Jump to content

Recommended Posts

Абе определено има хляб тука! Мен си ми харесва така както е! И втория епизод беше интересен въпреки, че не ме изненадаха със самоличността на убиеца. Тея двамата обаче са страхотно комбо! Много добре си партнират като може доста да се дискутира относно морала на това, което вършат независимо от каузата, но пък това сериозно завишава теншъна особено при наличието на наистина праволинеен персонаж като героинята на Юри. Интересно по какъв точно път ще поеме тя след като в последствие надуши връзката м/у двамата, а да не говорим, че при интеракцията й с Та-чан определено прехвърчаха искри тъй като явно недолюбва особено якудзите. Btw голяма татуировка са му лепнали на Шун, точно въпросният змийски символ! Кинтокей групировката взе да придобива още по заплашителни размери, а онзи на края явно е първият от въпросните четирима..Хех наистина взе да ме гложди да ровя из мангата ама се плеснах през ръцете и ще стискам зъби! Поне засега не ме изнервят с особено забавяне на субтитрите. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амиии тя историята е интересна. Втори ми допадна малко повече, и въобще и Якудзата и полицая са хитри образи, все се върти по някоя впечатляваща дреболия, обоняние, лъжене, комплименти... Но единият ми проблем е че сякаш и двамата играят много равно. Аз съм свикнала с Героя с маска, супер-профи дето мачка наред без емоция, ама накрая всичко се нарежда... но 2ма такива на едно място са ми в повече. Т.е. Якудзата е прекалено, досадно хладен, а полицаят- прекалено, досадно отстъпчив. Ако не ги раздвижат малко и не подсилят мотивацията им, ще го дропя, въпреки завидната легенда и вероятно интересните сюжети - просто няма да се нервя на възможния потенциал, при слаби резултати...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако беше друго яче нямаше как да мелят брашно заедно. :D Тва комби би се разпаднало точно при такава промяна в персонажите. Та-чан трябва да е хладнокръвен за да раздава справедливост от името на двамата вършейки мръсната работа и поемайки основната част от греховете, а Рюзаки да му помага и да го подкрепя в похода им с/у лошковците. Поне така го виждам аз де и затва ме зариби тая драма точно както си е, но разбирам и твоята гледна точка..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурна че двама студени герои с тежко минало могат да се сработят само така...

 

Достатъчно е че се чувстват братя, не им е нужно да са тандем приятели... Не ги приемам като екипна двойка.Те стрелят и двамата, или стреля този, който може да бъде прикрит някак... Полицаят да обяви самозащита, якудзата да изчезне... И двамата са в кюпа и не се колебаят. Всеки поема греха според ранга си. Полицаят не мислеше дали самият той е честен човек, а се чудеше дали може да предпази все още някак якудзата по братски... решиха, че не може. Полицаят си тръгна при убийството на човек, което е много по-долно за униформата от самото убийство... Ок, типът си го заслужаваше, но и двамата са еднакво вътре.

Но не възразявам към филма от морална гледна точка - никак не държа да гледам институционални борби - полицията може всичко. Аз съм ок и ако един или двама герои могат...  

 

Обаче ако не им добавят някоя и друга човешка черта... всъщност равният глас на Шун ме уморява и ми досажда, барабар със секси тембъра си, а равното цупене на Икута леко ме дразни без да ми е смешно..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би наистина трябва да ги направят опоненти тези двамата, понеже за момента са прекалено единодушни в действията си. Но затова са добавили Джури, а и останалите от отдела - да им опонират. Тома вече сериозно го подозират, а героят на Такито направо е готов да го линчува, ако направи грешна стъпка.

Във втора серия даже Рьоко стоеше по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да си обясня ква е тая мания да ги скарате и разделяте? :D И то още в началните епизоди! Всъщност логиката на нещата покрай тяхната колаборация е проста -> отмъщение за убийството на учителката, която е значела много за тях. Просто единият го прави докато е от едната страна на закона, другият от обратната и стана ясно, че са готови на всичко за да получат това възмездие. Нямат причина да вървят един срещу друг, понеже са си нужни и се подпомагат точно като истински братя. Може би в последствие ще назрее някакъв конфликт м/у тях и ще ги противопоставят, но няма как да е в началото просто защото идеята заложена тук е тази симбиоза м/у куката и гангстерчето, което си е доста добра идея по мое мнение тъй като е нещо по рядко срещано от стандартното противопоставяне на пазителите на закона и тези от подземния свят. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От една страна не ми харесва причината поради която са тръгнали да отмъщават - смъртта на учителката им. От друга ги разбирам защото тя е била тяхното семейство и може би единствената, която са виждали като светъл, майчински образ, който са нямали. Търсих някаква по - драматична причина - все пак на това са посветили живота си. 

Но може би е греша и ако я имаше, сериалът щеше да изгуби и да рискува да стане като другите. 

 

Харесва ми симбиозата между двамата. Харесва ми и това, че са от двете страни - законът на обществото и законът на престъпния свят. 

 

Харесва ми, че са уврени в действията си, поне за сега, и го няма това досадно колебание - искам ли или не. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама, аз не съм казвала да ги скарвам или разделям или пък събирам.  Т'ва някой от другите го е наплякал... а не е от тази приказка, съгласна. Нека са си двамата, Ороборос... Обаче аз искам малко човешки черти: искам Шун да се усмихва чат-пат, или да изжиявава силен гняв, а Икута да има приливи на "готиност" и сила, нищо че ще е несръчен в другото време... това искам. Иначе са ми вкаменени и не им съчувствам. Т.е. аз много добре си представям как се вкаменява човекът търсещ отмъщение. И как се фокусира върху врага  си и как губи всичко човешко. И да Валдес идва и ще разкаже играта на лошите понеже нали той зат'ва живее - да си отмъсти, В като вендета....Но тук те са двама. И не мога да има повярвам че са "братя", че си имат доверие и пр, че са помежду си са хора... ако не показват, че са хора и отвън в определени случаи. Честно казано тук вече започвам да следя само за да видя ще овладеят ли именно тази част от образите или не. Интригата ми става все по-скучна.

 

Да, залагам: бащата на Джури ще да е кентокай, да, в 8ми епизод ще набарат низшите чинове, да в 10 ще са лице в лице с него и междувременно ще намерят родителите на единия и нещо "гадно" за любимата си учителка, за да имат "морални" колебания с отмъщението. Не е ясно като избият лошите, дали ще оцелее само един или нито един... ама нали това казвам, проблемът тук е, че не ми пука за тях. Образите им куцат, не са ми симпатични достатъчно и не им съчувствам нито им се кефя или възхищавам... не са ми любопитни или ... нищо...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен, рано или късно, двамата ще трябва да се изправят един срещу друг, просто защото стоят от различни страни на закона. Въпреки че имам леки подозрения, как може да завърши всичко. 

Определено нещо и на мен ми куца. Ако трябва да сравня с Мозу, например, миналогодишната дорама беше доста по-изпипана във всяко едно отношение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Понеже и аз съм на клона да споделя. Видях, че сте се развихрили в една друга тема да ги бистрите момците. Трябваше да го направите и тук, съпоставката кой как се справя с ролята си. 

 

Увлече ме още с първи епизод, след втори вече очаквам с интерес. Първоначалното впечатление бе, че Тома не ми е интересен докато не се появи другото му лице. Страхотен е, единственото което ме дразни е ужасно неподходящата прическа за образа му  :slap: Шун пък от друга страна, колкото и да обичам да го гледам като якудза нещо ми е твърде равен въпреки, че образа му е такъв долавям на моменти, че е леко несериозен. Тома сякаш се старае повече. 

 

Моята версия е,

че бащата е ключова фигура от тайното общество и двамата ще се влюбят в нея, като Тома ще печели в началото заради позицията си, но накрая тя ще разкрие кирливите им ризи и ще ги натика в затвора, ако не се избият или тя ги убие  :dunno:  Ей такива мисли ми се въртят... 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

А според мен няма да ги убива, а ще ги остави да отмъщават на злото... Имат афинитет японците към отмъщенията докрай, даже малко ги толерират... Но мисля и че те няма да се карат за нея, просто и двамата няма да ги огрее

 

 

Преместихме се, понеже има опиция да излезем извън темата на сериала, щом ни е интересно... и тогава тъй или инак ще ни преместят... По-добре от началото да сме ясно организирани.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майра, те хората ги трият, нас само ни местят и то в неподходящата  тема , та белким млъкнем, ама нейсе  :D . Признавам се за виновна, но исках да запазя чиста тая тема от себе си. Едно на ръка, че толкова й се зарадвах ( все още приемам новината като подарък), но главното е, че не искам и отсянка на негативно да внасям. За толкова скоростен превод - добро или нищо  :D

Дане, според мен проблема на  Шун е, че е прекалено сериозен, твърде послушно е взел думите на режисьора , направо е лишил от себе си героя . Никакъв блясък в очите, никакъв тих , скрит огън, никакъв чар в гласа, така не ми понася и ми е трудно да го гледам. Добър е, много е добър , но ми се иска да не е чак толкова  :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха не знам, оправяйте се!  :D Мен си ме кефят и двамата и най вече Шунката и неговият хладнокръвен и пресметлив якудза! Определено добър тандем са и двамата и тук в трети епизод пак се видя това. Случаят не беше кой знае какво обаче какви пък неща се случиха в следствие от него.......Вземи тая Юико-сенсей, момче! :up::slap::) Честно не очаквах това, което сервира спомена на Икуо, дори и в най-смелите си мечти за тукашният сюжет! Сега остава да се пръкне от някъде и да се съберат тримата ама не не...ретроспекции му е майката, няма как да е м/у живите, но и това, което се разбра за нея беше доста изненадващо! Явно както казва любимата ми вещица Юко Ичихара.."нищо не е случайно". Кинтокей организацията взе да набира сериозна скорост, така както си оплетоха кошницата и оставиха нашите хора с празни ръце явно хич няма да е лесно! Ехх тая манга, колко по безболезнено би било ако драсна няколко думи в гугъл, протегна трепереща ръчичка да кликна и готово..но НЕ! Ще си гледам починно и след края на тази дорама тогава ще навляза в нещата! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А трети се ядваше, само дето за мен вече не Шун, а Икута обира точките... и Джури почти взех да я различавам, че досега я приемах като карето...  

Нищо изненадващо като сюжет, това с не съвсем добрите спомени за учителката го очаквах чак в 8ми, ама айде и трети бива... на час по лъжичка... Само Шун, дето подтичваше с тази рана в корема 2 часа по стълбите.... мнооооого ме издразни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма дискусия сте завъдили тука. :28558:

Razzormaw удивлявам се на въздаржанието ти. Аз не можах и изчетох мангата до дето беше преведена на английски. Почти напълно я следват. Та затуй не се ядосвайте на сладурите те просто си играят ролите. :icon_sunny:

maira, този момент с Тацуя бягащ с раната си е даден както е в мангата. И да, това със спомена го няма в мангата и мен си ме издразни. <_< Малко по нататък взе да става по-интересно. Чакам с нетърпение следващата глава.

keva, то героят на Шун си е такъв- леден и не показващ емоции. Е, май само когато е с Икуо. :)

Аз си гледам с кеф и не обръщам внимание на дребни подробности. Достатъчно ми е и само присъствието на двамата сладури. :wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой път прегледай темата на драмата по xxxHolic и ще разбереш защо не трябва да съм наясно с първоизточника преди да гледам игралният римейк. :D Тук историята наистина ми хареса, има сблъсък с зрителският интерес и персонажите са готини! Затова и не се учудвам на това, че следват мангата, тази е причината и да съм първа кипра на римейкове по черно-белите страници или анимета понеже ако не друго поне идеите там често биват наистина добри дори и да не са особено реалистични, въпроса е как са реализирани в последствие. Ако си спойлна обаче със сигурност или ще намеря косур или ще ми спадне тръпката докато гледам...и двете перспективи не ми изнасят., поне докато тукашното действие генерира голям интерес :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 3 еп. още повече се заплетоха нещата. Тома играе великолепно  :wub: , но косата му продължава да ме дразни, никак не е на място тази прическа в този филм.  Макар, че пак ми напомнят ситуацията в Хана Кими, студения, хладнокръвен Шун и емоционалния Тома. Твърде малко дават Шун, не може да разгърне образа  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми заплетено е няма как..все пак в този 4-ти епизод ми се проясниха малко нещата около тая Юико-сенсей и вече взех да виждам ако не цялата картина то поне рамката. Тея от Кинтокей обаче взеха много да ме човъркат. Винаги са една крачка пред нашите хора и им изгарят мостовете. Явно ги следят, но защо не приемат директни покушения срещу тях един бог знае? Може би са прекалено арогантни и ги подценяват, а може и да е нещо съвсем друго...

Хибино взе да се усеща и предвид превюто за 5-ти покрай нея и Икуо ще е интересно определено! Появяването на баща й също повдига редица въпроси, но почти съм сигурен, че предположението ми относно него ще се окаже истина и тогава ще е шоу!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хааааааааааааа, не може да бъде... Въпреки че сюжета му дава всички плюсове - със седмичната привичка и мъжественото излъчване - Шун изостава, а Тома му краде камерата и влиза все повече в образ.

Ако ми го бяха казали, нямаше да вярвам, че е възможно... Мда това ще го следя за спорта :))))

/Понеже сюжетът засега не ме радва и изненадва с нищо... освен че се заплюха кой какъв и защо такъв е, след първа серия до четвърта нищо никъде не се измени... /

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласна! Има нещо в образа му, което ми е по - интересно, въпреки че и двамата се справят на ниво, но не очаквам по - малко.. просто са твърде добри актьори, за да се изложат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...