Jump to content

My Pretend Girlfriend (2014)


Recommended Posts

spacer.png

 

My Pretend Girlfriend / Momose, Kotchi wo Muite /

Страна: Япония

Също така известен като: Momose, look at me

Премиера: 10 май 2014 г.

Времетраене: 108 мин.

Жанр: Романтичен

Режисьор: Saiji Yakumo

Субтитри: Английски

               

Участват:

Akari Hayami като Hikaru Momose

Taro Takeuchi като Noboru Aihara

Anna Ishibashi като Tetsuko Kambayashi

Asuka Kudo като Shun Miyazaki

Hiromi като Shinji Tanabe

Osamu Mukai като Noboru Aihara (на 30 г.)

Manato Ota като Noboru Aihara (дете)
Riko Awano
Shuto Mashima

 

Резюме: Филмът е направен по новелата "Momose, Kotchi wo Muite" на Otsuichi.

Нобору (Taro Takeuchi) е тийнейджър, който не е толкова известен сред учениците си. Възхищава се на Миязаки (Asuka Kudo), който е едно от най-популярните момчета в училище. От друга старана Миязаки си има две гаджета: Момосе (Akari Hayami) и Тецуко (Anna Ishibashi). Двете момичета имат различни характери. Момосе е добросърдечна и вежлива, а Тецуко е най-популярното момиче в училище и идва от заможно семейство. Един ден Тецуко вижда Миязаки с Момосе. За да запази връзката си с Тецуко, Миязаки моли Нобору и Момосе да се преструват, че са гаджета. Двамата приемат заради привързаността, която изпитват към него. Нобору и Момосе започват да се държат като двойка и скоро Нобору се влюбва в Момосе, но тя все още изпитва чувства към Миязаки…

 

 Свали с английски субтитри :click:

 

Свали с руски субтитри :click:

 

Онлайн с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никак не е зле този опит на дебютант режисьор. При постоянно разработвана материя като тази, човек никога не е застрахован от провал, но тук създателят определено се е опитал да излезе от познатите клишета в жанра. В музикален аспект имаме класическа композиция, както и красива операторска работа - в техническо отношение.

Това е своеобразен дебют на поредното момиче, което е било популярен идол, преди да се отдаде на киното. Изглежда Акари е решила да поеме някои рискове по отношение дори на външния си вид, за да се учи в това отношение. Резултати има. Дори може да се похвали със следваща голяма продукция, която снима заедно с Ниджиро Мураками.

Актьорът в главната роля ми беше много интересен. Оказа се, че момчето е гостувало в 1 еп. от последния сезон на Гаро (серията с манга художника - 11). Такеучи-кун е роден в семейство на известен новелист (дядо му е бил Икко Шимизу) и на телевизионна журналистка (сестра му представя новини на зрителите). Живял е в Ню Йорк, Цюрих и Лондон. Впечатляващо! Добре са подбрали Осаму да го играе като пораснал. Подобна визия отива и на двамата.

Видях и Аска Кудо за първи път. Той има някаква бегла прилика с Ота Мотохиро, но ролята му не беше достатъчна, за да си съставя пълно мнение за способностите му.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задължителен филм!!! Акари тук е направо в стихията си,ужасно много я харесах.След това естествено си я гледках и като доктор Магата Шики в "Perfect Insider" .Много ми хареса историята на филма,представен по един по различен начин от стандартните ученически филми. Как ми се искаше да я прегърне в сцените към края,да я гушне изотзад и да зарови глава в косите й.Еххх.....

Харесва ми и когато показват дадени цветя,цветчета и скритото им значение,като например онова ,което Тетсуко даде на Миязаки.Колко скрит смисъл има понякога в нещата,които са пред очите ни. Сетих се за един корейски филм,където също имаше скрити послания в растенията.

Обаче наистина много ме радва Акари. Радвам се,че я открих :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Очакваме нов интересен проект от същия режисьор. Трейлърът изглежда обещаващ. Girls in the dark е събрал само дами в състава и на пръв поглед има допирни точки с Изповеди на Накашима. Да видим... Песента към лентата се изпълнява от този дует.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...