Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

"Троновете" май се опитват да протакват и изтискват 4-та и 5-та книга, за да не спойлнат много 6-та книга на автора. Ще има и нови неща де, но като видях Дорн и в трейлъра Железните острови... новите моменти ще се свеждат до събития около Севера, Кингс Ландинг и Денерис. То иначе се подразбира, че накрая на сезона

историята в Дорн ще завърши с "грандиозния" план, Железните острови ще пратят флот на Денерис, и битката за Мирийн (дано Тирион припокрие само ролята на Баристан Селми, а ролята на Куентин от книгите да я припокрива, но не и как свърши).

Много персонажи и сериала все едно върви супер бавно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Троновете текущо-не, в никакъв случай, като се сетя какво влачене и скука  беше предния сезон, не смятам да повтарям тази грешка отново.

От новoизлезлите сериали следя с голям интерес Damien, имам добри очаквания и за The Path, Wynonna Earp и Hunters, но първо да излязат всички еп. и тогава ще ги почна.  Следя също и Fear the walking dead, новият сезон на Стоте  върви много добре, разочарована съм от 4-тия сезон на Викингите, но съм изгледала само 3 еп. и нямам никакъв интерес да продължа с останалите, а предните сезони бяха толкова интересни. Пробвах и Луцифер, но не ми хареса. Изгледах и Switched at birth, в момента следя The Fosters, и двата ми харесват много като за сериали от типа семейна драмa.

В очакване съм на втори сезон на Wayward pines (следващия месец трябва да започне), чакам си лятото и продължението на The Strain.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Е, няма как да не протакват, ако искат да не пренаписват романа. Макар че, на Р.Р. Мартин, май му е все тая. Тъкмо да лапне някоя идея.                                                   Нищо от 6-та книга не очаквам да видя, най-много някое загадване в последния епизод на сезона. Железните острови би трябвало наистина да са водещи в епизодите, малко ги пренебрегваха миналия сезон, а има къде да позапълнят време. Освен Дорн, би трябвало да видим и какво ще се случи със Самуел и Давос. Тези два персонажа ми мъглеят от сезон 5, почти не се сещам докъде стигнаха с тях. Ама така е след като съм си наумил да чета книгите успоредно със сериала. Така процедирам от началото, лошото е че в момента изоставам стабилно с поне 300-400 страници.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Официално е, че ще има нови неща, то вече има в 1-ви епизод, дори в последните епизоди на 5-ти сезон имаше. Така е, защото 5-ти сезон за Севера, Кингс Ландинг и Денерис завърши, където завърши 5-та книга. Дори и историята на Бран е вероятно нова. Железните острови, Дорн, Мирийн, Аря, Самюел... това май ще го разтягат от 4-та и 5-та книга.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сериозно изостанах със сериалите, чаках доста последния път като писах, но в крайна сметка не видях никой от тях.. май XD

Сега нямам и Тв, та даже и Играта не знаех, че е започнала.. поне успях да завърша предния сезон и чакам с нетърпение да видя още от Аря и компания. Последният сериал, който гледах е британската версия на Слайдърс - Tripped. Е, нарадва ме максималскоо. Дано увидим още, ма ме съмнясва -_-

 

Да, Фарго, да! Зяпнах първите два епа, докато имах тв и макар че лично не ме грабна толкоз, колкото първи сезон, си е все същият ол' крейзи Фарго. Последно видях и малко от Нощния мениджър - леко ми напомни на The Fall и Happy Valley (на които също трябва да видя новите сезони, аргхххх...тайм), ма по-спайекшънско ориентиран.

 

Деймиън искам да го видя и аз (заради Брадли Джеймс). Толкова  ми е мъчно, че кръцнаха Мерлин, че не мога да го прежаля вече колко станаха години..  и чаках нещо с Артър, че Мерган е на всяка манджа мерудия, лол.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Деймиън искам да го видя и аз (заради Брадли Джеймс). Толкова  ми е мъчно, че кръцнаха Мерлин, че не мога да го прежаля вече колко станаха години..  и чаках нещо с Артър, че Мерган е на всяка манджа мерудия, лол.

 

Направо ми взе думите! И аз още не мога да прежаля Мерлин и Артур. Голяма мъка ми беше, когато свърши. 5 години го гледах и хич не исках да го завършват. Да не говорим и краят как ме потресе... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо, още един дай-хард фен, йей!! Мерлин винаги ще има специално място в сърцето ми, (заедно със Супернатуралните братя), хихих. Всяка година си го попреглеждам, и винаги ме разсмива и ми действа сякаш го гледам за първи път. Така е, краят беше .... (липса на думи). Опитаха, обаче, британците да го заменят с Атлантис. Ама не им се получи.

 

 

Имах няколко свободни часа, и за да не умра от скука загледах Модус. Кефи ме атмосферата в тия скандинавски шоута. Засега става, да видим нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виждам, че тук само игра на слонове се гледа, но някой случайно гледа ли Dramaworld? :) Американците са се поизгаврили леко с корейските клишета и са пуснали мини-сериалче с 15-минутни епизоди за корейска драма-фенка попаднала в света на корейските драми :) Има забавни моменти. В един от тях се мерна Шисъс и ме спука от хилеж :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен не ме напряга с тия 15 минутки, а и ме радват някои моменти:) Например оная пияната как му се качи на гръб:) И естествено Шисъс, който понечи да си срита лиричната партньорка  :28558: Главната дразни, да. Не заради зъбите, ами е антипатична като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

kcekce, това звучи интересно ще го провера.

Троновете толкова много ме ядосаха със своеволията си що се отнаса до придържане към книгата, че мисля да го дропвам от тук насетне. Единственото, което ме кара да го гледам е факта, че май тоя ПЕ..РАС Мартин няма да довърши книгите, а ще направи финала през сериала. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз хвърлих едно оЧо докъдето е излязъл. Това паламидестото главно много нелепо, наистина. Той и главния доста дялан с теслата. Бе, тъпичко си е, но има някои забавни идейки. Пък и не се знае още кого могат да ръгнат в тарапаната след Шисъс и Хан Джи Мин...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна съм гледал "Skins" (английския) и сега попаднах на римейк на американците. Струва ми се обаче, че е 1 към 1 с английския като история или се бъркам? Актъорите са различни, но сценария май е същия, просто вече не помня точно всички сцени в оригинала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига с тая "Игра на троЛове", че почва да ми се гади... първи сезон спечели публика с единственното хубаво в този сериал - добре подбрани чифтове циците (това мога ли да го кажа без да ме моднат?). От там на татък е просто много качествено направена митично-магическо-древно-средновековна мешаница. Нищо впечатляващо. Разбира се, красиво е, завързано, с омагьосващи сцени и баси и преувеличаването на моменти... има за всеки по нещо. Но чак такова велико преклонение каквото му удраяте масово... Дайте да не я дълбаем тази тема. че няма да ми стигнат нецензурните изрази, но колкото пъти погледна тук с идеята да захвана някое сериалче по препоръка на колегите налитам на поредното пищене в стил 13 годишна тинейджърка изпада в екстаз от... новия епизод...

Опитах да гледам DCs Legends of Tomorrow (за феновете на комикс вселените), но уви това е провал под какъвто и ъгъл да го вземат. Поне първите 8 епизода ме наведоха на такава мисъл и се спрях. Даже твърде много издържах.

Но за сметка на това Marvels Agent Carter ме изненада приятно - става за гледане, а и стила на онези години е прихванат много добре, актьорите се справят (изключая Старк),иконома е страшен :D ... Не е лошо, преглъща се с храната и не оставя кофти вкус.

The Strain няма ли да го пускат скоро? Нещо ми се върти, че все по това време излизаше до сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо пък да не се кефим на "Игра на тронове" - аз съм върла фенка още от книгата насам - страхотни персонажи, доста динамика - не може да те остави равнодушен. Сериалът също е добре направен. Не знам какво намираш за впечатляващо, ако не те кефи "Играта".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, мен именно книгите ме отказаха  :28558: Може би просто харесвам по-сбито синтезирани интересни идеи, а не нахвърляни с лопатата милиони персонажи, забъркани в тюрлюгювеч. Героите и самата история не целят да изразят някаква мисъл, а служат единствено на стремежа на автора да издаде следваща книга и да тийзне читателите. Определено предпочитам автори от ранга на Стругацки във фантастиката, а не такива конвейерни бестселъраджии;)

 

За жалост много за гледане няма, дори Orphan black взе да затъпява. Чак взех да гледам украинското Embarassing bodies и научих за интересни неща като трасплантацията на фекалии  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, head_up, аз, като твоя най-верен колега в темата ще ти обясня как стоят нещата, само не се ядосвай :) . Относно The Strain, хубавата новина е , че историята ще я развият в цели 5 сезона, лошата е, че еп. в следващите сезони ще са 10, а не както досега 13, а още по-лошата новина е, че началото на 3 сезон ще е 28 август, доста време има до тогава.

Относно Wayward pines, втори сезон започва този месец на 25, ето едно промо.

 

Ти гледа ли Колонията, интересно ми е дали 

в цялата история има наистина извънземни, или по-скоро всичко е някакво заблуда и цялата история е дело на някакви супер технологии създадени от хората. Съмнителен ми е факта, че много държаха да приберат тялото на извънземния , който хванаха на всяка цена,а те така и не  можаха да видят какво се крие всъщност в него.

 

Ако не си, гледай Damien, със сигурност ще ти хареса, в замунда вече са излезли 10 еп., предполaгам 10-ти е последния, аз го изгледах до 6-ти и реших като се появи всичко тогава да продължа, че така текущо е много изнервящо. Гледай, ако искаш и Fear the walking dead, добър е и втори сезон е  цели 16eп, действието се развива по вода засега, това беше идеалния ми план за спасение от зомби апокалипсис, но се  разби на пух и прах, защото гадовете и във вода виреят. Виж също и Into the Badland, по-нагоре съм го препоръчала, той също ще има втори сезон.

За Троновете, дано има повече еп. като 8 от миналия сезон, беше много зрелищен с битката с бродещите и дано Джон Сняг е все още жив, хаха, аз не съм отваряла спойлери да гледам, за да не ми се загуби интереса.

 

Сега дебна спойлеристите за спойлери за TWD, а те дебнат снимките, обаче те са все в студио, а там както самите те казват " спойлерите умират", голямо пазене се пазят, голямо нещо, но не вярвам да успеят да се опазят чак до октомври.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, наистина се очертава в шести сезон на "Игра на Тронове" да няма толкова много нови неща :(. Мартин май няма ясна идея накъде да развива поредицата. Не си обяснявам по друг начин как първите три книги ги е писал толкова бързо, а след това така се бави с всяка книга. Историята на Аря взе да ми става интересна. Добре я екранизират. :nunchako:

 

 

Превюто за епизод 4 :beer::

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...