Jump to content

Recommended Posts

                           1433680966_11230040_1091201387560837_7681605729053036758_n.jpg            

 

Tatakau! Shoten Girl/ Fight! Bookstore Girl / 戦う!書店ガール /

Давайте!

Момичетата от книжарницата

Аsianmediawiki

Режисьори: Keiichiro ShirakiKento Kiuchi

Сценаристи: По романа на Kei AonoChiho Watanabe

Държава: Япония, Fuji TV

14.04. - ? .2015

романс, професионална история

Формат: 44 мин, Излъчване: Вторник 22:00

Епизоди: 9, уви.

 

Актьорски състав:

Watanabe Mayu като Kitamura Aki

Inamori Izumi като Nishioka Riko

Chiba Yudai като Mita Takahiko

Daito Shunsuke като Obata Nobumitsu

Suzuki Chinami като Hagiwara Mami

Inoo Kei като Kusaka Keiichiro

Tanabe Seiichi as Tashiro Toshiyuki

 

Резюме: Аки Китамура (23) и Рико Нишиока (40) са много различни по възраст и социално положение, но работят на едно и също място - Книжарница "Пегас" - с много желание и любов. Целта им е да се конкурират с интернет книжарниците, а междувременно да се развиват и живеят...

:essub:

 

Свали с български субтитри: :subs:  :click:  :click:

 

Онлайн с български субтитри: :subs:  :click: :click: :click:

 

Свали с английски субтитри: :click:

 

Онлайн на руски :click:

 

Допълнителна информация:
Доколкото схващам едната девойка е от АKB48.

 

https://youtu.be/u9ZNMqiseos

 

 

 

6b641e5057252294.jpg

25dbbd3ed065b9a9.jpg

 

 

Личното мнение на автора на темата за филма: Загледах го и ми е забавно. Честно - обичам книгите, но сериали за книжарници не съм гледала досега... ЪЪЪ страшно ме кефи, но ще обобщя след финала :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм гледал аниме за книжарници...и беше скучно въпреки, че имаше елементи на фентъзи, а те уж са за подправка към сюжета! :mellow: Тука май драмата на тея ще е нещо подобно на проблемите дето имаше Мег Райън в оня филм дето Том Ханкс й подливаше вода на книжарницата - old fashion vs new. Иначе в игралните сериали май само в buzzer beat се сещам дето двете героини работеха в бизнеса с книгите, но там акцента беше върху музикалните им способности. Конкретно това заглавие го подминах целенасочено тъй като ми се видя безперспективно не само заради сюжета ами заради каста..едната героиня е няква недоказана, а другата май освен Yae no sakura и то второстепенна роля не е участвала в нещо кой знае какво. Виж Танабе Сеичи, който не си го писала в каста вече изглежда солидно и явно е с важна роля, а и съм го гледал в не какво да е точно в заключението на Liar Game, където играеше една доста подмолна, но ключова особа. Сценаристката тъй като я гледам на снимка симпатична ще ми дойде ама като й прегледах творбите нещо май не е от най креативните.....

Ако ми допаднат впечатленията ти ако ги пишеш де... може да се включа и аз, но засега това е в графа "безперспективно".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря и за редактираните връзки :).

 

Добавих Танабе... всъщност той май е важен в историята. Без да знам, че го харесваш, и аз се зарадвах като видях муцунката му в серията :)

 

Ами вчера изгледах и двата налични епизода и даже се замислям да ги преведа... Някаква много уютна такава история, със смешни, но не пародийни фантазии много, много топли хора и изненадващ оплетен романс с доста екранно време. Честно, изобщо не очаквах да ми допадне по този начин - малко прилича на Последната Пепеляшка само че все едно Харума Миура и Шинохара Рьоко не играят, и не са важни, а всички второстепенни са отишли на купон вечерта в близкото градско заведение, а денем продават книги... не знам как да го обясня. Нищо общо май нямат като режисьор и сценарист. 

Много се надявам да задържат нивото... Но му се изкефих неочаквано...

 

То няма нищо за гледане в момента от японските серии - или се чакат субтитри или всичко рязко наскучава. Не знам това накъде ще завие и не смея да го препоръчам... а и липсват фантастични елементи :). Но пък може да се тества :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пуснахме първи епизод, но спокойно, няма да качвам темата на всеки епизод :). (И без това ни върви бавно ...)

 

Излезли са до пети епизод и ми е страшно симпатично  сериалче. Харесвам барабаните и шантавото озвучаване, странните, но уютни заведения и двете мацки страшно ме кефят, като всеки епизод си сменям любимката. Нишиока е страшно заразителна, просто ме лепи, въпреки че е ужасно мека и търси компромиса... Китамура е прекалено пряма, но гори толкова искрено... А освен това съм потресена - като разлика, не толкова като качество - от начина, по който излежда и играе напереното хлапе... т.е висок младеж -  Дайто Шунске... Толкова е мек и неочакван, със сияещ поглед и без всякакъв гарвански блясък... А пък другото хлапе - Чиба Юдай ми е страшно бебешко и смешно...

--------------

 

До 8ми съм и страшно им се кефя. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В момента съм на пети епизод и намирам сериала за много сладък ^_^ 

Няма го преиграването, което ме отблъсна при първите ми два опита да гледам японска драма (два сериала, правени по манга).

Много ненатоварващ, без да е глупав :) Препоръчвам го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина е сладък. :). На мен героините са ми страшно симпатични, но изглежда за Япония са много нетипични, такива едни борбени и летящи. И съответно избутаха само 1 епизод над класическите 8 за жанра си...

Струва ми се, че там предпочитат таквиз нискоенергийни образи на жени, които деликатно изчакват спасяването си в ъгъла... или още по - добре, умело подготвят на спасителя си топла вечеря, та да я сервират с усмивка и панделка... и то ако не е много нахално. Та прямият вихър и деликатната орлица се харесват много повече извън, отколкото вътре на местно ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реших да пробвам сериалчето и се оказа приятно като цяло.  Най-вече в първи епизод, убих се да спирам на пауза и да гледам рафтовете с манга. :lol:

Приятно и неангажиращо за гледане. Чакаме нов епизод с Бг превод. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, не никакви спойлери и никакви предупреждения - много сте зли. Веднъж , като никога исках да задоволя любопитството си , вместо с гледане, с кометари. Да бъда отговорен зрял човек, да отметна някое друго задължение и чак утре вечер да си пусна нова сериика . Но , уви не би  :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко е извън сериала, но това ме мъчи от самото начало.

 

 

Не ви ли се струва, че при Танабе е играл ножа, а резултата е плачевен - малко ала Мики Рурк 

000497.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такова нещо, леко са му вкаменени бузите... Но и те странно се състаряват - най-вече понеже ходят гладни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...