Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

DEATH TRANCE

 

Държава: Japan

Година: 2005

Жанр: Приключенски, Екшън

Режисьор: Юджи Шимомура

IMDB

 

 

В ролите: Tak Sakaguchi, Honoka Asada, Ben Hiura, Chuck Johnson, Kentaro Seagal, Takamasa Suga

 

Резюме: В неизвестно място и неизвестно време, майстор- фехтовчик (Tak Sakaguchi) търси последната битка.
След като чува разкази за загадъчен ковчег, продължени и запазени във свещеният храм на TOUGAN
той решава да го открадне. Легендата разказва, че ако се постави на определено място в пустинята,
той ще изпълни всички желания. Преданията казват, че вътре в ковчега се намира богинята
на разрушението, която е изгонена от рая след опит да разруши светът и ако бъде пусната
на свобода ще причини апокалипсисис. Млад монах от храма на TOUGAN (Takamasa Suga)
е изпратен да върне ковчега и попречи за неговото отваряне.
Но много други сили също го търсят за да открият и използват неговата тайна, и властта, която дава...

 

БГ субтитри

Торент с български субтитри ; с английски субтитри

 

Горещо препоръчвам особено на момчетата. Наслаждавайте се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това беше най-голямата загуба на време в живота ми, няма такава боза. Нямаше никакъв смисъл цялата тази работа! Който иска да види обяснения нека погледне споилера...

 

Някакъв си пич през цялото време си търси битка, не му пука какво прави, някакъв пънкар се намесва като излишен персонаж, някво чаве, дето изобщо не се разбра какво е, битки които са идиотски, главния герой меля зомбита като подивял, патроните не свършваха като в поредната американски филм. Филма нямаше никаква идея, никой нямаше никаква цел освен монаха...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Забележката ме уцели право в СЪРЦЕТО.А аз си мислех,че момчетата харесват боища!!!

ПС.Гледала съм и по-големи бози. Въпрос на вкус

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах. Съгласен съм с нещата които kang каза в спойлера, но това е последния филм, който цели да е сериозен или реален. Лично на мен ми беше забавен, но очаквах малко повече кръв, а и финала си проси за продължение :)

Момиченцето мисля че имаше нещо общо с богинята, или е пазител на кофчега. Това което се разбра е, че тероризира моментните собственици на ковчега, ядеше им храната и си беше направо като проклятие :)

Някакъв странен свят, като от самурайските филми с много битки с мечове . Към това добавете огнестрелни оръжия (има дори пушки и базука) .Върха на сладоледа беше пича с мотора, нинджите и онзи с големия меч :rambo: Стила на обличане на героите също е за отбелязване. Шашави дрехи,луди прически и много грим.

Финалната битка приличаше на секс сцена ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нели, може да е само мое мнение, но тук бойните сцени бяха супер грозни, ако не си ги гледала тези трите "Герой"/Джет Ли/ , "Тигър и дракон"/Чон Юн Фат, Зий Жанг/ и ""Двойни войни"/Джет Ли/, изгледай ги, там ще видиш страхотен смисъл + уникално красиви бойни сцени, а не как зомбита вървят с бавна крачка към боеца и той ги шляпа по главите и те падат и пак стават...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна съм за тези трите,но никой не е казал че този е от тяхната класа.Без да търся дълбок смисъл за мен си беше приятно убиване на времето.Има си своите моменти.Ако говорим за красив филм- може да гледаш Дуелист.Там вече има невероятен режисьорски похват на изграждане на сцените.Но това е друга тема....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Бога, защо някой е очаквал точно от този филм да е сериозен и смислен?:) Това си е също толкова откачена пародия, колкото Tokyo Zombie или Battlefield Baseball например. Само дето са го направили по-красив:) Посмях се доволно, особено на момента с "джобния гранатомет" ("Bulls eye!" :lol: ) и на онзи огромния главорез с мишето гласче... Общо взето на доста места се разхилих. Грубото маризене в муай-тай стил ми допадна, беше доста освежаващо след всичките китайски летящи фантасмагории, в които хората заемат балетни стойки вместо да се бият и не са подвластни на гравитацията... Оня паднал ангел, дето се изсипа като пликче прясно мляко, направо ме разцепи от смях:) А за момиченцето - може ли пък никой нищо да не е разбрал от този толкова семпъл сюжет... Не си представям какво объркване би настанало, ако филмът наистина имаше някакъв смислен сценарий :lol:

 

 

Момиченцето беше самата богиня. Затова се мъкнеше след ковчега, затова влезе в него, когато той се отвори и затова излезе от него вече в "пълния си вид". Явно силата й беше заключена в ковчега ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...