Jump to content

Неазиатски сериали


Recommended Posts

Мерси за напомнянето, head_up, но  аз не можах да задържа фронта с него;) 

Отдавна се каня да спомена, че 1 еп. на Американските богове тотално ме отказа да го следя нататък, много неприятна беше серията. Сега в летния сезон се крепя само на две неазиатски заглавия FTWD и Древните, но който уж гледахме последния сезон, но се оказва, че май няма да е последен, наистина са трудни за умиране семейство Майкълсън:lol:

Другия месец (на 16 или 17) трябва да почне последния сезон на The Strain, малко ни прецакаха, защото  бяха обявили преди доста време, че ще има още два, обаче после какво им стана и се изметнаха нещо. Но имаме още малко време да убедим Ragnos, че си заслужава гледането, той да вземе се амбицира, да наваска със сезоните и за старта на четвърти да е с нас на линия( чакай да стане- в някоя друга вселена:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Американските богове все така се държат на страхотно ниво, много добре е предаден духът на книгата, с гротеските, хумора и "легендарните" препратки за пристигането на боговете на континента:) Актьорите също играят като за последно;)

 

Покрай сериала се присетих за книгата и я препоръчах на съквартиранта си. Та седим си ние край морето, той си чете и почва да се хили:) После цитира откъсчето: "той го погледна и се усмихна като лисица, която яде лайна през ограда от бодлива тел" :28558: Представих си веднага фейса на актьора, който са избрали за съответната роля - ами перфектно пасва, не мога да се оплача грам;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Blood Drive, първи епизод. На феновете на Mad Max би им харесало. Фантастика, близко бъдеще, пропаднало бих казал, не е толкова мрачно като стил, колкото гротеско. Състезание от-до с коли, задвижвани от човешка кръв (бензина е скъпо удоволствие, хората са евтин боклук), полиция, която събира зъби в буркан, вода, която се пуска на дажби (ако можеш да си платиш), но пък мърсуването, бирата и Мерилин Менсън няма да умрат :D Полицай е "закопчан" за секси кака, която кара една такава кола и участва в състезанието и няма отказване... уж по-зле не може да стане, ама на - става... Който има желание да гледа. На мен много ми хареса. Но си е един доста специфичен стил, не е за всеки. Някой моменти за почти комиксови, но и това е всъщност част от чара. И се чудя как въпреки всичката цензура са го пуснали това по телевизията някъде :ph34r:

 

Линк

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@andi11, ще се гледа :inlove: Сега прегледах трейлъра - че то досущ като филма, а филма беше УАУ! Утре го пускат, дано поне английските субки излезнат по-бързо! Ех, тамън бях обявил лятото за поредната суша - ще ме зарадат! А нямаше ли да има още един последен кораб до сега? Явно с него ще отмаряме чак август, нещо май са го изместили по-късно <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

head_up, нали се сещаш, че в Ходещите имаше едни мини серийки в ютюб към тях с един самолет, направили са такива и към FTWD, ако искаш може да ги погледнеш, те както почват в нищото, така си и свършват де:) Fear The Walking Dead Passage Parts.

 

Ще има какво да се гледа и лятото, няма да е много, но няма да е и без хич.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Американските богове" на книга някога ми се сториха крайно дебилни.... малко тъй, на автора приятелката му изневерила и той измислил цял роман, за това, как той е бог, а тя умира и става зомби, което страда и се опитва да се извини преди окончателно трагично да умре. Точно бях чела една приключенска версия на съвременните богове и някак си имах съвсем други очаквания, вместо Личната драма на Геймън. Но пък фактът, че ги вдигнаха на сериал е поразителен. Ясно, че не може да се екранизира само "Гордост и предразсъдъци", или "ГОТ"/Ескалибур/Викинг или поредните Вампирки... ама...

---

Лошото е, че нищо не ми лови окото за гледане. Страдам си тихо и това е.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 16 часа, maira написа:

"Американските богове" на книга някога ми се сториха крайно дебилни.... малко тъй, на автора приятелката му изневерила и той измислил цял роман, за това, как той е бог, а тя умира и става зомби, което страда и се опитва да се извини преди окончателно трагично да умре. Точно бях чела една приключенска версия на съвременните богове и някак си имах съвсем други очаквания, вместо Личната драма на Геймън. Но пък фактът, че ги вдигнаха на сериал е поразителен. Ясно, че не може да се екранизира само "Гордост и предразсъдъци", или "ГОТ"/Ескалибур/Викинг или поредните Вампирки... ама...

---

Лошото е, че нищо не ми лови окото за гледане. Страдам си тихо и това е.

 

 

 

maira, не зная дали си почитател на Twin Peaks, но след толкова много години пуснаха "нов" сезон.. И той се очертава култов, въпреки че няма как да е същия шедьовър като Туин Пийкс от 90-те. Макар този сезон да не мога да го нарека точно продължение на това, което са първите два сезона, серилът си е типично в стила на Линч, не е изневерил за толкова години на творчеството си.

Американски богове за мен е пълен фейл, а книгата ми е любима. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой друг да примира от кеф на трейлъра за втори сезон? Усеща се стивънкинговското присъствие! А колко яко са използвали Трилър. B):es:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 30.06.2017 г. at 9:42 PM, CToTaKa said:

:es::o:es:

 

Добре започна новият сезон!

Още от 5-ти сезон сценарият определено тръгна по свой път, доста различен от книгите.

Даже някъде прочетох, че авторът се кани да ги преработи (не вярвам и не бива). 

Радвам че, че последната книга не излезе преди този сезон, че ще получа раздвояване на личността ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

head_up, то хубаво почна The Strain, ама хич не ми харесва създалата се ситуация. 

Аз започнах и още един, който ми е интересен - Salvation: един студент по астрофизика  откри, че голям астероид се е насочил към Земята и имат 6 месеца да намерят начин да избегнат сблъсъка, заедно с още няколко човека, не че е нещо ново де

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@andi11, на мен пък ми харесва :) Тъкмо това му трябваше на сериала - малко постапокалиптично настроение, човешкия род да бъде поставен на колене. Проблемът е, че пак ще правят нещата след 10-15 епизода - все пак са американци, но нейсе - и това ще преживея. Ще е къде по-изненадващо, ако няма хепи енд.

Предполагам това ще е последния сезон?

Salvation... не мисля, че съм го срещал. Като остане време ще го погледна. Или ще го оставя за есенно-зимния сезон. Сега е кощунство да се прекалява със сериалите B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@andi11, погледнах го снощи това Спасение... смесени чувства от първите 2 епизода. Има дооооста поамериканчени работи. Заплитането между героите спасява положението, то да не знаеш на кой да вярваш. Кой го играе двоен, кой троен - не знам, може и да си разбрала вече (май 6 епизода бяха излезнали). Доволно си лъха на кръстоска между 24 и някаква сладникава фантастика с тийн наклон... И по-лошо сме гледали, ама и по-хубаво няма да откажем :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...