Jump to content

Haikyu! (2012)


debil4e

Recommended Posts

Мениджърката има ли включвания или Русокоска й е извзела манга времето? Хината прогресира. Няма да го мисля тогава. Кви ги върши Цуки? И пичът с луничките дето му е зелепен като гербова марка, научи ли се и на друго освен на онзи специалния сервис? Боже, всички ми липсват. В главата ми валят въпрос след въпрос, сякаш са ми роднини живеещи в чужбина :lol:

Да се оплача: хем си мисля, че добре помня анимето, хем на моменти като се опитам да задам въпрос, усещам, че изобщо не съм сигурна дали не е в сюжета на друго аниме. Бяло петно до бяло петно. Затова не обичам продължения и сезони, защото не помня кое откъде е и трябва да гледам всичко отначало. Старост-нерадост. Опитах се да си припомня един смешен момент с либерото им, дето се появи с мокра коса и го подиграваха, че така губи още от височината си. Тези моменти, в които разкриват по някоя странност на героите извън битките на терена са ми любими.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хината прогресира, но не толкова бързо колкото Цуки и след чапа тази седмица направо нямам търпение за другия. В тяхната лична надпревара Цуки печели засега-височината си е съществен фактор, а и той е започнал с волейбола доста преди Шойо. Кагеяма не го включвам, просто защото той си е от друга категория и съперничеството наистина е между двамата в момента. Искам да видя как ще се справи със задачата, която Укай младши му постави.

 

Колкото до предишната мениджърка, в момента не се сещам дали е на националното въобще. Честно, не обърнах внимание, повече се впечатлявам от това кои от предишните им съперници си  правят труда да следят мачовете им.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хината цели да не изостава по точки спрямо останалите. А Цуки му е основно в полезрението. С това наперено държание допълнително те амбицира да му опонираш. Думите на Цуки жегват здраво, а малкото пали бързо. Напоследък Цуки го дава по-лежерно, та нз дали се дракат пак така. Но и взаимно се теглят напред, та радват. Каква задача? Събуди ми любопитството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм само анимето. Развитието в мангата следя само благодарение на теб. Продължавам да не мога да чета мангите. Замразила съм и Ноблес поради тази причина. Колкото и пъти да се опитвам да продължа, на средата на чапа неудържимо ми се доспива. Мозъкът ми се изключва направо :-D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, тогава наистина си е спойл, при това голям:lol:. Ще нахвърлям събитията отгоре, отгоре, но пак чети на своя отговорност:)


 

Off Topic

 

След като се класираха, Кагеяма го привикаха в националния за юноши. Там той видя един когото нарече малкия гигант-чак сега ми стана ясно ти защо не разбра, че не го приемам за оригинала.  Шираторизава също направиха някакъв подобен лагер, но само за префектурата и поканиха Цуки. Хината разбира се не се предаде и сам се набута. Друг е въпроса, че дъртия треньор му разреши да остане само като момче за всичко, но без право да играе. Още ми е гадно като се сетя-този начин на надъхване и тренировка като те унижават до дупка няма да го разбера, никога! Ама и аз не съм проф. спортист, така че това си е мое лично мнение.

Вече са на националното. Минаха през един съперник и са на втория, но там нещата са доста сложни. В този отбор е другия повикан от националния щаб разпределител(мереха си шапките с Кагеяма), който за капак има брат близнак също толкова добър като него. Само за референция-могат да направят бързата атака на нашето дуо и са единствените досега, които спряха тяхната. Цуки им го върна като спря тях, а Хината се опитва да блокира. Въпросната задача от Укай младщи е да поеме единия близнак и да го блокира.


 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма страшно. Живея за спойла. Сериозни предизвикателства са им избрали. Да, кофти начин за тренировка, но така се проверява дали Хината има волята да продължи. Той е упорит. Сега ще почне да забелязва детайлите от играта на опонента по неговия си начин. Мн радва как обясняват кой какво го води и как оформят ударите. Благодарности за пореден път :-) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мангата пълни душата. Шонен е, да, но няма нелепи неща като "гении" от нищото. Много талант и много работа и разбира се, ако искаш да настигнеш тези, които са те изпреварили, трябва да положиш двойно повече усилия за това. И разбира се, не на последно място-желание за победа.

Дано анимират националното, ще бъде супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двубоят между Карасуно и Некома най-после започва.

Всъщност, честно да си кажа той не ми е от приоритетите..Харесвам Некомата и не искам възрастният треньор да се пенсионира точно със загуба от Карасуно(той беше първият подал им ръка, без значение защо), но пък и не искам нашите да паднат точно от тях. Статистиката определено не е в полза на гарваните, отделно това е първата им среща на национално  като съперници. Равен резултат няма как да има, нито пък вратичка да продължат и двата отбора. Второ: подобен двубой не ме надъхва-приятели са, далеч по -ясно ми беше с близнаците, с Шираторизава, че и с Аоба Джосай. Няма недомлъвки, това е нормално съперничество-уважаваш противника ,  възхищаваш му се, но дотам. Който и да спечели не остава горчивина, не така стоят нещата обаче при приятелите. Вероятно при професионалистите е нормално(ситуацията при Хината и Кагеяма е малко по различна-те се видяха веднъж и после станаха съотборници), просто защото днес са в различни отбори, но следващия сезон може да са съотборници, това обаче са ученици и може би друга възможност няма да имат, затова и загубата ще горчи, който и да е падналият отбор. Казвам загуба, защото канона на шонен заглавията повелява главният герой(в случая отбор) да победи най-големият си съперник на финалаB).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При двубой с приятели, трябва да съумееш да се радваш дори, и ако си загубил, защото спечелилите са ти приятели. С Некома си станаха наистина близки. Учеха се едни от други, градиха връзки и едновременно с това не спряха да се опитват да се надскочат едни други. Няма начин двубоят да е спокоен, независимо, че двата отбора си имат уважението. Ще е интересно да се разбере кой какво го води точно в този мач като гледа кой стои зад мрежата от другата страна :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Битката при кофите за боклук приключи. Както и очаквах ми стана гадно накрая за загубилите, макар че наистина мангаката не направи драма от това, а истинско съперничество, но загубата си е загуба.

Off Topic

Този път срещата се въртеше около Хината и неговото израстване и фена в мен е доволен.  Все пак той е протагониста и имаше моменти дето начесаха именно тази краста:D Сега остава да разберем кой аджеба е Малкия гигант, защото поне от националното това беше кулминацията за тях ако продължат до финал и го спечелят ще е само с късмет или по законите на най-стандартните шонени. Все още не са равнопоставени на останалите и колкото и да ги подценяват пак няма логика да са първи. Автора досега показва, че определено се оповава на нея.

 

Сега се загледах, че този мач е продължил половин година(за нас:D) и към трийсетина чапа ако треебе да чакам и да го анимират:slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, и аз се изненадах защо чак сега коментираш, а то какво било :28558: Голям мач, голямо нещо о.о Явно има много път, защото и аз мисля, че има още хляб да изядат преди да спечелят първенството. Другите отбори хич не са лесни, а и е хубаво наистина да си повярвал и видял израстването им преди това :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и тази манга наближава да приключи или поне след мача между настоящия "малък" гигант и претендента за титлата. Все пак вече видяхме оригиналния-отне има няма 338 чапа и Хината си призна, че се възхищава на Кагеяма:D Ся остана да  разберем защо според мангаката той не е разочарован след срещата с идола си и да видим края на последния двубой.Казвам последния, защото както споменах по -нагоре Карасуно все още не са толкова добри, че да спечелят националното и поне засега мангаката се движи в границите на логичното и приемливото. Моля се единствено тази арка да не продължи пак половин година или недай си боже цяла.

 

Току виж след като обявиха, че ще има нов сезон и да анимират всичко до края. Всъщност е възможно ако се придържат към темпото от пърите два, така наречения трети за мен си е подсезон.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаа, Хината получи одобрение и от Малкия гигант. Сега ни предстои поне половин година да гледаме битката между двамата претенденти за името. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм писала, но си имам извинение - не харесах много реалният край на мача с настоящия малък гигант, този път щеше да ми хареса липсата на логика:D 

Както и да е, дойде края и на това заглавие( е, почти, има още чап-два), при това от спортните, които аз съм чела с най-смисленият завършек:up:

Off Topic

 Само на момент не може да се кара вечно, в края на краищата на националното никой не може да си позволи да ги подценява. Освен това излизат срещу отбори с традиции и по-важното  - с много и добри играчи, треньори, мениджъри и тн. Малко е нереално десетина човека, без предишен опит на такъв форум, без щаб, който да проучва противниците и разчитащ само на бивши играчи, настоящи членове на кварталния отбор за тренировка на нови неща да продължат напред. Не омаловажавам приноса им и подкрепата, все пак те наистина успяха да отидат именно благодарение на тези хора, но в конкретния случай за нататък им трябва повече, такава е реалността. Кагеяма е невероятен, но е сам. Хината също, но е назад като подготовка и умения и само нечовешките му рефлекси не са достатъчни. За капак е нисък, сори, но във волейбола и като Стефка да скача нонстоп, при ръст под 170 см винаги ще е превъзхождан от играчите над 180см, защото един да скача като него и дотам. Цуки е добър, но реши да се включи сериозно чак в края и макар и по-добре като умения от Шойо, пак е назад, точно защото досега не е смятал да играе сериозно. Както споменах преди това - малко са, няма кой да ги смени при умора или не дай си боже контузия. Нямат скаути и разузнавачи, за да знаят какво да очакват от противниците си. Те бяха неизвестното, неочакваното, но това важи в същата сила и за тях-не познават противниците си, повечето от които с цел да станат професионалисти, а при тях е само Кагеяма и може би Хината, целите им са различни.  Споменаването накрая, какво е станало следващите две години и кой накъде е тръгнал беше наистина логично. Така и не печелят националното, стигат до полуфинал като третокурсници, а втората година дори не отиват. След това само Кагеяма продължава с волейбол, голямата част продължават с обучението си, а Хината...се насочва към плажния волейбол. Не лошо решения на мангаката, просто няма начин да пробие в стандартния, а при другия поне на теория е възможно.

Остана да видим дали ще се срещнат Тобио и Шойо в Рио:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...