Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

Да, така е поамериканчените неща са доста, аз като чуя " и нека Бог да е с нас" в някоя критична ситуация и ми иде да зарежа всичко, не заради друго, но във всеки филм/сериал е все така, изгледах 5 еп. ,а 6-ти суб още не са готови и се изясниха някои неща относно кой и защо, но имаше и толкова неизпипани сцени, че ме подразниха сериозно. Но ще го гледам, защото текущите ми сега лятото са много малко и нямам кой знае какъв избор.

Ти с The strain до къде си? 

Off Topic

Имаш ли някаква идея къде ги водят хората както се видя в 4 еп., уж към някакви ферми, но е ясно, че няма да е това. 

PP. Забравих да кажа, че смятам да погледна и 21 Thunder, но да видим как ще стои въпроса със суб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@andi11, нали нашата героиня от "разплодника" откри нещото?

Spoiler

т.е. тя избяга и нахълта в преработвателен цех, където хората бяха окачени на куки, като животни и им източваха кръвта до капка, нещо което Айнхорст ръководеше като строежи в началото. Първата ми идея беше, че точно това им се случва, че всъщност "фермите" са точно това. После обаче ми се видя твърде плоска мисъл, за това очаквам изненада къде потъват толкова много хора. Във фризера, за по-късна употреба? Може би. Ясно е, че ако създаваш толкова много "червеи' ще трябва да намериш и начин да ги храниш, а не става като изцоцаш хората сега. Какво правим като "сняг забръска"? Подозирам, че тези ферми ще са мястото, където хората се поддържат живи и се размножават - както ние правим с кравите и прасетата, за да бъдат употребявани продължително като източник на кръв. Това ми звучи по-логично, ако аз бях от гадовете - те така или иначе вече са във владение, сега остава да си осигурят просперитет за децата. Т.е. ядене :) Малко е като подигравка с човешкия вид - ние сме същите паразити над други форми на живот. А толкова да обичам кебапчета и кюфтета от прясно месо :D

21 Thunder? Що е то?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много добре си ни описал, head_up;)

Off Topic

Toва, на което Миранда попадна се знае, обаче има и нещо по-голямо, Доктора нали се чудеше какво се крие зад доброволното извозване на хората към новите ферми, където уж ще обработват земята. В трейлъра за сл. еп. вижда точно такова мащабно място, мисля, че е свързано с така желаните от стригоите бебета с кръвна група Б+, ще видим како ще излезе.

21 Thunder e някаква нова спортна драма, трейлъра ми изглежда интересен, пък и малко да разнообразя жанрово си мислех.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво гледате, хора, никой отдавна не е споделял. Аз освен новия сезон на Ходещите и Хрониките на Шанара, следя и Inhumans ( не с особен интерес, защото започна добре, но след два-три еп. се превърна с някакво сериалче за тийнове), The Gifted e много по-добре, но съм още на 3 еп., много ми хареса и Younger- приятна романтична история, но с кратки епизоди( за този не помня дали съм споманавала по-напред) 

Обмислям дали да погледна  Frontier и The Mick, въобще голяма мешаница от жанрове направих:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали съм споменавала досега, но за феновете на фантастиката мога да препоръчам Travelers. Доста интересна идея и леко развитие. 

Другата фантастика от този сезон е Star Trek Discovery. За разлика от другите Стар Трек, този си е доста екшън, драми и изследване на планети почти няма. Малко напомня на Ентърпрайз сезон 3.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 8.11.2017 г. at 12:50, Kiddo написа:

Другата фантастика от този сезон е Star Trek Discovery. За разлика от другите Стар Трек, този си е доста екшън, драми и изследване на планети почти няма. Малко напомня на Ентърпрайз сезон 3.

 

 

Ама много слабо напомня!

Изтеглих си пилотните серии и ... се улових, че ми се ще да свършват по-скоро.

Стар Трек не е битка с мечове или компютърна игра, на което много от нещата ми приличаха.  

 

Off Topic

Да не почвам за бавноговорещите (вероятно на диалект някакъв) клингони - расисти и напълно неадекватните действия на всеки член на екипажа.

 

Е, благодарение на този несполучлив опит да харесам новия прочит на поредиците, реших да се върна към класиките. Поради липса на време и други причини не бях гледала изобщо "Стар Трек Вояджър" и си го дръпнах от този много добре подреден сайт с бг букви. Е, не целия де, първи сезон.

 

Пилотният епизод  тук ми хареса.

Да, старичък е, приповдигнат и с много пози от 90-те. Но е това, което Стар Трек винаги е трябвало да бъде - пълен с надежда.:)

 

( Има само едно нещо..... Абе много бели бе! :rolleyes: Блондин до блондина. Очите ми са отвикнали от такова нещо! Как добре ми седеше на екран мичманчето с фамилия Ким, просто не е истина :lol::D )

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Роси, може би не забеляза, но аз не казах фен на Стар Трек, а на фантастиката. Единственото, с което мога да сравня сериала, е 3-ти сезон на Ентъпрайз /сезонът със зинди/.

Off Topic

Честно казано, смятам, че първоначалната идея на Стар Трек е изчерпана. Разни хора в униформи обикалят из един кораб, който обикаля из галактиката. Опитват да налагат собствения си морал, независимо къде отидат. И изобщо всичко е преекспонирано. 80% от сериите са точно това - анализи, морални поучения и т.н. И може би затова съм фен единствено на Ентърпрайз - там поне често грешаха /хора са все пак/.

 

А че сериалът трябва да бъде пълен с надежда... Да бе, как па не. Никога не ми е вдъхвал надежда :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 41 минути, Kiddo написа:

 

А че сериалът трябва да бъде пълен с надежда... Да бе, как па не. Никога не ми е вдъхвал надежда :)

 

Това за надеждата май не го формулирах правилно. :D

По-скоро един фантастичен филм (сериал) за далечни космически пътешествия може би трябва да те накара да се размечтаеш и ти да можеш да отидеш "някъде там", да видиш това или онова и да промениш живата си по начин, който ще го направи по-добър.

Съжалявам, ама новия "Star Trek Discovery" с темата си "Как започнах войната и има ли шанс да се отървем живи" не ми е по вкуса. Мога да си гледам репортажи от Сирия с повече оптимизъм в тях.

Все пак по отношение на пресъздаване на история, образи на извънземни и емоции моят фаворит №1 е "Фарскейп".

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Orville - мисля, че целия сезон излезна. Страшно забавно за мен сериалче, с класическите за Стар Трек приключения, леки препратки към Батъл Стар Галактика и тук-таме някоя друга фантастика. Заслужава си!

А, и за руско говорящите - "Чернобыль 2 зона отчуждения". Не съм гледал първата част, почнах втората на шега, щото я мярнах и много ми хареса. Представете си, че аварията не се е случила в Чернобил, ами някъде в САЩ. Представете си, че СССР е просперирал, а в САЩ са деградирали. Само за майпа - Доналд Тръмп е последния президент, след него - погром :D Много му сипаха с две изречения. Да де, ама един младеж знае истинаската история, а тази в която попада хич не отговаря. Пък някой упорито иска да го пречука. Друг - да му помогне. Приятелите на неговото аз от тази версия на историята - не го познават, а той самия е убит. Тъй де, неговото тукашно аз :) Добре се забърка, качеството на заснемане е отлично, не са пестени средства и се е получило доста, доста прилично. Субтитри за такива като мен - само за 1-ви и 2-ри епизод. Уви, ще си чакам...

@andi11Inhumans - точно. Започна обещаващо... и залезе. Жалко, имаше потенциал. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Marvel agents of S.H.I.E.L.D. избуха с нов сезон - сигурно аз имам пристрастия, но това е рядко откачен и доста добър сериал. 
 

Spoiler

И ми харесва как ги мотат в пространството и времето. Тоя път с извънземните напред във времето направо ме хвърлиха в тъча! Супер е, заслужава си гледането от първия епизод до сега.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На вълна стари американски сериали съм, изгледах Felicity, хубав младежки сериал за приятелството, любовта и проблемите  на колежаните. Сега ще почвам Dawson's Creek.

A за Стоте ще трябва да се чака до април.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@andi11, Felicity някъде онлайн ли? Мъча го в Замунда, но няма сийд. С триста зора първия сезон на ReGenesis свалих, пак по тая причина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, seal_reinforce написа:

@andi11, Felicity някъде онлайн ли? Мъча го в Замунда, но няма сийд. С триста зора първия сезон на ReGenesis свалих, пак по тая причина.

Аз имам втори сезон на ReGenesis, но не го сийдвам, защото програмата забавя компютъра ми. Може да се уговорим кога да го пусна да се сийдва. Лично на мен много ми хареса, но за съжаление има английски субтитри само за първите няколко епизода на втори сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 22 минути, seal_reinforce написа:

@andi11, Felicity някъде онлайн ли? Мъча го в Замунда, но няма сийд. С триста зора първия сезон на ReGenesis свалих, пак по тая причина.

И аз виждам голям зор със старите сериали, намерих го онлайн на руски с дублаж, ако ти върши работа- ето линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@anito 24, мерси за ReGenesis-a. Не е спешно, първия съм го дръпнала, но още не съм го почнала, че имам тайванско и тайландско за доглеждане. Кофтито е, че в Замунда последният сезон изобщо го няма, но дотам да стигна, ще го мисля. Като реша да почна втори, ще пиша, ако имаш възможност за сийд. Ако изровя някакви субс, ще свиркам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той четвъртият липсва, всъщност. Ако нещо намеря, ще ти пиша, ако не, ще е мъчително слушане с разбиране и седене на паузата, дано не говорят бързо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пробвах метода на слушането с разбиране и не се получи. Има твърде много медицински термини, а произношението и канадският акцент само влошават нещата :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...