Jump to content

Seventeen


Recommended Posts

Seventeen

세븐틴

Seventeen-Group-Photo-You-Made-My-Dawn.j

Дебют: 27 май 2015 г.

Компания: Pledis Entertainment

Seventeen Fandom Name: Carat

 

Seventeen Official Accounts:
Instagram: @saythename_17
Twitter: @pledis_17
Facebook: seventeennews
vLive: Seventeen channel
Official Website: seventeen-17.com
Fan Cafe: Pledis-17
Youtube: Seventeen

 

S. Coups

S-Cups.jpg

Име: Че Сънг Чол/ Choi Seung Cheol/ 최승철
Рождена дата: 8 август 1995 г.
Място на раждане: Тегу, Корея
Височина: 177 см.
Кръвна група: АВ

Образование: Seoul Performing Arts High School
Позиция: Лидер, рап

Instagram


Jeong Han
Jeonghwan.jpg
Име: Юн Джонг Хан/ Yoon Jeong Han/ 윤정한
Рождена дата: 4 октомври 1995 г.
Място на раждане: Пусан, Корея
Височина: 175 см.
Кръвна група: В

Образование: Hyangnam High School
Позиция: Вокал

 

Видеоклипове с негово участие:

Off Topic

 

 


Joshua
Joshua-1.jpg
Име: Хонг Джи Су/ Hong Ji Soo/ 홍지수
Рождена дата: 30 декември 1995 г.
Място на раждане: Лос Анджелис, САЩ
Височина: 177 см.
Кръвна група: А
Позиция: Вокал

Instagram

Jun
Jun-1.jpg
Име: Уън Дзюн Хуи/ Wen Jun Hui/ 文俊辉
Рождена дата: 10 юни 1996 г.
Място на раждане: Шънджън, Китай
Височина: 180 см.
Кръвна група: В

Образование: Buji Senior High School
Позиция: Танцьор

Weibo

Hoshi
Hoshi-1.jpg
Име: Куон Сун Йонг/ Kwon Soon Young/ 권순영
Рождена дата: 15 юни 1996 г.
Място на раждане: Намянгджу, Корея
Височина: 174 см.
Кръвна група: B

Образование: Maseok High School
Позиция: Танцьор, вокал

Won Woo
Wonwoo-1.jpg
Име: Чон Уон У/ Jeon Won Woo/ 전원우
Рождена дата: 17 юли 1996 г.
Място на раждане: Чангуон, Корея
Височина: 180 см.
Кръвна група: А

Образование: Seoul Performing Arts High School
Позиция: Рап

 

Woozi
Woozi-1.jpg
Име: И Джи Хун/ Lee Ji Hoon/ 이지훈
Рождена дата: 22 ноември 1996 г.
Място на раждане: Пусан, Корея
Височина: 164 см.
Кръвна група: А

Образование: Hanlim Multi Arts High School
Позиция: Главен вокал

Instagram


DK
DK-1.jpg
Име: И Сок Мин/ Lee Seok Min/ 이석민
Рождена дата: 18 февруари 1997 г.
Място на раждане: Йонгин, Корея
Височина: 180 см.
Кръвна група: O

Образование: Seoul Performing Arts High School
Позиция: Главен вокал

Mingyu
Mingyu-1.jpg
Име: Ким Мин Гю/ Kim Min Gyu/ 김민규
Рождена дата: 6 април 1997 г.
Място на раждане: Анянг, Корея
Височина: 185 см.
Кръвна група: В
Позиция: Рап

Instagram

The8
The8-1.jpg
Име: Сю Мин Хао/ Xu Ming Hao/ 徐明浩
Рождена дата: 7 ноември 1997 г.
Място на раждане: Аншан, Китай
Височина: 176 см.
Кръвна група: О
Позиция: Танцьор

Instagram

Weibo

Seung Kwan
Seunghwan.jpg
Име: Пу Сънг Куан/ Boo Seung Kwan/ 부승관
Рождена дата: 16 януари 1998 г.
Място на раждане: о-в Чеджу, Корея
Височина: 174 см.
Кръвна група: В

Образование: Seoul Broadcasting High School
Позиция: Главен вокал

Instagram

Vernon
Vernon-1.jpg
Име: Хансол Върнън Чуе/ Hansol Vernon Chwe
Рождена дата: 18 февруари 1998 г.
Място на раждане: Ню Йорк, САЩ
Височина: 175 см.
Кръвна група: А
Позиция: Рап

Instagram

Dino
Dino-1.jpg
Име: И Чан/ Lee Chan/ 이찬
Рождена дата: 11 февруари 1999 г.
Място на раждане: Иксан, Корея
Височина: 168 см.
Кръвна група: А

Образование: Seoul Broadcasting High School
Позиция: Танцьор

 

Повече информация за момчетата: :click:
 

Биография:

Seventeen е новата 13-членна група на Pledis Ent. (After School, NU'EST). Момчетата са разпределени в три подгрупи: хип-хоп - S.Coups, Won Woo, Mingyu, Vernon, вокалисти - Woozi, DK, Seung Kwan, Joshua и Jeong Han и танцьори - Jun, Dino, Hoshi и The8.
През юли 2012 г. от компанията обявяват, че предвиждат сформирането на нова група, съставена от 17 момчета, които ще промотират в Корея, Япония и Китай. След редица промени и напускане на някои от момчетата, групата е сведена до 13 членове, но името "17" е запазено.
Дебютната сцена на Seventeen е на 27 май 2015 г. на сцената на Show Champion, а първият им мини-албум 17 Carat излиза официално на 29 май.

 

Видеография:

2015-2016:

Off Topic

 

2015:

 

 

 

 

 

 

Off Topic

 

2016:

 

 

 

 

 

2017:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2018:

 

 

 

 

 

 

 

 

2019:

 

 

 

 

 

 

2015:

 

 

SEVENTEEN & Ailee -

 

2016:

 

 

 

 

Телевизия:

[2015, MBC Music] Seventeen Project: Debut Big Plan

[2013- , youtube] 17 TV

 

Галерия:

 

 

 

800052.jpg

814529.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хора, много нещо!

Бях гледала някои от клиповете с момчетата, докато се готвеха за този дебют.

Има талантливи хлапета сред тях, но предвид колко хора са, трудно ще може да покажат повечко от него.

Дебютната им песен не ми допадна, но тепърва започват, може да ни изненадат с нещо приятно.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не са много, само с един повече от ЕХО в началото, хаха.

 

"Новата им фенка" (ще получиш наказание от мен за това -  повечко снимки днес на Гражданинът О, хаха), ги хареса, защото ми направиха голямо впечатление с танците и начинът, по който се движат по сцената, при положение, че са 13 момчета. За поздравления са, аз такова нещо и при ЕХО12 не съм виждала.
Хореографията им също ми хареса (и на двете парчета), затова и снощи ги опознах и те накарах да им направим тема, защото поне аз със сигурност вече ще ги следя и ще пиша за тях.

Разпознаването им е много лесно, въпреки че са 13 момчета. Коренно различни са един от друг и ми трябваха само няколко минути, за да разбера кой кой е. Изслушах парчета с тях, изгледах и сцените им, а вече дори трима ми направиха най-голямо впечатление и ще ги следя отблизо. Това са Уон У, ДК и Хоши.
Талантливи са и е хубаво, че са разпределени в три подгрупи. От рапърите веднага ме грабна Уон У (страхотен глас, много добър рапър), от главните вокалисти категорично ДК, а от танцьорите - Хоши, който е и лидер на танцовата формация. Хоши е с японско име (означава "звезда"), но няма нищо японско в него, само говори японски добре. Страхотно хлапе е, много лъчезарно и позитивно. Голяма душичка.
Ким Мин Гю ми беше направил впечатление онзи ден, на една от първите им сцени, но не, след като ги опознах снощи, категорично рапърът е Уон У. Лидерът също е добър, но Уон У е с много запомнящ се глас и впечатляващо присъствие пред камерите, има харизма това момче.

Малкият, т.е нисичкият Узи, явно е най-талантливото хлапе между тях, освен че е главен вокал, но танцува отлично, композира и свири на пиано.
Китайците са ми слабички и двамата. Нито са добри в пеенето, нито в рапирането, те са само в танцовата линия. Явно са ги взели само заради китайският пазар, знам ли.

Двамата американци биват, т.е отличавам от тях рапърчето Върнън. Много е добър, а и все пак хамериканското в него си казва думата. Джошуа е субвокал, слабичък е. Като присъствие пред камерите също слабо.

Мин Гю е в хип-хоп линията, но е слаб като рапър, т.е някак ми е посредствен, има да учи момчето. Той обаче ще е очевидно красавецът. Визия и физика при него, та се не трае. Хубавец, но не е мой тип, макар че забелязах първо него.
Джонг Хан - Рен от NU'EST номер 2. Ама същият. Те явно в Пледис си ги отглеждат такива женствени, изглеждащи като момиченца. Него направо го пратих на скамейката.
Сънг Куан е страхотен вокалист, наистина впечатляващ глас, но ми напомня много на Бекхьон от ЕХО - същият като него, пее и не си затваря устата, дразни.

Дино, макнето. Детска градина, трябва му още мляко. Иначе е добър в танците, надъхано хлапе, а и все пак ще порасне.

С няколко думи тези, които правят най-голямо впечатление от тях са Лидерът, малкият Узи, Уон У, Хоши (много е добър в танците, страхотен), ДК, Върнън, Сънг Куан, Мингю (той ще е красавецът тук).

Уон У е категорично човекът за мен тук. Харизма и чудо.

Слагам сцената им от Show Champion. Shining Diamond ми допадна, дори ми допадна повече от главното им парче Adore U. Изслушах и албума им, останалите три парчета не са никак, ама никак лоши. Хванаха ми ухото и окото.
Има хляб в тях, въпроса е как ще ги развият във времето. И отново да ги похваля - много добро придвижване по сцената, макар че са 13 момчета. Браво, тренирани са много дълго време, личи им.



И видео с превод на английски, т.е първи епизод на предаването им. След 7-та минута се изреждат и представят един по един. По-лесно е за опознаване, ако има желаещи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвай се, че написах "нова фенка" и не споменах "тормоза" от "направи им тема"х100 от петък до сега хахахахха Не ме плашиш мен със снимки на Сехунчик, вече съм свикнала. :D


Първото което и на мен ми хареса е същото, танците, страхотна координация на сцена въпреки броя им.... Аз лично Adore U харесвам повече. DK казва по много странен начин diamond и това ме дразни малко хахахаха Аз от бързият преглед който им направих от четвъртък до сега съм на вълна DK и Vernon, те ми хванаха вниманието засега....


 


Дано не ги развалят, че не е лесно с такива големи групи, трябва да запазят баланса за да не стане така че 5-ма да изнасят групата на гърба си....Честно казано ще ни трябват повече молитви все пак са в Pledis хахахха


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледай и предаването им, епизодите ги качват в канала, от който дадох линк. Преди час качиха и 4-ти епизод с превод.

Изгледах засега само първи, но останалите три ще ги пусна още довечера. Интересно е, а и в първи епизод имахме досадната сцена как президентът се прави на голям шеф и ги мъмри. Хоши имаше такава свидна физиономия, че.... Душичка, гледаше като жално коте.

Малко мъчно ми стана в тази сцена за всички, защото знам и през какво преминават тези момчета, за да стигнат до тук. Те са все още деца, побъркват ги от тренировки, а такива моменти, в които гледат тъжно, навели и глави, едва ли са малко. Зад тези усмивки на сцена се крие и нещо съвсем различно, но това е дълга тема, а и сме я дъвкали достатъчно.

Ооо, а и да знаеш как танцуват на Sorry, Sorry. Страхотни, че са и 13, също като оригиналното СуДжу, хаха.

 

Сцената им от днес на Инкигайо

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо впечатление-скокливи като зайци, второ- много артистични, трето,

музиката не е кой знае какво,но... много хора, много идеи, 

могат да направя много и  най-различни неща... Оня русия дребосък, който се вре отпред, някак не ми се пасна,  

Сънг Чол, не ме впечатли като рапар, а с артистичните си умения по-скоро, едното китайчето ми мяза на мома, другото на руснак,

да, и един американец, сигурно за да ги учи да рапират, но по-скоро него са го научили...  да рипа... :rofl:  :28558:

С две думи, сладурчета, харесват ми...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах целият им дебютен шоукейс и ще сложа точно сцената от изпълнението на хип-хоп формацията - Лидерът, Върнън, Уон У и Мингю.

Мингю не е толкова зле като рапър, хареса ми.

Харесват ми, но Върнън, като че ли се отличава най-много в тяхната група. Американецът е доста добър, а е само на 17 години. Гледах го и в епизодите на предаването им, много добре се представя и прави впечатление.

И да си кажа - Уон У е супер.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно са сменили формата на Let's Dance или аз не съм го гледала отдавна, но сега е много по-забавно с игрите хахаха Момчетата са такива сладури хахаха



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вокалистите вече показват способности :D Чудесни са, но аз бих ги разменила, DK да пее частите на Gak. Те си знаят по-добре, Seung Kwan също е много добър вокал, а са избрали и любима моя песен.....



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сме отразили, но Vernon ще участва в четвъртия сезон на предаването Show Me the Money,

което стартира днес. Дадоха прослушването му още в днешния епизод в сегмент с други две познати лица. 

Ще бъде интересно да се види докъде ще стигнат в състезанието.

 

Видео с прослушването.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да продължа написаното горе, ще кажа че Върнанчо отпадна, още 2-рият кръг май...


Но все пак пусна mixtape след това ;)



 


А ето и участие на вокалната линия в Ариранг, изпълняват 2 песни и малко интервю с Еди. Ще спрат ли да мъчат Jeonghan, да е "красива принцеса" хахахаха



 



 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По- известните дебютанти на годината Seventeen, MonstaX и IKON си оспорват наградите за нова група. Севънтийн получиха такива награди от Seoul Music Awards, Hello Asia K-Pop Awards, SBS PopAsia Awards, 7th Philippine K-pop Awards, K-Ville Music Awards.

 

Ето едно чудесно интро/ танцов ремикс на Mansae с чинове - от 4-мата танцьори:

 

Вокална версия на Adore U:

 

Офис танц на Adore U -  Performance Ver.:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

, не съм впечатлена.

 

Новата песен Boom Boom от третия им мни албум "Going Seventeen" има характерния заряд и потенциала на предшестващите я Seventeen-ски парчета.

 

 

Танцова версия:

 

 

Практика - две версии:

 

 

 

 

 

 

 

Медли, списък на песните и албум:

 

 

 

 

1. Beautiful

2. Boom Boom

3. Highlight

4. Lean on me (기대 means both expectation and leaning, but if you see the lyrics for this song it means lean on me)

5. Quick Pace

6. Don't listen to it secretly

7. Well/Maybe

8. Smile Flower (this has to do with when Koreans say the smile flower has bloomed, and it means that the people started laughing/smiling)

 

 

 

 

 

seventeen.jpg

 

Представяния по V Live

 

"Lean On Me" (Hip Hop Team):

 

 

 

 

"Highlight " (Performance team):

 

 

 

 

"Quick Pace" (Vocal Team)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...