Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

Continuum смятам да го видя и аз. Надъхаха ме доста едни коментари в imdb :)

 

Fear-a е нещо като спин-оф прикуел на Walking dead. Нови герои, нов щат, началото на outbreak-a. За съжаление, премиерният епизод не можа да стъпи и на крайчето на нокъта на пръста на ръката на по-големия си брат XD. Не, че очаквах друго де, ама сигурно ще го догледам целия, after all I need my Z fix. XD

 

btw, Z Nation anyone? :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се надяваме, че зимният сезон ще е по-силен от летния. То обикновено е така, ама все пак... Хубавото на летният сезон е, че пускат повече фантастики. И то от различни видове.

А мога да препоръчам нещо от лятото, което до момента никой не е споменал тук

Сериалчето е на НВО и се казва The Brink. 10 серии по 25 минути. Комедия е, не очаквайте нещо дълбокомислено. Напротив. Но са ги събирали по идиотия. Един свестен няма, дори за разнообразие. От идиот нагоре са. Нямам спомен да съм се смяла повече на американски сериал. Като цяло комедиите им са ми скучни, но този ме разсипа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

JoJo, щото съм всеядно - и Z-Nation гледах преди доста време, когато излезна първият сезон (и единствен, доколкото знам). На фона на Walking Dead е направо смешен, ако ме питаш. Иначе имаше интересни персонажи... ако имаше втори сезон сигурно и него щях да изгледам от любопитство какво става с тях - историята е стандартна иначе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То точно това е идеята на Зи нейшъна - да е смешен, и в двата смисъла. Хората, дето го сравняват с Walking dead там им е грешката, мен ако питаш. ;) А иначе, втори сезон има, след една седмица точно му е премиерата. Понеже му зърнах рекламата по тв-то, докато драсках коментара си за Фиъра, го упоменах и него.

Аз лично нямам търпение: героите, хумора/entertainment-a, over the top атмосферата.. и, last but not least, за един сезон нейшъна измина толкова разстояние, колкото walking dead за 5 сезона не успяха, хахах.

 

Като цяло, септември/октомври за мен ще са бизи месеци, толкова много завръщащи се шоута, които следя + a few new, които ми хванаха окото.. we'll see.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се чудя, защо по тия нови сериали/филми ме принуждават да гледам какво става и след надписите, за да не изтърва нещо... Подло е, не ми се гледат надписи...

Пък колкото до Z-nation, не знам как пък реши, че идеята е да е смешен... и в двата смисъла. Не ми изглеждаше да се опитват да направя това. Знам ли, може аз да съм повреден. По-скоро си беше набързо скалъпен сериал в стила на друг, който има много сериозна гледаемост - нещо от типа на "ако капне - капне, за малко вкарани пари - все ще изкараме повече". Всички тези "задни мисли", за които говориш - не мисля, че ги има. И измина това разстояние, защото ако го бяха оставили да се влачи като Walking dead никой нямаше да се върже отново - трябваше по-динамично да се свърши работата, иначе публиката щеше да се дръпне. Кой ще ти чака 5 сезона, за да се случи нещо, без да се въртят едни и същи драми? Отново?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, не просто реших, а направо ЗНАЕХ за какво ще иде реч още щом видях коя компания го прави. :)

 

С едно (дълго) изречение, Walking dead е сериозното, висoкобюджетно (поне в първите си сезони), теншън, депресарско шоу.. Z nation - точно обратното, нискобюджетен, нот-ту тейк-сириъс, ridiculous, саркастичнен, (черно)хумористичен, пародиен ентъртейнинг, за сметка на славата на шоуто на АМС. Отчасти, го харесвам толкова, защото ми напомня на "Shaun of the dead", който обожавам!

 

Не знам как да го обясня по-добре, но за мен, цялата идея на нейшъна е да е "serious joke". Сещам се за няколко сцени поне, дето са теншън, теншън...  и накрая някой краква няква шега там, дето ме събаряше от стола :28558:

 

 

Сега, дали, примерно, хуморът е по вкуса на всеки, е вече отделен въпрос.

 

ПП: Предполагам, донякъде, може да се опише и с "It's so bad, it's good." Нямам идея, хах..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично се радвам за продължението на Тъмна материя. С всеки епизод ставаше малко по-интересно. Вярно, на милион километра е от класата на Старгейт, но е достатъчно добро на фона на общата суша. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

The Brink е много добър, мерси за препоръката, Kiddo! Може да е комедия, но съвсем не е повърхностен, според мен е много стабилна политическа сатира, без да досажда или назидава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, ти си пристрастен, осъзнаваш го, нали?  :na2: Не те виждам да кажеш лошо за тази блудкава супа. Т'ва феновете сте страшна работа  :rofl:

'ма верно е сушаво. Почти няма какво да се гледа в момента - я има 2 епизода в седмицата, я няма :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, мога да кажа много лоши неща за тъмната материя. Например слабата сценография, пълното отсъствие на космически битки, липсата на хумор, наличието на изключително тъп диалог, преиграването, отсъствието на качествен антагонист - все неща, които имаше в изобилие в Старгейт. За него трудно мога да кажа нещо лошо, просто защото май няма такова. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом  Тъмната материя и Килджойс ще имат продължение явно са харесвани, на мен не знам защо не ми допаднаха.

head_up, ти не гледаш ли The strain, на мен ми стана много любим, бях го оставила след 7 еп. на първи сезон, но скоро го догледах и сега с нетърпение чакам всеки следващ еп. Няма да сгрешиш и ако почнеш Zoo, ето че и на Ragnos му е харесал. 

Наскоро видях, че януари ще почне нещо, което изглежда обещаващо-

, но ще има доста да почакаме.

Аз започнах The walking dead, вече съм към края на 2 сезон, все го отлагах, защото не ми се гледаха зомбита и гадости, но след изродите в The strain вече съм с калена психика. Не съм проверявала обаче 5 сезон последен ли е или ще има още.

 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да ми се смеете, но Стрейна при мен отпадна още на ниво постер - адски гнусен ми се видя. :D

Чакай да ти обясня, да знаеш, ако се решиш да го гледаш.

Това са древните

 

giphy.gif

 

Това е Господаря

 

tumblr_nbll04CnWR1s03lrno2_400.gif

 

Този го преследва.

 

tumblr_nt8666py2e1tdkro1o2_500.gif

 

A заразените ще ти ги спестя, че ще ти дойде в повече.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе, пък аз за онази яхния от извънземни, която тачиш и наричате SG1 мога да кажа лошо, 'ма няма, че пак отидоха две-три страници от 'убавата тема  :28558:

@andi11, The Strain съм го гледал. Не ме впечатли, освен костюмите и грима - тук съм съгласен с теб - мнооого добре са ги докарали. Иначе не ме грабна и след като изгледах каквото изгледах - мисля беше два сезона, не помня със сигурност - го оставих и не съм търсил дали е продължило. Helix ми хареса като че ли повече, обаче няма продължение за сега. А може още!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пък аз за онази яхния от извънземни

 

Яхния? В СГ-1 извънземните бяха основно 1 раса, а останалото бяха човеци, разселени из галактиката.

 

В Атлантис формулата беше пак същата. В Юнивърс ни срещнаха с 1 лоша раса и 1, с която ни запознаха задочно, без да я показват. Точно защото сериалът НЕ е яхния от извънземни е причина толкова да го харесвам. ;)

 

Яхния от извънземни са Фарскейп, Стар Трек, Лекс, Дифайънс и т.н. 

 

мога да кажа лошо, 'ма няма, че пак отидоха две-три страници

 

Кажи, кажи, обещавам да не споря, а само да ти обясня къде бъркаш.  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой иска да каже лоша дума за SG-1? Приготвяй оръжията, оти ше се дуелваме!

 

Borean, The Brink не само сатира, а си е чиста гавра с политическия, че и военния свят. На онзи самолетоносач, дето щеше да спаси света, всички бяха надрусани и то най-явно, без да се крият. А за политиците... Бедна ми е граматиката, за да обясня гаврата, която си направиха с тях. Най-показателна беше последната сцена с "висшите" - в асансьора и как се хвалиха един друг. Такова нещо май само НВО могат да си позволят да направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шефе. вие сте като сектантите - какво да му обясняваш, че няма Господ, още по-малко, че неговия е най-хубавия и единствен... Това е загубена кауза, няма да попиете, просто защото сте слепи и глухи да възприемете чуждото мнение. Поне сте толерантни с изключение на онази насилница Kiddo, дето иска така да си решава проблемите :P

Та в този ред на мисли, Kiddo, кажи кога ще ни събереш във Варна да поспорим за убавото и лошото? Тамън ще направим една азитска среща на не-азиатска тематика :D

btw, никой не спомена Humans, мисля? Английско сериалче, един сезон, започнах го - изглежда обещавашо, мнение след няколко епизода - да не избързваме ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я кажете добър сериал, филм, комедия или не няма значение, като "Skins", "Misfits", "American pie". Да няма клиширани образи, които трепят всички, ромамериканизирани националистични сцени, ромео и жулиета тип баналности и всякакви хамлетови клишета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

head_up, аз само на тази тема съм така - SG-1. За всички други сериали/филми признавам, че имат минуси. Колкото и да ми е любим даден сериал, приемам критика. Но за SG-1 не приемам! Мога да разбера и приема, че не всеки го харесва. Нормално е, и аз не харесвам много неща. Но лоша дума - твърдо ТЦ!

Колкото за Варна - бите, велкоме! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

btw, никой не спомена Humans, мисля? Английско сериалче, един сезон, започнах го - изглежда обещавашо, мнение след няколко епизода - да не избързваме ;)

 

Чудя се дали да не видя какво са направили от римейка на Real Humans бритамериканотата, че явно трети сезон на шведския сериал няма да видя скоро, а страшно ми липсва :/

 

Че споменахме, го споменахме, но, реално, не отбелязах, че видях какво са направили. Гледам страшно много неща наведнъж, и понякога забравям какво точно съм гледала.. добре, че си имам листата в имдб, хахах.

 

Та, няма да гледам повече от Humans, за момента - не защото не ми хареса, а точно обратното, максимално близко до шведския сериал е. Сцените, героите, атмосферата.. ако върви така докрая е просто губене на време, тъй-като шведския ми е още пресен в съзнанието. Евентуално, ако, британомерканотата изкарат трети сезон преди шведите, ще го подхвана пак. XD

 

Споменах и за Хрониките на Шанара на предната страница, just saying.. понеже някой го беше писал по-горе :)

 

За The Strain, гледах му премиерният епизод миналата година, в момента върви втори сезон... ще изчакам да свърши целия, и ще го мина и него. Доста отрицателни мнения се сипят и по негов адрес в имдб, но не ми пречи, реално. Втори сезон, поне от каквото виждам от рекламите по FX, изглежда достатъчно занимателен. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...