че е ясно, че главните ще се вземат - има всякакви индикации как контето я разпознава на емоционално ниво. Колкото до розацеята на главната - това не са баш лунички, ами кожно заболяване, така че не виждам защо да не може да се повлиява от някакви неща и да става по-зачервено. Може да е била изложена на слънце  :28558: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ко е това заболяване, дето от баща си го е наследила след определена възраст? :) Освен лупус да е (то на такова прилича вече), ама тогава нещата ще са далеч по-сериозни и драматични. Неведнъж се спомена, че на някакви годинки е заприличала на баща си, но не и че се е разболяла от нещо. Аз това го разбирам като да е наследила генетично румените му бузи или склонността му към акне, аре, екзема в краен случай. С всичките сътресения може и да получи усложнения на нервна почва де, ама ако продължават така с  тази тенденция, скоро ще заприлича на снощна пица в лицето :)

 

Вярно, че е японска мангата, но аз все се надявам и корейците да ни изненадат за разнообразие :) Например в "12 men in a year" (скривам долу, за да не спойля)...

 

 

главната в крайна сметка не се събра с бившия си мъж, въпреки че сериалът като цяло започна с тяхно скъсване поради недоразумение и въпреки че той в един момент я преследваше усилено, за да си я върне. Вместо това я сватосаха с най-големия темерут и особняк сред останалите мъжки персонажи ;)

 

 

А и доколкото си спомням, в самото начало шегаджията на мотора изникна тематично в кадър преди лиричния герой, което е добър знак ;) Едва ли съм била единствената, която си помисли тогава, че пичът на мотора е бившият малък дебелак :) Така че продължавам да стискам палци двамцата да осъзнаят, че взаимоотношенията им като 9-годишни деца нямат нищо общо с избора на половинка като възрастни. А и онова дърво главният определено има нужда да си отвори душичката и пред някой друг човек, освен рошлата, щото видимо все още смята цялото останало човечество за вражеска орда. Не го видяхме дори приятел от мъжки пол да има.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce, стига де, генетичните заболявания могат да се появят в различна възраст. Е, Алцхаймер често е генетично, ама няма да се разболееш на 9. Явно генчето+стресът са се оказали решаващи. Мога да ти дам пример с мен и сестра ми за генетична предразположеност, ама то сложна и тежка история :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изобщо не съм казала, че не могат да се проявят генетичните заболявания след определена възраст. Дори лупуса споменах. Просто нещо ми беднеят медицинските познания, за да си представя ген. заболяване с подобни симптоми, което да се вписва във веселия тон на драмата;) Не върви да увъртат сюжета шеговито около грозотата й, докато е болна от нещо потенциално смъртоносно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kce, ето да не страдаш вече за тоя детайл:

 

Rosacea seems to affect fair-skinned people more often, though it can affect anyone. Often several people in a family have rosacea, so researchers think it may be at least partly genetic.

 

Не знам ти що веднага се нахвърли на лупус, като видя червени бузи. Розацеята е доста по-скромна и безобидна като болест, а има подобен ефект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре аз за акне розацеа говорих поначало, ама не го смятам точно за заболяване ;) По-скоро за проблемна кожа. Малко развален телефон става тук :28558:

 

Да прууф от предната страница;)

 

 

...Докато си стъпят изобщо на краката, момата развива тежко акне розацеа и още на 14-15 се хваща да бачка почасово, за да помага на родителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абре аз за акне розацеа говорих поначало, ама не го смятам точно за заболяване ;) По-скоро за проблемна кожа. Малко развален телефон става тук :28558:

 

Да прууф от предната страница ;)

 

Знам, че някой писа тука, така че щом казваш, че си ти, няма да споря :). Кожно заболяване си е розацеа-та, а и няк'ви капиляри се пукат, така че може да се приеме. Той бащата, ако беше имал лупус, щеше да е погинал вече десет пъти :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Муахаха, намерих една от вероятните причини за усложнението :28558: Уикипедия: "Certain foods and drinks can also trigger flushing, such as alcohol".

 

Тъкмо ми направи впечатление последно, че главната 3 поредни вечери се наливаше :28558:

 

Иначе и това не е най-благият вариант за героинята, щото е кажи-речи нелечимо. Подлежи на поддръжка де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая сценаристка е половин медицинско лице  :28558: , покрай нея и ти ще станеш,

 

The exact cause of rosacea is unknown.[2] Triggers that cause episodes of flushing and blushing play a part in its development. Exposure to temperature extremes, strenuous exercise, heat from sunlight, severe sunburn, stress, anxiety, cold wind, and moving to a warm or hot environment from a cold one, such as heated shops and offices during the winter, can each cause the face to become flushed.[2] Certain foods and drinks can also trigger flushing, such as alcohol, foods and beverages containing caffeine (especially hot tea and coffee), foods high in histamines, and spicy foods.[

 

Уики

 

В общи линии се вижда, че самият факт, че живее може да й докара засилване на розацеата, така че всичко е правдоподобно . Сега може да почнем да разследваме невчесаната й коса  :28558: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce, определението „надут грубиян“ за главния e много точно. Също и това, че потопен в егоцентризма си на срещите бърбори по-скоро само той и че „дори и сега, красив и богат, му се свиди добрината“, при все, че и преди и сега се ползва от добрината на главната и на Шисъс. Нищо не е извинение за лошото поведение.

Главната вярно или не е на тамън или има от този вид упорити къдрави коси, които се изправят само чрез химическа обработка. 

Имам една позната с къдрава коса като пружинката от вътрешността на химикалите. За да я приведе в порядък след всяко къпане изразходва точно по едно шишенце балсам, а за изправяне ходи само на фризьор, защото косата й такова нещо като пресата изобщо не признава. В сравнение с нейната, косата на главната си е просто начупена, не виждам къв й е проблема с пресата за коса.

 

Ако тийзърите са индикация за нещо, то от тях изглежда, че двойките ще са двамата главни и Шисъс с чаплата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямал мозък ли? Ай сикан бре, драги зрители! Че какви ли сериозни въпроси да го интересуват - той просто утешава постоянно рошавата, носи кашички на ахавия, бди над съня му цяла нощ и му слага компресчета, носи лекарства на колежката, помага на дългокраката приятелка... Човекът супер незабележимо издейства покана за рошлата да работи в редакцията, след като я видя колко е кадърна. Не цепи басма на никого и въпреки това никой не го бара. А как отърва детайлчето от пъзела? Не стига че беше достатъчно наблюдателен, за да киризи какво се случва, но и успя да гепне нужната плячка инкогнито и да си издейства обещание за услуги от главната. При това гаврейки се жестоко с шефа си! Обяснението, че щял да пише статия за мъжката любов беше велико :D Веднъж един герой с чувство за хумор да има - с тия гащи луд го направи оня епилептик - пък някой за безмозъчен ще го обяви... Потресена съм! :)

Знаех си аз, че ще скочат феновете! Всеотдайно помагал на ближния? Ха! Сериозно ви тресе синдрома на втория главен ;) На мен актьорът ми е симпатичен, но героят му - хич! Ми сори, ама ми е елементарен тоя шут и ме дразни дебелашкото му поведение и тъпите му шегички! Ако беше ученическа драма, щях да кажа, че е забавен, ама той отдавна е минал ученическата възраст на години, но не и на акъл! А Кашичката го накараха насила да отиде да я занесе, иначе освен дето помогна на главната да отърве пъзелчето, за което не пропусна да си поиска вечеря, не съм видяла да се раздава безрезервно на всички ближни! Клоня да се съглася, че той е тайнственият писател - това би обяснило донякъде нрава и поведението му.

А Главният е дънер и половина, макар че взе да се очовечва напоследък, но съм далеч от това да го защитавам, защото наистина се държеше отвратително, а още повече, че актьорът ми е супер бозав! Обаче трябва да му се признае, че още в началото, когато главната закъсняваше, той беше човекът, който изгони фръцлито от асансьора, за да влезе тя. А за засядането в асансьора не знам какво поведение очакваш - да я запрегръща ли, какво ли? Той дори много мило се държа като разбра за фобията й - сложи й слушалки и й пусна песничка за успокоение. И накрая, как отиде в автобуса след нея, само за да може тя да поспи спокойно на рамото му. Това е по-скоро алтруистично поведение, помогна й и после се скри, а не тръгна да се изтъква какво бил направил. Но първите серии беше голям ръб и много надменен и противен!

А по въпроса кой с кого щял да се събере - омо! Как може някой изобщо да си прави илюзии по този въпрос се чудя! Ми те сценаристи и режисьор ни го набиват у канчето постоянно колко е съдбовна и неповторима тази първа любов! всеки път като дават сцена с главните заедно зазвучава вълшебна музичка. А колко пъти главният хваща момата за китката даже още преди да почне да я харесва, от това по-сигурен знак за корейска любов няма :D А главната е очевадно влюбена до ушите и никога не го е забравила, щото след тая първа любов втора май не е имало, заради промяната във външния вид и нуждата да работи, за да се изхранва.

А по въпроса за това от каква болест страда главната, ще кажа само, че не е от синя пъпка, но може пък да е червен вятър :rofl: Колко сте изписали по въпросааа! Браво! Ако сега вземете и разнищите каква марка бяха боксерките на главния, ще ви призная! Аз не мога да се начудя как точно си ги позна по малката част, която се видя от тях! И по какво се различават от всички други черни боксерки, па ако ще и маркови да са! Е това е вече много дълбока философска тема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато, ако някой може да избие тъпите идеи от главата на чаплата, то е баш Шисъс. :D Като налее други на тяхно място. :28558::rofl:

Иначе колкото и пресилен да е образът му, той ще е двигател на доста неща, като предполагам ще помогне и на нашите да се вземат. Което не пречи да ги поизпоти междувременно.  :na2: Напълно е възможно той да е писателят, а очаквам и още драма и обрати прио него. Няма начин да е случайно поведението му. Но пък в сравнение с леля му, той си е направо цъфнал и вързал. Отличен избор на роля - предказармено.

Поведението на главния направи рязък завой и клони към осъзнаване, че не всички останали са абсолютни дебили от една страна, както и че явно и той все пак не е малък задник на моменти. Похвално. Съвсем скоро трябва вече и да се усети коя коя е, че вече е тъпо чак. Все още имам надежди, че може да направят историята поне малко интересна. Дотук слабичко върви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там обяснението мисля, че се видя при опита й да си пресова бретона :28558: Доста е некадърна явно.

Ама какво ти некадърна? То си беше жива гавра! Ти косата остави, да речем, че е много трудно да се изправи, ами гримът! Беше са направила на плашило! Чак пък толкоз да е ненаясно, може ли да се погледне в огледалото и да излезе така?! Изобщо не е грозно момичето, какво всички само й го втълпяват това??? А оная дръглива първа приятелка, може ли да има в стаята си козметика за цял магазин, а да не предложи да понагласи съквартирантката си и да я оставя да ходи като прошляк?!

 

. Все още имам надежди, че може да направят историята поне малко интересна. Дотук слабичко върви.

Историята е ужасно предвидима, и не мисля, че ще има изненади. Обаче на мен си ми харесва, ще се лее романтика на талази и розови облачета и няма да има повод за ревове и проклинане на сценаристите.

Някой знае ли какво е отношението на корейските зрители? Рейтинг? На мен ми се струва, че сериалчето има всички заложби да стане култово там заради всичките сладурски неща, които набутаха - то не беше усмихнат лук, котешки маски, пъзели, чадъри...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейтингът е около 10, но наистина има голям интерес, особено в интернет, така че може да се каже, че е "горещ" сериал тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Episode Ratings

 

Date Ep          TNmS      TNmS                  AGB     AGB
                   Nationwide   Seoul           Nationwide  Seoul
2015-09-16 - 1     4.9            5.8              4.8               5.0
2015-09-17-  2     7.1           8.1 (15th)     7.2             7.8 (17th)
2015-09-23-  3     8.0 (18th) 9.1 (11th)     8.5 (14th)  9.4 (11th)
2015-09-24-  4     7.8 (19th) 8.8 (15th)     9.9 (11th) 9.9 (11th)
2015-09-30-  5     9.0 (16th) 10.8 (8th)    10.7 (8th) 11.9 (8th)
2015-10-01-  6     8.4 (19th) 10.4 (10th)  10.2 (17th) 11.3 (9th)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз даже си мисля, че сценаристите не визират конкретно кожно заболяване /розацея, лунички или нещо друго/, а просто са решили да сътворят кошмара на всяка корейка без BB крем и са стреляли напосоки, получила им се е луничкорозацея.

Доста я изхабиха тази тема с красотата, защото на всички им е ясно, че дори и малко да си стъпил в магазин, а камо ли да работиш в модния сектор и със сигурност поне ще се погледнеш в огледалото. Явно се брои за хумор това, някой да ходи като палячо, а другите да се забавляват на негов гръб. Мен ме шашна факта, че шефката-редакторка я изпрати с личния си куфар с дрехи на съвещанието, явно и дрехите и личните вещи за нищо ги нямат?...ами, ако не и станат? Доста често изпадат в здрави недомислици уважаемите сценаристи и похабяват хубавия заряд на филма и актьорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Мен ме шашна факта, че шефката-редакторка я изпрати с личния си куфар с дрехи на съвещанието, явно и дрехите и личните вещи за нищо ги нямат?...ами, ако не и станат?

Е ако не й станат, ще поиска назаем от боксерките на шефа си - той вече нали свикна да му ги вземат. :28558:

 

 

Доста я изхабиха тази тема с красотата, защото на всички им е ясно, че дори и малко да си стъпил в магазин, а камо ли да работиш в модния сектор и със сигурност поне ще се погледнеш в огледалото.

И при това тя ИМА огледало на работната си маса, както видяхме, и дори гледа в него! На мен червените й бузки ми напомнят прекалено много на главната от Heart to Heart, а там проблемът беше психологически.

 

Мен ме интересува кога ще видим следната сцена

 

hqdefault.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Леле, голям хит ще да е там този сериал, щом е бил по рейтинг най-харесваното предаване в Корея от години - Infinity Challenge (MBC).

Охо, днес сме сряда - значи довечера ще видим (без субки) дали ще има признание или ще чакаме още няколко серии нашия да събере две и две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...