Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 

 

qidn2.jpg

 

 

The Journey of Flower (花千骨)

Страна: Китай

Също така известен като: Hua Qian Gu

По новелата на: Fresh Guo Guo – „The Journey of Flower“

Година на излъчване: 2015 – Юни – 9 старт

Време на излъчване: Вторник - Сряда

Жанр: Драма, Романс, Фентъзи

Канал: Hunan TV

Епизоди: 54

Режисьор: Lin Yufen, Danny Gao, Liang Shengquan

Субтитри: Aнглийски

 

Участват:

Zhao Li Ying като Hua Qian Gu / Demon God

Wallace Huo като Bai Zi Hua / Mo Bing Xian

Ma Ke като Sha Qian Bo

Zhang Dan Feng като Dongfang Yu Qing

Jiang Xin като Xia Zi Xun

Li Chun като Ni Man Tian

An Yue Xi като Tang Bao

Xu Hai Qiao като Meng Xuan Lang

Tang Lei като Meng Xuan Cong

Bao Tian Qi като Qing Shui

Wang Xiu Ze като Kuang Ye Tian

Dong Chun Hui като Luo Shi Yi

Jiang Yang като Shuo Feng

Jiang Yi Ming като Mo Yan

Miao Chi като Sheng Xiao Mo

Ruan Wei Jing като Shan Chun Qiu

Li Cheng като Lu Qiao

Gong Zheng Nan като Zhu Ran

Zhang Zheng Yan като Huo Xi

Lu Ji Yi като Wu Qing Luo

Gao Hai като Yun Yin

Gao Jiang като Yun Yi

Yang Shuo като Tan Fan

Zeng Hong Chang като Wu Gou

Qian Yong Chen като Dong Hua

Zheng Ye Cheng като Na Wu Yue

Sun Ge Lu като Yun Ya

Du Ze Yu като Yin Shang Piao

Lu Zi Yi като You Ruo

Wu Yu Xin като Qing Li

Li Xing като Yun Duan

Lu Qian като Liu Xia

 

Резюме: Сериалът разказва за пътешествието на едно момиче Hua Qian Gu (Zhao Li Ying), което се влюбва в безсмъртния си учител, и за тяхната епична любовна история, оспорваща самото оцеляване на магическия свят... 

 

Свали с български субтитри :subs: :click:  :click:

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:

 

Свали   :click:   :click:

 

С руски субтитри   :click:

 

Онлайн с английски субтитри  :click:

 

Онлайн с руски субтитри  :click:

Редактирано от mrnkaloto
Обновена
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mного красиви картини, ако и сюжетът е на ниво, както и технически, а историята що годе правоподобна, ще е интересен за мен!
Летенето е свобода на духа и сила, но за мен, въпреки че това е стила на повечето китайски исторически филми, е малко прекалено ... та ако е по-умерено бих го зяпала до захлас ...
Главната много крещи нещо, неестествено ....
Не съм го гледала, но ще хвърля око. Изглежда обещаващо ... гледам има и :kiss2:, къде споделени, къде насила ...   :28558::rolleyes:

Тук се очаква на руски онлайн    
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Та, загледах го. Много красиво, динамично и много романтично.

Интересна приказка с много хубава музика. Който е на приказна вълна и романтик, да го накацва.

С всяка серия става все по интересно.  :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го започнах.Харесвам хубави приказки, а пък и с главния бонус...Не знам докъде ще стигна, но тук много факти, фрагменти от книгата, обяснения - на руски,а също и над 40 преведени серии от групата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега гледам един друг, но като го завърша ще гледам и този. Понеже напоследък гледам почти само китайски исторически, няма как да пропусна. Виждам че има и български субтитри :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това го изгледах във версия 50 епизода, орязана и направена ,като за детската градина.Може би и за това имаше доста "дупки".

Но ,че са разчистили ей това -няма прошка. :28558:  Който не е стигнал края, да не гледа, от 50 последен епизод е ,изрязана основна сцена.

 

 

П.П.Ако някой е гледал неорязаната версия, да пусне линк.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че тази сцена трябваше да бъде изрязана. Тя противоречи на края и на цялата концепция на сериала. Една такава сцена би опошлила всичко. Все пак това е приказка за човешките грешки и добродетели. Приказка, красива и наивна. Цялата страст на главния герой се съдържа в неговата последна реплика.

На въпроса на своя приятел дали ще остане за нея само учител, той отговаря: Докато ме обича, съм готов да бъда за нея това, което тя поиска от мен.

Цитатът може да не е едно към едно, но важен е смисъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много прилича на сцената където беше отровен и с размътен мозък се нахвърли отгоре й.

Ми то ясно показаха страстта. От 54, орязано около 4 серии. Можеше да покажат все пак нещо по-така...

Това може да е било само на снимки. да не са включили изобщо тези сцени във филма.

Но...както и да е, хубаво сериалче, не съм скучала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажа, че и аз започнах да го гледам. Може би обаче очаквах нещо друго и затова искам да попитам тези, които са го гледали, за да знам с какви очаквания да го гледам.

 

Струва ми се че започна някак вяло. Дадоха как се роди детето, но нищо по натам, направо порастна за 5 минути. Никаква история не видях. И оттам се появи някакъв супермен, който и той някак рандом изкочи и започна да спасява главната героиня.

 

Въпросът ми е, до края на сериала ли ще си гледам повтарящи се сцени главния герой да спасява главната героиня, без особено развитие. Защото ако най-интересното нещо в този сериал се окаже очакването

 

главната героиня да си спомни, че всъщност вече е срещала главния,

 

то този сериал явно не е за мен. В първи епизод най-интересна ми стана историята около онзи с ветрилото и

 

враждата му със супермен. Поне там има какво да се очаква, има някаква предистория на взаимоотношенията, която още не са разкрили напълно.

 

Защото историите "written in the stars", с предизвестен край и случващи се просто ей така неща, не са особено интригуващи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обичаш приказките, ще ти хареса. Сведи очакванията си до "нещо красиво" и гледай без да търсиш много смисъл. Ако не, тогава не го гледай. Сериалът е за романтици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще го гледам, въпросът е дали ще е основен сериал, който гледам или ще го гледам между другото и ще си търся друг да гледам по-сериозно. Кефят ме музиката и облеклото, направено е доста красиво. Айде почвам 2-ри епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да ти кажа дали ще ти е основен. Аз съм фен на Уолас Хуо, но гледайки снимки от сериала не бях във възторг от външния му вид. Възмути ме работата на стилистите. Смятах да хвърля едно око на драмата само от фенски чувства. Но драмата измести всичко останало и а изгледах на един дъх. През цялото време се чувствах така, както когато гледах "Принцеса Джа Мьонг". Нямат нищо общо помежду си двете драми, но в мен породиха едни същи чувства.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък мисля, че тази сцена трябваше да бъде изрязана. Тя противоречи на края и на цялата концепция на сериала. Една такава сцена би опошлила всичко. Все пак това е приказка за човешките грешки и добродетели. Приказка, красива и наивна. Цялата страст на главния герой се съдържа в неговата последна реплика.

На въпроса на своя приятел дали ще остане за нея само учител, той отговаря: Докато ме обича, съм готов да бъда за нея това, което тя поиска от мен.

Цитатът може да не е едно към едно, но важен е смисъла.

Защо да опошли- страстта, при наличие на любов, не може да е пошла, а стана ясно, че сдържа страстта си, през цялото време

.Възвишени чувства-бла,бла, изтрепаха маса народ и се гаври с нея от възвишеност, цял сериал, робувайки на егото си, а всъщност, същината му беше друга и ръката му,с раните от езерото,го показа.

 

И краят, грам не ми компенсира- "след дъжд-качулка".

И в дългата версия, явно всичко си е както трябва, а цензурираната за телезрителя с дупки,от които,се губи логиката на много моменти. Например- говори,героят, облечен с една дреха, врътва се и се вижда отдалечаващ се с друга, но това не е толкова важно, а това,че най-орязани са последните епизоди, даващи много обяснения.Бях ги открила със заглавия на китайски, по случайност, но ги затрих.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина краят е доста орязан, направо минаха към епилога.

 

 

Много ме изненада, че старшия, който толкова мрази Цветето, накрая се е жертвал, за да я спаси, осъзнавайки,

че през цялото време е грешал. Но не го показаха...

В песента ясно се казва, че безброй пъти са прегрешавали... но не са си признавали...

Единият защото не смее, другият смята, че трябва да мълчи... 

Не е лесно да сдържаш страстта си... Но го изискваше положението му.

Щом си се хванал на хорото,,, Беше отговорен за клана... Как да ги зареже, след като ясно му дадоха да разбере, 

че се нуждаят от него. Той беше най-добрият, единственият, който може да спре намерението на Ордена на убийците да откраднат и завладеят оръдията..

Т. е. като Висок безсмъртен, той пое отговорността и остана верен докрай... Не само на клана, но и се погрижи за нея, по единствения възможен начин- скрит, болезнен не само за нея. но и за него

Не е такъв да избяга от отговорност... През цякото време се интересуваше и грижеше за нея...

Всъщност, според мен главната идея тук е, че хората не могат да достигнат безсмъртие, без да се отрекат напълно от чуствата си...

Такива бяха и изискванията към водача на клана..

В резюмето чудесно е написано, че  сериалът е "епична любовна история, оспорваща самото оцеляване на магическия свят...

Т. е. безсмъртие и чувства са несъвнестими... 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, по-скоро, че пред любовта, всички са равни.Дойде ли, не пита, смъртен или безсмъртен, всички падат в капана.

И никакви оправдания за главния, що напъни бяха да извади на показ, че е недосегаем за любовта, а вътре червеят го ядеше.Той за това и се предаде накрая- можеш да лъжеш всички, но себе си -не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Toй не лъжеше себе си, беше наясно с чуставата си още първия епизод!

 

 

Затова търсеше начини, да я отдалечи от себе си, не пожела да я убие.

А ако не е наясно, нали си имаха вода от изворите, които показваха за наличие на чуства, и които той със свръхусилия прикриваше...

Какви рани криеше по ръцете си...

А раните по гърба му от какво бяха, а отровата, заради кого попадна в тялото му...

Той искаше да умре, беше готов, защото беше много наясно, че я обича, но тя не...  Спаси го... на каква цена?

Помагнаха й, и заради нея умряха куп хора..., и агонията продължи... 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...