Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

Dragon Blade

 

Страна: Китай

Също така известен като: Tian jiang xiong shi      

Премиера: 19 февруари 2015

Времетраене: 127 мин.

Жанр: Екшън, Приключенски, Драма

Режисьор: Daniel Lee

Субтитри: Английски вградени

:imdb:

     

Участват:

Jackie Chan като Huo An

John Cusack като Lucius

Adrien Brody като Tiberius

Lin Peng като Moon

Mika Wang като Xiu Qing (съпругата на Huo An)

Choi Siwon като Yinpo

Xiao Yang

Wang Taili

Sammy Hung като Sun

Jozef Waite като Publius (The Roman Prince)

Yoo Seung-jun

Lorie Pester  като Parthian Queen

Feng Shaofeng като Huo Qubing (Han Chinese General)

Vanness Wu като Christian

Karena Lam

Sharni Vinson като The Roman Queen

Harry Oram като General Statius

James Lee Guy като Eugene

 

Резюме: Хуо Ан (Джаки), командващ отряд, който охранява Западните региони на Китайската империя, крепи мира между войнствените племена по Пътя на коприната и често се бие с тях или разрешава споровете помежду им. Но до вътрешността на Китай достига керван със злато, с чужди знамена и заради това Хуо Ан е обвинен в предателство и е пратен да работи като роб на границата. С малък отряд от най-верните си войници, той се бори да оцелее в затворнически лагер. Същевременно римският генерал Луций (Кюсак) достига с малката си армия граничната порта и побеждава китайските пазачи на границата, но Хуо Ан се намесва в битката и съвсем сам успява да обърне развоя й, като печели възхищението на Луций. В римския легион има едно сляпо момче, Публий, най-малък син на римския консул Крас. Крас е бил убит от амбициозния му най-голям син Тиберий (Броуди), който тръгва със 100 000 войници към Китай под предлог да отвлече Луций. Хуо Ан уговаря местните племена да помогнат на отряда на Луций. В разгара на битката Хуо вижда, че измъчват Луций, но е твърде късно да го спаси. Той отмъщава за смъртта му, като убива Тиберий в двубой. Въпреки многобройните жертви, Хуо е успял да възстанови честта на Луций и да подсигури китайската граница срещу нашествие...

 

Свали   :click:   :click:   :click:   :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще го гледам след малко...
....
Много красиво и въздействащо е заснет като начало, и изглежда достоверно по особен, глобален начин. Носи духът на Гладиатор, но и на онзи Китай от "Моста на птиците" - пустинен, многолик и препълнен с хора в цялото им разнообразие... Огромни батални сцени, които аз лично не обичам принципно, но тук намерих съвсем за уместни... 

 

Трудно ми е да преценя кое от показаните изделия, дрехи и обичаи е реално, и кое измислица, но някак си измислицата е много близо до очакванията ми, а уменията на героите отговарят на логиката. Много убедително беше и много мрачно и разчувстващо, в най-добрите епични традиции... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В последните 3-4 години китайците избълваха абсолютни бълвочи на историческа тематика. Този тук в някои отношения не им отстъпва по посредственост, в други екипът се е справил доста прилично.
Джекито ми мяза на мома, както и не малка част от мъжете ми изглеждаха доста женствено. За сценария няма да говоря, щото... няма такъв (Джекито - центурион, wtf?!). Визията се люшка между отчайващо нескопосана и прекрасна. Само добри думи мога да кажа за музиката. Джон Кюсак и Едриън Броди никога не са ми били след любимите актьори, но последния прави впечатляваща роля като злодей, мда. Много силен момент с песента на лапето.

Като цяло е интересен стремежът на китайците да завладеят западния кинопазар. Първи повлече крак Джан Имоу, канейки Крисчън Бейл за "The Flowers of War " (в момента снима "The Great Wall”, Мат Деймън, Педро Паскал („Игра на тронове”) и Уилям Дефо са част от актьорите, бюджетът е скромните $135 млн).
Абе, все едно гледах филм на Дисни. Като се появи на 1080р ще го гледам пак. Но като образци в жанра препоръчвам "Битката за Червените скали" на Джон У (John Woo), "Герой" на Имоу, "The Warlords" и "Dragon" на Питър Чан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И орлите долетяха... Толкин, ти ли го направи?  :282:

Хареса ми филмчето. Нищо, че беше гювеч от глупости и фантасмагории. Имаше някаква нотка на позитивизъм, може би заради присъствието на дядо Джеки. Майки е прав за визията - на моменти е като документален филм на Хистори ченъл с евтино CGI за 1000 долара, в други е доста изпипана. Масовките са добри, музиката на Хенри Лай няма как да е лоша. Актьорската игра е зле като цяло и преиграването идва малко в повече. Твърде амбициозен проект според мен - 60 милиона доларес са му малко, може би с още толкова щеше да се получи по-добре. За армията от статисти се оказах прав - на бас, че са глътнали поне половината от бюджета, за да бъдат нахранени, напоени и транспортирани.  :28558: Съветът ми - гледайте го, но не очаквайте много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо филмето, само дето музикалните моменти ала Дисни ми дойддоха малко нанагорно, но пък са се прицелили в американския пазар, така че го преглътнах. Гадното е, че бойната хореография и самите бойни сцени изглеждат зле, или след няколко сезона на троновете вече очакванията ми са завишени нереално. :28558:

Не мисля, че са се охарчили толкова за статисти - масовките са CGI, реално ползват макс 30-50 човека за млатенията. Гледали сме една торба китайски исторически, правени за 5 юана, с подобни масовки, дето не са компютърна графика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казала, че съм потресена и лудо впечатлена от филма, който да е невероятно артистичен, вдъхновяващ, супер естетически издържан и с мъдри послания и азиатски ценности... не, не бих... но след някакви ужасяващи проби за седемте сина на нам кой си генерал (не, няма да проверявам как се казваше) и прочие гадости, мисля, че в Китай все пак има надежда.

Лично за мен, най-неубедително беше "охраняването" на Пътя на коприната. Тоз път нали е адски модерен и интересен, с много участници, маршрути и пр... И изобщо с цялостното глобално пренареждане на света, исторически може би е вярно, че Пътят е ценна артерия, със собствена култура и правила и охранявана и поддържана от възникващи по него империи... даже някои обясняват нашето Османско приключение с обезлюдяването на Европа и епидемиите от чума дошли по прословутия път.... Но ся едни китайци (макар и сборни отряди, те май се подчиняваха на Китай) да го охраняват и контролират целия... още от ранна антична възраст... При всичките преселения на народите.. Виж, легионери да се замъкнат до там - това също може би е вярно...Имало е легиони до Индия и Асирия, може и да се е излъгал някой... Но ок -ок: повярвах на всичко невероятно още преди закуска иначе какво ми остава да гледам? А истината е, че филмът позволява да му повярваш.

Убедителен е, и много ме зарадва, че не прекалиха с някои неща и си останаха комерсиални докрай... понеже прекалената реалистичност, досадното историзиране и показната кръвожадност, лично на мен адски ми доскучават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 юана не бяха ли лев и петдеЦет?  :28558:

 

Някак си филмът нямаше много от почерка на Лий. Драматичната нотка беше много леко загатната и се наблягаше на семейни ценности и прочие (Disney indeed). А и той като цяло работи с едни и същи актьори, които аз намирам за по-добри от сегашния каст - Анди Лау, Само Хун, Дони Йен, Анди Он. Тук само Ванес У го мернах два-три пъти за кратко. Абе това май ще излезе най-слабият му филм досега, а аз съм гледал всичките. Едриън Броуди обаче има класически римски нос. Сигурно затова са го взели. В Холивуд го бъзикат, че не му дават роли, защото носът му не може да влезе в кадър. Can't see why. :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем нормално да е по-слаб филмът. Все пак си говорим за 65 млн. Ти стой и гледай каква боза ще натвори Имоу със 140. :cry:

Когато някой ти дава тия пари, творческата свобода отива на кино. Стоят ти на главата, казват ти какво да правиш и т..н. Няма място за оригиналност, нестандартни идеи и прочее волности. Играе се на сигурно и в повечето случаи резултатът е плачевен, Слава богу, все още има и изключения.

 

Виж какво стана с Пиксар, след като Стив Джобс ги шитна за няколко милиарда долара на Дисни. Просто филмите им вече не са същите. А в същото време Гибли затвориха врати... щото са оригинални и не се поддават на комерса.

 Дори последния сезон на "Игра на тронове" свали качеството в пъти, щото решиха да вдигат още мащаба...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не бъркаме носталгията по първите изгледани неща с филмова преценка. :)

 

Нито бюджета им - с мярка за артистизъм...

Това, че даден режисьор е получил голям бюджет не означава, че започва автоматично да прави комерс: първо, той се е борил за този бюджет с още предварителен и нискобюджетен (макар и рядко споменаван от познавачите) комерс; и второ, липсата на оригиналност след това... съвсем не е задължително, да е понеже на Милия-него му пречат злите капиталисти... а просто защото се е изчерпал и има нужда от почивка... сменил си е екипа.... изгубил е верни критици и приятели.... но като всички нас, трябва да яде..

 

Може би, понеже никак не харесвам Kung Fu Chefs и Kung Fu Fighter, не потърсих Ванес У и не ми залипсва никак.

 

А очевидно е нужен тъкмо майстор като Даниел Лий за да хване носа на Ейдриън в кадър.

---

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сори, ама нищо не ти схванах. Виждам, че нищичко не си разбрала от коментарите ни с Рагнос. Няма как да се получи диалог при това положение, сори...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, стори ми се, че например:

- казвате, че големината на бюджета за китайски режисьори и Пиксар е обратнопропорционална на качеството на филмите, който създават. Вероятно идва от поредицата шеги за бюджета и репликата "каква боза ще натвори Имоу със 140". Ако не сте имали предвид именно това - висока комерсиализация срещу ниски резултати - изглежда съм ви надценила излишно. Извинявам се, за което. Не се чувствай длъжен да ми отговаряш :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ragnos:Друже, 1 лев беше 5.21 юана в далечната 2007, сега не знам как се е променил курса :) В най-скоро време се надявам да изгледам този филм и да споделя впечатления и да видим как се е представил дядо Джеки :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майра, пак ще подчертая, че съм гледал всички филми на Даниъл Лий - те всъщност не са повече от 10. Този тук е с най-голям бюджет и лично на мен ми хареса най-малко от цялата му скромна филмография. Изводите оставям за себе си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ragnos, лично аз съм ок хората силно да харесват или да не харесват даден филм. 

Аз съм гледала само 2 на Даниел - освен този - Трите царства и Бялото отмъщение и този тук е най-добрия, с всичките си кусури... А все пак Трите царства не ми е лош спомен, по скоро безличен. За мен. Много ми беше "мъжки", много се дуеха и тупаха по гърдите всички, много ми доскучаваха...

 

Съжалявам, че се включих в разговора ви в темата на филма. Стори ми се като удобно разводнен опит за ирония, който размахвате публично, и не исках да остане онлайн като единствено правилна гледна точка за филма... Не и ако утре ще препоръчаме крайно сериозния и естетски заснет Лайър Гейм на БНТ, таргетиращ young adults или каквито там таргетира :). А имах и различно мнение за единия от вас...  така че всичко е крайно занимателно и познавателно. :)

 

Не съжалявам обаче за дискусията в момента, нито за различните ни позиции. Едностранно приетите филми не са ок, това го знам със сигурност.

Нямам против да се рекламират все по-зле заснети и все по-суховато и статично изиграни "арт" парчета, щом вълнуват някой. Признавам си без бой - аз хваля само неща, които ме вълнуват, които ме избива да цитирам и разигравам и не ми дреме за замисъл, велик похват, малък или голям бюджет. Мога да си го позволя като зрител и си го позволявам. Един приятел обича да казва, че е трудно да се определи дали да харесаме огъня и несръчността на начинаещия творец или досадата, продажността и майсторлъка на зрелия. В случая харесвам второто повече, но може да е обратното в друга ситуация. 

Това е от мен. 

 

А иначе може да си измислите банер или иконка за затворено-диалогичните теми... (не, че ще го спазвам, ако реша) .... но така, за да не четат излишни четящи :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера го гледах и не знам как да започна да го коментирам - уж много пари наляли, пък стингите едни такива плоски и без особена мащабност, само пясъци и камънаци, ако исках епизод на Нешънъл Джиографик за пустините щях това да гледам, джеки се опита да блесне, но лично за мен нито като актьор успя да ми привлече вниманието в тази роля, нито като бойни сцени успя да покаже нещо повече от средностатистически бой с мечове, като накрая малко го удариха на "Гладиатор", то не бяха рани от ножове, то не бяха въргаляния в пясъка, Боруди да се беше бил само с носа си, нямаше да има разлика от късия меч с който боравече. По едно време като се разпяха като в рецитал от "Златният Орфей" (или Мелодия на годината) и си викам: обърнаха го на мюзикъл вече и се смях ама от сърце. Или пък накрая като дядо Джеки вече уж изтощен, уж на ръба на силите си, ама му счупи ръката и то със хъс, направо не знам...

 

Че той повече драма вкара дори в героя си в Пияният Майстор 2 (а там и бойните сцени бяха забележителни), да не говорим за Shinjuku Incident, Crime Story & Heart of the Dragon. Action wise нищо особено, кратки, елементарни сцени без някаква креативност или наистина качествени хватки или удари, правеха някаква ката рано сутринта, после гледахме размяна на погледи и удари с римляните и после - давайте братя да се напукаме до безпаметност, че и май някаква реч по едно време удари Джеки за повдигане морала на армията от селяци и пияндурници - голям обединител направо с песни да го опишеш. Още повече като му видях следащите проекти направо се прехласнах - Rush Hour 4, Shanghai Dawn, Karate Kid 2 и куп други ненужни филми...

 

Ще се надявам на Donnie Yen, Wu Jing, Scott Adkins, Tony Jaa и други звездици да му разпускат душата с не толкова мащабни и "епични" продукции. Кюсак беше някак уморен и бавен, изрече си репликите и толкова, накрая отнесе тупаник, масовките бяха все едно гледам махленски бой в Елхово (на 37 км от Ямбол), ефекти тук-таме проблясваха, но всичко беше еднотипно и равно...

 

Вярно, че дядо Джеки отдавна не е в разцвета на силите си, но щом можеше да направи що-годе приличния Chinese Zodiac, Little Big Soldier, дори смехотворния Karate Kid, където вкара малко драматизъм, значи за 65 млн. можеше да направи много повече, но явно е нямал творческата свобода, макар и да е бил един от продуцентите и защо по дяволите нямаше накрая Outtakes??? Един път му стига на този филм, повече не е необходимо - move along people, nothing to see here...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...