Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

Един от любимите ми сериали е Flash forward. Получил се е по-интересен от книгата. За съжаление само един сезон. ABC заложи да продължи сезоните на рептилската боза V, но не за дълго. 

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Torchwood, / после имаше вметки в докторът Кой /сериалът/ преди това

след толкова култови и велики филми, това нещото, което ме грабна.

Не намерих нищо по-добро две години преди него.... /в този жанр/

Така ме отвя този сериал, че си взех отпуска, за да го изгледам.  Един от главните герои  го пуснаха в "Стрелата", който е разкошен, сам по себе си.

А, аз си искам  Torchwood, ама свърши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lexx е невероятен сериал, 4 сезона, всеки за себе си уникален. Започна по един начин, а къде отиде :D Колкото идея бяха събрали вътре... Дълго време телефонът ми звучеше с мелодията на Кай :)

Стар Трек се опитах да го изгледам целия. Още не съм успял, въпреки, че няколко раздела от него със всичките сезони вътре ги минах. И все пак това е снимано супер много години - горе-долу 50 мисля от първите серии! Между другото, ако някой от вас е такъв фен, че да притежава пълната му колекция, еле пък на DVD ще съм много щастлив да сподели информацията. Бих искал да го притежавам, както и Lexx, разбира се. Но за него не тая надежди.
И тъй като от нямане какво да гледам започнах да налитам на Флинстоуните, които мъкна за племенника, а това не е добре - дайте съвет за нещо с идеята горните два сериала или близо до Battlestar Galactica/Caprica, моля?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много е добър този Falling skies, направо ми писна да си лягам към  три, хаха. Не знам при вас как е , но аз нищо не превъртам от  неазиатските сериали, които съм изгледала, просто няма нищо излишно, нито пък досадно, напротив, постоянно държат в напрежение и очакване какво ще се случи.

head up, ето няколко sci-fi сериали , за които съм чела добри мнения-Defiance, Continuum,12 Monkeys, aко харесваш и премесени с ужаси The Strain, на този му изгледах първите 7 еп. ,по-нататък ще го догледам, но са си направо ужаси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lexx е невероятен сериал, 4 сезона, всеки за себе си уникален. ...... Бих искал да го притежавам, както и Lexx, разбира се. Но за него не тая надежди.

 

 

С руска "озвучка" става ли? тук

 

 Първи сезон в по-високо качество 

 

Има и саундтрака... Абе избери си! :28558:  :click: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старгейт и Старгейт Атлантис така и не успях да се пречупя да ги гледам. Много бозави ми идваха, все едно и също се въртеше, но Атлантиса със сигурност беше няколко класи над другия де.

@andi11, Falling skies казаваш..........ще го прегледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yoyo_ko, задължително го виж, с всеки еп.и всеки следващ сезон става все по-интересен.

Аз да допълня с още няколко, които съм набелязала за гледане:

The last ship

Red dwarf, този е доста старичък, не знам как ще е , и са доста сезони

Andromeda

засега тези, съжалявам за горния си пост, исках да дам линк към imdb, но нещо не се получи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Старгейт и Старгейт Атлантис така и не успях да се пречупя да ги гледам. Много бозави ми идваха

 

Ти шегуваш ли се? Тези два сериала, особено SG-1, са цяла доктрина в сай-фай космическите саги. И до днес си остават ненадминати в своя жанр. Няма Стар Трек, няма Фарскейп и сродните... Може би само Бойна звезда Галактика е няколко класи над Старгейтите, но тя е космическа опера, а тези двата са по-приключенски ориентирани. А Падащите небеса дори не влизат в тази класация. Изгледах два сезона, нататък не ми останаха сили...

 

П.П. Като стана въпрос, преди 2 седмици стартира нов сериал от продуцентите на Старгейт - Dark Matter (има го в Замунда). Пилотният епизод ми се видя малко бозалив и изсмукан от пръстите, но втори беше по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Rossi Yankova, мерси, свалял съм ги вече, гледал съм ги, по-скоро си мислех за физически носител - онези колекционерските издания на DVD... Понякога ми се приисква да потроша пари за ненужни неща, добре че бързо ми минава :D

 

Шефе, ще ме прощаваш, но SG е нещо като качествения поп-фолк. Добре направен, спор няма, но ... далече от музиката, каквато е ;) Бозав е, не знам 4 или 5 сезона изгледах, почнах следващия. Ми не, не става, може би защото е за твърде широка публика, но не. Все пак приказката за кучето и задника е валидна...

 

Иначе Defiance съм го гледал, комерс, 2 сезона изцедиха, не вярвам да изкарат трети смислен. The Strain също го гледах, убих някакво време и с него. Виж, маймунките не съм, след филма не знам дали няма да се разочеровам? Иначе започнах Continuum, оказва се, че преди време съм гледал поне няколко епизода, обаче със сигурност не съм гледал 3 сезона! А съм спрял да го гледам поради някаква причина. Че не е нищо особенно - така е, и все пак не е зле, та ще погледам още малко, ще видим... 

 

Falling skies първи сезон съм гледал - съгласен, добър е! Кога е излезнало продължение, нещо съм изпуснал, благодаря, че ми напомнихте - ще се гледа :D

 

ПП То тук ще излезе, че има много фенове на фантастиката, да не е и повече от тези на изтока  :896767: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, ще ме прощаваш, но SG е нещо като качествения поп-фолк. Добре направен, спор няма, но ... далече от музиката, каквато е ;) Бозав е, не знам 4 или 5 сезона изгледах, почнах следващия. Ми не, не става, може би защото е за твърде широка публика, но не. Все пак приказката за кучето и задника е валидна...

 

ПП То тук ще излезе, че има много фенове на фантастиката, да не е и повече от тези на изтока  :896767: 

Добре казано!!!! Аз реших да не захващам темата "Става или не Старгейт", радвам се, че има хора на моето мнение. Пък да не говорим, че за сравнение с BSG или Фарскейп...хахах....не може и да говорим.

Както казах малко по-горе, изглежда лесно се прескача от старс на халюстарс. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SG е нещо като качествения поп-фолк. Добре направен, спор няма

 

Ще ме прощаваш, ама тука нищо не каза.  :28558: Такова животно като "качествен поп-фолк" няма. Самият поп-фолк е синоним на нещо некачествено, което не заслужава внимание и няма никаква стойност. 

 

Достатъчно е да видиш наградите на СГ-1 и ще осъзнаеш колко нелеп е коментара ти. С рейтинг 8,5 в ИМДБ и 10 поредни години, в които чупи рейтиг в своя таймслот, не можеш да го наречеш боза, та каквото ще да е. Да не говорим, че го следват още 7 сезона продължения + филми. През 2016 Емерих ще прави и нов филм от поредицата. 

След отказа на продуцентите да продължат Юнивърс, феновете почти направиха рейд на телевизията, и въпреки противоречивите оценки, до ден днешен се събират многохилядни подписки за продължение - някой ден може и да го огрее.

 

Та като казвам, че Старгейт е канон в сай-фай сериалите, мисля, че знам добре какво говоря. 

 

Пък да не говорим, че за сравнение с BSG или Фарскейп...хахах....не може и да говорим.

 

Може би е добре да си прегледаш очите, защото никъде не съм правил такова сравнение. Сравнението беше между BSG и Старгейт, а Фарскейп дори не влиза в класацията с добри сай-фай сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма Стар Трек, няма Фарскейп и сродните... Може би само Бойна звезда Галактика е няколко класи над Старгейтите, но тя е космическа опера, а тези двата са по-приключенски ориентирани.

Това, ако не е сравнение здраве му кажи. Вземи успокой се! Да не ги е снимал някой твой роднина Старгейтовете, че си толкова надъхан.... 

 

Може би е добре да си прегледаш очите, защото никъде не съм правил такова сравнение. Сравнението беше между BSG и Старгейт, а Фарскейп дори не влиза в класацията с добри сай-фай сериали.

Благодаря ти за напомнянето, но съвсем скоро си ги прегледах....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, последното очевидно не е вярно или може би е добре да смениш офталмолога. Сравнение щеше да е, ако бях казал БСГ е по-добро от Фарскейп или нещо подобно. Стар Трек, Фарскейп, Серенити, Лекс, Андромеда - все от един сой са и все не могат да стъпят на малкия пръст на Старгейт. Само БСГ може. Тоест - няма място за сравнение. По-просто не мога да го обясня, ама мога да пробвам да го нарисувам, ако все пак не е станало ясно.

 

Да не ги е снимал някой твой роднина Старгейтовете, че си толкова надъхан....

На този тъп въпрос не знам как да отговоря. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, качествено направена чалга има, ще ме прощавате. Както и качествено направен рап, поп и каквото се сетиш. Когато някой види пари в нишата се ползват правилните хора с талант (не певчески!) и нещата стават. И както във всеки бизнес се осигуряват градации на продукцията, за да има и за най-умния (богатия) и за най-простия (бедния) по нещо. Но помня и зората на поп-фолка, "насладил" съм се на промяната му, надявам се да дочакам и залеза му. И между другото поп-фолка започна не чак толкова зле и пропадна рязко надолу, просто се оказа, че количеството хора с ниско кпд в главата е много по-голямо и не възприе по-сложните текстве и по-богатия аранжимент. Та с времето го прекроиха до това... Както и да е, не хвърляйте камъни по мен, аз съм човека с дългата коса, но и няма да си кривя душата... SG е нещо подобно - тръгна добре и се плъзна по плоскостта, точно така си спечели толкова много сезони пред широката публика... Не, че не става за гледане. Просто не е, каквото фантастиката е. 

И (според wikipedia) разбрах защо спряха Serenity, който макар и малко подсладен, ми хареса. Точно това са искали да направят и с него - две щипки поп-фолк и масите ще го искат повече. Автора казал не, това не ми е идеята и .... го погребали. Явно тези със SG са нацелили струната сами или са се извъртели с гръб към шефовете... Което и да е, лично мнение, без лоши чувства :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто не е, каквото фантастиката е. 

 

Тогава какво е фантастиката за теб, в качествения смисъл имам предвид? Все още говорим за сериали, нали? Защото аз съм гледал повечето популярни в този жанр от края на осемдесетте до днес /немалка част от тях си припомних добре преди няколко години/, и ако трябва да съм честен, тези, които си заслужават споменаване, се броят на едната ми ръка.

Вече казах два, Сиера отбеляза третия (който макар и сайфай, не е хич космически), мога да добавя четвърти - Outcasts, да речем. Пети - айде от мен да мине, първи и втори сезон на Стар Трек-а с Патрик Стюърт. Нататък всичко е фейл. Щамът Андромеда не знам дали върви да го казвам, понеже е минисериал. Доктор Кой и Торчууд са скрити бисери, но последният сезон с Капалди беше тотално изчерпан от идеи, а Торчууд го погребаха.

 

Фриндж почна добре, но след трети сезон сценаристите се оплетоха като патоци в калчища от многото си идеи и го превърнаха в абсолютно негледаема манджа с грозде. От разните буламачи като Дефайънс, Падащи небеса, Стоте /въпреки че този има и добри попадения/ напоследък ми се повдига, а те дори не са най-лошото, което може да предложи Сай Фай индустрията напоследък. 

Също без лоши чувства, водим си дискусия като всяка друга. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е,  Ragnos, не съм съгласна, не можеш така категорично да отричаш сериали само защото не са подобни със Старгейт. Между другото аз изгледах 1-2 еп. от него, но също не ми беше интересен, затова го оставих за по-нататък като свършат другите, които са ми харесали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПП То тук ще излезе, че има много фенове на фантастиката, да не е и повече от тези на изтока  :896767: 

 

И с източните филми, и с фантастиката, все бягаме от нашия в други светове. Търсим алтернативи.

 

Що се отнася до SG - според мен може да се нарече класика, но за мен беше прекалено близко до традиционната фантастична класика. Не ми достигаше оригиналност, може би също хумор и романтика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От романтика действително е лишен, но от хумор... стига де. Култовите майтапи на Джак с Джон Маклейн, всевъзможните препратки с намигване към екшъните от осемдесетте, Междузвездни войни и какво ли още не, лафовете на Тийлк и indeed репертоара му, да не забравяме и пародията с епизод 200 или тази с тинейджърите:28558: А

са някои от най-култовите.

 

andi11, не ги отричам защото не са подобни, а защото идеите и/или реализацията им не струват.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...