Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

Няма да ти се смееме, на мен също ми беше много любим. Друг  любим е Фарскейп.

А някой да е гледал First wave, да каже дали си заслужава, че и той е от старите сериали?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK, мерси за предложенията, ще го сложа в списъка след Falling skies. За да не e  празен поста- от мен oще едно  предложение, Poldark, нов е, не е фантастика, но е добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш хубава фантастика, която в първия сезон (само) е като Досиетата Х, гледай The Fringe. Пет сезона са, но в следващите нещата става от интересни по-интересни. Докато в началото го има моментът, че всяка серия си е завършен случай, нататък започват да следят основната сюжетна линия и да я развиват доста смело. Досега това е май единственият сериал, който добре се справя с идеята за паралелни вселени. 

Аз си почивам от твърде големия наивитет в корейските сериали и се зазяпах в Scorpion и Forever - и в двата става дума за генийчета, но във втория човекът имат и още едно качество - не може да умре. Леки и приятни са.

Иначе най-стойностният сериал, който съм гледала последните години са двата сезона на House of Cards. Предимство си е, че е базиран на роман, но Кевин Спейси и Робин Райт правят убийствено представяне, все едно за тях са писани ролите. Да не говорим за лицето на политиката, което се изобразява... Сещам се за японската алтернатива в случая с Кимура - The pride, която си е чиста идеализирана версия. Докато House of Cards те смазва с пълната си жестокост и реалистичност.

 

Някой спомена за Седморката на Блейк, откъде успяхте да го намерите това сериалче? Искаше ми се да му хвърля око...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен въпросът ми е за Mad Men  - някой гледал ли го е и има ли някакви впечатление, защото където и да отворя все го водят сериал номер 1 едва ли не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Два пъти пробвах да гледам The Fringe, но все не успяваше да ме заинтригува. Ако след първите няколко серии има нещо различно, може пак да го погледна.

Като хубава фантастика бих посочила Torchwood, спин-оф на Д-р Ху, но според мен доста по-добър от него.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А на мен въпросът ми е за Mad Men  - някой гледал ли го е и има ли някакви впечатление, защото където и да отворя все го водят сериал номер 1 едва ли не?

 

Аз го гледам. Единственият американски сериал, който следя от години и въпреки че вече сюжетът малко се поизтърка - продължам.

Няма друг за мен като Дон Дрейпър.

Уникален сериал. Първите четири сезона бяха страхотни (наградите му Еми и Златен Глобус в няколко години подред са доказателство), после малко спадна качеството (нормално), но историята е все така интересна.

 

Периодът, в който се развива действието ми е любим в исторически план, а и заради парчетата от 50-те и 60-те години на миналия век, които звучат в епизодите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, случайно видях темата и питането ти. Стана ми интересно, че си го споменала...

Ако ме попитат за американски сериал номер 1 в жанр "драма", за последните години, със сигурност бих посочила само него. Много реалистично поднесена история, такива каквито обичам.

Друго не гледам от американците, само Приключенията на Дон Дрейпър а.k.а Mad Men.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оууу с две ръце за Farscape и Torchwood. Иначе няма как да не препоръчам моята любима "класка" Battlestar Galaktica. Също така и първите два сезона на  The Misfits не са за изпускане. Иначе и аз не можах да го довърша Фриндж........гледах го с голяма мъка и го зарязах на последния сезон на средата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Yoyo_ko, като говорим за Battlestar Galactica - да отбележим, че и Caprica е добре да се изгледа за разяснение кой какъв е :) Или поне защото е хубаво сериалче...?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе Каприка все го пропускам....... Но някой ден ще му дойде времето и на него. 

 

Относно имената в Игра на тронове - Сноу/Сняг е фамилия която дават на копелетата на север - Уинтърфел. Всяко едно от седемте царства си има такава фамилия. На момента се сещам за фамилията на дъщерите на Пепеляката от Дорн, те са копелета, затова носят фамилията Пясък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно имената в Игра на тронове - Сноу/Сняг е фамилия която дават на копелетата на север - Уинтърфел. Всяко едно от седемте царства си има такава фамилия. На момента се сещам за фамилията на дъщерите на Пепеляката от Дорн, те са копелета, затова носят фамилията Пясък. 

 

Имаше и някакъв Сторм (Буря) в книгата, ама не си спомням какво копеле беше :) - може би на Робърт Баратеон копелето, ама не съм сигурна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не забравяйте и Lexx, като сте почнали :28558: Няма втора такава гротеска в природата :)

 

О, да, Лекс беше много добър, бях го забравила.

Отклонявам се от фантастиката, за да спомена за Devious maids. Тъкмо започна трети сезон и страшно ме радва - мистерии и ирония на високо ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама само фенове на фантастиката сме се събрали тук. Първо ниво ......Стар Трек, второ ниво Халю стар! :28558:  

Иначе Лекс си беше сила, спомням си как седях до 23:00, за да го гледам по телевизия Седем дни. Още си тананикам песничката понякога.

@Sierra, няма какво да ги мислим ето какво каза Чичко Гугъл.

Reach - Flowers;  Westerlands - Hill ; Iron Islands - Pyke; Riverlands- River; Dorne - Sand; North - Snow;  Vale - Stone; Stormlands- Storm; Crownlands - Waters

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой спомена за Седморката на Блейк, откъде успяхте да го намерите това сериалче? Искаше ми се да му хвърля око...

 

Parab, тук ги има всичките сезони, дори тези, които не са излъчвани в България. Този сайт не е много известен и досажда със самореклама, но има попадения. (Трябва да се регистрираш все пак  :28558: )

 

Има и сезоните на "Фарскейп", както и продължението. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама само фенове на фантастиката сме се събрали тук. Първо ниво ......Стар Трек, второ ниво Халю стар! :28558:  

Иначе Лекс си беше сила, спомням си как седях до 23:00, за да го гледам по телевизия Седем дни. Още си тананикам песничката понякога.

@Sierra, няма какво да ги мислим ето какво каза Чичко Гугъл.

Reach - Flowers;  Westerlands - Hill ; Iron Islands - Pyke; Riverlands- River; Dorne - Sand; North - Snow;  Vale - Stone; Stormlands- Storm; Crownlands - Waters

 

Мерси, значи все пак се оказах права :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...