Jump to content

Сериалите, които най-много ми харесаха през 2014 г.


Recommended Posts

Никой още не е пуснал класации за "най-добър" корейски сериал за 2014 г. Лично аз смятам, че това нещо е безсмислено, защото за подобна оценка всички участници трябва да са гледали всички излезли сериали (ето ви едно примерче колко много са те). И понеже това е невъзможно, то и аз посочвам това, което ми е харесало най-много.

Първото място си разделят Misaeng (tvN) и Yoo Na’s Street (jTBC). Тази година кабеларките победиха като качество ефирните телевизии и тези два сериала са доказателството. Те са толкова некорейски като сценарий и изпълнение, че могат отначало да предизвикат шок у зрителите, които са свикнали с традиционните драми. И това е едно от основните им качества, наред с превъзходните актьори и отличната режисура. И ако някои сериали ни представят Корея като не особено приятно място, то тези двата ни показват, че там все пак живеят и нормални и добри хора.

Третото място е за...Greatest Marriage (CSTV), разбира се! Каква изненада-пак кабеларка! :28558: Погледнато научно, това е типичен корейски сериал. Но темите, които се засягат и героите, които ни показват са нещо рядко виждано като количество и сериозност на едно място. Това, че дори в чужбина има такъв отзвук (50 страници коментари-има ли друг с толкова на нашия форум?) е показателно. Всъщност, понеже пиша преди да е излязла последната серия, краят не  е от особено значение-важното е, че се осмелиха да хвърлят голям камък в блатото.

А на вас какво ви хареса? :dunno:

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие хубаво си постваите романтичните комедиики :mad: , ама тук не му е мястото. Темата трябваше да бъде в раздел "Други", подраздел "На Източния фронт".

 

А по темата: Сериалите, които си дала по горе не струват, гледай някакъв екшън да се депресираш малко де...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие хубаво си постваите романтичните комедиики :mad: , ама тук не му е мястото. Темата трябваше да бъде в раздел "Други", подраздел "На Източния фронт".

 

А по темата: Сериалите, които си дала по горе не струват, гледай някакъв екшън да се депресираш малко де...

"Роматични комедийки"???!!!!"Дала"????!!!! "Не струват"???!!! Гледа ли ги? Кои ти харесаха на теб? Ако няма какво да пишеш, освен глупости, не замърсявай темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, "дала" явно не си чувала тази дума, ама няма нищо не само ти си виновна/ен. И да гледал съм ги и наистина не си струват времето, струва си от гледна точка на актьорския състав, който е усвоил някой друг долар. Не е нужно да цитираш мой коментар, които очевидно не ти харесва, като не ти харесва можеш да ми пишеш на лично съобщение, а не да превръщаш темата в чат. Ако искаш всички коментари да са под твое командване научи някой програмен език и си направи свой сайт с макро ботове, които постват постове по твое усмотрение. В темата съм изказал мнение за сериали, след това съм вметнал послепис съпътстващ се от тънки съвети + хумор, а от твоя страна получаваме "Бла, бла, бла", което би трябвало да подсказва на модераторите в този сайт, че тази тема е за раздел "бла, бла" и тогава вече ти даваме шанс за изявяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От шестте реда празни приказки става ясно, че мозъчната ти клетка така и не е успяла да осмисли същността на темата и въпроса "Какво ви харесва?". Остави троленето и спама, както и опитите да минеш за умен и с чувство за хумор и просто напиши кои сериали са ти харесали. Лично на теб. Ако това е прекалено сложна задача за твоята възвишена натура, поне не пиши глупости и не се излагай.

Модераторите могат да преместят темата в който раздел счетат за нужно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм dido100, приятно освежаване на формата :) Миналогодишния провал с анкетите "най-добър сериал/филм" май изисква крути мерки и главни букви :))).

А японски сериали може ли да слагаме?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо, че гледам с огромен интерес ...Greatest Marriage (CSTV) и едва дочаквам следващия епизод, за мен е фаворит сериала: It's Okay, That's Love.

Това е нещо истинско и различно от всичко гледано досега. Актьорската игра е на ниво и ни поднася една романтично-тъжна история, пречупена през погледа на психиатри и раната в душите на всеки един участник в нея. Това са проблемите на днешното време и е излючително актуален всеки ред от сценария.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така и така виждам "някво" дърляне тук,  я да приема ролята на адвокат на дявола и диалектически да защитя форумните негодници. :28558:  :28558:   :28558: И хич не съм за тая тема - влезнах  с идея да видя кое според драгите съфорумци е "дъ бест" тази година, то пък взех, че се скъсах от смях...Съжалявам, но понякога ми е забавно да гледам как цивилизован дебат за качествата на някакъв филм, деградира до свирепа война със заплахи, унизителни определения и екстремни заклинания. Shinobi - WTF бе човек? Защо така му влезе с воле в темата на Дидо? Пък и това не е първата подобна тема, а ако проблемът ти е в мястото й...''к'ви ню ейдж -  булшитове''! То и на мен все ми връзва да ми се падне някой,  които винаги е обиден и скандализиран от някой "неподходящ" израз, но ти определено ми оправи настроението :beer: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тая година имаше сполучливи драми, но за съжаление нищо не ми влезе под кожата. Като цяло ми харесаха:

 

It's Okay, That's Love, в което главната двойка имаха страхотна химия и беше опит за разчупване на стереотипите

 Secret Love Affair, което почна много силно, но после нещо си изгуби магнетичността за мен

 Pinnochio, което не мога да кажа, че е нещо невероятно, но държи добро темпо и ми харесват наративът и химията на главните

Discovery of Romance (2014) - доста приятен романс, доста добре разказан от главната (която ми беше антипатична, но пък бе компенсирана от Ерик, който беше доста як)

и къде без Greatest Marriage, което така разбуни духовете. То ми е забавно даже само по силата на коментарите, които се пускат.

 

Две драми, които щяха да ми харесат повече, ако бях по-навътре в жаргона им: A New Leaf (2014), което за съжаление завърши в нищото и Misaeng: Incomplete Life (2014). С това не искам да кажа, че не ми харесват, ама просто нямам нерви да разследвам какво точно се случва от финансова/легална гледна точка.

 

Почетно споменавам Marriage Without Love (2014), което за мен беше най-свежарската комедия тая година и Come! Jang Bo Ri или както там се пише, където много ми хареса актрисата, която играеше злодейката и една детска актриса, която направо разби. За съжаление е семейна драма и се гледа с 60% превъртане на сериите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, "дала" явно не си чувала тази дума, ама няма нищо не само ти си виновна/ен. И да гледал съм ги и наистина не си струват времето, струва си от гледна точка на актьорския състав, който е усвоил някой друг долар. Не е нужно да цитираш мой коментар, които очевидно не ти харесва, като не ти харесва можеш да ми пишеш на лично съобщение, а не да превръщаш темата в чат. Ако искаш всички коментари да са под твое командване научи някой програмен език и си направи свой сайт с макро ботове, които постват постове по твое усмотрение. В темата съм изказал мнение за сериали, след това съм вметнал послепис съпътстващ се от тънки съвети + хумор, а от твоя страна получаваме "Бла, бла, бла", което би трябвало да подсказва на модераторите в този сайт, че тази тема е за раздел "бла, бла" и тогава вече ти даваме шанс за изявяване.

хахахахаха , ха мен ми остава да се смея ... хареса ми

 

за тази година  ...

The Mermaid (2014) много се смях ...

Modern Farmer (2014 въпреки че не съм го изгледала още целият

Man from the Stars (2013-2014 можели и този всепак е м/у едната и другата и си е най-добрият за мен за 2014

It's Okay, That's Love (2014) и този не на пследно който също ми грабна вниамнието и като музика ... абе като всичко

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хммм dido100, приятно освежаване на формата :) Миналогодишния провал с анкетите "най-добър сериал/филм" май изисква крути мерки и главни букви :))).

А японски сериали може ли да слагаме?

Според мен някой от специалистите по японските сериали трябва да направи тема. :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не мога да се принудя да използвам думата много в превъзходна степен със харесва само защото сравнявам сериали, никой от които не ми е харесал. Нито един от сериалите от 2014, които съм гледал, не ми хареса. Ако причислим "Empress Ki" за сериал от 2014, гласувам за него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Независимо, че гледам с огромен интерес ...Greatest Marriage (CSTV) и едва дочаквам следващия епизод, за мен е фаворит сериала: It's Okay, That's Love. 

Това е нещо истинско и различно от всичко гледано досега. Актьорската игра е на ниво и ни поднася една романтично-тъжна история, пречупена през погледа на психиатри и раната в душите на всеки един участник в нея. Това са проблемите на днешното време и е излючително актуален всеки ред от сценария.  

Подкрепям.Мерси, че ми спести писането- категорично, първа позиция- различният: It's Okay, That's Love.( SBS) 

 

ВТОРО МЯСТО-. Secret Love Affair( JTBC)- От всички, най-чувственият сериал-дълбочина на чувства и страсти от всякакъв вид,  извадени по най-добрия начин от прекрасни актьори.

.

ТРЕТО МЯСТО-Greatest Marriage (CSTV) - сериалът с най-голям емоционален заряд.

 

Misaeng: Incomplete Life, няма да го сложа , защото ,като го гледам оставам с изключително неприятно усещане.За тях, явно дивият кариеризъм е хвалба, но за мен е падението на човека.

 

 Man from the Stars (2013-2014, няма как да го пропусна, забавлявахме се доста, но си е по-скоро за 2013.

Discovery of Romance (2014). Pride and Prejudice,  Liar Game, Cunning Single Lady   и др на един кантар, приятни.

 

Исторически без съмнениеEmpress Ki (2013-2014), въпреки,че е в две години, сякаш нищо друго по-мащабно нямаше, поне не си спомням.

 

Комедия-  смях до дупка, категорично  Modern Farmer (2014)

 

Фаворит ост Но Мин У- Greatest Marriage

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен фаворит: It's Okay, That's Love!

 

1. Man From The Stars /на няколко косъма под фаворита/

2. King of High School, The Three Musketeers & Bad Guys /гледани с абсолютно удоволствие, чакани с нетърпение и доставили огромно удовлетворение/

3. Triangle, Temptation, Misaeng  & Discovery of Love /Ерик е задължителен :) /

 

Текущите не става да напиша, защото знам колко могат да ги прецакат накрая... Така че... тези са :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...