Jump to content

Красив - Секси - Завладяващ - Талантлив - Най.


Recommended Posts

o6ina и моята душа напълни  :) . Пропуснах да отбележа колко ме зарадва ( както винаги ) funktastik17 на предната страница . Благодаря Майра, обаче ако беше поставила друга снимка на Стефан Данаилов щеше да ми докараш депресия - аз рових, рових и две снимки на кръст открих  <_< . И за Колин Фърт спазвах приличие  :) . Единственият възможен Дарси  :wub: . Ако японците го хванат Дарси биха го докарали, но душевността на Лизи им е тотално чужда, а и онзи тънък интелигентен хумор им е тотално чужд , та като твърде болен фен, май е по-добре да не закачат книгата  :) ....................

А исках само да напиша, че явно с Майра гоним корейските фенове -трета тема вече, не 4-та се превърна в японски клуб и тук - таме някой смелчага се разписва   :D 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 исках само да напиша, че явно с Майра гоним корейските фенове -трета тема вече, не 4-та се превърна в японски клуб и тук - таме някой смелчага се разписва   :D 

 

Не искам да скандализирам японската фракция на форума, но една от причините да не мога да се залепя трайно към към японските продукции е, че актьорите нещо не ми апелират. Нещо този нисък ръст, комбиниран с тесните гръбчета и твърде нежните черти на лицето ми е малко...непривлекателно. Корейците имат по-едри кости и дори са хилави, чертите на лицето им са по-груби и мъжествени.

А това е причината да не харесвам корейските жени. Има две актриси, които до сега са ми харесали и те не са особено популярни. Но жените им дори и след доктор не ми харесват.

 

Просто, все още не мога да си харесам един-двама японци и да им следя "производството" и от там да започна да гледам и други. Гледам епизодично японски продукции, но те не револвират към следващи.  :dunno:

 

Пийс! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aurora, то е ясно че, ще е мир, но за пореден път изпадам в неловкото положение, че темата е обща и тук не е място само за японци. Аз гледам японски филми и е нормално само япончета да споменавам :D . Честно казано по-грозен народ от японският едва ли има. Оправиха ми възприятията и започнах все живо да разглеждам , колко западни пропуски си намерих , а всичко европеидно ми се струваше красиво, щом дори Асен Кисимов ми се видя симпатичен  :28558: . Другаде е силата на японците, не в красотата.

​Апропо от смесени бракове какви красиви японци  излизат. :icon_sunny: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1. Красив - много хубав мъж, с правилни черти и добра фигура. Често се маркира като "дръвчо", понеже основната му задача е да краси екрана, т.е. той рядко се напъва да играе и не винаги му се получава. Ролите, които избира са често неподходящи и нямат общо с характера му в реалността, но му позволяват да демонстрира предимствата на фигурата и/или лицето си. Често пее или моделства. Особено е готин в сцените на ревност.

 

Number One, който се вписва перфектно в тази категория за мен е Ким Хьон Джунг. Преди ми беше един от любимците, заради неподправеното си поведение извън екрана, но след скандала с побоя отпадна от моята лична класация, но въпреки това се вписва идеално в категорията. 

 

 

Следващия е по - добър певец, отколкото актьор. Сега ми харесва новата му песен (Mi amor) има чудесно звучене. 

 

 

7838183r.jpg

 

 

Секси - много хубав мъж със агресивно и/или сексуално излъчване. Често се маркира като "дръвчо-ама-го-харесвам". Има твърд брой фенове и също толкова твърд брой анти-фенове. Разликата между него и красавеца е в наситеното му присъствие на екрана, често се казва че той "краде" камерата, дори и да е все така лош актьор. Другата разлика е в конкретиката на желанията, които предизвиква. Особено е готин в сцените на прелъстяване.

 

 

7838231l.jpg

 

7838240i.jpg

 

7838247X.jpg

 

 

 

 

3. Завладяващ - хубав мъж със силно екранно присъствие и героична харизма. Често се казва "тоя-мога-много-да-го-гледам", но истината е че го гледаме не, защото е красив или секси (а той е), а защото играе добре и ни потапя в сюжета и историята - независимо дали ще се бие, плаче или танцува. Карат го и да пее или моделства по реклами, но всички знаят че е странично и просто за пари - важното на този тип е да играе. Постоянно. Особено е готин като Главен Любовник.

 

 

 

7838250N.jpg

 

 

7838258c.jpg

 

 

 

7838261b.jpg

 

7838271a.jpg

 

7838273A.jpg

 

7838276y.jpg

 

 

7838281j.jpg

 

7838296O.jpg

 

7838290l.jpg

 

 

7838292f.jpg

 

7838294k.jpg

 

 

4. Талантлив - хубав мъж с високи актьорски дадености и собствени виждания. Предизвиква "боже-колко-е-талантливо-това-момче" и замечтано припяване. Може да играе всичко и залепва към екрана дори в нетипични за нормалната зрителка жанрове. Понякога комбинира с музикални или бойни таланти, но не от онези, които агенциите пишат в портфолиото му, а истински спортсменски заложби. Тогава обаче може да остави актьорството за известно време. 

 

 

7838301I.jpg

 

7518648o.jpg

 

7838304n.jpg

 

7838324H.jpg

 

 

Редактирано от mrnkaloto
Снимките - видими
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом иде реч за красота и сексапил, временно оставям на мира корейските ми сладури и ви преставям новия си любимец ;)

 

Джейми Дорнън като Крисчън Грей в "Петдесет нюанса сиво" :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

:wub:  :wub:  :wub:  :inlove:   :tongue:

Да добавя и една старичка, но гореща фотосесия на наша добра позната с него:

 

 

:kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм красота, красота...

@Aurora, не се колебай да пуснеш някоя снимка на любими корейци :) Тук сме хора отворени, ще оценим. Едва ли ще се насочим завинаги към корейското, понеже сценариите им, (с изключение на някои наистина свежи филми) са много зле, а и аз лично обичам повече кадрите в цял ръст и играта с тяло... Но пък винаго е добре да се знае къде какво има. :) Може да се появи някое сияещо артистично създание и да изпоплени и най-заклети япи-та.

@Kiddo, да, има хляб :))))))) И достатъчно смел да играе и това:




@Kristina поздравления за положените усилия. Много приятна класация :)

@Desini ирландците винаги за класа :), макар че конкретно тази история ми е малко зле.

Но тук ми се появява една чуденка в главата... Източните дами обикновено са много нежни и сладки, макар и малко глиуповатички - така са харесвани, така ги рекламират и пр. Но те има обичая "агресивно" да се представят /обясняват на избранника си. Тук у нас може с часове да се дискутира - да му се обадя ли да не му ли се обадя, понеже обичайно мъжете правят първата стъпка, докато при тях се обяснява, който свари и най-важното е, че колкото повече обяснения е натрупал някой, толкова по-добре...

Та чуденката е: повишава ли се сексапила/очарованието на даден актьор за вас, ако знаете, че той е много харесван?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.

 

Та чуденката е: повишава ли се сексапила/очарованието на даден актьор за вас, ако знаете, че той е много харесван?

За себе си - не бих казала. Със Со Джи Соп бях гледала само Always и си виках "на тоя па, с неговия меланхоличен заплеснат поглед, к'во толкова му харесват?" Обаче, по някое време, гледах the Master's Sun. Там играе малко арогантен тип. Мноооого ми хареса! :D И от тогава го харесвам  :wub:

 

Но тук ми се появ една чуденка в главата... Източните дами обикновено са много нежни и сладки, макар и малко глиуповатички - така са харесвани, така ги рекламират и пр. Но те има обичая "агресивно" да се представят /обясняват на избранника си. Тук у нас може с часове да се дискутира - да му се обадя ли да не му ли се обадя, понеже обичайно мъжете правят първата стъпка, докато при тях се обяснява, който свари и най-важното е че колкото повече обяснения е натрупал някой, толкова по-добре... 

 

Мда, за да изпъкне силния, умен мъж, който й дава тон в живота. Иначе как той ще изпъкне, ако тя не е толкова инфантилна и девствена на 30 години. 

 

А това за агресията на жената го отдавам на желанието на сценаристите да я поставят в комична ситуация, от която тя излиза в повечето случаи засрамена. 

 

Няма да забравя главната героиня в "9 пъти пътуване във времето" как му обясняваше, че на 27 години е все още девствена и го чака точно него. А инфантилността й излизаше от рамките на монитора в продължение на целия сериал. Въобще, правят отвратителни женски персонажи. В по-добрия вариант тя, ако не е инфантилна, е безкръвна и безжизнена, с емоционалност на 80 годишна старица. Особено важи за персонажите в историческите филми. Това някаква форма на аристократизъм ли е? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето и моите по-по-най:

Ji Sung - неустоимо мъжествен, по детски чаровен и магнетичен, абе по-по-най.

Jo In Sung - предизвиква заряд от емоции, талантлив и красив и най.

Joo Sang Wook - а кажете нещо де - перфектен.

Joo Won - невероятен във всяко едно свое изпълнение и въплъщение и хубав, та ненагледен, най-най.

Oh Ji Ho - без думи, стига ти усмивката му само.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:)))))))))))))))

Благодарско за споделянето :).

Знаех си аз, че Ji Sung ще трупне рязко ниво на харесване с това Keel me, Heel me :)

Ji-Sung.jpg

Но и другият ти любимец Jo In Sung  го биваше  :)

jo-in-sung.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво сега, изпуках всички наведнъж и сега само ще воайорствам :28558:  . Ама съм послушна, не може да ми се отрече  , щом за женските образи не се закачих  :icon_sunny: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Къде е най-добрият Чанг Хьок, или както там се произнася. Корейските мъже не ме кефят, но този е страхотен актьор, излъчване, харизма.......... абе готин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откак гледам корейско ни един американски актьор не може да ме впечатли. Друго са си дръпнатите очички.

 

Ji Sung го харесах от сериала:"Да погълнеш слънцето" и след това не пропущам нищо с него. Станах фен и то въодушевен.

 

Кикет ти спомена и още 2-ма сладури: Со Джи Соп и Санг Сънг Хон, а за Чанг Хьок,  ами който може, го може.  Мачо ама с талант.

 

А на Би Рейн казармата му се отрази зле и този тъп сериал с Кристъл. Беше ми фаворит, но отиде на опашката.

 

От японците ами красив, секси, талантлив №1 е и си е Ямапи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

roslava, браво, че спомена и Кан Дон Уон ;) От корейските актьори ми е най-големия любимец, не само заради добрата му игра, ами и заради разнообразния му подбор на роли :) Търси си усърдно границите на възможното и се справя добре :)

 

Аз не мога да си класифицирам впечатлилите ме актьори "по рафтчета" като секси-завладяващ-талантлив-т.н., като цяло за неталантливи не бих се сетила изобщо, никой не ми е секси, без да е завладяващ, а "красив" е на някакво последно място, защото стандартите за красота се зараждат и налагат именно в тази индустрия...

 

Та не мога да си подредя мислите в този шаблон, но Осаму Мукаи не бива да го забравяме, в която и графа да се очаква да се впише :) А за Кимура Такуя сигурно е излишно и да споменавам...

 

O506714-a5bb7.jpg

 

Takuya%20Kimura_23246.jpg

 

От старата гвардия и Такаши Соримачи заслужава признание, гледала съм го в много добри "преображения".

 

11463764_ori.jpg

 

За "кухо-секси" може да мине Ито Хидеаки, с вечната му дървена физиономия и хубаво тяло :28558:

 

%E4%BC%8A%E8%97%A4%E8%8B%B1%E6%98%8E+%E6

 

И още един сладур - Мокомичи Хаями.

 

080730__3_1024.jpg

 

Разпределянето в групи видимо няма да мога да го направя :( И впрочем не съм забелязвала корейците да са плещести и добре развити, а японците дребни запъртъци :) Беше ми забавно да го прочета това мнение :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И впрочем не съм забелязвала корейците да са плещести и добре развити, а японците дребни запъртъци  :) Беше ми забавно да го прочета това мнение :)

 

А на мен ми е забавно е как си възприела написаното.  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

E нали с тесни гръбчета и женствени черти си ги описала;) Стана ми особено смешно как се разминаваме, защото всъщност цял живот си мисля точно обратното - корейските актьори ми изглеждат някак твърде сресани и набибикремени, с твърде правилни черти. Разбирам, че на снимачната площадка ги гримират, ама едно 70 % ми изглеждат като да са с розово-перлен гланц за устни :28558: За фигури и телосложение не съм се замисляла как се съотнасят, ама виж, Мин У примерно е стабилен чирус:) Друг е въпросът, че корейците май неизменно избират за главните роли по-височки левенти, а японците пускат равноправно и по-нисичките да се изявяват.

 

Във всички случаи, надявам се е ясно, че не исках да те обидя, разсъждавам си:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

корейските актьори ми изглеждат някак твърде сресани и набибикремени, с твърде правилни черти. 

 

E па така е решил доктора :D Да, права си. Вероятно вече съм разглезен зрител и съм по-малко толерантна към естествените недостатъци. При японците ми се струва, че лицата им са по-малко пипани, по-често виждам някой крив зъб. Може би е въпрос и на стилизиране, но не мога да се отърва от впечатлението, че са ми нежни. 

 

Друг е въпросът, че корейците май неизменно избират за главните роли по-височки левенти

 

Да, въпрос на подбор е. Даже в стремежа си да се види колко са високи избират такъв, че останалите мъже около него, с ръст 175-180, изглеждат като хобити. 

 

Това, което казвах за едрите кости, много си личи на лицето. Придава по-груби черти, но при мъжете това е не е недостатък, поне не за мен. Тенденцията в изтъняването при корейските актьори направо плашещо. Хьон Бин е много мъжествен и красив, но с толкова свалени килограми главата му стои отгоре като тиква. На Мин У също, въпреки красотата му. 

 

Иначе, не съм пуснала класация, защото си нямам любимо дръвче :D А в листата "и талантлив" са няколко и се припокриват с някои от споменатите.

 

Преди няколко дни гледах Once In A Summer (2006) Играта на И Бьонг Хон не е нещо ново за мен, но по някаква причина - дали заради неговото изпълнение или политическите репресии, този филм ме потопи в себе си в следващите дни. Не съм по крайностите, но си заслужи едно "най":

tumblr_n520z0ZbC11r3hs1eo6_r1_500.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@keva, можеш да пререждаш: красив да мине в секси и талантлив или обратното :)

 

Хех, толкова съм болна и вирусясала и днес, че никакви мъже не ме топлят... :nunchako:

Верно е, че са фотошопирани и гримирани масово, но май всички публични хора са така. Май и на запад. Но по темата - не е японците да са с по-малко, а корейците с повече грим. Някак си зависи от продукцията и актьора и особено.. От нашите снимки тук, някои са зверски мазани на фотошоп

 

080730__3_1024.jpg

 

jo-in-sung.jpg

user377075_pic149230_1319086339.jpg

 

 

а тези - гримирани и ретуширани....

 

tumblr_ltqd4rrMyg1qhfqbko1_r1_500.jpg

t1.jpg

 

 

а някои вероятно и двете.

ellekangdongwonhandsomemay2013.jpg

Добре че има видеа, за да сме спокойни как изглеждат любимците ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...