Jump to content

Rena Nounen (Рена Ноунен)


Recommended Posts

Rena Nounen

spacer.png

 

Име: Rena Nounen / のうねん れな / Рена Ноунен

Позната също като Non

Рождена дата: 13.07.1993 г.

Рождено място: Камикава, префектура Хього

Ръст: 162 см

Зодиакален знак: Рак

Професия: Актриса и модел

Агенция: LesPros

 

Филми:

* Ribbon (2022)

* Three Sisters of Tenmasou | Tenmasou no Sanshimai (2022)
* The Fish Tale | Sakana no Ko (2022)
* Hold Me Back | Watashi o Kuitomete (2020)

Princess Jellyfish | Kuragehime (2014)

Hot Road (2014)

Himawari -Okinawa wa Wasurenai, Ano Nichi no Sora o- (2013)

G'mor evian! / Gumo Ebian! / Good Morning Everyone (2012)

By Rule of Crow's Thumb | Karasu no Oyayubi (2012)

Avatar | Abataa (2011)

Confessions | Kokuhaku (2010)

 

Сериали:

Amachan (NHK, 2013)

Summer Rescue | Sama Resukyu - Tenku No Shinryojo (TBS, 2012)

The Locked Room Murders | Kagi no Kakatta Heya (Fuji TV, 2012)

Brilliant Thieves Royale | Kaito Royale (TBS, 2011)

High School Restaurant | Koukousei Restaurant (NTV, 2011)

Taisetsu na Koto wa Subete Kimi ga Oshiete Kureta (Fuji TV, 2011)

Keishicho Sosa Ikka 9 Gakari 5 (TV Asahi, 2010)

 

Награди:

* Winner of the 2006 Grand Prix for teen fashion magazine Nicola's 10th annual model audition

* 37th Hochi Film Award - Best New Artist for By Rule of Crow's Thumb (2012)

International Drama Festival in Tokyo - Best Actress for Amachan (2013)

* 78th Television Drama Academy Awards - Best Actress for Amachan (2013)

* 38th Élan d'Or Award - Rookie of the Year (2014)

* 22nd Hashida Awards - Rookie Award for Amachan (2014)

* 17th Nikkan Sports Drama Grand Prix - Best Actress for Amachan (2014)

* 6th Tama Film Awards - Best Rising Actress for Hot Road (2014)

* 27th Nikkan Sports Film Award - Rookie of the Year (2014)

* 38th Japan Academy Awards - Rookie of the Year for Hot Road (2015)

* 31st Asakusa Entertainment Award - Best Newcomer (2015)

 

Лично мнение: Страхотно е това момиче. Красива, чаровна и много талантлива. Започва като модел, след това следват малки епизодични роли в няколко продукции, докато не идва и нейният звезден миг със сериала "Amachan". Не се снима в толкова много продукции, като например Аи Хашимото, но където и да я видя, винаги ме впечатлява с играта и чара си.

 

Реклами:

 

Снимки:

spacer.png

spacer.png

 

и ощеееее :)

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази тема идва като по поръчка. Рена става все по-популярна и ролите й растат. Интересно е, че е стартирала в киното с участие в Изповеди на Накашима. Ама-чан беше преломната точка за нея. От тази дорама всички я обикнаха и започнаха да я разпознават като актриса. 

Вчера е била рожденичка. Да е жива и здрава!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То в "Изповеди" изгряха доста нови звезди. Честно казано не си я спомням много там,но смятам пак да го гледам и да я видя в ролята й там. За първи път сериозно я забелязах в "Hot Road"  където се представи страхотно,а и имаше главна роля.От тогава съм й фен. В "Good morning,everyone" въпреки не голямата си роля се представи също страхотно. Набелзал съм си сега дорамичката "Амачан" с която е спечелила не малко награди. В най-новият "Jellyfish princess" също игра много добре,но както и ти Укио каза в темичката на филма,онзи пич обра цялото внимание,което малко ме ядоса.В смисъл не разбрах защо тя като главна актриса като че ли от средата натататък я оставиха малко на заден план.Както и да е,идеята ми е ,че където и да я гледате няма как да не останете очаровани от това прекрасно създание.

И честит рожден ден,Рена  :kissy:  (на патерички)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз не си я спомням в Изповеди, но се сетих, къде съм я гледала и ми е харесала най-много - в By Rule of Crow's Thumb. В Hot Road също се представи добре. Имаха химия с Тосака, въпреки че режисьорът все на едно място тъпче.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо,този  By Rule of Crow's Thumb. непременно ще го погледна.Изглежда обещаващ,въпреки че продължителността му леко ме плаши.

И една снимка с тортата от рожденият и ден. Голяма е сладуркаа :wub:  :wub:

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бая ме озадачихте , допреди да ви прочета бях сигурна, че това девойче го знам от изповеди и то беше „гаджето “ на Нишии Юкито. Онова уж погълнатото от мрака, което той използваше. А сега се чудя : тя ли е, не е ли тя  :ph34r:    

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След малко пускам да го гледам отново и ще ти кажа,че на мен също ми се върти в главата тая мисъл. Охх,като знам какво ще си причиня пак гледайки го,хич не ми се ще да го пускам,ноо ще рискувам.Дано този път не ме стисне толкова силно за гърлото.

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Укио е права.Аи Хашимото беше с по-голямата роля.Героинята и се казваше Мизуки и тя отрови семейството си заради което медиите я наричаха "Лунатичката".Рена мисля ,че я мернах нейде в класа ,но ролята й е незначителна.Първите й роли са все такива,но вече не :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, но дори попадането й в масовката на подобен филм е било голям пробив. Все пак, са я предпочели в групата на 34-те избрани деца, при 1000 желаещи.

Аз още й се чудя, че на години е по-голяма от Аи, а изглежда като момиченце.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо,ама разбира се,дори само да те изберат да участваш ,дори и с не голяма роля си е голям успех,а и вярвам,че в Япония кандидат дечица за актьори колкото искаш. Укио,то при японците май това с годините е от без значение. От 100 японки сигурно на никоя няма да й позная годините. А за Аи какво да кажа,в последните 2-3 години изглежда доста по-зряла ,докато Рена си изглежда все така момиченце.

Изгледах няколко интервюта и някакво награждаване на Рена и някак си ми изглеждаше доста срамежлива. Може да си втълпявам,но с това впечатление останах.Някак си отбягва с поглед камерата,все свежда глава надолу,все признаци за притеснение.А не би трябвало да е такава.

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очевидно Рена има огромни проблеми с агенцията си и за това в последните две години няма никакви проекти. :cry: :cry: :cry:

Укио,ти понеже си винаги навътре в нещата,може ли да кажеш малко по-подробно за какво иде реч и има ли надежда на хоризонта за това сладко,талантливо девойче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появи се инфо за Рена. Озвучила е главната героиня в ново аниме, излязол на 12 ноември. Странно. Лентата изглежда обещаваща. Разглежда сериозни въпроси, свързани с Втората световна война и бомбондировките над Хирошима, но сякаш никой не се е наел да го промотира. Чак днес го забелязах, заради наградата, която е взело.

С тази тематика, абсурда да го включат в борбата за Оскарите, но поне японците могат да го предтавят по света като хората.

CREA 2016年11月号

tumblr_og67tgqE0h1uzjle8o2_540.jpg

 

 

tumblr_og67tgqE0h1uzjle8o1_540.jpg

tumblr_ofyiq4QlZ11sfo2zto1_540.jpg

tumblr_ofubl4ggzL1sfo2zto1_540.jpg

tumblr_ocp0o5nVkW1sfo2zto1_540.jpg

tumblr_o4lgq45K9k1sfo2zto3_500.png

tumblr_o2fx6tOrSe1v6qllio4_540.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Укио,благодаря за хубавите снимки,които си качила на това съкровище. :)

Надявах се да я видя в нов игрален филм или някоя драмичка,но дори и само като сею в аниме си е нещо хубаво. Догодина повече :)

Относно анимето,като цяло отбягвам военната тематика,но като му излязат буквички може да го погледна,поне от трейлъра изглежда да е хубаво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се радвам, че не се е отказала, въпреки трудностите. По снимките личи, че добре е релаксирала през времето, в което не е имала проекти. Изглежда пораснала. Смятам, че японците няма да я изгубят като актриса и все някоя компания ще я приеме под крилото си. Такава усмивка не се губи. Ще има проекти! Non е новото й сценично име и именно с него е спечелила Специалната награда на журито на Кинофестивала в Йокохама. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак догодина ще излезе ,но с удоволствие ще го гледам. Така ми е домъчняло за това момиче. Освен в главната роля,тя е  сценарист и режисьор на филма.

Също така забелязвам,че вече се подвизава под псевдонима "Non" .   

Ukio,ако знаеш защо го е избрала и означава ли нещо по-специално на японски,сподели :)

 

Mhmmm,поразрових и открих малко инфо.  Явно е решила 2019 да поеме по нов път и освен като актриса ,да докаже,че може да прави филми и предполагам точно по тази причина е решила да промени и името си,по-скоро да се нарича и да иска да я наричат Non

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен новото име беше начин да каже, че се завръща и че не трябва да я бъркат със старата Рена (и вероятно Амачан, където придоби популярност). Дава  заявка, че ще се развива в различен план от това, което показваше преди.

Да видим, какво ще направи. Има желание, както изглежда. Не знам, дали е добре да скъсва изцяло с миналото си, понеже и то е част от кариерата й.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...