Jump to content

Recommended Posts

Благодаря ти Ная, за сериала и за буквичките.Отдавна го чакам Най-вече заради Кимура и Уето (и двамата са ми сред любимите японски актьори).А иначе ще видим какво са ни забъркали режисьорите и сценаристите

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще върви по-бавно, отколкото ми се ще, ама руските суб се бавят. :) :)

Онези сладури са награбили още два стари сериала на Кимура/ един от 1996, много искам да го гледам/ и ги карат паралелно. Ужас... :slap:

Ще ми се скъсат нервите да ги чакам. Пак добре, ако вадят по епизод на седмица.

Ако на някой му се занимава от английски, ще стане по-бързо:-)) Само да предупредя, таймингът е "ох!",

вкарали са във времената на репликите всяко поемане на въздух, тюхкания, охкания и пърхане на мигли. :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никога, ама никога не трябва да нарушавам собствените си правила. Особено като това :  да не се гледат сериали в  процес  на превод, еле па такива който се излъчват в момента. Хареса ми много първата серия, настървено искам да разбера какво ще се случи и чак се  разфилософствах  :D

 

Чакаме руският превод  :mellow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай българският, девойко.Просто го забрави засега.:-)))

руски има само онлайн, с кошмарно качество. И аз тръпна. Чудя се защо толкова групи не поемат вече преводи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бъкел руски не знам , обаче си знам, че докато не го преведат руснаците няма как да му продължиш превода. Всеки път когато направя грешката да гледам сериал излъчващ се в момента, се оказва, че руският или английски превод ( особено от средата ) се бавят ужасно дълго, а напротив вие сте бая бързи. Често е в рамките на същият ден . Как да не ви обича човек  :D

 Вярно , че е от една серия само съдя , обаче филма си заслужава внимание и труд да бъде преведен, така че , почти съм сигурна , че ще го глътне някоя група и дано да е по-скоро 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много противоречиво се отнасям към това сериалче. Изгледах първата серия и ме развълнува, но за съжаление съм склонна да го причисля към безсмислено -вълнуващите сериали за момента - заради това така и не взех да погледна излезлите след това 5 серии и да вляза навътре.. още повече, че след коментарите тук, затвърдих представите си за маските и развръзките.

 

Кимура е наистина талантлив и заразителен, колкото и хич да не го харесвам... Просто цялата логика на "пълната промяна" в характера му и в отношенията му, ми се губи. Проблемът ми този път е с основата на сюжета, не мога да му повярвам и да го приема... идва твърде наготово и измислено....ако и да вярвам на всяка една емоция на Кимура и останалия каст... Как да го обясня, вълнувам се на кожно ниво, но главата ми не приема историята и скучае, и съответно сърцето ми е затворено.

 

Това е разбира се лично мнение. Но не мога да се оправдвам постоянно за това, че харесвам или не харесвам нещо, или пък за това, че го пиша. Мисля това оправдание тук да важи поне за +/- 5 мнения....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дали е промяна в характера ? Вчера доста се замислих, героя на Кимурката ме запрати в пета глуха, родиха ми се няколко теории и искам да разбера какво става по-натам . Честно казано не очаквах да ми хареса и затова него почнах - да мога с чиста съвест да го зарежа. 

 

П.П. Става ми все по-любопитно да прегледам коментарите, но стоически устисквам :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След изгледан шести епизод имам въпрос. Колко серии е този сериал? Сценарист-режисьор сега подхвърлят някакви уж жокери та възникна тоз въпрос?

Чудех се какво липсваше като свърши епизод 6 и чак на превюто за 7 загрях че " са пропуснали" доктора :mad2::896767: има да се чудя до епизод 7 какво ли става с щорите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не са обявени епизодите, но предполагам ще са си стандартната бройка.

Иначе таман изгледах 5-6-и като и двата ми харесаха тъй като хвърлиха малко повече светлина върху миналото на Йеджи, а и самите ситуации бяха хубаво направени визирайки и завръщането му при семейството му и почивката в планината с Мегуми и Йошио. Основните мистерии като това с маските обаче си седят непоклатимо..просто не ми идва наум защо вижда само тях двамата по този начин, а всички останали ги възприема нормално?! Един вид все едно не са истински хора, а някаква симулация тип видео игра в която е попаднал..Реално ги вижда точно така както ни ги показват -> с порцелана в/у лицата тъй като те се усмихват и плачат срещу него, но той просто не може да отрази тези им чувства поради някаква причина. Така или иначе продължавам да имам чувството, че нещо голямо се задава в тази драма и то не само покрай завръщането на спомените му, което ще е баш преломният момент, а те ще се върнат със сигурност!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рейзъре , чета те отгоре-отгоре, че да не знам ставащото,

защото мен руснаците ме държат още на втори епизод, за съжаление.

 

Поне да не вкарвам мнение предварително.

Затова предпочитам да го гледам със суб, и без това ШИ го завтарям.

 Най не искам да вкарат патетиката тип " PRICELESS",  симпатично, но бравурно,

хоп-троп и от 1000 йени под машината за кафе, бутнахме нечестната братова империя.

 Готино, позитивно, радост от присъствието на любимите муцунки. Да, бе.

И тук могат да вкарат много патетика, което ще скапе сериала.

Все едно Кимура им е знамето на "Хубавите неща  се случват,  всичко е възможно."

 Предпочитам посоката : Ще раздаде ли всички ключове? И кои ще му върнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък чакам кога ще захванат историята с треньора по футбол

защото той очевидно е бащата на момчето, както и стана ясно в предишните серии, когато Мегуми се изтърва . Може би маските са знак, че за Йеджи те не са (или не са били) истинско семейство, Затова е била и предишната студенина и безразличие и изневярата му. Интересно, дали преди злополуката е знаел, че детето не е негово?

 

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На прав път си за треньора да. И на мен ми направи впечатление реакцията му в края на 6-ти, което се понавърза с другите неща малко от малко..така, че такива теории не са безпочвени. Има резон маските да са нещо като защитна реакция на паметта му по тази линия ама чак пък всеки път да ги вижда така..трябва да има и още нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:896767:  е след епизод 7 мистерията е пълна. Така ми харесва. А и доктора с щорите не само че "започна" епизода ами и няколко пъти се появи философстваш.

Голямо разнообразие от ключове е събрал нашия герой. Още най неясни са ми този/тези от службата му. То не са различни отдели, то не са камара олигофренни колеги, то не е одит..... там ми е пълна мистерия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

7 серия беше голяма скука. Не ми е много ясно защо се е оженил за Мегуми-още повече и да я краде от приятеля си. За пари? Може. Но явно семейството е било само "официално" и той ги е възприемал като някакви дадености, фигури от всекидневието и затова сега те просто нямат лица- той няма никаква връзка с тях, те са му чужди и тепърва трябва да "открива" лицата им. А любовницата му е колегата, която го следеше (мое предположение). Има нещо заплетено в службата, иначе защо шефовете и бившите колеги толкова ще се напрягат дали си е върнал паметта? А и Мегуми не е толкова чиста и невинна, колкото изглежда.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От превюто към 8 реших че мога да очаквам в тази серия повече светлина относно героинята Мегуми.

То като действителна мистерия това заглавие го кара на внушения. А на служебния фронт мистерията още ми е  най-неясна.

За главния герой вече понаучихме доста неща от майка, брат, баща, приятел, дъщеря, първа съпруга, доктора :896767: , момчето от детската градина......

За бащата, за майката, брат също показаха по нещо за ориентир "от къде идва главния герой".

За първата съпруга и дъщерята също получихме по -ясни ориентири.

Вече е време да ни осветлят по Мегуми-сина  и работнния фронт където ми е каша. За сега внушенията относно Мегуми и сина от страна на сценирий и режисура при мен са : Сина е биологичен за нашия герой. Женен е за Мегуми. Дали е имало взаимна обич в този дует по някое време съм 50/50 за сега.През цялото време ни подхвърлят внушения че брака е изцяло само по сметка. Ту единия , ту другия го изкарват "по-черен" и обърквацията ми е пълна какво е ставало и става в тази къща. Едно е сигурно- има изобилие от тестени печива.

На работния фон- първо бе първия отдел с едни надъхани младоци-конкуренти- по-явни. След това се появи новия отдел където има една камара олиго на вид служители и са толкоз абсудни че са ми нереални и има нещо гнило в целия този отдел. Отделно и дамата с по-възрастния шеф дето уж шпионира....... Абе цялата работна среда по-скоро ми прилича на лудница за сега :896767: . Виновен е доктора :896767:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ха, забелязвам мистерия и в коментарите за този филм:D. Размисли, страсти, мнения...и до началото на осми епизод, и после три години нищо. Е, това вече ме заинтригува да видя какво все пак става накрая.:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@cucyta Да не чакаш пак да минат 3 години, за да кажеш дали си доволна от това, което става накрая? :P 

 

Обновен плейлист за гледане онлайн: ТУК. :D  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, ми не съм го догледала, пък и не помня нищо до 8-ми<_<....Май трябва пак:lol2: Всъщност, така и не съм го почвала...

 

Редактирано от cucyta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...