Jump to content

Кой неазиатски филм ми хареса?


Recommended Posts

Гледах, станалия голям хит преди няколко години сръбски филм Южен вятър.

Участват и нашите Христо Шопов и Ивайло Захариев.

Признавам си, пуснах си го с големи резерви, тъй като не съм особен фен на

съвременното балканско кино. Но филма взе, че ми хареса и то много.

Ако Под прикритие, главната роля се изпълняваше не от Ивайло, а от Милош

то гаранция сериала щеше да удари  още по-големи висини на рейтинга.

Много ми хареса играта на Милош, признавам си заради него изгледах филма няколко пъти.

Откриващата песен също искрено ме разсмя и макар, че не съм фен на този жанр,

няма как да не се изкефиш на макс като чуеш с какво започва филма.

Музиката, външния вид на геройте, диалозите, начина на мислене, веднага

си казваш това е братче, тук на балканите е така.

Препоръчвам филма, струва си да се изгледа, пък било и само да се види българското участие.

Чакаме февруари 2022г. премиерата и на 2-рата част по кината.

spacer.png

 

Страхотния Милош Бикович

spacer.png

 

И музиката от филма

Spoiler

 

 

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Птица върху жица. Екшън, романтика, комедия,

всичко издържано в най-добрите традиции на хубавото и качествено кино.

Дуета Мел Гибсън и Голди Хоун е бетон, песента в изпълнение на Aaron Neville е

без коментар. Препоръчвам на всеки любител на хубавите екшъни от по-старо време.

spacer.png

 

Песньовката Bird on a wire

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един френски, който свалях на Блу-рей след изглеждането... Топъл, човешки, романтичен, па имайки предвид последните години - и тематичен.  :imdb:

spacer.png

П.С. Сега загледах, че го няма качен никъде из нашенските сайтове. Ето един линк за сваляне: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за препоръката и линка за сваляне, Erutan.

Изгледах Deux moi и се заредих, краят ме покори, какво хубаво чувство. 

Той целия филм беше красив, млади хора и техните чувства, нямаше пресоляване, животът такъв, какъвто е.

Влязох в парижкото ежедневие, а главните герои бяха доволно готини и близки до мен.

Животът е многолик и всеки трябва да изживее битките си, да се види отстрани, да победи страховете си и да продължи.

 

Редактирано от Yamashita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Появиха се трите начални епизода от първия сезон на "Колелото на времето". Още не ми го побира главата какви храбреци трябва да са тези, заели се да правят филм по чудовищната като обем (16 книги с над 1000 страници всяка), повече от 2000 герои, безброй теми, сложни философии и т.н. фентъзи поредица на Робърт Джордан. Изгледах ги и преминах през различни състояния - яростното възмущение беше сменено с любопитство и накрая тревога от осъзнаването, че ставам зависима, че нямам търпение да гледам още и още. С много неща съм несъгласна, но като чета тесногръдите обвинения на феновете на книгите, направо побеснявам. Всички са големи спецове - и по актьорско майсторство, и по режисура, операторство и филмов монтаж, а най-вече - по спец-ефектите. Едно художествено творение трябва да се възприема цялостно от зрителите, детайлите са за специалистите.

Колкото и да е очевадно  желанието на постановчиците да са супер политкоректни, както по отношение на шарения интернационален каст, крайният феминизъм, стремежът да се подмени бинарното устройство на фантастичния свят на Джордан и куп други дразнещи ме тенденции, създателите на филмовата поредица очевидно хвърлят ръкавица на Троновете. Ще трябва доста да се постараят, а ние ще преценяваме.

И сега за причината да споделя тези мои мисли. В центъра на актьорския състав, сред първите десет е и едно "наше момче", кореецът Даниъл Хени (вярно, че е само половин азиатец, роден в Щатите, но пък визуално е много автентичен). Много му се радвам и му стискам палци, защото ролята е фантастична.

 

Лан МАНДРАГОРАН

OhayoAsia!: [ACTORS] Daniel Henney - разбивачът на женски сърца!! ♥

c2b5a401e4267eb977e6e84240c21c24c507d3a0.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За нас, които сме запознати с китайската магия, с ин и ян, както с енергията ци, светът на Робърт Джордан е много по-понятен :) Той е черпил яко вдъхновение от митологиите на всякакви народи, но явно за основата на мастодонтската конструкция на неговата фентази вселена е послужило дълбокото му познание на Изтока. Гледай. Продукцията е на Амазон и е много амбициозен проект, който ще продължи години. Първият сезон е от  8 епизода и се очаква да излязат до Коледа. 

Пилотните епизоди се намират в Замунда с български субтитри.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ги и онлайн на филми бг. Засега ще гледам там, че по-бързо ще стане. Напоследък този жанр ми стана доста любим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Последната ваканция - много, много хубав филм, който с

удоволствие ви препоръчвам. Филм за смелостта да живеем,

да не отлагаме, да не се подценяваме и да чакаме перфектния момент за всичко.

Когато осъзнаеш колко тленен и временен си на този свят, нищо друго няма значение,

а само как си прекарал оставащото време. Имаш ли куража да последваш сърцето и 

мечтите си, или ще оставиш всичко хубаво в живота да премине покрай теб, без да си опитал нищо.

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубава комедия от доброто старо време.

Тандема Бъд Спенсър и Теранс Хил направо разбива.

Имаше толкова добре направени и смешни моменти, 

че със сълзи съм се смяла. Препоръчвам ви този филм горещо.

spacer.png

 

И основната песничка към филма, също няма как да не се запомни и затананика Пазете се, бесни сме!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълга целувка за лека нощ - още едно много добро попадение.

Екшън от 90-те, но какъв - Джина Дейвис като една дремеща war machine,

преквалифицирала се в Снежанка-домакиня и един духовит Самюел Джаксън.

Препоръчвам филма, тематиката си пасва баш на това студено и лошо време.

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво гледах в последната коледна седмица...

На 23.12.2021 г. at 21:51, mariela82 написа:

"Луди богаташи",едно много леко и свежо филмче.

25040154578164.jpg

Луди богаташи (2018)

default_imdb.jpg
По книга е, и с много дълга интродукция, към 1 час, в която сякаш ти представят всеки един в Сингапур, както и самият град,
но филма си заслужава и натам, класическа история в която любовта е по-ценна от парите, дори да са всичките пари.

 

Head above water (1996)
Звезден състав: Харви Кайтел, Камеран Диаз, Били Зейн

default_imdb.jpg
Адаптация по норвежки оригинал, както и проличава в компетентното корабоводене на лодките, иначе не бил следвал много оригиналния сценарий, както и да е, имаме свежа дори и сега след 25г, и със изчистени и прецизирани реплики черна криминална комедия, където всичко което може да се обърка, ще се обърка, и въпреки че има цели трима мъже, всеки път нещата винаги тръгват по възможно най-лошото развитие, до самият край.

 

Тайната градина (2020) Англия, Франция

default_imdb.jpg
По класическо произведение, много английски, чак натоварващо английски, тежкият замък на изчезващата викторианска епоха, се усеща като носеща студ неподходяща дреха за младото и непокорно момиче, решило да помогне на братовчед си и чичо си да открият колко близо може да бъде свободният (нов) свят.
Добро изпълнение като бащата на Колин Фърт.

 

Raul Tabouren (2018) Франция, Белгия

default_imdb.jpg
Освен нова година, дочакахме и Годо (режисьора на филма е Pierre Godeau.
Има лекотата и дребните детайли каквито сме виждали в "Амели Пулен". Невъзможността да кажеш това което винаги си искал, и цялата природа - и собствена, и външна ти пречи в това, се провопоставени на това което така или иначе е съдбата, и че нищо не остава скрито завинаги.
В дребното селце в което няма въобще нищо, освен спомени, може да стане арена на която да се открие изкуството да поддържаш велосипед, и приятелски и човешки отношения. Както се разбира, в каквото и да си професионалист, може би винаги има и някакъв дребен детайл който въпреки това не ти се удава. Чудесна комедия.

 

Един последен танц (2003)

71b3ad1a62358fa2.jpg
default_imdb.jpg
Почти документален, по сценарий на съпругата на П. Суеизи, а хореографията е на майка му,
Тъжно и горчиво остаряване през което не спираш да танцуваш, но и не се желае да се остави живота неизживян.
Подобна е тематиката на корейския Navillera.

 

Пътешествията на свети Николай (2018) Пригоди S Миколая

default_imdb.jpg
Украински римейк на Сам вкъщи, бандитите са още по-тъпи, децата са още по-руси, а дядо Коледа/Николай е много по- син, а не червен. По едно време се появи и червен дядо мраз, но му казаха - "защо не се върнеш там откъдето си дошъл". Изпълнен с много подобен украински хумор и пародийните елементи са повече отколкото са искали и създателите на филма, за зрителя това е необичаен и интересен представител на комедийна пропаганда от неочаквана географска точка.

 

Parker (2013)

images?q=tbn:ANd9GcS0qOnx--VMQ52YGzTWKYB

default_imdb.jpg
Звезден състав: Джейсън Стейтъм, Дженифър Лопез, Ник Нолти
Подобно на предишната реализация на Д.Уестлейк ( Разплата 1999 с Мел Гибсън ),
и тук в центъра е отмъщение след предателство, същевременно воден от Джейсън Стейтъм това е нон-стоп екшън от първата до последната секунда, включително някои реплики които напомнят правилата на Транспортер - "Каквото кажа, обещал съм да го направя."

 

ЧНГ! :panda-145:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:imdb:  9/10 - Прекрасен! С атмосфера от "онова" време... Чак се учудих, как е възможно толкова години да не ми е попаднал пред очите. :blink:

 

spacer.png

 

P.S. :click: - 1080p с бълг. субтитри, че в нашите "велики" тракери най-доброто качество все още е като отпреди 20 години. <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-накрая нещо струващо си от моя жанр... :wub:

:imdb: 8/10 - Не е шедьовър, но има много неща, които ми харесаха... Забавен, лек, с добри послания. Препоръчвам определено! :rolleyes:

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес изгледах отново Франки &Джони по предложение на Erutan, гледала съм го и преди, красива класика, силен и чувствен и се сетих за моя любим такъв филм.

Мога да го гледам много пъти, защото съвременните романтични филми в последните години са толкова брутално зле, че ме отказват директно, но този е нещо различно, истинско и винаги ще си спомням първите ми впечатления, след като го изгледах, толкова много ме трогна и развълнува.

Falling in love (1984 год) с Мерил Стрийп и Робърт де Ниро е моя абсолютен фаворит за силни чувства и прекрасна игра, и двамата са великолепни и много естествени, Мерил Стрийп няма равна на себе си, няма да ми омръзнат никога, музиката към филма също е страхотна и допълва този прекрасен шедьовър.

Моят филм 10/10

Редактирано от Yamashita
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има доста филми от преди години, които са доста хубави, но ще се пробвам да изброя някои от фаворитите ми...

 

Незабравимата ( 2002 )

 

Love.net ( 2011)

 

Ако само ( 2004 )

 

Подмяната ( 2008 )

 

Странният случай с Бенджамин Бътън ( 2008 )

 

Титаник ( 1997 )

 

The Silent Angel ( 2019 )


Уличен ритъм ( 2007 )

 

P.S. I Love You ( 2007 )

 

Редактирано от redhooligan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...