Jump to content

Годишна класация за аниме сериали 2014г.


mrnkaloto

Гласувайте за аниме сериали за 2014г.  

18 гласа

  1. 1. Период I-III.2014г.

    • Buddy Complex
      0
    • D-Frag!
      0
    • Gin no Saji
    • Hamatora The Animation
    • Hoozuki no Reitetsu
    • Inari, Konkon, Koi Iroha
    • Mahou Sensou
    • Nisekoi
    • Nobunaga the Fool
    • Nobunagun
      0
    • Noragami
    • Nourin
      0
    • Sekai Seifuku: Bouryaku no Zvezda
      0
    • SoniAni: Super Sonico The Animation
      0
    • Space Dandy
    • Toaru Hikuushi e no Koiuta
    • Tonari no Seki-kun
    • Wake Up, Girls!
      0
    • Witch Craft Works
    • Z/X: Ignition
  2. 2. Период IV-VI.2014г.

    • Akuma no Riddle
      0
    • Baby Steps
    • Bishoujo Senshi Sailor Moon Crystal
      0
    • Black Bullet
    • Blade & Soul
    • Bokura wa Minna Kawaisou
    • Dragon Ball Kai
      0
    • Fairy Tail
    • Gokukoku no Brynhildr
    • Haikyuu!
    • Hitsugi no Chaika
    • Isshuukan Friends
    • JoJo no Kimyou na Bouken: Stardust Crusaders
    • Mahouka Koukou no Rettousei
    • Mekakucity Actors
      0
    • Mushishi Zoku Shou
    • No Game No Life
    • Ping Pong The Animation
    • Sidonia no Kishi
    • Soredemo Sekai wa Utsukushii
  3. 3. Период VI-IX.2014г.

    • Akame ga Kill!
    • Aldnoah.Zero
    • Ao Haru Ride
    • Bakumatsu Rock
    • Barakamon
    • Dramatical Murder
    • Free! Eternal Summer
    • Gekkan Shoujo Nozaki-kun
    • Glasslip
    • Kuroshitsuji: Book of Circus
      0
    • Love Stage!!
    • Nobunaga Concerto
    • Sabagebu!
      0
    • Shirogane no Ishi: Argevollen
      0
    • Shounen Hollywood: Holly Stage for 49
      0
    • Space Dandy 2
    • Sword Art Online II
    • Tokyo ESP
    • Tokyo Ghoul
    • Zankyou no Terror
  4. 4. Период X-XII.2014г.

    • Akatsuki no Yona
    • Amagi Brilliant Park
    • Cross Ange: Tenshi to Ryuu no Rondo
      0
    • Denki-gai no Honya-san
      0
    • Donten ni Warau
    • Fate/Stay Night: Unlimited Blade Works
    • Garo: Honoo no Kokuin
    • Grisaia no Kajitsu
      0
    • Gugure! Kokkuri-san
    • Kiseijuu: Sei no Kakuritsu
    • Madan no Ou to Vanadis
    • Magic Kaito 1412
      0
    • Nanatsu no Taizai
    • Ookami Shoujo to Kuro Ouji
    • Psycho-Pass 2
    • Sanzoku no Musume Ronja
    • Shigatsu wa Kimi no Uso
    • Shingeki no Bahamut: Genesis
    • Terra Formars
    • World Trigger


Recommended Posts

Който иска, може да гласува за няколко аниме сериала, които през изтеклата година са му направили добро впечатление.
Анкетата не позволява кой знае какво сортиране, но я разделих на 4-те сезона с по 20 заглавия.

По-пълна картинка на номинираните, както и на останалите заглавия, за да се подсетите, може да видите - тук

или от колажите

 

Първи период:

PicMonkeyCollage1_zps2ed6c6ed.jpg

 

Втори период: 

PicMonkeyCollage1_zpsbeec9544.jpg

 

 

Трети период:

PicMonkeyCollage1_zpsacaba067.jpg

 

 

Четвърти период:

PicMonkeyCollage1_zpsfc89fd4c.jpg

 

Този път гласувах пристрастно за тези, които имат бг превод при нас  :na2:

Е, тайно да си призная, че най-много от всички ми хареса Nobunaga the Fool

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като цяло много слаба аниме година се оказа 2014 г. Не мога да нарека нито едно от заглавията епично. Може би Паразит се доближава най-близко до това, но идеята е опропастена от отвратителната адаптация на Медхаус. От зимния сезон си харесах най-много заглавия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За съжаление наистина слаба година. Беше ми трудно да реша за кои да гласувам, защото аниметата, които ми харесаха като цяло(такива, които мога да гледам пак, при това с удоволствие) трудно надхвърлят пръстите на едната ми ръка. Първо мислех да отбележа само тези, които успях да изгледам докрай(макар и с превъртане), но така отпадат част от есенните заглавия затова отбелязах тези, които са ми грабнали вниманието с нещо, пък било то и за кратко.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всъщност Висока топка си беше адски добро заглавие, бях забравил за него. Даже ми стана любимото спортно аниме. Това за терористите също не беше лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Период I-III.2014г. - Inari, Konkon, Koi Iroha; Nisekoi; Nobunaga the Fool; Noragami; Witch Craft Works

Период IV-VI.2014г. - Bokura wa Minna Kawaisou; Fairy Tail; Haikyuu!; Mushishi Zoku Shou

Период VI-IX.2014г. - Akame ga Kill!; Ao Haru Ride; Barakamon; Gekkan Shoujo Nozaki-kun; Zankyou no Terror

Период X-XII.2014г. -  Akatsuki no Yona; Nanatsu no Taizai; Shigatsu wa Kimi no Uso и все накрая реших да включа Ookami Shoujo to Kuro Ouji

 

Гледах да бъда колкото се може по-сдържан в избора си. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък си останах доволна от годината, може и да беше малко слаба, но както обичам да повтарям - не ни заляха традиционните ечи продукции на килограм през лятото~

Тъй, за първи период - Нобунага, Норагами, Денди и Секи (Gin no Saji 2 много ме разочарова <.< А и Хаматора също...)

Във втори период има значително повече избор, ама аз си се ограничих доо Хайкю, Isshuukan Friends (сладури са!), Мушиши и Soredemo Sekai ;P

Смело в трети период си гласувах за Bakumatsu Rock, Баракамон, драматичните, свободните и Нозаки-кун, мухахах! Както и за Денди и терора, разбира се, а и за най-подценяваното като че ли аниме тая година - Nobunaga Concerto - много свежарско!

И като за последно се спирам на Donten ni Warau, Гаро, Коккури-сан, Нанацу, Вълчицата и Черния принц и, разбира се, моя любим Психо-паспорт, макар че този сезон беше много скучен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз за съжаление не мога да гласувам...аниметата дето наистина ми харесаха са точно две - Noragami и Mekakucity actors. Да гласувам ей така колкото да ми отчете тези две не върви тъй като морално не мога да дам гласа си за нещо, което не ми е харесало, а такива са всички останали, част от които са ми били просто безразлични, че дори да ги почна. Въпросната аниме година съм я плюл достатъчно, не мисля да се хабя сега, а и вече тропа новата на вратата и дано да е поне малко по добра от тази...всъщност като се замисля от тук насетне всичко би трябвало да е във възходяща линия тъй като това положение може да се приеме за своеобразно дъно. :/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз май най-много си харесах от зимния сезон. Не съм гледал инак кой знае колко,но от тези ,които видях си дадох гласа за: Норагами,Сидония,Психо пастпорта,Токийски гул,Черният принц и вълчицата,Смях в облаците.

Инак също така доволен останах и от - Екота на терор,Бахамут,Тера Формарс и още няколко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Период I-III.2014г.

 

Глас за Space Dandy. Останалите или не съм ги гледал...или са под средното ниво. Страннно, че Норагами води в този период. За мен е доста посредствено аниме. Освен хубав арт, друго нямаше.

 

Период IV-VI.2014г.

 

Глас за Haikyuu, Ping Pong и Мушиши.

 

Период VI-IX.2014г.

 

Глас за Zankyou no Terror и Баракамон.

 

Период X-XII.2014г.

 

Глас за Nanatsu no Taizai и Паразит.

 

Изключително слаба година. Даже не ми се коментира задълбочено. Доглеждам няколко заглавия, та може да се намери нещо за добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен Zankyou no terror е лидерът;)

 

Noragami си заслужава гласовете, Ято ще си ми остане в спомените като уникалния образ, който създадоха там:) Освен това анимето ми грабна интереса дотолкова, че да изчета мангата:) Както е казал Джани Родари - вземи две тотално противоположни неща и измисли приказка. Тук са го взели на сериозно - Бог + анцуг (и на квадрат ботуши) = Попадение! Страхотна формула:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страннно, че Норагами води в този период. За мен е доста посредствено аниме. Освен хубав арт, друго нямаше.

И за мен е мистерия. Ято беше готин образ, ама това не е моноспектакъл. Само с един герой не става.

 

Тази боза Токио гул също се чудя какво толкова и харесват. От 4-те епизода, които изтърпях, заключих, че това е едно от най-лошите, безсмислени и клиширани до болка заглавия, които съм гледал. Антагонистите бяха същинска пародия, а протагонистът имаше харизмата на амеба.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си ги ами Норагамито! :) И без моя глас пак си води и няма как да е иначе предвид обстоятелствата. Една такава шоунен фентъзи комедия може би щеше да мине меду другото ако съперниците й бяха по сериозни заглавия ама на фона на другите недоразумения си е като в оня израз "diamond in the rough". Прилично изградена история, страхотен арт, повече от добро озвучение и интересни персонажи дори оставяйки Ято на страна. Хиори и Юкине може и да не са толкова ярки като шушлека-бог, но определено не бих си представил историята без тях, а това за мен конкретно е признак, че тези герои са от значение за действието и допринасят за развитието му, а още толкова потенциал има това аниме..Хуморът е наистина на високо ниво, но това е доста субективен признак понеже за един тези случки могат да са страшно забавни както в моя случай, а други хора може да не ги оценят така и затова може би има разминавания в гледните точки. Но при всички случаи комедията тук е високо, високо над малоумщините в Дендито, които освен за хладнокръвни убийства на мозъчни клетки за друго не стават. Токио гула и на мен не ми хареса...нелош замисъл, можело е наистина да се получи нещо добро, но просто там някъде още в началото е излетяло птичето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Денди си е една голяма сатира/пародия в стила на Гинтама и с леко намигване към Бебоб. Именно заради това ми изпъква. Сравнявайки го с Норагами, по нищо не пада по-долу. Има си колоритните лесно запомнящи се герои, оригиналност във всяка история (за добро или лошо), типичен Уатанабе арт (твърде различен от Норагами, но не по-малко заслужаващ си) и черен хумор, който поне на мен ми допада. Извън стереотипите е, като цяло, което в тази трагична година си е плюс. Докато Ято и компания си е типична фентъзи комедия. Ясно е от къде ще тръгне, от къде ще мине и къде ще свърши. Героите са си стереотипни и сме ги виждали през годините, историята също не блести с креативност, пък и не стигна накрая до никъде. Ясно, че ще има втори сезон, но до момента не видях в този първи сезон и 1/10 от историята. Заради което не бих (и не съм) гласувал за него. 

 

Гула е провалът на годината, поне за мен. Въздух под налягане. Дроп още на 4-5 еп.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е може то ако става въпрос за идеали в даден жанр и аз не бих го сложил на първа позиция. Лошото на това да гледаш много заглавия и да си поставяш въпросните идеали е че после трудно консумираш нещо, което не се доближава до заглавието дето си го поставил на пиедестал. Смисъл ако по принцип не си човек, който не консумира всичко дето му падне, а си подбира нещата според натрупаният опит. Може би това е една от причините трудно да си избирам заглавия в последно време....ама не не просто сезоните бяха отвратителни тая година. Такива анимета не бих подхванал дори, когато почнах да ги гледам, а тогава бях наистина въодушевен и дори като си прегледах наскоро топ 10-та дето съм вадил по това време чак ми стана смешно и се хванах за главата. :D

 

 

За Дендито наистина не ми се говори повече, че пак ме избиват нервите за онея  безвъзвратно пропиляни около 20 минути.... :|

Колкото до историята в Норагамито не знам ама ако викаш на Ято "стереотипен" персонаж в пълният му смисъл честно не знам какво да кажа?! :) А самият му бекграунд и досега има неразкрити неща, което отново доказва доколко са си играли като са го мислили това аниме. Всъщност точно това ми хареса в него, че героите имаха някакво минало, предистория, за която беше загатното по доста интригуващ начин, затова се и хванах да чета мангата. Говорейки за стереотипи кажи ми което искаш заглавие и ще ти посоча подобен персонаж от друго аниме ако съм го гледал. Някакъв подобен спор имах с един конкретен субект тук покрай корейските драми относно клишетата. Еднотипни персонажи има навсякъде, въпроса е в какви истории са вплетени. Оригинали като Ято, Юно от Мирай Ники. Кьоума от Стайнс Гейт, Ягами и Л от Тетрадката и т.н. се срещат рядко, другите персонажи покрай тях трудно да блестят и те с нещо невиждано, а и има нещо наречено контраст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Razzormaw, дълбок поклон ти правя, смях се като гъз на "шушлека-бог" :rofl:

 

Още не съм дочела мненията, ама не се стърпях...

 

Ииии, след няколко минути:

 

Прочетох ги. Който не харесва Ято  - на разстрел :28558: Наистина, по-уникален герой от този сигурно ще е само Кончита Вурст... Ако търсите очевАдните неща... От Алукард насам не съм виждала такъв образ. Ще натвърдя - ОБРАЗ! :rofl:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  Хм, чакайте да се изясним! Аз харесвам Ято.  :rofl: Ако не бе той, дори нямаше да си направя труда да го догледам това заглавия (най-вероятно ще видя и втори сезон). Уви останалите герои ми докарваха дрямка.

 

  Както каза Рагнос, това не е моноспектакъл. Не може целият хумор да се върти около Ято, без това да постави под огромна сянка, останалите. 

 

 А колкото до образа му, той си е един типичен Гинтоки (нов сезон ли ще има Гинтама, че все него споменавам :rofl: ). Непукист, с минало, което гледа да забрави и хванал се с работа далеч под нивото му. Ала в Гинтама такива колоритни изроди му партнират на сребристия, че смехът се лее от всевъзможни посоки, а не единствено от гл.герой. 

 

едит: Добре де, как може  Ping Pong да е само с един глас?! Поклон, все пак към човека гласувал за него.  :bee:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми шушлек си е! :D

Хм Гинтама доколкото знам си е пародия, там е нормално повечето образи да са изкривени извън нормата. Понякога се получава хумора, но има доста примери за фейлове при този жанр конкретно. Норагами не е типичната комедия, има си и нотка на сериозност, а историята изисква да има обикновен персонаж като Хиори, поставена в необикновенна ситуация и в това е чарът й, а същото важи и за Юкине, който си е типичния "brat-like" шоунен. Ято няма как да изнася моноспектакли по простата причина, че там забавните ситуации бяха най вече с участието на другите двама, които така да се каже го "отнасяха" покрай неговата ексцентричност и неглиже поведение. Просто за тези ситуации като тази дето изкочи изпод юргана на нищо неподозиращата ученичка ефекта беше силен точно защото с такова действие нарушава иначе безметежното й битие. Сега на тебе това не ти е харесало ок, рабирам те ама на мен тази формула ми допада определено, а Хиори дори бих я поставил сред любимите ми женски персонажи и за тази и дори и за миналата година ако имаше такава класация, а двамата с Ято са страхотно комбо въпреки че са различни и като типажи и като функции.

Тенис на маса и аз не бих гледал, дори Куроко не хванах тъй като не ми изглеждаше нещо кой знае какво, а и баскетбола не е точно от най-любимите ми спортове. Може и да са стойностни анимета и сигурно е така, но просто жанрово не са за мен както ривърс харемите, шоуджо и шоунен-ай примерно.
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за около 6-7 заглавия, но за мен единственото и най-добро за годината е Висока топка. Определено заслужава да е номер 1 за годината!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...