Jump to content

Naze Shojowa Kioku wo Ushinawanakereba Naranakatta no Ka? (2014)


Recommended Posts

spacer.png

 

Naze Shojowa Yukai Sa Renakereba Naranakatta no Ka?

 なぜ少女は記憶を失わなければならなかったのか?

Naze Shojowa Kioku wo Ushinawanakereba Naranakatta no Ka?

Защо момичето не помни нищо?

 

IMDB, Д-аддиктс Уики, Официален сайт

 

Режисьори: Morita Shunsuke,  Ishida Masahiro

Сценарий: Matsuda Yuko

Япония

2014

психологически, криминален, мистерия

Времетраене: 90 мин

Актьорски състав: 

Yamashita Tomohisa as Narumi Saku (29)

Asari Yosuke as Abiko Kento (29)

Kimura Fumino as Abiko Miori (32)

Watanabe Konomi as Nao (7)

Namioka Kazuki as Nakazawa Wataru

Tsukaji Muga as Ando Jiro

Nakamura Yasuhi as Seta Koji

Hoshino Mari as Seta Aiko (35)

Funakoshi Eiichiro as Yagami Keisuke (50)

 

Телевизия: NTV

Резюме: Подозрителен глух мъж е обвинен в серия палежи. При проверка на дома му, е намерена скрита бяла стая с неизвестно момиченце, което отказва контакт със света. Психологът Наруми Саку (Ямашита Томохиса) се опитва да разбере историята, довела до тази ситуация героите, както и да върне момиченцето към нормален живот.

 

Смотри! / Свали.

spacer.png

 

Личното мнение на автора на темата за филма: Нелошо, спокойно филмче с интересни по телевизионному герои. Не харесвам Ямашита, но тук той беше идеалният по-голям батко. 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за спешъла не ми хрумна, че е възможно, съвсем самостоятелна история ми се видя. Искаш да кажеш, че има цял сериал преди това... А кой е сериала?

Във всеки случай няма проблем да се изтрие или премести, където му е мястото. Съжалявам за грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай чакай - има ли сериал преди това? Или има други филми? Или има друго нещо?

Изобщо може ли да внесем малко светлина: Какво точно значи спешъл? Това не е жанр филм, така ли, не се гледа отделно? Съевем сериозно питам.

Така и не разбрах защо темата на Yokai Ningem Bem филмът е във филми, а Yokai Ningem Bem сериалът във сериали, но при субтитрите филмът се показва като 12 серия и липсва в менюто за филми.

Ако има сериал преди това, иска ми се да напиша горе в началото, кой е бил сериала. Честно, нямам представа: не харесвам Ямашита и не го следя... Но пък филмчето ми хареса - ей така, самотна раковина на морето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се обърках и не разбрах какво е „спешъл“ сам за себе си. Дали евентуално не е телевизионен филм ( като Юки примерно) или е прелюдия към сериал , или пък е имало идея за сериал и не е направен. А може би чак сега откривам топлата вода и цял един нов жанр  :swoon: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е телевизионен спешъл от една серия. Преди него няма сериал. Правен е в телевизионен формат тампацу.

Йокаи нинген Бем има сериал, но след това направиха филм, който си беше във филмов формат. Някои дорами имат и спешъли, и филми. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е добре де, ако няма сериал преди това, и е една-единствена част от 90 минути, това не е ли "телевизионен филм" по нашему? Т.е. спешъл не е ли нещо, което е специално, характерно и добавъчно за дадена идея или група герои, които са се харесали? Допълнение, продължение, нещо такова? Или спешъл е вече възприет термин и значи всяка тв продукция принципно?

Според мен, вече трябва да има две редакции в темата, (може би, едва ли не :) ).

 

Първо, ако делението е на кино-продукции и на телевизионни продукции, си абсолютно права и темата следва да отиде в сериалите. Но тогава може би трябва да се добави някъде в описанието на сериалния раздел, че там се включват и всички телевизионни продукции, за такива като мен например.

Второ, всичките ни мнения след заглавието трябва да отидат в нова тема - нещо като "Термини в азиатските кино и телевизионни продукции" и там можем да фиксираме какво е темпацу, рензоку и всички останали странни и често непревеждани думички...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам нищо против коментарите да отидат в отделна, разяснителна тема.

Проверете в раздела за сериали и вижте, че там е пълно с подобни спешъли. Още повече, Майра е написала телевизията, за която е сниман - NTV. Във филмографията на Ямапи в драмауики това заглавие е включено към Спешълите (дорама спешъл), не към филмите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами, просто не ми е хрумнало че нещо с една единствена част -филм, може да се води единствена серия на сериал. Но признавам си, че нямам идея как е правилното - що пък да няма едносерийни сериали. В крайна сметка пък и филмите с по 2-3 части също не се водят сериали...

Щом тук е прието тв-продукциите, независимо какви са, да са в раздел сериали - ок. "Слушам и се подчинявам." Но нали има и някакъв такъв жанр филмова телевизия? Т.е. май има телевизии, които се специализират в  купуването и правенето на филми.....

Олееее обърках се съвсем. Май не е зле да използваме случая да изясним нещата в тази посока. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...