Jump to content

Recommended Posts

Ode_for_my_father_BG_poster_version02.pn

poster_movie_gukje_1.jpg

Ode To My Father (국제시장)

Страна: Южна Корея

Също така известен като: Gukjeshijang

Премиера: 17 декември 2014

Времетраене: 126 мин.

Жанр: Драма, Период, Семеен

Режисьор: Yoon Je Kyun   

Субтитри: Английски, руски, български на mackova

:imdb:

Участват:

Hwang Jung Min

Kim Yun Jin

Oh Dal Su

Jung Jin Young

Jang Young Nam

Ra Mi Ran

Kim Seul Gi

Lee Hyun

Kim Min Jae

Kim Sun Young

U-Know Yunho - гост

Резюме: Филмът изобразява живота на хората, които минават през трудни времена между Корейската война и наши дни. Сюжетът се върти около обет на малко момче да се грижи за семейството си, който поставя началото на 60-годишна история за семейство и чест...

Награди:

2015 (17th) Udine Far East Film - Audience Award

:essub:

Свали с :subs: :click:  :click:

Онлайн с :subs: :click:

С английски, български и руски субтитри :click:

С руски субтитри :click:

Изгледах филма и ми хареса.
Наистина малко са прекалили с някои моменти като по-мащабните сцени в началото и периода с чужденците (ах, знаем си как изглежда чужденеца в корейски филм), останалото обаче е добро. Лично мнение.

Заслужава си гледането не толкова заради историята, която не е чудо невиждано, а по-скоро заради емоцията, която предава.
Удар под пояса са кадрите от срещата на роднини-бежанци през 1983г. Не знам какъв човек трябва да си, за да не се разчувстваш на тези сцени. Ще ми е интересно да прочета повече за тази среща (или срещи).
Честно казано оценката в idmb ми се струва малко завишена и го отдавам точно на гореспоменатите кадри. Аз бих му дала 7/10.

И въпреки критиките ми, силно го препоръчвам.

Току-що приключи прожекцията в Дом на киното.

Кандала е права. Това са кадрите, които казват всичко, без грим и ефекти - документалните. Те въздействаха най-силно, както и срещата на финала. В останалите сцени патосът беше пресилен и дори умели актьори като избраните изглеждаха неубедителни на моменти. На места комедията беше прекалена, което отнемаше от баланса й с драмата. 

Първото нещо, което ми направи негативно впечатление, бяха зле състарените артисти. Заглавието пък ми се стори неточно, понеже бащата

не беше главно действащо лице в историята. Ако е ода за бащата, поне трябваше да видим част от живота му, а ние нищо не разбрахме за него. Той просто слезе от кораба и остана на лодката. По-скоро ода за семейството е по-удачният вариант.

Пиша всичко това с пълното съзнание, че подобна продукция се снима изключително трудно. Това важи най-много за сюжет, който трябва да обхване голям диапазон от време и да пресъздаде различни десетилетия, в които хората са живели.

П.П. Юнхо в джунглата беше убиец! Хаха!

П.П. Прочетох, че онзи модист от магазина за платове, бил известният дизайнер Андре Ким. Невероятно! Изобщо не приличаше на него.

Това за мен беше най-силният момент в сюжета. Може би именно за това, че беше леко скрит. Как синът цял живот се надява да срещне бащата, как не позволяваше на лелята да продаде магазина, купи го, не му смени името... Само и само защото "магазинът на Кот Бун" беше единствената връзка която можеше да ги събере и последните му думи. Доста яко филмче.:)Имаше и весели моменти, въпреки тежката тема.

• Upvote 1