Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Owari no Seraph

 終わりのセラフ

АНГЕЛЪТ НА ОПУСТОШЕНИЕТО

 

Страна: Япония
Година: 2015

Жанр: екшън, фантастика
Епизоди: 12х24 мин

 

AniDB


Резюме: Един ден Земята бива покосена от мистериозен вирус, който може да заличи човечеството завинаги. Само децата до 13-годишна възраст не могат да бъдат заразени. Странна организация се заема с това да спаси децата и ги прибира в сиропиталища, където те служат за храна на вампирите, намерили начин да властват над хората. Хякуя Юичиро силно ненавижда вампирите и мечтае да ги унищожи.

 

spacer.png

Owari no Seraph: Nagoya Kessen Hen 

 

АНГЕЛЪТ НА ОПУСТОШЕНИЕТО: БИТКАТА В НАГОЯ

 

Страна: Япония
Година: 2015

Жанр: екшън, фантастика
Епизоди: 12х24 мин

 

AniDB

 

Субтитри: български на NightWing и GFotaku

 

:essub:

 

Онлайн с български субтитри S01 и S02:  :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надмина очакванията ми, но пак не е кой знае какво.


Артът не ме кефи; половината фонове бяха отвратителни. Харесаха ми само тези, където Ю бягаше през онзи тунел ли, к'во беше, и сцената, в която вампирите проверяваха децата по име.

Саундтракът беше приятен, но можеше и още, предвид лицето, стоящо зад него. Предполагам занапред ще е доста по-добре.

Герои симпатични не видях, въпреки че Юичиро след тайм-скипа не изглеждаше зле. Колкото до историята - хвана ми окото. Не я срещаме за първи път, както беше споменато вече, обаче ми харесва как се е получило засега. Единствено вампирите ме дразни колко безлични са ги направили, изключая благородника, дето умре. Искаше ми се да задълбочат малко за самия вирус, но и за това има време.
Керъктър дизайна е фифти-фифти icon_mrgreen.gif

Като оценка за първи епизод се колебая между 7- и 8/10.

п.с Микаела (забележете името само) е страшно хомо. Яко ми стана като му резнаха ръчичката. А, да, забравих да спомена - убийството на вампира беше страшно нелогично, ама айде.
оф, мързи ме да коментирам пойче.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вторият епизод е отчайващо зле !

Вторият епизод , все едно няма нищо общо с първият ... Мятат си шегички , ходят на училище( типично по - японски) и не се осеща никакво напрежение . Очаквах главният герой да е по -травмиран ... примерно рядко да говори и то само като има нужда , обсебен от вапирите човек , които вманиачено да ги изучава , същевремено да тренира различни специфични тактики с/у тях ...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фигил, не само втори епизод. Цялото заглавие е отчайващо зле. Като се почне от вампирите хомосексуалисти, мине се през безличните и емоционално изкормени протагонисти и накрая се стигне до страшно повърхностния и лишен от смисъл финал на сезона.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...