Jump to content

Красив - Секси - Завладяващ - Талантлив - Най.


Recommended Posts

Мрънкането работи  :icon_sunny: Време му е и на Мацуда Шота да се сдобие със свястна роля .Майра , аз и Шота сме жив пример за това как като обикнеш някой, го взимаш за убавец  :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:))))))))))))))) 

keva, ама той и Шота много се старае. Стил, поведение... някак си като е един от много в рода, трябва да е наистина съвършен за да се отличи. Лично на мен ми харесва най-вече гласът му, а иначе .... не ми е в класацията, понеже ме уморява с това цялото стягане и старание. Ама аз тези с неговата фамилия също не ги харесвам особено, или да го кажем така: Шота харесвам най-много....

Uxpb78yU35.jpg

300afb40a767f9e2.jpg

 

Укио, знаем, че физическата красота е нетрайна, но да се твърди, че тя няма значение в света на актьорите и особено в света на азиатските актьори е несериозно... На запад и отявлена грозотия като Брус Уилис или Никълъс Кейдж може да го раздава харизматично и да печели щури фенове... даже особено красивите актьори като че ли не стигат до много наистина интересни и запомнящи се роли... Пиърс Броснан, Джордж Клуни ... те са някак си втора дивизия именно защото са красиви... Всъщност единствения красавец с ярки роли и неоспорима първа класа външност е Брат Пит...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Красотата е преходна, грозотата вечна  :) . На косъм бях да не изтипосам 1-2-8 цитати по въпроса,  на един виден  циник, но вчера си пожелах ток да удря от копчетата като правя така и днес е в наличност психологическата бариера  :)  Шота и той като мен, трудно се забелязва от начало пълните му възможности, пък и филмите му в голямата си част не струват, та не е важно , че снима , а какво снима .. Мат Деймън е сладникавото нещо на първа линия . Ама и вие, зорлем се опитвате в темата с картинките да станем сериозни...... толкова не ми се иска да наблягам на грозното в тяхната индустрия, но намесят ли се хлапета е неизбежно. Тук слагам само една картинка, а след кратки размисли и страсти може би на дълго и широко, ще бълвам змии и гущери, но в друга тема  <_< 

tumblr_mb48wlfxk31qhrgqio1_500.jpg1327781888_dzhin2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А няня, темата с картинките няма да я сериозним, тя ми е следобедната радост :)

Ето още един от раздел хубав-кадъра-краси, чието име не мога даже да запомня..

original.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я малко тайванска прелест, която поразително ми прилича на Каменаши Казуя, но в много по-добра версия  :up:

Барон Чен 

vlcsnap-2010-02-16-19h17m37s239.png

 

1_506404795l.jpg3645234689_7bb982f778.jpga5717810.jpgtumblr_ll92ltNsAE1qbr3pu.jpgcdd42d04b4d93116cbbd11f0334fa4251227582625946239_g8871.jpg500px-Baron_Chen4.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аканиши Джин ... ако правилно си спомням...

Ама Кева, тайванеца може да прилича на Каменаши, но Каменаши е някак си по-изразителен и краен... другият е по-равен...

Kamenashi-Kazuya-image-kamenashi-kazuya-

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно Джин е :) Ох, аз толкова да си обичам анорексика ( Каменаши Казуя) и толкова добре да го знаеш, че това е направо като непозволен удар в бокса -малко под кръста  :) . Все пак Барон Чен прилича на мъж, вярно хареса ми при едни гримаси дето ми напомниха за  Каменаши, което от своя страна се превърна в причина да си довърша сериала  :D . Е, двамата  мога да ги сравнявам единствено визуално  ( поне за сега) 

134312.jpg 

Висок, слаб, но не гърчав 

Kamenashi%20Kazuya%2010.jpg

анорексична запетайка .......... Но го обичам , просто защото е безумно талантлив 

gokusen_2070309-M.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

keva, тази долната снимка е от 2005-та де, вече не е толкова гърчав :) Поналя се малко момчето.. :)

Но пък Джин си е Джин и това е :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То това  си беше жив сантимент  :D . В първата серия се наежих срещу  него и пак в нея го преглътнах, а след края на Гогусен издирих като хрътка де що има с него . Силата на момчето и чара му е в играта, просто от снимките не става ясно. А силата на Джин е неспособността да играе , равен в това няма :) 

Kamenashi_Kazuya_Wallpaper_23_by_sambart646e79128d07.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си ги разделя и аз на подкатегории, че има някои адски различни едни от други:)

1. Красота, Талант, Мъжество, Сексапилност:

 

 

5804795792_a89e923e11_z.jpgTakeshi Kanneshiro :kissx:  

9-19_lee_byung_hun_1.jpg:kissy: Lee Byung Hun

 

 

2. Адски талантливи, не толкова красиви, но чаровни

 

 

vanness-wu-religious.jpgVanness Wu :wub: :i love this:

interview-with-jang-hyuk-quot-i-wanted-tJang Hyuk обичааааааааааааааам :emote_kiss3:

 


3. И някои, които може би само аз харесвам :na2:

img-1338604b623930ce44be20316b89e427.jpg

Kim Hyun Joong - винаги ще лежи в сърцето,защото той ме накара да прогледам азиатско :up::emote_kiss3:

aramajapan_miyavi.jpgMiyavi предишната му визия ми харесваше повече, но и така е перфектен :kissy: :kissy: :emote_kiss3:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което ще напиша е малко офтопик, но пак си е за тук. По някое време беше вкаран Колин Фърт, ролята му като Дарси и съответно имаше чудене кой от любимците ни би се справил конкретно с тази роля. Общо взето от тогава ги прехвърлям в главата си и не мога да се сетя за нито един, всъщност същото важи и за западните звезди :mellow: . По принцип самото произведение вероятно трудно би било адаптирано в азиатски формат (ако мога да се изразя така).   После се замислих за нещо, което би се получило дори със смесен актьорски състав и в главата ми изскочи Брулени хълмове. Тук нямах никакви трудности, веднага се сетих за двама, които биха се справили с образа на Хийтклив без проблем :P

 

 bf60efdf6f8db7ed.jpg   Ким Нам Гил и Такюки Ямадаc725eb1b5c213ed1.jpg

и двамата са доказали, че освен да гледат лошо могат и да изразят комплексите, несигурността, гнева, неудовлетвореността, вечното търсене , които свързвам с този герой и разбира се тези емоциии не се редуват, а са вплетени една вдруга през цялото време

 

 Западният им еквивалент за ролята

 

18eb033cb9dc0ab4.jpg Джони също е доказал, че може и дори сега би се справил с тази роля подобаващо, за съжаление не мога да си представя  Ча Сънг Уон в тази роля, но може и да греша :) 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дами, вашите допълнения хубаво топлят през студената зима :)

Брулени хълмове според мен е много подходящо за азиатска адаптация, понеже превесът на чувствата над разума в сюжета е тъкмо като за корейска драма и мога ясно да си представя много актриси като Катрин. Обаче пък корейска драма с Такаюки Ямада не ми се връзва, така че ща да е с Ким Нам Гил :)))))). Съгласна, че Ча Сънг Уон може и да не стане за Хийтклиф, понеже някак си ми е по-говорещ.... но може би Со Джи Соп е опция...

 

Примерно Джейн Еър трябва да е японска версия... и Сайто Такуми може да е Сейнт Джон...

50-296.jpg

И ааааааааааааааааааа няма кой да господин Рочестър, просто няма.....(Макар че може би за тях и ще е прекалено накрая девойката да остане със по-стария, по-грозния и по-слепия... Май им липсва това усещане за царственост, въпреки недъга...) 

И по тоя повод се замислих дали има "Фантомът на операта" в Азия - профил. Или Консуело на  Жорж Санд... Уж ги бива по опери и мюзикъли...

--------------------------

Има Фантом и на корейски и на японски.. за китайския нямах сила... И интересното е, че корейското е по-добро за мен...

 

А това е Британската класика... Найтуиш сложих в друга тема :

http://youtu.be/BKsoF8wdEVE

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като споменах тези двамата като подходящи за Хитклийв, не съм имала предвид да е конкретно корейска продукция. Спокойно може да е смесена или пък да има отделна Японска или Корейска. Сори ама Джи Соп не го виждам в тази роля, нещо не мога да си го представя да ни покаже този вулкан от емоции с поглед, някакси ми е прекалено сдържан за нея. Той ми беше една от опциите за Дарси именно заради резервирания си вид, но нещо ми липсва или поне когато го сравнявам с Дарси на Фърт(което си е неизбежно-най-добрия :) ). Което ми напомня и защо се сетих първо за Брулени хълмове-историята е универсална и спокойно може да бъде адаптирана навсякъде по света без да има някакви съществени промени по сюжета освен сетинга.

Обожавам "Гордост и предразсъдъци", но настръхвам при мисълта за азиатска версия. В най-добрия случай може да се получи като корейския вариант на Тримата мускетари. Много добре направен приключенски сериал, прекрасно адаптиран спряма техните културни и исторически традиции без да губи от основната идея, но все пак не е Тримата мускетари на Дюма :)

Интересно е като се замислиш как чуденето как някой азиатски актьор би изиграл еди си кой герой от класическо произведение(класическо според нашите представи) бързо променя собствените ти виждане за това що е класическо(сори за тавтологията). В момента за мен е произведение, което може да бъде адаптирано навсякъде по света като единствените промени да са относно мястото където се развива действието и може би имената на героите(козметични промени), без да се пипа  сюжета и пак да е разбираемо за публиката там. От тези, които си споменала ти "Фантомът в операта" категорично влиза в тази категория, докато за Джейн Еър не съм сигурна. Не знам като каква ще я представят там-имат ли подобно нещо като гувернантки въобще!?. Оливър Туист и Големите надежди също стават, сега остава да помисля и кои биха могли да участват  :896767:

 

П.С. Иначе като Рочестър първия който ми хрумва е Абе Хироши, има излъчването, а и белезите не биха го загрозили. Възрастовата разлика между героите също не е проблем за японците...май. Остана да преглътна идеята за тяхна версия -_- 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмммм това е обратната страна на монетата значи, виж ти, не мислех...

Т.е. една част е азиатците да играят универсални образи (на запад) в тази тема тук...

Другото е, че самите истории могат да са или да не са универсални... това ли казваш? Мда... много се изкефих на идеята :))))) .Вероятно 47те Ронини не са универсални... Макар че при историите с нелепа публична или наказателна смърт, Европа има на какво да научи Изтока... сещам се за зловещия разказ "Матео Фалконе" на Проспер Мериме... за бащата застрелял сина си (на 15 години), защото е предал разбойник на полицията и е заклеймен като предател от разбойника... там някъде при началото на мафията в Италия... е по- страшна идея за справедливост не съм срещала...

 

Мне знам, няма да сериозниме темата с картинките :)

Ето Со Джи Соп в Rough Cut

rough-cut-2.jpeg

 

А Абе хироши ми изглежда винаги твърде положителен..

thermae-romae-screenshot.jpg?w=500&h=338

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам на Абе, от тихите му фенове съм все пак  :D . debil4e ми даде доста материал за размисъл , а събуди и един стар въпрос. Защо когато в холивуд направят римейк на европейски филм, филма е хубав, но вземат ли да посегнат на източни идеи трагедията е пълна  ? И обратното всеки път когато японците експлоатират западна идея си личи колко им е чужда . Не си бях дала сметка, че и аз приемам за „класически“ онези произведения, който не признават север-юг, изток .запад .........А бе плаче си за нова тема това  ;)

И картинка за да не забравим за какво сме се събрали 

pochemypochemylubov11.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като е офтопик:

 

 

 

Хора, азиатците не могат да направят читава екранизация от тези произведения :) Просто са отхвърлили отдавна възхищението към човешката грозота (със скрита красота). На толкова заден план е, че няма накъде. На запад пак натам вървят нещата, ама не толкова стремително :)

 

Джи Соп е чудесен "красив злодей", ама не може да въплъти описанията на Емили Бронте за тъмно, изглеждащо като диво циганско дете, със сключени вежди - а по-късно набит, здрав и космясал мъжага с широки рамене и як торс, "стабилен" по тогавашните западни критерии. Не виждам изобщо азиатец като Хийтклиф във фантазиите си, камо ли с конкретен образ наум :) А Рочестър би трябвало да е още по-зле като изглед... От азиатска страна бих очаквала само някой Сейнт Джон - красив, сух и целенасочен - да изкарат като хората. А "мръсните, грозни и космати" образи, чат пат сакати и слепи, хич не ги виждам в това изпълнение. А и не държа, защото книгите ми рисуват достатъчно картинки в главата :)

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хихи, ако проблема ти е наличието или липсата на вълна, Ямада май няма да има проблеми и в тази насока :lol2:

 

df734c150bef34ba.jpg04629d93e4ae88e1.jpgee9fb041bf247269.jpg -вярно е, че подбрах по не косматите, ама на едната лицето направо не се виждаше, като прибавим и таланта...

 

Виж корейският ми кандидат наистина е кьосе, доста порових ама намерих само с някакви рехави мустачки дето изглеждат като залепени :D

 

32cf4b0d3fb558e3.jpg

 

Иначе това, че смятам ,че дадените актьори могат да се справят с ролята не означава, че приритвам да видя и екранизация. Виж, ако направят вероятно ще я погледна, но докато нещо подобно не се случи всичко това си остават фенски бръщолевения(мечти не е правилно в случая ;) )

Майра, ролята на Джи Соп в Rough Cut е единствената, в която го харесвам -следва лично мнение, феновете да не четат :rolleyes: 

 

да ме прощават феновете, но и той е се е забил в един конкретен типаж и не експериментира с много много. За мен той не набляга на актьорството, а е по-скоро "звезда" и всичко, с което се захваща е за да поддържа този си имидж. Сори, не ме бива за фен(не го и разбирам това пенявене), никого не слагам на пиедестал и на всички ще намеря кусури-при мен най няма :blush: , но винаги отбелязвам когато нещо ми хареса-било то външност или изпълнение и нямам нищо против другите да не мислят като мен :)

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...