Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

@fractal разби ме с това описание на Оби-то.

Реално си е баш така направен, но специално аз се

израдвах максимално, че има включени заигравки и с прикуълите

(незаслужено по мое мнение хейтени) и с оригиналите.

Най-вече омразните ми три нови филми и мега-гига простотиите от тях

бяха сведени до минимум. 

@asha съгласна съм с теб за носталгията и "старите спомени". Те и затова заложиха

на това от Дрисни, че иначе феновете, както тръгнаха да бойкотират бълвочите им 

като нищо щеше най-сетне да падне главата на кака.

Аз чакам Андор, от трейлъра никак не съм обнадеждена, но надеждата умира последна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

14 hours ago, asha said:

Някой, нещо да каже за "Манифест"?

На мен сериала ми хареса, но не съм гледала и трите излезли сезона. (което е добро напомняне да го направя) И цялостната идея на "събитието", и личните истории са интересни. Ако си гледала и ти е харесал "4400-те", този също ще ти хареса. (а ако не си го гледала, бързо изтегляй и него) 

 

MV5BOWM4ZWYzMTQtMzQ2ZS00ZDQzLWFhNDItZDEyNjhmYjdmNjNjXkEyXkFqcGdeQXVyNTA4NzY1MzY@._V1_FMjpg_UX1000_.jpg

Редактирано от Baioretto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Ko_Erin написа:

разби ме с това описание на Оби-то.

Реално си е баш така направен, но специално аз се

израдвах максимално, че има включени заигравки и с прикуълите

Чел съм наистина много (хейтърски) мнения за филми и сериали, и се опитах и аз в този жанр, и то при положение че сериалчето всъщност ми харесва, все пак е за отчитанe все по-далечния и все по-малко детски поглед от който го гледам :)

Зa Андор не знаех че се задава, но съм по-скоро оптимист, въпреки че като гледам, отново сигурно би било по-добре да бяха направили някой стегнат екшън игрален филм като Rogue One.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, Baioretto написа:

Ако си гледала и ти е харесал "4400-те", този също ще ти хареса...

 

Той имаше ли си логичен завършек? Бях почнала да го гледам, ама що си мисля, че го зарязаха насред нищото след един от сезоните...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Ko_Erin, много се извинявам, ама може ли Дъртото, демек аз :blush:,  да пита нещо? Що е то "прикуъли". Една маса неоологизми-чуждици малко ми се губят като значение...

И туй "Андор" ..., също. Ясно, че е поредната изсмукана история от изворът -майка "Междузвездните". Не е ли по едновремешно му "Ендор" - планетата с мечетата ууки/юуки от "Завръщането на джедаите"? Или е нещо друго? Явно доста неща съм пропуснала...:wacko:

 

@Baioretto, благодаря за включваането! Засега /добутала съм до 7-ма серия/ е интригуващ. Тъкмо в моята "кръвна група". В профила на Nushi ги има всичките сезони/ другаде не ги намерих/, но кога ще имам време за тях е друга тема. "4400" ми е много познат, може и да съм го почвала някога, но ми се губи. Явно трябва опресняване. Ох, старост - нерадост!;) 

 

@fractal, много си ти е готин обзора/ коментара/ рецензията за сериала. Свежарски и оригинален. И като се поразмислиш малко - верен, най-вече!:yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asha важно е как се чувстваме ;).

Прикуълите са първите три епизода, които прави Лукас.

В тях участват Юън Макгрегър и Хейдън Кристенсен като Оби Уан/Анакин-Вейдър.

Ендор е планетата от епизод 6 на еуките и няма нищо общо с Андор.

Това е предисторията на героя от предисторията Касиан Андор от Rogue one.

Да, объркан мармаладец е, но за заклети фенове си е бонус, друг е въпроса, че

доят и извращават франчайза до степен да те отврати, но да не спамя повече.

И наистина, за да не е само спам, ето още едно сериалче, което вълнува феновете.

Тръгва от 21-ви август, поредната предистория, този път от ГОТ.

"Домът на дракона"

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@bealonenomore

Да, 4400-те завърши с доста отворен край, но въпреки всичко е добър сериал. Според мен, ако сценаристите бяха измислили логичен изход от заплетеното положение, до което се беше стигнало, мястото им е световната политика и то с надежда човечеството да процъфти. :D Това е един от сериалите, от които пазя много добри спомени. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, Baioretto написа:

Да, 4400-те завърши с доста отворен край, но въпреки всичко е добър сериал. Според мен, ако сценаристите бяха измислили логичен изход от заплетеното положение, до което се беше стигнало, мястото им е световната политика и то с надежда човечеството да процъфти. :D Това е един от сериалите, от които пазя много добри спомени. 

 

И аз го бях харесала, затова реших да питам – да не би да е имал нови сезони с логичен край, които съм пропуснала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една от любимите ми приказки: Once Upon a Time in Wonderland (2013)

Не е точно екранизация на Алиса - по-скоро продължение на историята, но пък е много сполучлива и интригуваща. Наскоро открих, че е качена онлайн и възнамерявам да я изгледам с удоволствие отново.

За теглене ТУК, а онлайн е ЕТО ТУК.

 

market.jpg.69614edfd3e6226ac06b2733e819a327.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шантарам - по новелата на Gregory David Roberts. Гледах интервю с Чарли Хънам, в което каза, че не са могли да снимат в Индия заради Пандемията и са направили гетото в Тайланд, накара ме да погледна сериала.

Не очаквах да ми хареса толкова, все пак кой обича да гледа гета, обаче взе че ме грабна. Актьорът в ролята на Прабу е доказателство, че външният вид няма значение, защото ми е един от най-симпатичните герои и приятелството му с Линбаба е уникално. Лиса също много ми харесва, докато Карла е красива,  а в същото време адски студена и загадъчна. Изобщо всички актьори се справят много добре и e интересно да се види нещо различно като продукция. Пък и Чарли с дълга коса си е истински бонус.:inlove:

Един цитат, който си записах, "I think maybe it's the only time when men and women can truly be the same, when they are powerless and terrified. But women are forced to feel it so much more than men. By men, usually."

 

FgvA2JkUcAAo0rx?format=jpg&name=small         FgfVoBoWQAAcgG6?format=jpg&name=large

 

 

Интервю с каста.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти да видиш - "Hulu" са заснели нова екранизация по романа на Джеймс Клавел "Шогун"; Блакторн ще се изпълнява от британския актьор Cosmo Jarvis, в ролята на Торанага ще видим уважавания японски актьор Hiroyuki Sanada, а Марико ще е изгряващата актриса Anna Sawai. Аз съм от поколението, което израсна с версията на Ричард Чембърлейн и Тоширо Мифуне, та затова ще дам шанс и на този; дано само не ми съсипят някои от най - скъпите спомени с тази книга и сериал!!!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако обичате мистика, фантастика, екшън и се чудите какво да гледате, може да прегледате руския сериал "Чернобыль, Зона отчуждения". Изгледах го само за два дена. Два сезона е от по 8 серии и три филма-три финала. Честно казано не е нужно да се гледат и трите финала, достатъчен е само първия, в останалите два почти всичко се повтаря, въпреки че в третия има някои нови интересни сцени.  Препоръчвам го, ако търсите нещо неазиатско за разпускане.

 

 

Редактирано от bekata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз май пак съм на вълна почивка от азиатското и съм почнала всички нови бг сериали този сезон - "Алея на славата", "Клетката" и новия сезон на "Ол инклузив". Определено последният ме радва най-много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз го гледах с интерес, макар някои неща да ме отвратиха. Мазохист съм явно. Даже сега, като го спомена, се сетих, че чаках нов сезон (седми) и съм забравила, а той бил почнал, та ще го дърпам да видя нататък.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе първи трейлър за новата телевизионна екранизация по романа "Шогун" на Джеймс Клавел; сериалът ще се състои от 10 епизода и е дело на платформата "Hulu"; премиерата му ще е през февруари, 2024 година; в Европа ще може да се гледа всяка седмица по един епизод на видеоплатформата "Disney+"; моите първи лични впечатления - актьорите се справят добре с образите си, музиката и визията на сериала ги бива, но се моля да не съсипят хубавата история, та затова стискам палци!!!

 

"Shōgun" - Official Trailer | Hiroyuki Sanada, Cosmo Jarvis, Anna Sawai | FX

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма ли друг освен мен, на който "Dexter" да му е любим? - единственият сериал "не азиатски", който съм изгледал не знам колко пъти...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

4 hours ago, skio said:

Няма ли друг освен мен, на който "Dexter" да му е любим? - единственият сериал "не азиатски", който съм изгледал не знам колко пъти...

 

Зависи, кой Декстер:P

 

В началото на две хилядните години по Cartoon network имаше един Декстер, който беше голям гений, но някак си безмозъчната му кака винаги разваляше плановете му. Изключителна тъпотия, като всичко по този канал, но тогавашните деца го харесваха.

 

Разбирам защо сегашните деца гледат anime. На запад само боклучак. А това го казвам като западен човек.

 

Другия Декстер пак беше от същото време. Доста прилично криминале. Разказваше се за един сериен убиец, който работеше към полицията като изследовател на кръв.

 

Главния лошко някак си беше разбрал самоличността му и му оставаше трупове без кръв. Накрая изля цялата кръв, убивайки сестрата на Декстер.

 

Беше десетина серии и беше интересно.

 

Мен ме дразнеха две неща. По-малкото бе абсолютно измислената му професия. Няма такава професия.

 

Второто беше, че не можех да преживея, че психопат трябва да е положителния герой. Така и не го преживях.

 

Изпитвах същото (в много по-малко степен), каквото към „Том и Джери“. Проблема беше, че когато стигна до нашите ширини, не бях вече в детската градина, а доста осъзнат юноша в прогимназията.

 

Ненавиждах го! Няма как мишката да побеждава котката. Мишките са вредител и е срещу природните закони да побеждават.

 

 

 

 

 

Редактирано от k-drama-monk
запетайка
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...