Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Missing Noir M (실종느와르 M)

 

Страна: Южна Корея

Също така известен като: il-jong-neu-wa-leu M

Период на излъчване: 28 март 2015 - 30 май 2015

Време на излъчване: Събота 23:00

Жанр: Екшън, Криминален

Канал: OCN

Епизоди: 10

Режисьор: Lee Seung Young

Субтитри: Английски

 

Участват:

Kim Kang Woo като Gil Soo Hyun

Park Hee Soon като Oh Dae Young

Jo Bo Ah като Jin Seo Joon

Park So Hyun като патолог

Kim Gyu Chul като Director Park Jung Do

Kang Ha Neul (епизоди 1 и 2)

Park Hae Joon (епизоди 3 и 4)

L.Joe (ex Teen Pop) (епизод 7)

 

Резюме: Гил Су Хьон е следовател, завършил Харвард, който в продължение на 10 години е работил във ФБР. 

Връщайки се в Южна Корея, той поема специалния отдел „М" за изчезнали хора. Заедно с ветерана О Те Йонг, който има 20-годишен стаж в отдела и силна интуиция, те запретват ръкави, за да намират отдавна изчезнали хора и да разгадават неразкритите тежки престъпления...

 

:essub:

 

Свали с български субтитри: :click:  :click:

Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:

Свали с български и английски субтитри: :click:  

Свали с руски субтитри: :click:

Свали с руски субтитри + OST: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам каква й е историята на тази телевизия, OCN, обаче продукциите й определено са доста добри. Поне последните, които съм гледала /Reset, Dr. Frost, Bad Guys, TEN и т.н./. И този започна доста добре - без пълнежи, без малоумни, крещящи и удрящи наред ченгета. Първият им случай, който покрива 2 серии, е доста интересен и завъртян. Определено си заслужаваше.

Дано продължат в същия стил. На тази телевизия й се удава да прави кримки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах първия епизод, много ми хареса. Поначало обичам подобни кримита, но тук  има и оригинален мотив, струва ми се.

Да не би убитата жена да е майка на този в затвора и той така да търси убиеца на майка си? 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер е сериала,обичам точно такиви.Отначало и аз помислих ,че е майка му ама сякаш ще е нещо друго.И сега ако някой се навие да го преведе ще е супер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, с усмивката го докарваше на психически нестабилен и неуравновесен извратеняк. На мен възрастният колега О Те Йонг не ми допадна особено, може нататък да вкара повечко борбеност и непримиримост, а не само с едно кълване на законите да се опитва да ни кара да му повярваме, че ще се заиграе със системата или против нея, или там квото изобщо искаше да покаже, пък аз не го разбрах. Такъв персонаж си го представям буен, невъздържан, псуващ, вечно на ръба, повечето пъти наказващ бързо и на място, още докато дойде подкреплението, на ти с дребните риби, които му снасят инфо като леко ги натисне. Главният - добре, не разбрах на какъв принцип анализира адреса, след като видяха, че не е в сауната  :dunno:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък точно това ми допада в колегата - не е буен, вечно псуващ и крещящ кретен, който да не може да върже две изречения, без да вкара 10 обиди и псувни в него. И той не казва, че иска да играе срещу системата, а да научи вратичките в закона, които да му дадат повече свобода при разследване /например - кога може да извърши валиден обиск без заповед и такива неща, но доста по-подробно обяснени./ Даже си действа много разумно и интелигентно. Аман от ченгета, които не могат да се държат културно, вечно удрят хората по-ниско в йерархията и държащи се като тотални говеда. Никой не е казал, че не може да си добро ченге, ако не крещи, обиждаш и удряш всички.

А за анализа - има различни шифри, явно е познал някой от тях.

 

А Ха Нъл може да не ми е бил убедителен, защото

 

все пак истинският виновник не беше той. Преиграваше яко, доста изкуствено. И явно в целта си да убеди полицията, че той стои зад всичко, на мен поне хич не ми се върза. И още в първата серия се усетих, че малко ме съмнява да е той лично. Само дето не знаех с кого поддържа връзка.
За малко се вързах, че издирва убийците на майка си, но пък в досието му щеше да пише, ако е осиновен. И оттам нататък не се връзваше изобщо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво, ако са решили да разчупят статуквото, но не ми се вярва да вкарат двама кротки свърхумници. Обикновено залагат на противоположности. Иначе много ти се ще, хахах такива ченгета... надали ще са в системата на ниво патрулка или нисш детектив.   ;)

 

Вече и с  :subs: , линковете в първи пост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм, значи толкова си гледала. ФБР-то хич не е кротко ангелче. Отстраняван е от работа заради неправомерна стрелба. Затова и се двоумеше дали за вземе пистолета - имал навика да стреля повече от нужното. Ако си гледала и втората серия,

 

 

адресът на детето беше:


The number of people you've killed - 6
The number of people you've lost - 3
The number of people you want to find - 1

 

 

А за разлика от това, което показва Чък Норис, много полицаи през цялата си кариера не стрелят с оръжието си. Това си е бройка и то сериозна, особено за профайлър.

 

------------------------

 

Между другото, и в TEN не бяха такива. Нито беше такова ченгето в д-р Фрост. За момента само в "Лошите момчета" имаше едно такова ченге и си му викаха Лудото куче. Явно OCN искат да покажат нещо по-различно от останалите сериали. И, честно казано, получава им се много добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.... Главният - добре, не разбрах на какъв принцип анализира адреса, след като видяха, че не е в сауната  :dunno:

 

Замени цифрите с визуалните им буквени еквиваленти. Така единицата стана I, а нулата O. След това съответно ги замени с цифрите от позициите им в азбуката: I е 9 позиция, а O е 15-та. Заменяйки ги в номера на адреса, който получи от затворника, се появи и истинският номер: 915-9.

На мен и двете ченгета ми допаднаха, но О Те Йонг ми е по-симпатичен, защото  е някак си по-отпуснат, по-народен да го кажем. Много се смях, когато бабата го блъскаше на карти, а той се вайкаше с израза: "Затънах в л*****а."

За съжаление, все още не съм имал възможност да гледам втората част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не му бях запомнила името.

Но точно той ми беше най-неубедителен. Хич не му отива такава роля.

 

А на мен ми хареса, защото усмивката му сякаш казваше "Ха, да те видя сега като си толкова умен!". Имах усещането, че не се усмихва, а се присмива на агента. А то всъщност

 

там се таяла надежда, че ще успее да спаси сестра му.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Kiddo,

 

 

неубедителен беше, защото не беше убиецът.

Опитваше се да се направи на него.

Профайлърът се изложи малко, неуспявайки бързо да го разгадае.

Много добре се справи момчето.

 

 

След изгледани два епизода, мога да кажа, че сериалът е чудесна кримка.

Надявам се по-нататък да ни покажат по-заплетени и интересни случаи.

Нямам никакви оплаквания от главните персонажи,

а и все още не са се разкрили напълно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се сдържа ^_^ Сигурно я слушам вече за хиляда и стотен път. Пристрастих се към песничката, точно толкова колкото и към сериала, който от своя страна е една страхотна кримка с умисъл. :)

 

https://www.youtube.com/watch?v=BLXUtzr9FRA

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...