Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

Това до издържах до началото на втори сезон. Едно и също всяка серия. Никакво развитие. Не знам, може 3-ти сезон да има нещо по-различно, но...

Изключително много се кефя, когато се появи нова фантастика. Чакам я с нетърпение, но през последните години само 1-2 неща са ми харесала наистина. Засега Dark Matter се очертава да е интересно... А дано!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казал едно и също, но ако имаш хубава линия, която да следваш, тези така са я разпънали, че тя съвсем е изтъняла. И за да има епизоди са измислисли какво ли не, за да го закачат към въпросната линия. И това блудкаво усещане в устата, като ги гледам тия главните... изненади има, но не много, тамън колкото да те замислят какво ли става в следващия епизод. Ако трябва да го характеризирам - чисто и просто американски сериал. Да го бяха хванали англичани или канадци (и немци примерно), със сигурност щяха да го направят по-добре, ама... рейтинги се гонят, народа го иска така - по-смилаемо без натоварване  :mellow:

 

Edit: **ах маа му, той си бил канадски! Предавам се, не очаквах...  :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Канадците правят страхотни неща, като започнеш от лесно-смилаемата "Being Erica" (която хич не е лоша, ама се оляха в последния сезон) до настоящия "Orphan Black", който продължава да ме кефи три сезона подред:) Ерика ми беше станала скучничка доста по-рано...

 

Хич не си помисляйте да подценявате канадските ТВ-продукции - там МНОГО се стараят и то не само за лустро и емоции, ами и за логика в нещата;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мале, как се бях зарибила по Ерика. Първите три сезона почти на един дъх, последния наистина не беше толкова динамичен и интересен, но пак го догледах с желание

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дааа, всичко беше чудесно до последния сезон. После стана турски сериал "да се чудиш за кого ще се ожени" :28558: Изгубиха акцента на другите нишки в сюжета, за жалост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уж бил интересен "Dark Matter", но гледах първите два епизода и ми се видя доста позъорски. Страшно клиширани почти всички герои, тоз главния манекен и "гъската" като се появиха и направо си помислих, че дават Фарскейп. Онзи с голямата пушка пак е като копие от друг сериал, по държание, дори реплики. Единствената интересна е тази малката. Да не говорим за сюжета "умирай трудно". Как пък си загубиха паметта и всички отведнъж станаха добряги хуманисти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ми се искаше да се включвам, че темата е огромна и надали има край, но не се сдържах. :) Ето ви моя списък с изгледани/гледам в момента фантастики/фентъзита, като изключвам подобни на "Алф" (примерно), които са ситком/фантастика и имат 30 минутни серии:

 

12 Monkeys

Alcatraz

Almost Human

Alphas

Arrow

Battlestar Galactica

Beauty and the Beast

Believe

Charmed

Constantine

Continuum

Daredevil

Dark Angel

Dark Matter

Defiance

Doctor Who

Dominion

Dresden Files

Falling Skies

Firefly

First Wave

Flash-forward

Forever

Fringe

Game of Thrones

Gotham

Grimm

Haven

Helix

Heroes

Intelligence

Jake 2.0

Jericho

Killjoys

Knight Rider

Kyle XY

Legend Of The Seeker

Lost

Marvels Agent Carter

Marvels Agents of S.H.I.E.L.D.

Merlin

Millennium

Night Stalker

Primeval – New World

Primeval

Powers

Psych

Revolution

Sense8

Sleepy Hollow

Smallville

Star-Crossed

Stargate: Atlantis

Stargate: Universe

Stargate SG-1

Supernatural

Terra Nova

The 100

The 4400

The After

The Event

The Finder

The Flash

The Last Ship

The Listener

The Lost Room

The Strain

The Tomorrow People

The Whispers

The X-Files

Touch

True Blood

Under The Dome

V

Warehouse 13

XIII – The Conspiracy

Z Nation

 

Enjoy! :) Дано на някой му помогне, повечето ги препоръчвам! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Младеж, ти да не отвори imdb и copy/paste? :D

То това почти всички фантастични / фентъзи сериали, дето снимали :D

Липсват ти... Lost Girl, Bitten, The Librarians, Extant, Teen Wolf, Star Trek Enterprise, Sanctuary, Roswell и още една дузина, но почти си ги докарал :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не отварям дума, ама НИКОЙ не спомена за Babylon 5 :28558: :28558:

 

Не беше чак толкова лош, поне първите 2 сезона имаха идея. После не разбрах миналото с бъдещето ли объркаха или просто я подкараха през просото. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Набелязвам, това, което гледам по Тв: Зазяпах Скорпион, сега се появяват в нашия ефир.

Мило, наивно, екшън с въпросителни, много симпатични диалози /заради добрия хумор го гледам/.

Ако се зазяпам в логиката, отиде. Ама избягвам , засега. Още е интересно. Клишето е ясно. Куп гении срещу всякакви оръжия. Времето им стига, винаги.

Иначе упорито следя Грим.  По епизод на седмица, тръпката е вече доста сезони. Става, и още ме кефи.

Да е жив и здрав Диджея Пламен от субса за добрите субтитри.

Винаги мога да се разтуша с един стар епизод  "От местопрестъплението", ако ми е изпразнена главата.

Но ако съм в кондиция, без да съм туше от умора, гледам предимно японско и корейско, за да си харесам превод. И той да ме хареса:-)

И да, Ако сега гледам "Седморката на Блейк", освен чистата и непринудена детска  сантименталност, ще умра от смях. През сълзи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чак да съм младеж... :D Години "усърдна работа" до това водят...пък и определено си водя списък, че с бройката и времето се забравя, какво си гледал и до къде. :D И ето, че си знаех, че съм пропуснал някой в списъка...сериалите за Стар Трек, благодаря за напомнянето. (epic fail) :D От изброените само Roswell не съм чувал (другите ми се струва, че не си заслужават гледането), та и за него благодаря, ще се провери. :D



Да не отварям дума, ама НИКОЙ не спомена за Babylon 5 :28558: :28558:

 

Не беше чак толкова лош, поне първите 2 сезона имаха идея. После не разбрах миналото с бъдещето ли объркаха или просто я подкараха през просото. :dunno:

Мдаа, знаех си, че е добра идея да пиша тук...отива директно в списъка на гледаните. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вавилон 5, как го забравих. Тук е изгледано почти всичко.  Просто момент, нямах работа и заспивах късно.

После те увлича... защото освен титанични и ужасно нескопосани битки, имаше любов и тръпкаааа.

Няма за забравя елементите, извънземните с ушите, които  изпадат в сексуална... таквоз,

Бе, казано накратко, умират да им масажираш ушите и еякулират. Забравила съм вече как точно с размножават, обаче.

И тук ще победят сантиментите при повторно гледане. Не беше никак зле.

Роси!!:-))) къде ме върна. Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, що си мислиш, че си единствен със списък :D Имам си един ексел файл, в който си е минало-настояще-бъдеще. Иначе забравям какво гледам. А изгледаните... Мани, мания си е :D  И, както казах, ти се губят още дузина, но и така бива :D

Колкото до Стар Трек... Гледала съм само Ентърпрайз, но и то е нещо като... prequel на другите. И няма нищо общо с тях. 3-ти сезон е уникален за поредицата Стар Трек, защото си следва една линия и почти няма отклонения.

Пък другите колко си заслужават... Въпрос на гледна точка. Някои са си добри наистина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой спомена "От местопрестъплението" и реших да си кажа мъката с криминалните сериали. Преди страшно много ги гледах, то май като се замисли човек само тома имаше по телевизията, а тенденцията се запазва и сега. Народиха се всевъзможни варианти на той, тя, той и тя, групичка народ и т.н. решават заплетени убийства или кражби на всевъзможни места. Разбира се главните са подпомогнати от брилянтен ум, свръхестествена дарба или нещо друго, примерно писател.... Чудя се, не се ли насити пазара на подобен тип продукции, не разрешиха ли всички възможни видове убийства и кражби? Остана ли нещо неразкрито? Пък и нашите телевизии, нали обичат един сезон да го извъртят сто хиляди пъти.....трагедия. Май това ме отказа от гледането на телевизия.......2014-та година, Хорейшо отново си сваля очилата и ме гледа от "малкия екран" в първи сезон на "От местопрестъплението Маями"......   :slap:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сериалите от жанра фантастика и фентъзи няма да говоря, достатъчно добре сте ги описали всички.

НЕфантастика сериал, който от години ми е на компа /макар че е 40 гиги/ е "Поаро". Играта на Дейвид Съчет е невероятна в него. Препоръчвам ви го като най-доброто криминале, правено някога.

Впрочем и "Убийства в Мидсъмър" също заслужава внимание.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От фентъзи сериалите от списъка на loyola любим ми е True blood. И аз бих добавила Teen wolf, повече ми хареса от Grimm например. Игра на тронове нарочно не го гледам, изчетох книгите още с излизането им, на последната закъсах на първите страници. Оценявам автора, обаче вече не издържах, много е жесток с читателя.

Зарадва ме едно заглавие от списъка на loyola (дали да не го пишем с главна буква - Списъкът на Л) - Psych. Това същото страхотно сериалче с Шон и Гъс ли е? Не е фентъзи, много добро криминале, комедия, пародия.

"Убийства в Мидсъмър" не го намирам в Замунда, гледала съм някои серии по тв, пишете, ако някой има линкове.

Още една комедия с фентъзи елемент - Drop dead diva. Романтична комедия с мъничко фентъзи и много адвокати. На мен много ми хареса, лекичка, разтоварваща.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гат, когато си изчел Агата Кристи от-до, филмираните й романи са ти скучни. Първо, че знаеш кое как е и второ, че в никакъв случай атмосферата не е същата. Като пример ще ти дам това, че Съчет не ме дразни изобщо, а Поаро от книгите ми идва да го удавя в капка вода - толкова ме влудява надменното му държание :)

 

Borean, Вълчетата става все по-интересни с напредването на сезоните. Вярно, има и скучни серии, но като цяло много радват. А Истинска кръв си е... Истинска кръв :) Там няма описание /особено Ерик :D /.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От неазиатските, напоследък гледам само ужаси и тем подобни, като се почне от True detectives, Hannibal, Penny Dreadful :) Сега цикля на Wayward Pines (благодарение на Ragnos). Интересно сериалче, мистерия-трилър, леко в стил Tween Peaks, но не баш :) Още съм на 4 епизод, от общо 6 излезли за момента. Иначе на скоро загледах тоя "Скорпион", но след 5 серия нещо го дропих, взе да ми става много еднотипно всичко и да доскучава. Game of thrones не мисля и да го коментирам, макар че съм изгледала всички сезони, книгите са къде по-интересни. Обмислям варианта да хвърля едно око и на последната БГ продукция "Връзки", да видим какво са сътворили родните сценаристи :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Британците за мен са стандарт  при криминалните сериали. Освен "Убийства в Мидсъмър", с две ръце препоръчвам Foyle's War, Inspector Morse и продължанието му Lewis, както и екранизациите с Кенет Брана по романите на Хенинг Манкел за инспектор Курт Валандер. Шведският сериал "Криминален репортер" също е доста добър и вървеше по някаква кабеларка. 

 

От два дни съм захапала кукичката с Peaky Blinders, със Силиан Мърфи в главната роля. Високобюджетна продукция за семейство амбициозни гангстери-тире-бизнесмени, които заедно с бандата си "Брасначите" завземат престъпния свят на Бирмингам в началото на 20 век. Ник Кейв в саундтрака е приятен бонус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

"Убийства в Мидсъмър" не го намирам в Замунда, гледала съм някои серии по тв, пишете, ако някой има линкове.

 

 

 

Опитай в Мастърса, май забравихте, че има и други торент сайтове :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...