Jump to content

Recommended Posts

По принцип много се дразня на захаросаните финали, обаче тука ми хареса как стана. Може би при някои сериали се получава и зависи как ще го покажеш. А може би много ми допадна и това че не го приключиха набързо последните 15 мин, както обикновенно става. Общо взето всичко си стана както го мислехме и някъде по-средата на 16ти епизод се чудех, какво ще дават още 30 мин. Ама в крайна сметка добре се посмях.

Особено как главния се вайкаше, даваше и талисмани да я пазят от европейските мъже (Които много харесвали корейки :icon_sunny: ​) и пееше тъжни песни на китара.  Големи образи са тия двамата, определено. :)  А оня лошия май е извадил късмет и са го затворили в лудница. Много беше готина жена му. Тя беше скритият диамант сред женските образи тука.  Та така, добре позамазаха лошият привкус който се очертаваше накрая. Ама пак гадно ми стана за духчето. Без да е виновна или да е сгрешила нещо, я убиват. Сега като се върна назад, може би единствената грешка е че вярваше на полицая. Но от къде да знае... Малко нечестна съдба, но се случва понякога и в живота. Най-много го отнасят близките, като бащата и брата в случая. Те затова накрая измислиха гениалната идея, главната да поработи при тях в ресторантчето. Явно от благодарност към духчето ще ги посещава от време на време.

Хубаво сериалче като цяло, аз останах доста доволен. Maй 49 дни си остава леко по-добър, но самият факт че го сравнявам с него, говори достатъчно. :) Стотака и останалите дето се чудят, трябва да погледат поне до 3-4 еп. Там вече ако не ги хване, надали ще успее.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май всичко сте казали, моето мнение изцяло съвпада с последния пост на thedemon 1238. Отдавна не съм гледала сериал до край, а този го изгледах и то сравнително бързо, леко се гледа, героите са последователни, затова и онова прословуто "Извинявай" след всяка реплика на На Бонг дойде малко фалшиво, дори тя не заслужаваше сценаристите да и сложат дежурната реплика в устата, изтъркано е.

Между другото за пръв път усещам такава осезаема разлика между два образа, изиграни от една актриса, нямаше нужда от присветване на очи или разни други фантасмагории, просто изражението на лицето, закачливата усмивка в очите и ми ставаше ясно, че вече не гледам На Бонг, а другото очарователно момиче, по стечение на обстоятелствата вече Призраче. До края усещах разликата между двете и това беше чудесно!

Много ми хареса периода на влюбването и изразяването на чувствата, може би заради Призрачето, може би заради хубавото темпо на разказа, може би заради достоверната игра ми бяха прекрасни.

Доста моменти ме спечелиха, малко се надявах да има откровена среща между таткото и дъщерята в тялото на На Бонг/тя да признае, че се е върнала/. Твърде много се доближи дъщерята до семейството си, а те така и не можаха да и кажат в очите, че много им липсва и че много я обичат. Доста вълшебства се случиха, това щеше да е малко бижу, ако бяха решили да го направят. /в болницата дадоха възможност на Призрачето да говори с баща си, но не беше съвсем същото/ 

p.s. Никой не споменава шеметната майка на готвача, беше страхотна, голямо излъчване има, макар че го играеше неземна откачалка беше много секси и привлекателна. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен това сериалче много ми хареса като цяло  :yes:

Вървеше бързо и неангажиращо и успя да ме накара да ми пука за героите без прекалени драми. 

Е , беше ми мъчно

за призрачката , но нямаше как иначе да завърши.

 

 

Също съм съгласна, че Park Bo Young направи много добра роля и наистани не й беше нужно нищо друго , освен актьорски талант , за да направи така плавно, но и очевидно за зрителя превъплащение от единия образ в другия. 

 

За разлика от други неща , за които имах очаквания , пък ме разочароваха , това сериалче беше една много приятна изненада !  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено отива в Топ 3 любими корейски сериали :3 Любовна история + Мистерия + Комедия + Свръхестесвено ... сякаш специално за мен са го направии .. Ха който му е харесал да гледа The Master's Sun , 49 Days , My girlfriend is a Gumiho (ако е останал такъв , който да не ги е гледал). Наистина ми хареса как духа се предлагаше вечно на шефа  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От толкоз влага в последната серия, едвам разпознах Гукито да му се не види *псува*  :cry: И как можаха да ни подразнят с някакво 1 минутно присъствие  :mad: Мнооого подло *пак псува*! Колкото и "еднакво'' да звучи - БЛАГОДАРЯ НА ХОРАТА С БУКВИТЕ, че направиха бързо превода :up:  :thanks: Сериалчето е разпускащо и приятно.  Двете главни направиха чудесна игра 2в1, готвачите бяха доста забавен фон, особено по караокетата и сцената със запивките  :28558:  Сладури! 

 

tumblr_nserbw6jFv1qc1nooo2_250.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах го и аз серияла. Добре е за сега, тъкмо бях започнала да се плаша, че нищо не ми харесва в последно време. Та до 5ти епизод върви добре, нещото което ми харесва е версията на Фантомът от операта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почнах сериала днеска и съм на 2 епизод и тази, част от превода просто  .. хаха нямаше как да не я споделя.12036951_10205101572642100_5711924787112

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледах го! Много приятен сериал, хареса ми образа на призрачето. Краят малко го поразтеглиха, но не беше чак дразнещо.

Няма как да не се зачудя дали наистина серияла е добър или просто ни заляха с небивали тъпотии в последно време, че и малкото се радваме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историята ми беше много интересна, докрай се чудех как ли ще го направят така, че и вълкът да е сит, и агнето - цяло, ама го измислиха. Доволна съм, щото не ми се щеше сестрата да я оставят да страда. Готвачката нещо не я помня много от тия филми, дето съм я гледала, дали заради незапомнящото се лице - не знам, но тук ми допадна, след като почна вече да развива образа. Главния е един от много достоверно играещите корейци за мен, макар че нещо все не ми достига при визията му, ама нейсе. Призрачката много ме дразнеше /героинята, де/, отвратително нахално, нетактично, простовато същество, вероятно беше нарочно така в началото, за да се получи и при нея градация. Полицаят беше един от най-интересните и интригуващи образи, а и момчето чудесно го изигра. 

И, както след всяка такава невероятна история, си задавах въпроса "Въх, ами ако наистина стават такива работи?"...

Благодаря много за субтитрите на хората, които се потрудиха за нас!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много симпатична драмичка, не беше натоварваща и много бързо я изядох. Спокойна романтична комедийка, която от време на време ми изкарваше акъла с тея духчета :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е зле поне от това, което видях досега и още веднъж благодаря на Сиера за препоръката.


 В началото ми минаваха мисли да го дропя тъй като основният мотив на призрака на загорялата мацка със секса на всяка цена ми се видя малко безперспективен като двигател на плота и то точно в корейски сериал..Продължих да гледам обаче точно заради тази героиня и изключителното настроение, което лъхаше от тази й роля и заради някои нишки в сюжета, които ми се сториха перспективни...и поне до момента съм доволен. Не бях виждал толкова свръх-активен персонаж досега..непрестанно точи лиги около всичко мъжко почти без задръжки (то като е призрак и в чуждо тяло кво ли да й пука де), прави всякакви жестове, гримаси и си пее песнички... Изобщо комедията поне засега наистина радва и то не само покрай главната героиня ами и колегите й от ресторанта най вече помощник-готвача ме забавляват доста. :) Ще се въздържа от крайни изказвания докато не го завърша, но мисля, че си намерих занимавка с разплитането на обстоятелствата покрай смъртта й, съмнителният полицай при който явно нещо здраво клати клоните и нещо от морално естество свързано с евентуален конфликт на интереси между собственичката на тялото и "наемателката" - две кокошки и само един петел може да прехвърчи перушина в кокошарника.

 

ПП гледах да не чета други коментари ама докато цъкна на тая страница и таман да скролна надолу и нещо ми подразни погледа..като фокусирах се оказа, че е сравнение с 49 дена..(srsly omfg)?!? Ама айде ще преглътна и подмина...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда може да се каже, че съм доволен сега след като го изгледах изцяло. Към комедийният аспект нямам никакви забележки, това е и най силната страна на това сериалче. Фентъзито..поне са се постарали и са вложили мисъл в есенциалните за призраците неща като преминаване през стени и хора и прочие.
Балансът в развитието на двете героини е добре изграден.. Първоначално доминацията беше за призрака докато собственичката на приемното тяло почти не участваше в събитията. Времето в което пое кормилото така да се каже беше подбрано добре като хронология и тя имаше възможността да се прояви и да изгради собствени връзки с останалите. Нещо, което беше неспособна да направи в началото и затова и имаше крещяща нужда от паранормалната симбиоза.
Лелчето-шаман и майката на главния бяха интересни и забавни както по отделно така и заедно..направо се намериха -хороскопи, аури, обреди, бутилки със соджу кво ли не мътиха. Лелчето особено беше голяма фога и то със завидни спринтьорски умения нищо, че е от едрогабаритните. Хубаво беше включването на такъв персонаж тъй като нейните умения да вижда и общува с призраци са може би е удачно да кажа необходимост като катализатор за една такава история.
Антагонистът беше на ниво, но някои неща бяха пресилени. Най вече говоря за

убийството на партньора му - човекът спира на пътя и оня го чака там..айде моля ами ако просто беше продължил с колата?

Но както и да е важното е че този персонаж изпълни целта си да е антипатичен на макс. Начинът по който се отнесе с бъдещата си жена и Сун Е беше наистина потресаващ и честно казано малко ме изненада в тази иначе романтична комедия..смисъл очаквах нещо по банално. Нещо обаче финалната сцена с него не ми хареса...айде ще си затворя очите за

чудодейното му оцеляване ама тая да му е простила и чак да му ходи на свиждане с цветя

ми дойде малко в повечко.
Като цяло наистина хубав сериал, но си мисля, че този сюжет е можело да се направи повече..просто ако бяха заложили на драмата и съспенса отколкото на романтиката. Именно тези два жанрови аспекта бяха изключително добре предадени в 49 дена и затова и двата сериала са доста далече един от друг като тежест/стойност. Не че тук нямаше драма и съспенс, но те бяха изместени чак за последната четвърт от екранното време.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свърших го вчера. Като първо впечатление - определено не беше загуба на време, средна класа сериал.Като идея/реализация не е нещо особено, но е факт че има много приятни (романтично сладки) моменти и историята е сравнително добре навързана. Музиката не беше лоша, но и с нито една песен няма да запомня сериала. Кор. клишета - пияници, носения, висящи храни - си ги има всичките, но не се набиват много-много на очи. Като плюс бих добавил и сносният подбор на актьорите - главната (не призракът) и главният бяха много симпатични. Персонажите им също ми допаднаха най-много от всички в сериала. Призракът ме издразни на доста моменти с детското си поведение и глупавите си, егоистични действия. Самият сюжет е на ниско ниво - има много неща, които не се изясняват защо са така и просто трябва да приемате каквото ви се сервира без да се замисляте. Доста моменти има, в които се чудих "А не можеше ли и по друг - по-логичен начин, да се развият нещата?". В заключение мога да кажа, че сериалът е действително нелоша продукция от средна класа - можете да си го спестите и не е топ-материал, но определено не е и загуба на време. П.С. За малко да забравя! Голям ПЛЮС е развръзката предадена този път НЕ в 5 мин. на последния епизод, а в ЦЕЛИЯ такъв. Не се вижда често в кор. продукция и само заради нея давам едно в повече! Оценка от мен: 7/10

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и аз. Имаше добри моменти, но определено нещо куцаше на сюжета и не мога да кажа, че е изключителен сериал. 

От самото начало ми беше ясно, че духчето рано или късно ще напусне. Нейната история беше това, което ме накара да продължа да гледам, но ми се стори някакси претупана. Не ми хареса колко бързо главният забрави, че дефакто се влюби в Бонг докато беше обладана от духчето, както и моментът на изпращането на духчето.

Главният и свенливата Бонг не ми допаднаха като двойка - тя ми изглеждаше като хлапе от детската градина до него. Скучни персонажи ми бяха останалите готвачи, майката на главния и лелката, която гонеше призраци - превъртах всички сцени с тях. Лошият герой беше интересен и актьорът изигра ролята си перфектно, както и бащата, и братът на духчето. Не препоръчвам да гледате този сериал след Jealousy Incarnate. Ще ви се стори изключително постен. 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав сериал. Главната актриса беше супер както винаги. Все пак има 32 награди в кариерата(на второ място от всичките ми известни актриси). Всичко беше наред до последната серия, там вече се оляха. За пореден път демонстрираха липсата на романтика в корейците.

Off Topic

 

Те за едно учене в чужбина винаги ще загърбят любовта. За лелеяната чужбина са готови да зареждат всичко.  А както се оказа това учене беше напразно, щото Бонг започна да работи в изобщо непрестижния(да не кажа долнопробния) ресторанта на бащата на призрака??? Да сервира супи и кимчи???? Поне да беше станала известен шеф, да има предавания по телевизията, а тя ........ в оная дупка.  Нейния пък си заряза реномирания ресторант и отвори ресторант с брата на призрака??? Това пък какво беше? 

Хубаво беше как призрака спря баща си и го върна към живота и брат и.  Как шаманката я заобича като дъщеря. В началото се надявах, че тя е в кома и евентуално ще се върне в тялото си.  Шефа само какъв автогол си вкара със състезанието в което Бонг спечели стипендия да учи в чужбина. Shin Hae Sun отново беше голяма сладурана в тази тъжна роля. Много се учудих че лошият герой оживя и то след количеството кръв което изтече от главата му след падането?  И не казаха какво стана с неговият зъл дух, влезе в друго тяло и взе да прави лоши работи? Това не е добър край. 

 

Интересен сюжет, добра игра. Става за гледане. Абе в някой сериал героите да са се отказвали от чужбината заради любовта? Не нали? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...