Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

Започнах Sense8 и изгледах пилотния на Lucifer, първото съм ей така през 80 процента от времето О.О (не в смисъл ''уау, изумихте ме с качествена продукция", по-скоро "Какво и защо....и какво става тук?". "Луцифер"...за мен е ужасно клише. Стара песен, нов глас. Нещата се развиха ужасно бързо, дори и за пилотен епизод. Общо взето, ще хвърлям по едно око, понеже шегите са прилични...но според мен ще го връхлети съдбата на "Константин" (За пръв път да харесам как са направили комиксов герой на екран, за Стрелата ама хич не ми и говорете). 
Та...дългата ми и заплетена мисловна нишка води до това, че приемам препоръки и съвети какво да гледам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз освен да ревна за пореден път Orphan blaaaaaack:) Не мога да повярвам, че е толкова никакъв интересът към този сериал тук. Мен ме захапа за всичките сезони и ми сипа хубави открития от саунтрака.

 

* Сигурно натякването е против правилата на форума и няма да се сърдя при изтриване на това мнение:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce, на Орфана нервите ми издържаха до края на втори сезон. И то с яко превъртане. Мацката яко ми лази по нервите и хич не ме кефи как играе. Страхотен потенциал за сериал, но някак не ми харесва как е направен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно:) На мен точно актьорската игра ми грабна окото като плюс. Имам предвид, че мадамата не е там, за да е симпатична - тя трябва да е многопластова и "дефектна" в над десет различни отношения и в над десет различни роли:) Няма идеализиране на образи, но пък има ситуационна демонстрация на човешките грешки и слабости, което винаги ме е радвало. Нито един от клоновете не е герой, който да бъде одобрен и харесан от всички - Касима се доближава до идеала и може би затова са я направили наивна лесбийка, да има за какво да й се дразнят хората:)

 

И не е само за главната актриса - геят-брат (освен че ме кефи как играе) е обрал точките като пресъздаване на образа, в някакви интервюта четох, че британци не могли да повярват, че актьорът е канадец с този акцент:) Пък и едва ли някой, гледал сериала, си го представя като хетеро:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме разбра за симпатичното...

Самата актриса не ми е приятна. Не става дума за ролите й, въпреки че и те са ми скучни. Просто самата главна актриса ми е много нелицеприятна. А оттам всичко се разваля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз освен да ревна за пореден път Orphan blaaaaaack:) Не мога да повярвам, че е толкова никакъв интересът към този сериал тук. Мен ме захапа за всичките сезони и ми сипа хубави открития от саунтрака.

 

* Сигурно натякването е против правилата на форума и няма да се сърдя при изтриване на това мнение :)

На мен също ми хареса Orphan black, а актрисата в главната роля много ми допада. Изгледах първите два сезона и първата серия на третия и го оставих да отлежава заедно с новите сезони на още някоко сериала, нямам време и нерви в момента.

Сега си търся нещо свястно за 25-30 мин. Изгледах Brooklyn Nine-Nine, гледа ми се нещо подобно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам заглавия, които и на мен препоръчаха и останах приятно изненадана:

Та... 

Приказният "Once upon a time" ми стана любимо заглавие. Robert Carlyle  в ролята на  Румпелщилцхенфункен ми легна на душата. ;)

Много добър уестърн е "Hell on wheels"!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Once upon a time го зарязах на 8-9 епизод. Прилично се държеше до тогава, но по това време излизаха заглавия, като Breaking Bad, Dexter и тъкмо започващият Игра на Тронове, така че бих му дал втори шанс.

 

Hell on wheels също го дропнах, него към 5-6 епизод. И той имаше потенциал, но мудно се влачеше действието, а взе да става и предвидим. 

 

Препоръчвам "Истински детективи", "Шерлок" и "Фарго", само те ми задържаха вниманието миналата година. Тази не съм гледал нищо американско. Следя си единствено "Shameless", "Теория за Големия взрив" (който отдавна се изчерпа, но продължавам да зяпам) и Orange Is the New Black (който също препоръчвам горещо).

 

Като цяло съм си заплюл някои заглавия, като Ханибал, Банши,  Wayward Pines и Мр.Робот, но нямам почти никакво време за сериали. 

Някой ако следи Банши да сподели мнение...плюс това, ако някой друг пък зяпа "Готъм" да информира, дали се заформи някакво развитие след първите (да кажем) 14-15 епизода, защото го зарязах там някъде, поради липса на развитие. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Робърт Карлайл направи убийствена роля в Старгейт Юнивърс. От тогава съм му страшен фен. Абсолютен социопат.

 

Имало едно време ми беше адски досаден, мислех си да го следя заради Карлайл, но нервите ми не издържаха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румпелщилцхен или мистър Голд и на мен ми стана много любим образ, трябва да видя колко еп.са излезли още, имаха някаква голяма почивка в 3 сезон и аз до там гледах, хем и Снежанка може да се е вталила малко.

Ragnos, ти си чел кофти коментари за Killjoys, а  аз обратното-четох добри отзиви, то е и въпрос на вкус де,но  ще го погледна скоро, само да успея да се добера и до него. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Румпелщилцхен или мистър Голд и на мен ми стана много любим образ, трябва да видя колко еп.са излезли още, имаха някаква голяма почивка в 3 сезон и аз до там гледах, хем и Снежанка може да се е вталила малко.

Ragnos, ти си чел кофти коментари за Killjoys, а  аз обратното-четох добри отзиви, то е и въпрос на вкус де,но  ще го погледна скоро, само да успея да се добера и до него. 

 

Снежанка не се втали, даже напротив. Забременяла е актрисата, която я играе, та вкараха и бебчо в сериала.

Мен повече ме стресна видът на Бел. Актрисата беше много сладка в Lost, тук е много променена.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те от един момент нататък всичките в това "едно време" взеха да изглеждат като кошмарно гримирани застаряващи лелички... Една от причините да го дропя. Но затъпяващият сценарий си каза най-тежката дума, просто започнаха да пълнят нови и нови персонажи и да пляскат сюжети с мистрията, та от интересен прочит на детските приказки цялото нещо се превърна в безкрайна сапунка тип "Дързост и красота".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз го започнах с голям интерес "Имало едно време", ама някъде на втори сезон го дропнах доста жестоко.....много ме издразни с цялото разтягане на локуми. Скоро хванах някаква серия по ТВ-то и видях, че са вкарали един болюк нови персонажи, както и че всички са станали добри, поне с такова впечатление останах. Иначе имам голяма нетърпимост към Главни мацки, които са една торба с кокали + експеншъни и букли на токчета, които раздават справедливост и размятат някакви мъжаги от по 150 кила като найлонови торбички. Затова и не я понасях Дъщерята на Снежанка, сори не и помня името. Сега се замислих, появявала ли се е русалката Ариел?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой ако следи Банши да сподели мнение..

 

Банши е моят bad mad guilty pleasure. От 1 изгледан сезон, се изкачи по стълбичката с любимите ми онгоинг шоута. Общо взето, сериал, който си има всичко, каквото можете да се сетите, като се започне от крейзи холивудски стънтове и йекшън, много добър музикален подбор, някои well written герои като Job (да е жив и здрав!),  съспенс, та се стигне до голотиите, които са приятна наслада за окото XD. Определено, сериалът не е по нервите на всеки, не е като да няма глупавите и преувеличени страни и т.н. и т.н., но.. ми се иска да вярвам, че не съм единствената, която му се радва истински.

 

Разбира се, сериали като този, дърпат много бюджет и наскоро Синемакс му удариха брадвата. От една страна ме радва, че не е баш кенсъл кенсъл, а ще си му видим краят, от друга - героите и атмосферата на малкото пенсилванско градче ще ми липсват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Имало едно време" много ми хареса в началото, но се изчерпа ужасно много. Не като Свръхестествено, и там им свършиха идеите, но поне става за гледане. И аз като вас съм голям фен на Робърт Карлайл ( с Джони Лий Милър каква комбина правят) , но след Оз сезона нещата са толкова зле, че едва избутах. 

Реших иначе да започна Orphan black, макар че актрисата не ми харесва.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Това, че Банши ще се сдобие, все пак с финал ме радва. Мой тип сериал е и имам високи очаквания. Aко са само 4 сезона, още по-добре :)

 

  Забравих да спомена и още няколко сериала, които уж  гледам. "Доктор Кой", "Доктор Хаус", "The X-Files" и култовия THE Wire"(който си припомням отново), Зяпам ги по една-две серии на седмица-две, като ми доскучее.

 

Трябва да им се признае на американците, привличат внимание от към сериали. :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като заговорихме за Робърт Карлайл, попаднах на ето тази кратка компилация от Старгейт Юнивърс. Може би ще разпали любопитството на някои от вас да пробват сериала.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...