Jump to content

Recommended Posts

:up: Lawandula се оказа права в предвижданията за Юи.

 

Може ли да има такива майки-кукомицини като на Юи,да казваш на дъщеря си колко си е добре без мъж,нали си има салатите и стабилност в компанията!?
Слава богу нашата красавица се оказа достатъчно амбициозна и се озова  все пак в Хамбург..за да отглежда салати и още нещо..
Жеста и да го пусне повторно ,за да стане арт директор беше наистина много благороден и малко тъжен,но като в хубава приказка нещата си се подредиха и това се оказва най добрата проверка за чувствата им.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми, макар че можеха да ми спестят последния танц :). И се радвах, че им подариха

 

хамбургски хепи-енд. Те миличките, си нямаха друго освен своята чистота на чувствата. Не можеха никой да убедят, че са се влюбили истински силно за два месеца, че раздялата от десет месеца не ги е пречупила, и че и след нея пак се обичат. Околните ги възприемаха като "засърбяло ги - почесали се". Накрая за да докажат че е нещо истинско нямаха много опции. Хареса ми как изглеждаха и се виждаха само двамата въпреки всичко .... "

.. - старо ама златно"...

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Достоен финал за тази епопея на комплексарщината и неначесаното его...

 

 

Единият не е готов да си остане в Япония заради половинката си, тя пък не е готова да тръгне с него... Той голямо чудо искал да направи, да представи танца на всякакви почви, всичко би жертвал за това... и оп! Само десетина месеца по-късно всъщност нямало вече да танцува, щото няк`ва длъжност му предложили :28558: Оная пък вече крачи гордо на токчетата си и не може да си изостави марулите за любимия, защото явно само те я крепят като личност. Виж, майка си може да я зареже без проблем, кучета я яли :) Верно, че е изчаткала майчицата, ама пак ценностите са някъде в задния отвор. Каква грандиозна любов - по случайност се озоваха в един и същ град в Германия покрай не особено вдъхновяващи и за двамата проекти :) (щото нали на мацката мечтаният й проект беше да се омъжи...). Унил сериал с унил финал, според мен. Събраха се, само защото и на двамата им е удобно на работата. Пък си има една приказка по наши земи, че ако любовта ти пречи на работата, е*и я работата и си гледай любовта:)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама сериозно ли свърши?? Аз даже чаках епизод номер 8. Ако това е финалът.. то потресаващо слаб сериал, който се въртеше около дървени секс сцени и някакво леко загатване на идея. Някак си много го претупаха набързо, а имаш потенциал. Очаквах да видя истинското развитие и в двамата герои, а просто ги дадоха накрая .. по начин, по който ми се стори като в началото. Значи просто са се въртели глупаво в кръг и толкова за потенциала им като хора и двойка. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, как бе, голЕм потенциал се оползотвори - Юи взе да гледа марули :28558: Цялото нещо се завъртя покрай нуждата на депресиралия се творец от безотказен фен => нуждата на даскалицата от разнообразие, което не смее да си причини извън тесните си рамчици. Мацката съвсем буквално потърси реализация само заради гаджето си и въпреки това го отхвърли после:)

 

Ако това беше реална двойка, щях да предвидя да се разпърдят кой наляво, кой надясно на третия месец. Нито един от двамата не беше склонен да направи компромис за другия с вижданията си за бъдещето. А това толкова зарибен танцьор и  хореограф да "клекне" и да си каже "хубава длъжност си имам, няма вече да танцувам" е просто смешно:) Ако беше на 40 и отгоре години - ОК, ама така на под 30 и на гребена на славата си е направо смехотворно...

 

Очаквам спешъл, в който на двамата им писва един от друг на десетия месец заедно :na2: Наистина не виждам какво би ги задържало един до друг.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е щом го очакваш толкова спешъла, добре са поработили :).  Дето се вика, четвърта страница зарад тези герои, въпреки единодушно слабите танци на Каме...

 

Може пък във спешъла да включат отговорни, готвещи отрано (френска кухня) и танцуващи до късно герои, които живеят в къщата на здравата си, неработеща майка, минимум до 60-годишна възраст (за да не е самотна и да не вземе да си намери компания или работа), но не й помагат финансово (ми да, Юи какво и ги развява гадните си пари!). А да - това също е важно- задължително остават на работа, която не харесват, само за цял живот и са и вечно гаджосани за поне 20 години по-стари от тях искрени и верни женени мъже.... не че има значение, когато живеят при майка си де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пошегувах се за спешъла:)

 

Но си оставам с мнението, че двойка, в която никой от двамата не е склонен да направи компромис за другия, няма бъдеще. И тоя, примабалерината, веднъж не се посъветва с половинката си, а само я поставяше пред свършен факт къде ще ходи и й викаше "Ае с мен". Според мен в една двойка тези неща се обсъждат и решават от двамата заедно. Тоя голям генерал се оказа - "идвай да живееш с мен, рипни на световно турне, ела в Германия"... Ако мадемоазел най-сетне е изградила някакъв гръбнак и е спряла да разсъждава и живее като рогат добитък, по-добре си е без него. Един колега от лабораторията да забърше и да си гледат марулки заедно :icon_sunny:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еххх, жалко за спешъла значи, толкова добре го измислих...

 

Струва ми се, че слагаш всички двойки и всички фази, през които преминават, под един знаменател. Заглавието Second love не ти ли навява някоя асоциация?

Освен това далеч не всички хора са готови да обсъждат постоянно решенията относно професионалния си живот. И по-точно не ги обсъждат с хора, които нямат такъв колкото и да са близки. Според мен израстването на Юи от плаващ по течението от фикус до самостоятелна "маруля" беше убедително и интересно. Също и на Каменаши - от самовлюбен танцьор до съзидателен творец. (винаги съм уважавала режисьорите повече от актьорите...) И накрая за финал остана въпроса: след толкова израстване, има ли място при тях за малко любов. Втора любов.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, наистина смятам, че важни решения като емигриране в чужбина или траещо 1 година турне трябва да се обсъждат и взимат заедно. Абе явно няма да дойдем на едно мнение по въпроса, здраве да е:) Не ми се разправя повече за тая безинтересна за мен история;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като maira мисля, че втората любов им е любовта и затова така им се получиха нещата, което всъщност хич не е чак толкова лошо. Разни хора, разни идеали. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледано!Ами недодялано ми дойде малко и общо взето затвърди усещането, че няма да се пристрастя май към японското.

 

 

Това с работата в същия град, доста нагласено стана, но карай, все пак и германците имат нужда от марули.Колкото до майката, тя я благослови, след като кандидат-зетя стана известен, заради келепира, дето може да падне, значи не се брои  съвсем изоставена.Аман от тия азиатци, дето гледат на децата си, като на портфейли.

Да - втора любов, след като той си поглади егото, да си доначешат двамата  крастата  и марулите в добавка, за да не е тя, пълна кифла.Що не- всичко се гради на принципа "проба-грешка", няма как да знаят какво ще излезе, докато не пробват.Това не е ли малко нетрадиционно за ония ширини, барабар със секса и необещанията за брак? Е, в това му беше чара, че бяха по-разкрепостени и решиха да споделят любовта, макар и със закъснение.

Посланието,  ми хареса- без значение ден ,месец или години, важното е сега и днес.Това беше призива и на колегата, дето би пътя до Франция.Така,че- краят, съвсем логичен, поне за мен.Като добавим и симпатягите актьори- бива.

 

 

Благодаря за превода, макар,че не дочаках последния епизод, но... марулите са виновни.  :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иии Lawandula, това не е най-добрият пример за японско... тъй де, точно си го преценила - по-разкрепостени и симпатични главни, скромни положителни послания и като цяло нестандартно и бива... но филмчето е далеч от реалната зарибявка по сила... Виж му и статистиката...

 

Но не ги отписвай японците толкоз бързо :)

 

Тука просто нямаше чуство за хумор, за разлика от Шоколадчо да речем, а и малко претупваха мотивацията (заради което се наложи да обяснявам възможни по-тънки нюанси на някои упорито, но гнервирано, следящи историята зрители...)  А когато има нужда от обяснения... слабо. Но като цяло в момента е суша по всички фронтове.... 

winter-2015-final.png?w=660

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно не ми хареса. Гледах го, само защото гледам всичко японско, но на по-слаб сериал мисля си,  не съм попадала. И наименованието на филма даже не е адекватно. Ква втора любов бе, кви пет лева. Къде ви е първата? Даже не ми се пише по темата, щото няма смисъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен филмчето е за отявлени романтици, като мен, които ще си затворят очите за дребни /и не толкова/ несъответствия, недомислици и алогизми, каквито изобилстват малко или много в азиатското кино според нас, европейците. Каменаши се постара и танцуването му беше в рамките на очакваното от непрофесионалист, какъв беше тоя стил, като че ли наблягаше на посланията повече, отколкото на физическите умения, ама нейсе. Главната е красавица, направо ми е трудно да приема, че не е имала избор на обожатели и от нямане какво ще е с това дъртото. И как я убеждаваше, егоиста той, че можело да е с някой 19 години по-възрастен, но не и с друг, от който е 6 години по-голяма, то май това мнение битува навлякъде. Образът и ми допада, въпреки липсата на високи професионални цели - нямаше преиграване и врещене и мангаповедение /`щото мен не ми допада, де/, така беше и с всички герои, което за мен е голям плюс. 

Може би това е най-разкрепостено изглеждащият азиатски сериал, който съм гледала, затова имах усещането за филм - много целуване, креватни сцени, е, обрани и скромни, но все пак...

Хубава музика.

Благодаря за субтитрите, на роден език си е най-добре!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го, но жалко, не ми хареса.

Каменаши съм го гледала само в Tatta Hitotsu no Koi и оттам имам само хубави спомени и усещания за него. Но тук ми стоеше много зле, нито танците - танци, нито любовта - любов. И това болезнено отношение... не знам коя жена може да го изтърпи. Е, може и да има някоя, ама сигурно в Япония. 

И да, никой не направи компромис за любовта си, а според мен - трябваше. То това е в основата на нещата все пак :)


 Пък си има една приказка по наши земи, че ако любовта ти пречи на работата, е*и я работата и си гледай любовта :)

Много добра приказка   :yes:

 

Благодаря за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го неотдавна, не знам защо съм останала с впечатлението, че е 11 серии и периодично надничах във вибокса за нови качени ...Едва завчера разбрах, че съм се заблудила.

Ако не бяха красивите актьори, не бих казала, че е нещо особено.Малко странна и променлива любов, неосъзната и пренебрегвана от него, а мацката, такава хубава жена, да се остави на самотек..

И все пак става за гледане, щом дебнех за продължение, дето го няма..:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ХА, попадна ми тук едно клипче с танци и се сетих за опитите на Каменаши...

https://youtu.be/FH8BYfsot4o

То този младеж заслужава да влезе в горещата тема, но не искам да измествам акцента там към не-азиатци... Затова нека му се порадваме в сравнение..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...