Jump to content

Recommended Posts

Мда Кьоко е ослепителна засега! Все пак се чудя дали не трябваше да изберат някоя по семпла актриса..ама не не, добре си е така! :D Нещата изглеждат обещаващи след тоя втори епизод и май май ще си го следя понеже имах колебания. Присъствието на герои като оная бившата на нашия човек и оня крийпи чичка даскал с мераците му предвещават бурни събития и интриги. Тея ученички взеха ми лазят по нервите...как тормозят горката Кьоко и прекъсват учебният процес с малоумните си скандирания -> daikirai!! :mad2: За такива трябва да се използва истинското предназначение на учителската показалка и дръвцето да нашари малко дръзка плът, че да им дойде акъла в главите! :@

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 еп: тормозът върху милите ми главни герои продължава с пълна сила... Неясно защо всички ги смятат за своя собственост или право... и ги муфтят и дрънкат. 

За съжаление и Каменаши пак танцува на забавен каданс... не много, но твърде доста за мен... о'к виновен е глупавия балет и глупавия хореогреаф, не самия Каме, нооо.

Но съм все още на плюс въпреки приливите на досада чат-пат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм аз честно да ти кажа не се дразня от тея танци, което си е учудващо предвид, че едно от най големите ми съмнения за тая драма бяха точно те. Просто приемам това като някаква функция на главният герой, който прави в дадени моменти от действието. Може би ако бяха по интензивни и отнемаха по голям пай от екранното време щях да се дразня и аз. Но тук наблягат повече на техните взаимоотношения. Другото, което е, че по отношение на танцови хореографии съм напълно бос...не знам кои движения са правилни и кои не са и стоят фалшиво, затова и гледам да не им обръщам особено внимание..виж ако бях компетентен и това, което виждах не ми харесваше по някаква причина тогава щях да соля здраво! :D Не ми харесва особено тоя хибриден танц с балет и нз кво си ама не ми и пречи просто ми е почти безразлична тази характеристика на главният герой.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах отначало ми бе скучно,но по-нататък ми хареса. Ще го следя с интерес.Много благодаря за на преводачите и че толкова бързо го превеждате. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм фенка на Каме, но така пораснал ми звучи по-добре от младежките му изпълнения, тази безнадежност и самота, която трябва да притежава героя му добре я предава. Не мога да го възприема като виртуозен танцьор все още, но съм на първа серия, може нататък да се подобри положението.

Стаята му, колегите в почасовата работа доста добре им се получи. Малко ми беше нереално как цялото училище хукна към прозорците, защото видиш ли някой се е спрял на вратата, но може и така да правят, знае ли човек. За пореден път се убеждавам колко са консервативни японците и тръпна и вехна дали няма да развалят нещата, защото Кьоко е наистина разкошна и могат да пресъздадат при добро желание една наистина силна и красива любовна история. Учителите в училище я бяха наобиколили като в страшния съд, пиле/Каме/ не може да прехвръкне да остави една бележка. :P

Каме и Кьоко имат потенциала да се развихрят, стига и сценаристите да им го позволят.

 

Между другото при втората им среща тя каза една реплика: Защо не си вдигаш телефона...много добре и се получи. :wub:

 

Благодарности за превода! :subs::bow:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Типичната японска сдържаност, няма излишно многословие и преиграване. Добро начало, хареса ми - кратко и ясно описаха житието на всеки от двамата, а сега ще следим, как ще ги извади от летаргията и самосъжалението любовта им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бе за три изгледани вече епизода..добре е! Дори реабилитацията на героя на Каменаши в света на танците ми се струва интересна, а това си е за отбелязване тъй като тая дейност не е от най предпочитаните ми. За справка ако пусна отново паралел с Бъзър Бийт, там баскетбола като спорт също не е от особено любимите ми, но по скоро бих изгледал баскетболен мач отколкото танцов конкурс. Харесва ми темповете и начина по който им се развива връзката, такива взаимоотношения са си направо дръзки пред да речем стеснителните корейчета, които за 20 серии я са си допрели устните я не. Интригата в лицето на бивашата и застаряващият даскал-коцкар също може да даде плодове..да не говорим за изкукалото мамче с нейните комплекси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почитател съм на Каме и го чаках с нетърпение, но след първа серия директно го дропнах. Не е по моя вкус направена, не знам как изтърпях и първа серия, тоооолкова скучно ми беше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на maira, кой от където мина в 3 епизод и държи сметка на нашите герои все едно са 6 годишни деца. Първо майка и такъв шамар и заби без да пита, без да се интересува какво се е случило, после наглия чичко пита Кей/Каме дали можел да издържа Юи, ама че наглост от всички страни! Ти си си ти, ама даваш отчет за щяло и нещяло. :mad:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А четвърти ме изкефи :)

 

Тази трансформация от танц към хореография, от нуждата ти точно да се изявяваш, към нуждата да създадеш истинско изкуство, не очаквах нито от романтичния сценарий, нито от нивото на Каменаши, но ми напълни душата. :)

Спроед превю-то на 5ти, пак ще има битови драми, но заради един четвъти си струваше много :).

 

 

 

Жак Превер

Песен

Питаш кой ден сме,
Ние сме всичките дни,
Мило момиче.
Ние сме този живот
Моя обичана.
Ние сме влюбени значи живеем.
Ние живеем и значи сме влюбени.
Какво е животът ние не знаем,
Ние за дните направо нехаем
Какво е любов не знаем дори.

Превод: Румяна Л. Станчева

 

@razzormaw... ето малко балет:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Казаха си, че се обичат преди да се познават, спаха заедно, заживяха заедно и чак тогава уточниха как ще си говорят не официално ... има нещо в такъв подход към нещата :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали и мен малко ме изненадаха? Но иначе сериалът ми хареса и засяга много от темите, които ме вълнуват в този момент. Доста често ми се случва да съм пред някаква дилема, в някакво настроение и да попадна на точната азиатска дорама или филм. Интересно ми е как ще развият нещата нататък. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сюжета засега се развива като "парад на егоизма".. и човешката глупост..И майката и дъртия даскал ми иде собственоръчно да ги удуша :mad2:

 

Тоя даскала е няма такова егоистично ,лицемерно и себелюбиво същество като него.Като не му мина номера пред жена му и няма кой да му слугува,тръгна да се натиска на нашата красавица.Не стига че стар,ами и самочуствие хич не му липсва и даже и брак тръгна да и предлага,и взел че се запитал какво е повече от него Кей...ами да беше се погледнал в огледалото или да се беше сетил на колко е години преди да тръгне да се натиска на значително по младичката си хубава колежка.
А тая майката тя па друга бира,трудно е да си представи човек ,че може да съществуват такива егоистични родители,които мислят само за себе си и се вкопчват в децата си,но след като са даже във филм...значи са реалност

 

Интересно как ще развият сюжета занапред,засегнаха възрастовото разминаване по отношение на техните цели,единия иска да гради кариера ,а тя просто иска да се ожени..и всеки за себе си е прав.Дали ще ги разделят обстоятелствата и обкръжението им или  любовта им ще оцелее все пак?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, майката и мен ме травмира... 

впила се е като пиявица...

 

Но Каменаши засегна девойката на най-болното място - съществуването без цел. Интересно, това явно е нова вълна в японските сериали, героите да търсят себе си и по пътя да осъзнават, че не е достатъчно просто да са нечие допълнение. Много ми напомня Разбитото сърце на Шоколатиера, само че без чувство за хумор...

 

Но не разбирам какво искат... довчера рекламират безумния образ на чудната съпруга Хикари-Детективка-Мита... тя чисти, готви, секси, облича децата и посреща всичко с усмивка... най-много да се засегне от младата колежка и толкоз.... и после питат "ама тя има ли си собствена душа?"...  е как да има? Откъде да дойде, като се е фиксирала и фиксирана в услуга на другите...

 

 

Имам си теория как може да се оправят героите накрая, всъщност даже две...ама нещо не ми върви с теориите напоследък.. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maira,за жалост Каменаши направо я накара девойката да се почуства употребена и изоставена :( което само по себе си е доста жестоко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Maira,за жалост Каменаши направо я накара девойката да се почуства употребена и изоставена :( което само по себе си е доста жестоко.

 

Героят му още от самото начало не беше честен, първо пред себе си, а после пред нея. 

 

Той беше дотолкова "сдал багажа", че буквално търсеше в какво да се вкопчи, за да оцелее.  Още, когато й каза, че я обича ми се видя не на място, още когато толкова рязко й казваше да напусне другия мъж, майка си даже, за да е с него, още тогава някак си си личеше, че просто се е вкопчил нездраво в най - хубавото, което му се беше случвало напоследък. И не защото толкова го харесва или обича, а просто защото вече не виждаше друг изход и перспектива за живот. Тя беше светлина, разнообразие, донякъде стимул.

 

Много бързо стана всичко, нездраво. Мисля че между тях нещата щяха да бъдат по - добри, ако бяха станали във времето, но за съжаление той беше емоционално покосен и търсеше в какво да впие нокти, за да се изкачи по него и да си поеме дъх. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

nike, не мога да отрека, че и се стовари, но честно казано, тя мен ме поразочарова последните два епизода, та без да съм влюбена в нея... както той твърди, че е  ... ми стана леко досадна... а за него - не знам как ли е... Извинявам се, но за не-японци - а той го играе евро-творец - готвещата богиня е най-скучното нещо на света.

 

Тя нещо откачи от самото начало - раздава си парите и пере чорапи в името на голямата любов... Не иска той да гледа как танцува конкуренцията да не би да се натъжи нещо... Е, сляпа ли е или тъпа? Никой никога не иска това от нея. Известен танцьор има само три пътя - 1, пак да стане известен, което изисква много от средата му; 2, да се пропие, разбие и депресира, 3, да се преориентира... Шансът, в който си седи само вкъщи, за да прави любов с нея нон-стоп е само по втория път (който не води доникъде) в другите случаи ще гори и ще хвърчи и навън... дали в танци, дали в друго. И тя е много права в едно - че ако не си горял, на знаеш какво е да гориш. Тя не харесваше хич живота си дотогава -  работеше досаждаща й работа, без да и пука и грам за учениците.... Т.е. тя никога не е горяла, все е слушкала, все е чакала... майка си... чичкото... някой ... единственото й средно истинско чувство до момента, е тази й любов и съответно му се обеси като воденичен камък на врата....

Искам да кажа и двамата имаха избор от други партньори, и двамата избраха да са един с друг... от тук насетне трябва да обмислят и поработят, някак си и двaмата да се развиват. А не той да лети, а тя да седи и да примира, жената-фикус до праните чорапи... 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издразних се до дън душа:) Тоя сериал от самото начало ми стои пред очите като пластелинова детска композиция. Някакъв направо смешен драматизъм се вкарва, дето ти е много трудно да му повярваш - "изгарящия поглед" на нашия Ромео, който се устремява през дъждовните капки и между ахналите ученички към своята Жулиета, за да й бутне в ръката своето любовно послание... уупс, сори, то не било любовно послание, ами набързо надраскано име с телефонен номер :28558: И тия неканени танцови изпълнения за щяло и нещяло, които заместват просто изказаното "Аз съм танцьор, занимавам се с модерен балет"... Но впрочем как да го обясни просто, като героите като чуят "танцьор" и опулват едни кръгли очи, зяпват като малоумни и викат "Каквооооо?", все едно им е казал, че е инжектопляктор.

 

Режисурата е пълна трагедия, сценарият е картечен разстрел на простата логика и човешката психология. На главната героиня й стига да я питаш три пъти по телефона "Къде си?" и да й изтанцуваш един гюбек, за да спи с теб, да зареже дългогодишния си партньор и майка си и на първо повикване да дойде да живее с теб. Главният герой ако му се случи да работи, не може да спи вкъщи, ами трябва да отиде на хотел непременно. Оная "богиня" била за него, ама той не може просто да й звънне и да й каже, че се е прибрал. За щяло и нещяло гледам някакви сащисани, напрегнати и натоварени мълчаливи физиономии. Тоя сериал си е жива подигравка със зрителите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябвало е да спреш още на първия балет. Като не ти пасва, не ти :). Няма нужда да се насилваш :).

 

Аз, след като се прежалих вече с балетите, мога изцяло да се наслаждавам на останалата част. 

 

 

Каквото повикало за девойката, такова се обадило. Пичът реши, че след като основната цел на живота й, е да се омъжи за него, няма какво да й се обажда, тя, така и така, си седи и си цели. И като й свирне - идва. Сериалът блика от болезнени истини...  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...