Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

 
Заглавие: Death Parade / Парад на смъртта

 

Жанр: трилър, психологически, игра
Държава: Япония
Студио: Madhouse
Тип: ТВ серии
Епизоди: 12
Година: 2015
Времетраене: ~ 24 минути на епизод
Субтитри: Български на ONEPIECEFTW и GFotaku
За повече информация: AniDB

 

Резюме: Обикновени хора попадат в мистериозен бар, от който излизане няма.
Там биват карани да играят игри, в които залагат живота си.
Каква ще бъде съдбата на посетилите "Куиндеким"?

 

:essub: 

 

 

 Свали: С български субтитри: :click:

 

❖ Онлайн с български субтитри:  :click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Серията беше чист рипоф на ОВАта, с тази разлика, че накрая казаха кой къде отива. Иначе анимацията си я биваше, саунтракът също. Епизодът беше типичен трилър по американски калъп със стряскащи моменти, които обещават гнусотийки, но накрая се оказваш с пръст в уста. Такива хич не са ми по вкуса, но все пак ще му дам шанс с още няколко епизода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джо-Джото е бита карта след втори сезон. На мен от зимните най ми допада "Вещицата Дева Мария". Много приятно заглавие, дано някой стабилен преводач му обърне внимание. Там обаче се искат известни познания по история, френски език и религия и шансът да бъде окепазено е голям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най доброто в зимния сезон било...еми ако го приемем като факт мисля, че тва изказване се явява последния пирон в ковчега на надеждите ми да гледам нещо! Бях си оставил 1-2 резерви ама няма смисъл вече даже и да ги тествам...:D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че кой не го очаква след такава прекрасна адаптация?  :28558:

Аз и ти май сме му най-големите симпатизанти.  :up:

Като цяло Production I.G. подобриха работата през последните 2 години. Вижда се напредък.

Продаванията на мангата скочиха до небето след анимето. От около 350 хил. продажби,

вече понякога достигат до 1 милион, а най-често до 800-850 хил., смятай колко добре са се справили.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много силен 11-ти епизод.Може би най-добрият досега. Насълзиха ми се очите. Дано и последният епизод е също толкова емоционален.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно разочарование си е т'ва аниме. :/ Толкова много се прецаках с него, че още ми е болно - пропилях цял един ден да го гледам. Подходих към него с надеждата главния, който маааалко ми наподобяваше Гинко-сан от Мушиши, да покаже повече... ''багаж'', ама не. Като се започне от това, та се стигне до идеята. Хубава е. Но не разработена според мен. Неизпипана детайлно. Как, за Бога, би съдил някого, щом не познаваш човешките емоции? В една или друга ситуация страхът може да надделее над любовта, омразата да се прероди в смирение, надеждата - в отчаяние... Главната /малката хубавица със сложната плитка/ искаше да направи революция в арбитража, но не й се получи и анимето отново заби в идеята, че субекти, непознаващи човешките емоции, ще съдят простосмъртните...

 

Реално погледнато това си е теза в анимето, но за да те направи съпричастен, не му достигаше повече разработка и детайлно описване. Може и аз да греша. Вероятно има хора, които са го харесали. Благодарности за субовете. Трудът трябва да се признава все пак. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...